Kedy dávate štvormesačné bábätko večer spať?

zabina27
11. sep 2014

O koľkej asi? Ja mám taký pocit, že dávame neskoro, väčšinou až tak pred ôsmou. Ale zase potom vydrží aspoň do tej 6:30 až 7:00 spinkať, čo je pre mňa aj tak skoro 🙂 Takže keby zaspával večer skôr, asi by aj skôr vstával, len neviem, či to pre také malé nie je neskoro. Bude mať 4 mesiace.

ktore
11. sep 2014

podla mna davas spinkat dobre.hlavne davaj ked je ospale.

m.i.r.i
11. sep 2014

@zabina27 myslis tym ten hlavny nocny spanok u takeho malinkeho vsak? 🙂 Lebo ved ti musi spat este aj cez den mozno aj 3x...ale u nas to bolo rovnako..ja som mala rezim od zaciatku...davali sme najprv o 19:00 spinkat, neskor myslim posunom casu sa to posunulo na 20:00...a presne ako u teba, vstaval mi o okolo 6..a tak to ostalo doteraz..a to ma 4.5r....na nocny spanok ale presne takto chodil stale...nemyslim si, ze je to neskoro..okolo tej 19-20 je to ok..ma dostatok spanku pred polnocou a pospi si do 6 rano.co je fajn..nas v tom veku o 8 uz isiel spinkat zas...

lillona
11. sep 2014

Myslim,ze to nie je neskoro. Podla mna akurat,ja tiez tak davam spinkat o takom case. Niekedy sa podari aj neskor, len moj uz bude mat 10 mesiacov a je dost zivy, tak sa nam to niekedy trosku pretiahne 😉

zabina27
autor
11. sep 2014

@ktore dávame po kúpaní a papaní, väčšinou už ostane taký ospalý, keď nie, tak ešte sa chvíľu baví s nami. ale po kúpaní je vždy hladný ako vlk a potom aj zaspí, síce zatiaľ na prsníku, ale tak čo už 🙂 to aby sme potom mali od čoho odúčať 🙂

zabina27
autor
11. sep 2014

@m.i.r.i no myslím nočný spánok, aj keď ono cez deň toho veľa nenaspí... tak po pol hodinkách, hlavne vonku v kočíku, doma veľmi nie, už teraz sa teším na daždivé dni, keď sa veľmi po vonku nebude dať prechádzať 🙂

amanta5
13. sep 2014

@zabina27 u nas to bolo presne tak isto, ako pises 🙂 A je to tak doteraz 🙂 Niekedy v tom obdobi sa nam ale uplne otocili denne spanky. Dovtedy spavala tiez len vonku za neustaleho prechadzania sa. A zrazu sa to otocilo, ze vonku dala vzdy len 40 min, viac nie a vnutri spinkala aj 2 hodky....a toto mame tiez doteraz 🙂

Ak ho das skor vecer spinkat, nemusi sa zobudit skor. Vyskusaj ho par dni davat spinkat napr. o 19:00 a uvidis co sa stane. Ak sa aj zacne po tyzdni budit skot, kludne to vies za par dni zase vratit spat 🙂

monique89
26. sep 2014

@zabina27 u nas je to podobne, malej tiez taha na stvrty mesiac a cez den spi malo, v noci celkom dobre, zhruba od osmej do tej siedmej az osmej rana, niekedy sa podari aj dlhsie. Kolko krat v noci vstavate na papanie?

@amanta5 a ako sa vam podarilo otocit tie denne spanky? Mne by velmi pomohlo, keby mi pospinkala ason raz denne na dve hodky sama vnutri... A ako uspavas?

zabina27
autor
28. sep 2014

@monique89 vies co, v noci sa na papanie nebudi, je na UM, max tak raz ked sa zacne poridne mrvit, tak si ho vezmem z postielky do postele, dam mu prsnik, chvilu podudluje a spi dalej, ale vacsinou spi celu noc. Niekedy, ked sa len trochu mrvi, staci, ked ho pohladkam po rucicke alebo po licku a spinka dalej, podla toho, ako sa uz stihol prebrat 🙂
inak aj mna by potesilo, keby cez den doma dlhsie pospal, sem tam v kociku vonku spi dlhsie, ale to ja zase doma nic nespravim...ale aspon sme na cerstvom vzduchu 🙂 tak co uz, aspon ze spinkaju v noci, mozno keby spali dlhsie cez den, buntosia v noci, ja sa tym utesujem 🙂

siska53
28. sep 2014

@zabina27 pozrela som si svoje zapisky z babatkovskych cias syna (pisala som si poctivo casy,kedy sa dojcil a z ktoreho prsnika 🙂) ) . A zistila som,ze som ho ukladala zvacsa medzi 21-22. Ked som ho dala skor,lebo bol unaveny,tak sa vtedy zvykol do 2hodin este prebrat,ale to vynimocne.. Ten cas mu asi vyhovoval,lebo casy prveho dojcenia mam napisane az dakedy po 7 (7-8:30). V noci sa po 3.m.budil vynimocne.
Dcerku som tiez tak priblizne ukladala - okolo 21sup na prsnik. A vlastne doteraz to tak je,ze ich ukladame medzi 20:30-21. Vynimocne skor.
Oni totizto skor malokedy zaspali,to bola skor vynimka.

amanta5
29. sep 2014

@monique89 my sme sa o otocenie dennych spankov nejak specialne nesnazili 🙂 V noci nam spinkava(la) krasne, tak som si povedala, ze cez den to uz nejak tych par mesiacov prezijem :D :D Neviem od coho to zavisi. Ale zato vonku sme nespali este viac ako 40 minut...takze radsej spinkavame doma.