Je prilba pre deti dobrá vec?

lily14
1. feb 2022

Malý začal chodiť a ako to chodí hh tak často padá a aj na hlavičku .rozmýšľam nad tou prilbou čo reklamnú na nete aby som ho trošku ochranila čo myslíte je to hlúposť?.viem musí sa naučiť aj padať ale veľmi sa.bohim urazov

petkaaj
1. feb 2022

Zdravím, my túto helmičku máme, keďže už mál pár pádov na hlavičku. Podľa mňa je to dobrá vec, a isto nespôsobí že bude padať naschvál, lebo tá helmička len tlmí pád, takže dieťa keď padne tak to cíti. Môj keď padne tak sa rozplače ale viem že nemusím až tak stresovať keď má tu helmičku na hlavičke, Mínusy ale sú, že sa hlávka celkom potí a keď dieťa zistí ako sa dáva dole z hlávky, bude si ju dávať sám dole keď bude chcieť. Dúfam, že som aspoň nejak pomohla 🙂

lily14
autor
1. feb 2022

@petkaaj áno ďakujem a akú máte foto poteší 😊

syslik81
1. feb 2022

je to blbost ... dieta padne udrie sa a potom si da vacsi pozor ... zial pady a mensie urazy patria k rastu .. nemozme deti obalovat do bubliny a nonstop na ne davat pozor ... musia sa naucit padom ...

katkaseiner
1. feb 2022

@syslik81 suhlasim s nazorom... dieta sa musi naucit opatrnosti... to ze ich obalime do bublinkovej folie neznamena ze im tym pomozeme...

enoula
1. feb 2022

Určite sa nauci padat aj bez prilby, potrebuje si uvedomiť nasledky, spevnit telo. Rychlo to všetko pochopi. Stale bude padat ked sa bude nieco nove ucit..ci odrazadlovat, bicyklovat, korculovat ..

lucjja
1. feb 2022

presne tak ako pisu damy vyssie, nie je to dobra vec... neodporucaju to ani pediatri, deti sa maju maucit pohybovat.. a nechcem nikoho urazit, pediater v podcaste povedal, ze jednoducho si tak rodicia zlahcuju aby sa nemuseli na deti pozerat a davat pozor.. nuz v tomto.obdobi proste je treba davat... ja by som tiez nechcela chodit cely den s prilbou na hlave 🙄

iwesska
1. feb 2022

Nie je to dobre,lebo ked sa nenauci ako padat,ked mu to das raz dole,tak si sposobi riadny uraz,kedze mu mozog bude hovorit "ked urobim toto,len trochu sa buchnem"

petko81
1. feb 2022

Nas jak mal 1.5 behal po byte spadol a rozbil hlavu o stôl.
Od tohto úrazu uz po byte nebehal.

petkaaj
1. feb 2022

@lily14 máme túto SafeheadBABY ochranná helmička SOVA a samozrejme to nie je na celodenné nosenie. Aj súhlasím s tým čo tu píšu maminy, ale pre môj vnútorný kľud keď potrebujem niečo porobiť a malý sa hrá v obývačke ( ktorá je pre neho prispôsobená) tak viem že si neublíži zakiaľ napr. pri ňom v chodbe žehlím, odpíšem na pracovné maily a pod. Nech to má na hlavke hodinku za celý deň aj to som veľa povedala. Aspoň máš dve strany názorov a môžeš sa rozhodnúť. Pekný večer ;)

gabika128
1. feb 2022

My sme pri synovi kúpili takú tú mäkkú ochrannú helmu keď sa v 8 mesiacoch postavil (ešte nesedel) a padal ako stp s rovnými nohami. Nosil ju 2 týždne kým sa nenaučil krčiť kolienka a padať inak, potom sme mu ju už nedávali. Za tie 2 týždne mu 3x zachránila hlavičku. Potom už mal klasické pady aj klasické úrazy, aj hlavičky.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz