Dvojročná dcérka vie zaspať cez deň len pri vození

martina833
8. mar 2014

Pokial som kojila, tak zaspavala pri kojeni. Ako som prestala, tak som ju musela uspavat v kociari alebo zaspala v aute. Skusala som ju velakrat uspat doma, no neuspesne. Teraz, ked pribudlo dalsie babatko, nemozem ju uspavat vonku. Tak sa chcem opytat, ci nemate nejake rady, ako naucit dieta zaspavat cez obed v posteli. Alebo ju mam prestat davat spat? Vidim, ze spanok potrebuje, pretoze je nervozna. Sice sa par krat stalo, ze cez den nespala a dalo sa to vydrzat....
Dakujem za rady!

veriiii
8. mar 2014

Spanok urcite potrebuje..mozno treba vystihnut ten moment ,ked je uz unavena a vtedy skusit..inac aj tu sa osvedcuje stare zname-zacat so spankovym rezimom(spankova hygiena) co najskor...aby uz v tomto veku bola pekne nabehnuta..

martina833
autor
8. mar 2014

@veriiii dakujem, trochu nam to skomplikovali choroby a pobyty v nemocnici, vtedy si lahko zvykla na zaspavanie pri kojeni a uz sa ho nechcela vzdat

veriiii
9. mar 2014

@martina833 no, deti si na dobre lahko zvyknu🙂 horsie je to s odvykanim... 😕 ja som malu zacala nenapadne ucit uz od 3,mesiaca- vtedy deti zacinaju si "vsimat" den a noc..pomaly vzdy v rovnaku hodinu kupel, pred spanim ziadne aktivity, mliecko a zaspala.ale moja nemala nikdy nejaky extra problem so spanim, uz od 2 mesiacov by prespala celu noc,keby nebola kojena..vlastne ona ja spala,ja som si ju len prikladala raz dva krat, malokedy sa zobudila sama napapanie...skuste teda nejaky rezim,kupel, rozpravka, mliecko,alebo tak .vzdy v rovnaku hodinu, mozno nabehne,.

lubina
9. mar 2014

@martina833 moje obe dcerky prestali spavat popoludni ked este nemali ani dva roky.........ale nepotrebovali spanok. Zrejme to zavisi od dietata, ale ak nechce spat, tak by som nenutila. Povedala mi to aj nasa Dr. ze su deti, ktore tolko spanku nepotrebuju.Nase spavali potom pekne od takej 18:30-19:00 a do rana, cize tie hodiny spanku dostali, co aj ine deti.Akurat, ze to mali v jednom kuse a nie aj v popoludnajsom spanku...

veriiii
9. mar 2014

@lubina ale martina pise, ze vidi na jej malej,ze ten spanok potrebuje.. 😨 ano,kazde deta je ine.,su take, ci spat nechu ale zasa neznamena,ze ho "nepotrebuju".. 😕

emma_932
9. mar 2014

@martina833 moj syn ked mal dva roky nezaspal ani doma ani pri vozeni, nijako. svoj prvy rok prakticky prespal, no a 3 mes. pred druhymi narodkami prestal spat. bodka. ak naaaaahodou /tak raz za tri mesiace/ zaspi v aute alebo v kociku, do plonoci /alebo dlhsie/ mi skace po hlave.. takze nie kazde dieta potrebuje tolko spanku.. niekedy tiez zavidim maminkam, co daju dite do postielky, precitaju rozpravku a maju pokoj na dve hodky, ale ho luuuubim aj ked ho mam cely den "na krku" 😀 😵

lubina
9. mar 2014

@veriiii ale ved ja som napisala, ze to zavisi od dietata. Ano dieta potrebuje spanok, ale ide o to, ako ho ma rozvrhnuty...to je vsetko. Ja by som sa urcite nesnazila zavadzat jej popoludnajsi spanok tak, ze by som ju predtym kupala....ved tym by sa jej mohol posunut den, a dieta by mohlo mat dojem ze je vecer, co by ho este viac zmiatlo....podla mna kazda mama si pozna svoje dieta najlepsie a sama musi prist na to, ako by to pre to dietatko bolo vhodne a dobre....Ja som len napisala, ze moje dcerky nespavali popoludni, to je vsetko....a urcite nie su jedine, co mali ten spanok iba v noci 😉 .Prosto nespali, snazila som sa to riesit rozne a aj konzultovat s Dr. preco nechcu spat....su to take typy, co maju svoj rezim a ten im vyhovuje

