Jedenie pri prechádzke vonku

21. mar 2023

Ahojte, chcem sa spýtať na radu a názory iných žien. Ked idete von s deťmi, máte vFy zo sebou nejaký pokrm ( chrumky , ovocie nakrájane atd)

Mám totiž svagrinu,ma jedno dieťa rok a pol .a všade kde sa pohnú,t mala ma cosi v ruke a chrume.. stale. Ked zaplace ( je dost ukricana) tak jej hned dava chrumky aby bol kľud. Stretávame sa teraz dost často vonku a mne to jednoducho vadí,lebo mam na to iný názor a moje obe deti chodia von sa hrať a prejsť a nie jesť..jeme doma. .. lenže ona vzdy ponúkne aj moje deti a( 3r. A 1,5r) ... Tak celu tu prechádzku len jedia a mne sa to jednoducho nepáči.

Pride mi to ako zlý návyk. A zas povedať im ze jiw nemôžete si zobrať chrumky a r pritom och sesternica môže,jw trápne... Ako to riešiť?

Švagriná vie ze sa mi to nepáči ,ale oni ked vytiahne toe chrumky a jedlo si pýtajú.. niekedy im zas ona ponúkne , ajnked nepýtajú... Proste ide ki to hore krkom. Ci som divná?

rebekamarcusko
21. mar 2023

Tak povedz deťom, že nie jednoducho. Ja keď nechcem aby moje deti niečo robili,im to zatrhnem. A môžem vyzerať trápne hocijako ale bude po mojom,lebo sú tí moje deti

davidofff
21. mar 2023

Ale tebe to nieje jedno čo dáva ona svojmu dieťaťu.vyslovrne tu píšeš že ju vkuse neicim pcha stále v hocijakej situácii.keby ti to je jedno .tak to neriešiť na mk.a máš to nahaku.a to že ty jej jasné nevieš povedat že si neprajes aby ponúkala tvoje deti .tak to už ozaj je tvoj problem

autor
21. mar 2023

@davidofff škoda reči uz.... Moj problém, preto.jo riešim tu a pýtam si názory. Od toho mk je,ci?

davidofff
21. mar 2023

Veru škoda reci

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivangeline
21. mar 2023

Ja to robim rovnako. Vzdy mame snack vonku. :D Vsak povedz detom,ze len tolko a tolko a stacilo. Tiez poviem,ked prehanaju a ujedaju od inych.. :D

bluka2
21. mar 2023

Ja mám vždy plnu kabelku jedla. My ani jednu cestu z mesta domov nedáme bez jedla, normálne vidím, že nálada klesá, keď nejedli pred chvíľou. Teraz sme si po ceste dali toast a croissant, došli domov a zjedli večeru, polievka, kura, potom chceli ešte mliečnu kašu. Raňajky ma syn tiež jedny doma, druhé v škôlke. Obaja sú z tých, ktorým leginy slúžia ako tepláky - z tých chudych. Keď jedia bežným štýlom, napríklad u mojich rodičov, ktori von neberú jedlo, za pár dní už sú pochudnuti. Na návšteve a v reštauráciách sa niekedy hanbím, lebo jedia štýlom, akoby dlho nič nemali, rýchlo a veľa. Takže podľa mňa záleží od detí - keby boli pri sebe, tak by som robila skôr ako ty.

maciatkolulu
22. mar 2023

@mandzula teraz rozmýšľam, ze co zapijam kávou na ihrisku 😉normálne si nosíme na ihrisko. A 9brocnym höre dole nosíme dobroty, tiež rozmýšľam co tam zajedaju. Radosť z jari? No proste nevidím nijaký základ prezerania sa v dospelosti s tým ze mamička ma v kočíku dozicku z predpokladám bio chrumkami, alebo keď dieťa dostane na ihrisku keksiky. Keď obežné dieťa sa cpe chipsami non stop, ôk, to je zle. Ale to, či kamoška vlečie haribo na ihrisko, či nie pre svoje deti, alebo švagriná, sestra, tak je to jej vec a ja či dám, či nie môjmu zase moja. Neviem co sa tu rieši na XY stranách a keď neviem dotyčnej príšerne prezeranie vydržať, tak s nou neleziem von a hotovo🤪

anjelikdianka
22. mar 2023

Aj ja som stále detom nosila zo sebou niečo na jedenie keď sme boli vonku.Kukuričné chrumky,výživu,ovocie zeleninu.....
A aj pri dvojičkách to tak budem robiť keď už budú väčšie.
A keby tvoja švagrina neponukla tvoje deti tak možno by si sa urazila na ňu preto.
Ak nechceš aby tvoje deti počas vonku jedli tak im to povedz že nesmú a hotovo.

