Ema verzus Nikola. Ktoré meno dať dcérke?

tanina86
4. júl 2012

Ahoj baby ,za dva tyzdne mam termin a neviem sa rozhodnut pre dievcenske meno ci EMA alebo Nikola?

cmulinko
4. júl 2012

rozhodni sa sama...vzdy bude obdobie,kedy bude ficat par dookola omielanych mien a tomu sa nevyhneme ani v buducnosti.Mna by nic take neodradilo.Nase stare mami prezili obdobie,ked kazda bruha bola Maria a Bozenka,tak preco by sme neprezili dobu s menom Ema?Ja v tom nevidim ziadny problem..akurat ja osobne mam troska ine priority pri vybere mena a nestaci mi iba to,ze sa mi to paci.Musi to mat pre mna nejaky vyznam a spojitost s mojim dietatom.Tomu davam silnejsi doraz ako tuctovost a ci sa to bude hodit k priezvisku...taketo banality neriesim.

bobocka
4. júl 2012

boooze a co,ze sa kazde druhe dievcatko vola ema.ved je to krasne meno.ja osobne poznam len jednu malu emu.a davat dietatu kadejake mena len aby bolo originalne-to je trosku hlupe ,nie?dieta samo o sebe je uzasne a originalne,netreba to aj menom znasobovat.rodic by mal dat dietatu take meno,ktore v nom vyvola nejaky prijemny pocit,mozno sa mu spaja s nejakou osobou,ktora to nemo nosi a obdivuje ju.urcite neuznavam to, ak davaju rodicia nemo dietatu len preto ,aby bolo originalne.mne sa urcite viac paci ema ako nikol,nikola, nicol ci... mna velmi ovplyvnuje to koho s takym menom poznam a po poslednej farme uz nie som velmi fanusik toho mena. 😝

honeyxy
4. júl 2012

u mna vyhrava Nikola...........ale ja by som si to zmenila na Nicol 🙂

lillika
4. júl 2012

Urcite Sara 😀 😀 😀 😀 ,ale inak Ema 😉

tenty
4. júl 2012

Alzbetka 😉

irsina83
4. júl 2012

Ja mam Elu a preto mne sa viac paci Ema 😉

huxy
4. júl 2012

aj moja je emka.a pritom sme vôbec nevyberali mená podľa toho,aké teraz letia.navrhol to môj manžel,a on je práveže proti takým veciam že sa opičiť,vždy musí byť výnimka,keď sa dá.a navôkol sme nepoznali dovtedy žiadnu emku /v čase keď sme sa rozhodovali/.takže nás ani nenapadlo rozmýšľať nad tým,že emiek bude plné ihrisko.akurát teraz keď chodíme na prechádzku a naproti idú detičky zo škôlky,tak občas počujem ako učiteľky hovoria: emka sem,emka tam.tomu sa zabrániť nedá.vždy bude nejaké meno,ktoré sa bude častejšie dávať detičkám pri narodení.
a nikola?ani to nie je spatne meno.je to však aj tak len na tebe,ktoré nakoniec vyberieš 😉

mahmulienka
4. júl 2012

ja sa dost cudujem, ze sa takuto vec pytas v podstate 'cudzich' ludi. co takto riesit s ockom dietatka, pripadne babkou, dedkom, proste blizkymi ludmi. a ked nic, tak si babulku predstav, ako bude mat 5 rockov, ako sa hra na ihrisku a ako na nu chces zavolat, aby k tebe dosla. co ti ide viac od srdca?

vinifred
4. júl 2012

..hoď si mincou.. 😀

desmodka
4. júl 2012

to co sa viac hodi k priezvisku 🙂

sea23
4. júl 2012

keď z tých dvoch....povedz si to spolu s priezviskom a aj napíš a uvidíš🙂

blondi2
4. júl 2012

ja by som dala radsej meno Nikola, mam pocit, ze Ema je uz kazde druhe dievcatko. ale daj to meno, ktore sa tebe viac paci. aj ja som sa podobne vypytovala a predsa sme potom urobili po svojom 🙂

iinuska
4. júl 2012

tak na toto by som sa tu urcite nepotrebovala radit. Potom daj vediet ako si sa rozhodla. Inak mne sa paci Ema

ajca123
4. júl 2012

Ja ked som čakala tretie dieťa tak som mala vybraté mena Riško a Nikolka 🙂

adri2211
4. júl 2012

@katren ty v kazdej teme musis mat ustipacne poznamky 🙄 ? chcela by si byt asi adminom vsaaaak 😀 s tymi tvojimi odkazmi a mudrovaniami ake temy ci otazky sa zakladaju.

mimochodom obe su pekne. mne sa viac paci Nicole 🙂

monika15
4. júl 2012

no sorry ale mne osobne sa ani jedno nepaci :(((
Nikola je take Nikolaj ....
a emma :((((( no nic moc.... :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

gabkostanka
4. júl 2012

Mne sa viac paci EMA 🙂

nikolka2
4. júl 2012

Ja som so svojim menom velmi spokojna a poznam len dve vo svojom okolí 😉

adelaine
4. júl 2012

@adri2211 musim sa zastat @katren..... keby si kazda zakladala temy, mam si kupit kocik zlty alebo ruzovy...a mam dat meno take alebo onake? ako by to vyzeralo? chapem sice zakladatelku, ze ma dilemu, ale preco to riesi s cudzimi ludmi? preco to neriesi s rodinou, priatelmi? alebo ked uz si nevie poradit, tak nech si hodi mincou.....

takych tem o menach je tu mrte......

ale aby som odpovedala na otazku, tak Nikola 🙂

zuzana92101
4. júl 2012

...uprimne, ani jedno...ale vy by ste sa mali rozhodnut slobodne a sami 😉

rikarika
4. júl 2012

ani jedno

vianne
4. júl 2012

zavri oci a vyber si 🙂 nechapem velmi takymto diskusiam a otazkam, este tak pochopim, ked sa niekto pyta na tipy na meno. To das dietatu meno podla toho, kolko odporucani budes mat na jedno z tychto dvoch? Ak si uz fakt neviete vybrat, co tak obidve mena? to je originalnejsie ako jedno ;) prajem uspesny vyber a zdrave dietatko 🙂))
P.S.: my sme sa nakoniec aj tak dohodli v taxiku cestou do porodnice :D

mpg
4. júl 2012

Je veľa pekných mien a je dobre porovnať ako to vyznieva s priezviskom. Ja som chcela dať dievčatku meno Natália, ale narodil sa nám syn. Páčili sa mi aj mená Marianna, Michaela, Daniela. Teraz sa mi páči aj Zoe, tých mien Emma je už dosť veľa, ale aj to je jednoduché a pekné meno.

nana85
4. júl 2012

Nikol

luna22
4. júl 2012

100 ludí,sto chutí. Veď si daj podla seba, alebo hod korunu.

davidka27
4. júl 2012

ja mám doma dievčatko menom Natalie Sofia, dala by jej meno určite radšej Nicole ako Ema

dejka77
4. júl 2012

Ked porodis budes vediet. Takto to bude stale 50:50 a 100x zmenis nazor.

elise
4. júl 2012

čo takto skombinovať obe mená ako ema nikola XY alebo nikola ema xy 🙂

zuzanockamt
4. júl 2012

a co tak konecne siahnut aj po inych menach, ved v dnesnej dobe je kazda druha emka alebo nikolka ... tak ako kedysi boli janky, hanky, zuzky, katky

tatiana1985
4. júl 2012

ani jedno sa mi nepaci 🙂 🙂
kazdy mame iny vkus,,,

preco sa neriadit sebou,ale pytat sa cudzich ludi?