lubina
9. mar 2014

@emma_932 presne toto sme mali my doma s oboma dcerkami.Tiez popoludni nespavali a sme tu a nic im nie je 🙂

emma_932
9. mar 2014

@lubina aspom mame sukromne maxiihrisko pri jazere.. ked sme tam sami cez obed, ked kazde dieta spi 😀

lubina
9. mar 2014

@emma_932 😀 nas starsia uz chodi do ZS a mladsia ma 5 rokov, ale aj tak ju musim vziat na obed zo skolky, ked sa napapa, lebo potom deti chodia spat a nasa vysmiata ide domov 😀 . Ale su v pohode a zasa aspon vecer som mala vzdy klud, ked boli mensie, no teraz uz vydrzia aj vecer dlhsie, do tej 20:00 v pohodicke......

emma_932
9. mar 2014

@lubina fuuu, ze do 20.00.... nas standardne do desiatej.. a to nesedime doma, je vybehany a samozrejme bez poobednajsieho spanku.. no a ked pojde do skolky, tiez len na pol dna.. ajaj

lubina
9. mar 2014

@emma_932 no tiez by ostali dlhsie, ale kedze rano sa ide do skoly a skolky tam musia byt o 20 v posteliach, taka je dohoda, vynimkou su vikendy 🙂 . Ale uz su vacsie, takze uz chapu viac veci a aj to ze do skoly a skolky musia byt vyspinkame.....ale obavam sa, ze teraz ked sa predlzia dni a bude dlhsie denne svetlo, tak tiez budeme mat zasa problem 😀

emma_932
9. mar 2014

@lubina jaj ano, vy vstavate rano, no my spime tak do deviatej.. mozno ked tiez zacne vstavat do skolky, zaspi skor. teda dufam 😀

nikawero12
9. mar 2014

@martina833 keď tvoja malá potrebuje spánok aj cez deň, tak určite jej ho neodopieraj. A keď ti nevie zaspať v posteli, tak ti odporúčam, aby si preložila do izby kočík, malú dala do neho a trochu s ním pochodila po izbe / neviem síce aké veľké máš izby v byte alebo dome/ a dieťa ti možno ľahko zaspí. Práve teraz som to robila aj ja a v pohode som uspala vnúčatko.

brady1
9. mar 2014

@martina833 moja mala nema problem so spanim vecer ani poobede na obed sa naje mliecko položim do postielky a spi nikdy nechela velmi spat v kociku lebo bola zvedava musela som sa s nou prechadzat dve hod aby zaspala, teraz ma dva a v kociku by uz vobec nezaspala len v postielke.Sorry asi toto nepotrebuješ počut, ja viem že sa to nema ale mam neter a na tu platilo bud teple mliečko alebo cajik, pravdaže pred sa naobedovala babka jej pustila kludne rozpravky trožku tichšie zakryla dala do ruky mliacko a niekedy ani to nepotrebovala a zaspala pri rozpravke,lebo ako aj vy hovorite ze potrebuje spanok a je unavena tak pri rozpravke by zaspala ani nevie ako.

jaaty
9. mar 2014

@martina833 ja si myslím, že jediné, čo môžeš vyskúšať, je jednoducho ju dávať spať v rovnaký čas doma. Pripraviť jej izbičku, stiahnúť žalúzie či závesy a dať ju spinkať. Určite to nepôjde na prvý krát, ale skús vytrvať. Možno prvý deň, možno ani druhý Ti nezaspí, ale "ono" sa to poddá. Večer ju daj spať v rovnakom čase ako vždy- určite nie skôr, ani keď bude unavená. Jej telíčko si ten spánok na druhý deň vypýta a keď malá uvidí, že nie je šanca spať v kočíku - poddá sa.
Koniec koncov- je už teplo- myslím, že kočík ako taký môžeš vylúčiť.Zober ju pred obedom na poriadnu prechádzku, nech si to "odšlape" a uvidíš, že zaspí. Ja si myslím, že do týždňa to zvládne.
Držím palce.

niki928711
9. mar 2014

@martina833 ja mám tiež 2 ročného syna. Cez deň mi nespí vôbec už asi také 2 mesiace. Výhodou toho je, že večer je 19:15-19:30 a on mi už spí a až do rána do tej 7mej. Pokiaľ mi spával cez deň, tak po obede okolo 1 som si sadla na posteľ, vzala malého na ruky, dala mu fľašu čaju a zaspal.