Dvojročné dieťa musí mať stále plné ruky. Je to normálne?

anonymnamamina
14. júl 2021

Prosím vás mamičky stretli ste sa s niečím takým ze dieťa od svoje 1. roka odkedy chodi ma neustále plné ruky? Akonáhle jej tie veci zoberiem hned si zoberie ine.... je to normálne? Dieťa neukazuje prstekom a neprinesie vec ktorú si prosím....

silvike
15. júl 2021

@anjelicek26 Nechapem co je na tom. Moj syn ma pomaly 2,5 roka, spinka v noci cca od 21h do 8h to je hned 11hod. a veru cez den dokaze potiahnut aj 4hod. Nie casto ale sem tam sa to stane a to uz je aj tych 15 hodin z tych 24h a tiez v pohode zlate spokojne dieta, sikovne, mudre bystre...nie vsetci su slabi spaci su aj deti co spinkaju normalne ako sa ma v danom veku a su zdrave spokojne. Ale je pravda, ze uz mu postupne staci menej spanku cize cez den "len" 2-2,5hod. Noc zostava + - rovnaka. Ja som praveze velmi rada ze takto fajne si vie pospat.

lolita555
15. júl 2021

@anonymnamamina treba ísť ,aspoň budeš teda vedieť na čom si ale ja si stále myslím že je v poriadku i keď možno pomalšia vo vývoji ,ale určite treba ísť,no aj s tým spanim by som netragedovala môj tiež veľa spi a rad

lolita555
15. júl 2021

@verizienka ahoj mal svalový tonus,chodil sme na neurológiu,nezvicili sme pretože strašne plakal a nakoniec doktor povedal že nech ani necvicime že on na to príde a keď mal dva roky presne na deň sa zdvihol a začal chodiť.nikdy keby to nezazijem neverím že to tak dokáže dieťa zo dňa na den

verizienka
15. júl 2021

@lolita555 tiež máme znížený svalový tonus. My cvičíme aj keď dosť neskoro sme zacali, nikto ju neriešil. Len zatiaľ výsledky slabo vidno. Uz je taká, ze sa snaží zdvihnúť v priestore, ale vždy skončí na zadku. A hovoril v tom čase niečo? Moja nepovie ani slovo. Vraj ma aj jazyk hypotonicky.

lolita555
15. júl 2021

@verizienka mám naň prišli keď mal 15 mesiacov takže tak....nezvicili sme možno mesiac,mal to veľmi zle ale ja som to nejak neriešila a prišlo to.nie on rozpráva slová pekne

noemi125
13. dec 2021

@anonymnamamina zdravim, ako ste dopadli?

decem_baby8
15. máj 2022

@anonymnamamina ako je to teraz s tymi "plnymi rukami" ?