Jedenie pri prechádzke vonku

21. mar 2023

Ahojte, chcem sa spýtať na radu a názory iných žien. Ked idete von s deťmi, máte vFy zo sebou nejaký pokrm ( chrumky , ovocie nakrájane atd)

Mám totiž svagrinu,ma jedno dieťa rok a pol .a všade kde sa pohnú,t mala ma cosi v ruke a chrume.. stale. Ked zaplace ( je dost ukricana) tak jej hned dava chrumky aby bol kľud. Stretávame sa teraz dost často vonku a mne to jednoducho vadí,lebo mam na to iný názor a moje obe deti chodia von sa hrať a prejsť a nie jesť..jeme doma. .. lenže ona vzdy ponúkne aj moje deti a( 3r. A 1,5r) ... Tak celu tu prechádzku len jedia a mne sa to jednoducho nepáči.

Pride mi to ako zlý návyk. A zas povedať im ze jiw nemôžete si zobrať chrumky a r pritom och sesternica môže,jw trápne... Ako to riešiť?

Švagriná vie ze sa mi to nepáči ,ale oni ked vytiahne toe chrumky a jedlo si pýtajú.. niekedy im zas ona ponúkne , ajnked nepýtajú... Proste ide ki to hore krkom. Ci som divná?

autor
21. mar 2023

Pardón za preklepy,pisala som rýchlo 🙈

kristinapetronela
21. mar 2023

Si divná ty ... Veď normálne povedz svojim deťom .teda vychovávajú ich ,poved im že len jednu chrumku ,doma ich čaká obed .vybavené

kristinapetronela
21. mar 2023

Áno aj malé dieťa pochopí

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinapetronela
21. mar 2023

A nosím tiež ,tak isto ponúknem keď sme s niekým .to je slušnosť a zas neverím že nosí tri balenia chrumiek alebo tri kilá jabĺk nakrájaných že si nemôžu zobnut

nwnw
21. mar 2023

Ano vadi mi to. Presne ked ich niekto ponukol na ihrisku niecim, tak potom doma vymyslali s obedom. Ani tak mi nevadili tie spinave ruky ako to ze potom celodenny rezim jedenia rozbity.
Len oni to nechapu ze nesmu, tak chodim na ine ihrisko, kde nikoho nepozname.

autor
21. mar 2023

@kristinapetronela nie nenosí toľko..ked dôjde zásoba,ide kúpiť do najbližšieho obchodu. Niečo.. roztek, koláčik , čokoľvek

kristinapetronela
21. mar 2023

Treba len vysvetľovať a samozrejme aj švagrinej povedať nech neponúka tvoje .proste ste rodina dohodnite sa nejako

janka_266
21. mar 2023

Áno, nosím aj ja von niečo, ale vždy menej ako všetky ostatne mamičky 😃zase ked ideme von na 3-4 hodiny, tak pre istotu, ale netlačím to doňho od zaciatku. Až ked si sám vypýta 😃

kristinapetronela
21. mar 2023

To fakt ? No veď ok nech kupuje čo chce .proste dokedy bude tvoje deti ponúkať donekonečna s jedlom nestretavajte sa

kristinapetronela
21. mar 2023

Ja tiež nosievam von jedlo ale zas odtiaľ potial

autor
21. mar 2023

@nwnw presne toto.. potom nechcú normálne jedlo.

My doma teda nejeme ani čipsy ani chrumky denne.ze akože hocikedy si dame len tak aby sme čosi chrumali.... Nepríde mi to ako vhodná životospráva a proste je to za mna aj zlý zvyk

stanulienkat
21. mar 2023

Je to velmi zly navyk. Budu zvyknute stale nieco žut, riziko obezity. Nebudu mat stravovaci rezim. Okrem toho je to nebezpecne pri hrani , skakani...riziko vdychnutia stravy. Tiez nerozumiem tomu, ze idu na 1-2 hodiny von a nabaleni su, akoby isli umriet za ten cas od hladu.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. mar 2023

@janka_266 to je iné,ak ideme na dlho beriem aj ja.. ale mame zvyk sa najesť doma a potom ked ideme na hodku dve, neberiem nic len vodu, čaj.. max nejakú ovocnu tyčinku napr. Ale proste von ideme sa prevetrať, pohrať a nie jesť

danieladeley
21. mar 2023

Ked mi niekto vadi, tak s nim nechodievam von. A co jedia ostatne deti, mi je srdecne jedno. Ja som tiez nosila nabalene jedlo, maly bol obrovsky papac, s uplne plnym bruskom bol schopny zastavit sa pred potravinami a jacat na plne hrdlo, aky je hrozne hladny. Vies si predstavit tie pohlady okoloiducich? No bolo mi to treba, aby ma odviezla socialka? Casom to odznelo, bola to "faza".