mandzula
22. mar 2023

@maciatkolulu prečítaj si ešte raz, čo píšem. Zdôrazňujem nesprávnosť návyku dávať dieťaťu pri každom zaplakaní či nude niečo do úst, nie o tom, že netreba nič pri sebe mať v prípade, že je čas na jedlo. A vôbec sa nevyjadrujem k tomu, ako to má robiť niekto iný, vyjadrujem len svoj názor a píšem, ako som to robila ja Každý je za seba a svoje dieťa zodpovedný sám.

maciatkolulu
22. mar 2023

@mandzula áno, ale keď si spätne spomínam na svojho synovca, ten vedel riadne jacat v kočíku a švagriná mu dávala vždy niečo sladké do rúk, inak by sa nedostala domov, chalan ma dnes 24 a je chudý, nemá žiadne zle stravovacie návyky. Takže celkom to nevidím na ten katastrofický scenár co si podala. Stravujú sa inak ako rodina až veľmi zdraví, doteraz. Ale proste keď sa chcela dostať t bodu a do bodu B bez strana polku života a nervov, tak mu to dala. Moje deti boli kočíkov, ja som nemusela dávať nič, a staršia bola baculka oproti bratrancovi. A neprezieraju sa teraz ani jeden. Takže sa mi fakt tvoje tvrdenie nezdá, veľa ľudí počas depresie naopak nedá nič do úst napríklad. A asi to nemajú z detstva.

jana_eyre_2
22. mar 2023

@maciatkolulu môj najmladší bol a je presne taký.. od narodenia veľmi náročné, neposedné a ukricane dieťa.. len vďaka jedlu vie byť kludnejsi, potrebuje stále niečo okolo neho.. je jedno či to je jablko alebo kreker.. keď bol ešte nechodiaci nevedeli by sme sa hýbať bez toho aby nemal čosi v ruke.. či som mala radšej sediet s ostatnými doma, alebo ho nechať revat do modra a vzpierat sa v kočíku, len aby som neporušila nejaké nepísané pravidlo že jesť sa má striktne v určitý čas.. vďaka jedlu som psychicky prežila jeho veľmi, veľmi, veľmi náročné prve tri roky života..

Teraz je to 6r relatívne zdravý (ak nerátam astmu), štíhly a ešte stále nonstop hybajuci sa chlapec, ktorý vždy keď ma nejaký deficit v jedle, má nervy.. (ano, je možné že má nejakú diagnózu, riešiť to ale budem až vtedy ak to bude problém v kolektíve, kde problémy vôbec nemá) nie že zajeda nervy, ale má nervy lebo nemá niečo.. nuž, nech si každý robí tak ako uzná za vhodné, nech ma kritizujú mamy ktoré by všetko zvladli lepšie ako ja, ja som robila a robím čo je v mojich silách..

mandzula
22. mar 2023

@maciatkolulu ja zas, naopak, poznam ludi (napriklad moj ex a teraz aj manzel), ktori boli napchavani vkuse a teraz stres zajedaju, takze ja zas vychadzam z tejto skusenosti.

maciatkolulu
22. mar 2023

@mandzula ja pod chrumkami a to ešte bio detskými bez soli a cukru, jablkom atď nevidím nejaké prepchavanie. Ale aj teda väčšími deťmi a horalkou, neviem, to ani doma tie deti nesmú nič sladké, či len vonku? Aký je rozdiel medzi tým, že das dieťaťu vonku nejaký mňam Snack a keď vnútri, či vôbec nesmú? Ci to len, keď sbauolaca dieťa v kočíku, aby cusalo a matka sa dostala v relatívne dobrom duševnom zdraví do cieľa? Myslíš, že tým sa zakladá budúca obsesia prezierania?

mandzula
22. mar 2023

@maciatkolulu ved nemusime riesit, ci ziapuce dieta dostane jedlo doma alebo na prechadzke, nespravne je to bez ohladu na GPS suradnice. Otazka bola polozena v suvislosti s prechadzkou, tak som sa vyjadrila k prechadzke, neviem, co je este potrebne k tomu pisat.

majlo1234
22. mar 2023

@mandzula ja som zas nebola napchavana, sladkosti nam boli v detstve vydelovane a zakazovane, jedlo sa vzdy ina pri stole a v urcity cas, pri jedle sa nepilo…vsetky tieto vyfabulovane pravidla sa dodrziavali. Momentalne mam problem s emocnym jedenim/jedenim z nudy a len tazko si odopieram. Moja sestra sa naopak stravuje zdravo. Tak neviem, ako to naozaj je

mandzula
22. mar 2023

@majlo1234 predpokladam, ze okrem vydelovania a zakazovania boli u vas aj ine problemy, mozno z toho prameni tvoj problem s prejedanim sa. U nas napriklad to bolo tak, ze jedlo sa nijako specialne neriesilo, jedli sme pravidelne, pamatam si jednu sladkost za den - bol to standard, nad ktorym sa nikto nezamyslal, proste taky bol, nikto nim nijako netrpel, necitili sme to tak, ze sladkosti mame zakazane. Nuda ci stres sa jedlom neriesili. Vztah s jedlom mam v poriadku, vidim, ze pristup mojich rodicov fungoval, preto ho aplikujem aj ja.

