Plné ruky u 2-ročnej dcérky - ide o znak autizmu?

anonymnamamina
17. júl 2021

Prosím vás patrí k hlavnému znaku autizmu že ma babatko neustale plne ruky? Ale ze neustale, celu dobu co bdie ma obe ruky plne

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@bambulienka25 tak trz neviem.... hlavne neviem co to znamená a uz ma to vytaca robi to uz rok, nie je dňa kedy by mala prázdnu aspoň 1 ruku

anonymnamamina
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@bambulienka25 ale neustále ze ich ma plne ? A ked ich nemá plne tak je nervózna? Na nič mi neukazuje, ani neprinesie to čo si žiadam sústredí sa len na to nech ma plne ruky

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@bambulienka25 ideme k neurologovi aj z iného dôvodu ze nám nerozumie....

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka2813
17. júl 2021

@anonymnamamina aj moj maly 2,5 rocny mava skoro nonstop plne ruky, ale nenapadlo ma to riesit 😃 vzdy aj von si berie auticka, do sprchy, aj ked ide spat...furt s niecim chodi alebo mi nosi ukazovat..
Mozno jej to dava len pocit istoty.
@anonymnamamina

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thereisabear
17. júl 2021

@anonymnamamina Príznaky autizmu sa nemajú "kúskovať". Chápem, že vás to trápi a chceli by ste vedieť na čom ste, ale zmysel má jedine vyšetrenie u odborníka, ktorý dieťa celkovo zhodnotí. Hociktorý znak autizmu majú aj bežné deti a každý autista je iný... Objednajte sa na diagnostiku. Ani neurológ vám autizmus nepotvrdí.

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@hazelgracegus ja viem otvorila som viac diskusii písali sme si už tam ale chcela som ešte zvlášť extra len o tomto ....

diusqa761
17. júl 2021

@anonymnamamina ahoj moja 3 ročná má tiež zvyk že celý deň stále niečo vláči už roky a je úplne v poriadku, šikovná , múdra. Nosí po byte plyšiakov, topánky, aj von chce alebo do auta úplné hlúposti niesť ako napr jednu papuču (moju) k tomu hračku, jej fľašku a rozjedený rožok to je taká klasika jej... A tiež keď jej ich zoberieme reve ako tur. Občas naozaj hlúposti vláči napr keď ideme do obchodu a chce si zobrať formu na ľad , hračky, fľašu a 4 legíny. Ale ona teda vie rozprávať a vždy keď sa jej pýtame prečo tie veci potrebuje tak odpovie napr. Lebo ich ľúbi alebo na fľašu povie že ju chce aby nebola smädná, alebo tie legíny vysvetlila že aby jej zimka nebola , na tu formu od ľadu povedala že ju chce vonku zasadiť do trávičky (tá forma je v tvare kaktusu aj je zelená) alebo keď berie moje topánky povie že to pre maminku berie , alebo keď hračky tak že aby jej ich niekto nevzal kým budeme preč . Skrátka v jej hlavičke to zmysel má u vás je len horšie že dieťa nekomunikuje

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@lenka2813 ukazuje vás synček prstekom?

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@diusqa761 ani neukazuje prstekom, ani nedava papa, ani nerozumie príkazom ako prines si napríklad topanocky :/

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@diusqa761 je neposedna, nepostoji chvíľu na jednom mieste, nesustredi sa jedine ked jej karticky ukazujem

diusqa761
17. júl 2021

@anonymnamamina tam keď je toho viacej robíte dobre že idete k neurologičke. Ono tieto veci musí zhodnotiť lekár . Dufam že dobre dopadnete, tak či tak isto to spolu zvládnete a všetko doženetie keď budete trénovať ❤️

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@diusqa761 škoda ze neviem uz teraz ako na ňu, čakať kým dostaneme termín to este len potrvá a ešte na kedy ten termín dostaneme mozno až o 2 mesiace :/

lenka2813
17. júl 2021

@anonymnamamina ano ukazuje, aj rozumie celkom co mu hovorime
...Len vobec nerozprava a ma niekedy svoje zvlastne sposoby hry... Tiez uz mi presli hlavou kade jake diagnozy a trapila som sa, ale uz som prestala, lebo tym sa to len vsetko zhorsovalo.. Neuro ho poslala par krat na eeg a mal ho v poriadku a chce mu dat teraz nejake lieky na podporu mozgu 🐵
Tvoja malinka je zlata, mne osobne to skor pride ako vyvojova disfazia.. Nemusi to byt hned auti..

diusqa761
17. júl 2021

@anonymnamamina áno toto objednávanie k lekárom je utrpenie my sme l alergologičke skoro pol roka čakali 😒

diusqa761
17. júl 2021

@anonymnamamina Hlavne treba dopredu nestresovať deti sa vyvíjajú vlastným tempom
Môj stryc keď bol dieťa do dvoch rokov ani neštvornoškoval, ani nerozprával, nechodil nič. Chodili s ním kade tade na 100% všetci presvedčený že keď v dvoch rokoch ani ešte nestál že musí mať dáky typ postihnutia a nebolou vôbec nič. Okolo 2,5 roka začal chodiť , okolo 3 rozprávať ako ho dali do škôlky . V škole jednotkár bol, má 2 VŠ a je podnikateľ. Jemu sa skrátka nechcelo jemu vyhovovalo byť 'bábom" až v škôlke sa začal prispôsobovať

andy1789
17. júl 2021

@anonymnamamina môže to byť aj ADHD, ale samozrejme nemusí. Mám 6 ročného bratranca, dosť veľký rozdieľ vekový medzi nami, ale čo už 🤣 No a on má ADHD, do asi 4 rokov tiež nerozumel žiadným príkazom, teraz rozumie, ale vôbec nerozpráva. On vie rozprávať aj rozumie čo sa od neho chce, ale neodpovie, pretože ho to nezaujíma. Ale plné ruky nutne mať nepotrebuje. Neviem, nevyznám sa

andy1789
17. júl 2021

@andy1789 Nechcela som týmto komentárom nijak vystrašiť. Vôbec nemusí mať ADHD, každé dieťa je iné

leeo
17. júl 2021

@diusqa761 tvoja mala bude starostliva sikovnica ked vyrastie. 🙂

mogaa
18. júl 2021

@anonymnamamina a čo si predstavuješ že by malo vedieť dieťa v 2rokoch? lebo vie toho veľa - vie predsa chodiť a vidíš že sa zaujíma o svet okolo seba, preto stále tie plné ruky - skúma predmety, hrá sa s nimi, rozvíja si motoriku, pamäť, mozog pracuje na plné obrátky🙂....prečo si myslíš že ti nerozumie? lebo v tomto veku je dôležité s dieťaťom komunikovať čo najjednoduchšie aby ťa rozumelo, deti v tomto veku robia väčšinou len to čo chcú sami urobiť, na veci čo nechcú nereagujú....ak rozumie otázke ideme von? alebo príkazu daj..., tak nerieš.....v tomto veku ti diagnozu aj tak niko nedá ak sa dieťa hrá na ihrisku s inými deťmi napr.ukáže čo má , tak je na 99% v poriadku a chce to len čas....to že má dieťa plné ruky samo o sebe nič neznamená a ani to samo o sebe nie je znak ničoho, lebo plné ruky majú aj deti čo sú uplne zdravé....

rachel36a
18. júl 2021

@anonymnamamina to ze ma plne ruky este nie je nic oproti tomu ze nerozumie, neimituje a pod...xu to varovne lriznaky a zacni to riesit...nemusi mat hned PAS, ale moze mat NKS, VD a pod...vlastna skusenost, mam syna autistu

negymama
18. júl 2021

moja dcera mala poruchu porozumenia, receptivnu dysfaziu a tiez velmi casto nosila v rukach veci /ale nie nepretrzite 100 % bdeleho casu/. Ukazovat prstom a zdielat zacala vo veku 2 a tristvte roka. typicke bolo ze casto nosila aj take nelogicke veci, ako priklad ostal jej z ranajok koncek chleba a ten nepustila cely den, alebo plysova hracka, ktoru nepustila ani v bazene ani pri hre v piesku. Nedalo sa jej to zobrat, jedine v spanku.

diusqa761
18. júl 2021

@leeo ona je úžasné dieťa. Keď ideme von sama od seba berie našej mladšej (1,5roka) jej fľašku, cumlík, dá jej klobúčik na hlavičku, dokonca mne kabelku nachystá a chlapovi zasa boty (síce mu vyberie ťažké robotnícke keď je vonka 30°C ale snaha sa cení 😅) , aj keď sa kúpu ona malej vlasy umýva, celý deň jej všetko nosí, učí ju, všade ju so sebou vedie za ručičku a keď ideme von nevíde zo dverí kým nevidí že všetci ideme.

leeo
18. júl 2021

Bude z nej skvela mama a gazdinka. Hlavne ju neodbijat od "roboty" nech sa zapaja. Ma v tej malej hlavicke velku kapacitu 🙂 Tak nech vam rastie na radost.

@diusqa761