x_mery_x
21. mar 2023

Nosime celu dozicku s roznymi keksikmi, chrumkami, cukrikmi, cokoladami na ihrisko :D :D aj ostatne mamky nosia a deti papaju :d

autor
21. mar 2023

@x_mery_x a myslíte ze to je správny navyk?

autor
21. mar 2023

@danieladeley toto moje dieťa nerobilo zatiaľ ani jedno,tak neviem.. moje keď nemáme nic vonku,je im to fuk..hraju sa

amelie2017
21. mar 2023

Beriem jedlo vonku, lebo chodime v case desiaty alebo olovrantu. Deti si pekne sadnu na travu, lavicku, zjedia a pokracuju v hre. Ale take ze nonstop jedenie, to neexistuje.
Ked dceru niekto ponukol a ihrisku, dovolila som jej jeden keksik/zo 3 chrumky a dost, podla toho, kolko bolo hodin. Niekedy ani to nie. Ona je slaby jedak a nezjedla by hlavne jedlo. Syn, ten by mohol jest nonstop, jeho musim krotit. To nosim zasoby len ak ideme niekam ku lekarovi, na urad. Kde sa dlhsie caka.

x_mery_x
21. mar 2023

Nevidim na tom.nic zle doma si da sisku alebo jogurt o 6 rano a o 9 ideme do 11stej na ihrisko co ma byt hladny :D

kvetinka75
21. mar 2023

toto sa ani mne nikdy nepáčilo. Prídeme na ihrisko a tam samé chrumky, keksíky, čokoládky. Dcéra potom obed nechcela. Každý deň aby deti do seba sladké ládovali alebo samé kraviny. Našla som si potom kamarátky, ktoré boli rovnakého názoru a chodili sme na prechádzky, a iné ihriská, kde boli cudzí ľudia a nikto dcére nič nenúkal. Potom nebol problém s obedom

januska12323
21. mar 2023

Tak snáď to vysvetli švagrinej. Chodíte spolu von každý deň? Ak raz do týždňa tak by mi to vôbec nevadilo, oni sa naučia, že od teba pýtať nebudú.

danieladeley
21. mar 2023

Mozno len staci deti naucit, ze od cudzich sa jedlo neberie, nie len kvoli ihrisku, ale tak vseobecne do zivota.

annie6
21. mar 2023

bezne sme si nosili v kociku cistu vodu a bud ovocie alebo chumky 😀 pokial boli deti von a aj pobehali a nesedeli len v kociari, tak vzdy doma jedli,nikdy nemali problem, ved zase nemali zbalene kilo ovocia a dva sacky sladkosti

autor
21. mar 2023

@x_mery_x fu tak tie dve hodiny vydrží.. ci.by umreli od hladu? Ale pozrela som si vasu foto a chápem. ( Neurazte sa...)

h2
21. mar 2023

Pokiaľ nejdeme fakt že aspoň na pol dňa, neberiem jedlo so sebou. Švagrinej by som sa snažila nejako taktne naznačiť, že nerobí dobre. Deťom ťažšie vysvetlíš bez toho, aby neboli smutné, že sesternica môže a oni nie.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vilma7
21. mar 2023

Návyk, nenávyk..to nerieš. Malé deti jedia častejšie ako dospeláci.
Tvoja švagriná jedlo podáva preto, aby bol kľud. Ak je jej dieťa hlučné, uvrieskané atď, chápem aj ju, že chce mať niekedy kľud. A ako to robí ona, je jej vec
Moje deti majú skoro 4 a 6 a stále mám tiež niečo so sebou. Doma majú raňajky, potom desiata, obed...a poobede si niekedy dajú olovrant ak 2-3 x. Teda na vzduchu im lepšie pretravi a keď si vypýtajú dám im. A doma to nijako večeru neovplyvní. Takže toť moja skúsenosť.
Minule dcéra mala dokonca 3 x desiatu, lebo stále pýtala niečo...najskôr zjedla jahody, na to si pýtala kapustu, prišli sme z nákupu chcela melón a polievku zjedla bez problémov, ako aj ďalšie chody toho dňa.
Sladké ako aj slané môžu raz denne, po polievke.
A neboj, to že teraz jedia takto neznamená, že tie návyky im ostanú na celý život.
O pár rokov budete mať iný režim.

radanna11
21. mar 2023

Ten komentár pre @x_mery_x si autorka ozaj mohla odpustiť
Dosť úbohé na dospelú ženu odhliadnuc od toho ,že naozaj na ihrisko sladkosti,chrumky,keksiky a šišky na raňajky byt nemusia ale aj tak ten komentár 🙈