majlo1234
22. mar 2023

@mandzula neviem, teda moj otec je alkac, ale nejake ine evidentne problemy neboli. Ani ten pristup nevnimam ako nutne problematicky, tak sa to proste niekedy bezne praktizovalo, rovnako ako sa teraz praktizuje to nakladanie kocikov jedlom a pitim. My sme od rana do vecera boli von a najest a napit sme dostali len doma😄
Mozno som len ja emocne nestabilna alwbo co.
V kazdom pripade sa proste snazim nepriklad jedlu ziadnu vahu, ziadne zakazy, prikazy, jedz kedy chces a co chces, z toho, co mame doma. Snazim sa, aby to boli relativne nutricne vyzivne veci

banalu
22. mar 2023

Ved normalne povedz detom, ze mozu jednu chrumku a svagrine hned za tym, aby tvoje deti neponukala lebo budu po prechadzke vecerat a potom je problem. Ak aj napriek tomu ponukne tak to detom zakaz a vybavene. Proste to ries priamo k svojej spokojnisti.
To ci, a ako svagrina krmi svoje dieta je len na nej a jej muzovi. Ty mas svoj styl ona zas svoj 🤷‍♀️

mandzula
22. mar 2023

@majlo1234 my to mame zase tak, ze jedlo je drobna udalost kazdeho dna, pri ktorej sa stretneme, pokecame, tesime sa na to. Ja a dcera jeme 5x denne, nestradame, dame si, na co mame chut, v primeranom mnozstve, samozrejme, a sme stihle. Zato moj manzel, ten laduje fakt ze cely den, jedno cez druhe a uz si zarobil na cukrovku, o nadvahe radsej pomlcim. Je si vedomy toho, ze by nemal, no nevie to ovladat, ked je v strese, tlaci sa sladkym. A presne to iste vidim v jeho rodine. Akurat mi nedavno vravel, ze obdivuje moj system, lebo vidi, ze funguje. Mam stabilnu vahu, vyrovnanu hladinu cukru, ziadne ataky zravky a vyjedania chladnicky.
Mimochodom, ten otec alkac asi s pohodou v rodine dost zamaval, takze koren problemu moze byt prave tam.

majlo1234
22. mar 2023

@mandzula asi by som mala prist k vam na konzultacie. Ja to riesim hlavne od narodenia dietata, je to otrasne. Normalne sa stravujem so synom, ale akonahle ho ulozim na spanok a nelezim pri nom, uz hladam, co by som zozrala.
Muz naopak, ten nwni z domu nauceny stolovat, takze rano doslova zhltne nieco, obed vynecha a vecer sa natlaci pri telke. Ale on ma dost pohybu, takze nema nabeh na obezitu, skor na nejake zaludocne vredy. Proste my dvaja sme “super”, co sa tyka zlych stravovacich prikladov. Ale vravim si, ze ked sa konecne vyspim, mozno sa mi podari vymanit sa z tohto zacarovaneho kruhu. Ale to uz sme uplnw mimo temu, pardon 😊

mandzula
22. mar 2023

@majlo1234 inak prave ten deficit spanku ti moze zvysovat chut hlavne na sladke. Ale chapem, ze musi prist ten spravny cas = dieta musi trochu vyrast, a isto sa ti to podari dako ukocirovat.🙂

majlo1234
22. mar 2023

@mandzula toez si to vravim. Ale na druhej strane existuje urcite kopec mamiciek, co sa aj napriek tomu neprezieraju, ale pekne sa stravuju a staraju o seba, potom mi moj argument slabne😄 chyba mi aj silna vola. Uvidime, ked bude dieta vacsie, ze co bude, ci sa vyzerem na sto kil, alebo sa dam konecne dokopy

autor
22. mar 2023

@mandzula ďakujem že ty jediná si si prečítala o com píšem a pochopila si podstatu.

Mozno robim z komára somára, keďže sa chválabohu stretávame len občas..

Stým jedenim súhlasím,mame to tiež tak doma . Nikto nema nadváhu okrem mojho muža,lebo ten je na večer a hocikedy a najmä tie kraviny ako čipsy, tyčinky atď. Ked sa nad tým zamyslím, nevidím prosté dôvod brať chrumky keď ideme pred panelák sa hrať na Ihrisko na hodku.. fakt nechápem, načo.