Kedy chodia spať večer vaše detičky?

ekinkala
7. feb 2013

mali ma 2a pol a chodi spat o desiatej vecer ked ho chcem dat spat o osmej tak ho uspavam hodinu neuspesne po hodine sa ma spyta maaamiii plooosim mozem este hrat prosiiiim tak sa este chvilku hra a potom ideme spinkat vseci spolu

gubcikova
7. feb 2013

malá 3 roky o 20:00 a syn 1rok 19:00

xenicka13
7. feb 2013

aj moje baby tak chodia, ml. spi poobede dve hodiny a starsia spi tiez v skolke, takze pred 22hou nezaspia nikdy 🙂

nikolet_89
7. feb 2013

moja mala ma za par dni rok a chodi spat o 21-tej...

huxy
7. feb 2013

malá bude mať koncom februára 2 roky,a tiež je to niekedy o dušu.večer je v postieľke cca o 19:45.ale väčšinou zaspí po deviatej,až pol desiatej.ráno vstáva poväčšine o pol ôsmej.cez deň spí od cca jednej do pol tretej.tiež rozmýšľam,ako zmeniť rituál,aby zaspinkala skôr.akurát včera zaspala pred deviatou,ale inokedy ťahá dlho

edita84
7. feb 2013

moji chodia o ôsmej, pol deviatej lebo im ešte ocino číta rozprávku 🙂 dcérka má skoro 6 a syn 17 mesiacov

katka2365
7. feb 2013

Moja mala ma 2 roky a chodi spat o 22.00 no niekedy aj o 23.30.

lucyfuk77
7. feb 2013

8 rocny aj 9 mesacny o 19:30

divoska
7. feb 2013

nas nezaspi skor ako o 23:00 niekedy aj k polnoci /nezavisle od ranneho vstavania a case poobedneho spanku, ci jeho dlzke/, ak zaspi skor /napr poobede nespal a zaspi okolo 19-20:00/ tak sa v noci zobudi a buntosi este dodatocne. takze som uz osobne vzdala riesit kedy chodia spat ine deti lebo patrime asi k mimozemstanom, a je to normalne, holt su tie nase deti individuality. niekomu sa to zmeni ze so skolkou, niekomu ani to. tak mozeme akurat cakat. zakial je jeden tak sa to da, keby ich bolo viac je to asi tazsie. a mozno ze by potom fakt chapali ze treba zalahnut, tazko povedat.

roxi
7. feb 2013

niektoré deti potrebujú menej spánku, môj bude mať v apríli 3roky, už pár mesiacov nezvykne poobede spať, zaspí tak 1x do týždňa na 40min. Vstáva okolo 7,30 hod a do postele ho dostanem najskôr po 22, dcérka od 2 rokov nespávala poobede už vôbec, fungovala nonstop od 7,00 (niekedy aj skôr) do 22-23 hod.

betina1984
7. feb 2013

Starsia ma 5 rokov a chodi okolo 21.00, ideme citat rozpravku, poskrabkam chrbatik a zaspi. Dvojka chodi spat o 20.30, kym ich uspime v kociku je 21.00

burina4
7. feb 2013

@ekinkala každe dieťa je iné.Ale treba mu určiť presný režim.Kedy ho dávaš poobede spinkať a koľko ti spinká ak ho dávaš poobede neskoro a zobudí sa ti okolo 4 tak sa nečuduj, že večer nechce spinkať.Večer okolo 8 ho treba dať do postielky prečítať rozprávočku chvíľku zostať priňom prípadne nechať svietiť malé svetielko a bude to super len to musí mať každý večer tu istú hodinu.Poobede ho treba dať spinkať po 12 prečítať rozprávku,a nech spinká najneskôr do 14.3o dať olovrant a hrať alebo inú činnosť aby sa do večera unavil a potom o tej siedmej do pižamka večera hygiena o osmej postielka rozprávka a uvidíš že si to osvojí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

majka1981
7. feb 2013

myslim ze aj zavisi, ci dieta chodi do skolky/do jasiel, ci spi cez obed a kedy rano vstavate a ci je dostatocne vysantene von (cerstvy vzduch a pohyb unavi)
moj syn chodi do jasiel, tam spi cez obed 1,5 hod z hruba, vecer zaspi okolo 20 alebo 20:30, ked spi cez vikend dlhsie poobede tak nezaspi pred 21:00. rano je hore o 6, niekedy 6:30.

ekinkala
autor
7. feb 2013

@burina4 nooo skusala som davala som ho vecer spavat o osmej ale uspavala som ho hodinu a o hidinu bol hore a ajtak zaspal az o desiatej takze som to po case vzdala 2 hodiny trapenia zbytocne a praveze mi chodi spat o jedenastej do obeda a spi 2 a pol hodky aj chodime kade tade aby sa unavil ale nic

ekinkala
autor
7. feb 2013

@roxi ahoj takze sme na tom rovnako mne aspon poobede spi

suz2
7. feb 2013

no, nas zaspi okolo 20:45 - 21:15 a buva tak do 7:20 cca

sevi
7. feb 2013

môj syn 6 rokov zaspi okolo ôsmej (ak na obed nespal). Ak spal tak väčšinou okolo pol deviatej. Dcérka 4 roky (spinka vždy na obed) večer okolo deviatej zaspi.ak má poobede bohatý program tak zaspinka okolo štvrť až pol deviatej.ale mam pravidlo ktoré dodržujeme a to že o 20 tej musia byt v pyžame a v posteliach.

ekinkala
autor
7. feb 2013

@divoska hej ved ja to tiez nejako neriesim len ma zaujmalo ze kedy asi chodievaju spinkat to svokra v kuse ked sme nahodou u nej na noc je pol osmej vecer a ona ze uz by si mal spinkat vsetky deticky uz spinkaju a ja sa len tisko usmievam ze to nehrozi este 3 hodky minymalne vzdy buntosi

martinkatinka
7. feb 2013

18:30 ide do postieľky a vačšinou do 19:00 spí.... je tak naučený, má režim a keby šiel neskor, dlho sa mu nedarí zaspat....má 22 mesiacov, ráno vstane tak o šiestej, siedmej, ako kedy..... vyhovuje nám to.

alka221
7. feb 2013

my zalahneme o 10, niekedy zaspi, niekedy aj hodinu este spieva 😀

ivett1
7. feb 2013

@ekinkala naše deti v tom veku chodili spávať okolo ôsmej večer...obaja vtedy spávali aj poobede cca 2 hodinky ... dodnes máme taký večerný rituál... o tej ôsmej v posteli (teraz v našej veľkej😀...), do tej pol deviatej si čítame rozprávku, časopis, rozprávame sa ... a potom šup do vlastných postieľok a cca do 15 minút obaja zaspia ... synček ešte poobede spáva v MŠ, takže tomu to niekedy trvá dlhšie ...no, cca do tej 21.00 hod už obaja spia...
ale, ak si to už vyskúšala a nezabralo to, tak netreba nič robiť nasilu, lebo budete hore až do polnoci ..alebo sa zobudí o tretej ráno a bude sa chcieť hrať 😅 😀 ...

ematko29
7. feb 2013

Moje deti chodia spať o 20:00.Mladšia už dávno nespí naobed asi od 2apol roka.Ak by spala naobed tak určite by šla spať večer neskôr.

roxi
7. feb 2013

@ekinkala my máme tiež rituál a tiež som skúšala uspať ich skôr, ale dopadlo to tak, že 2 hodinky sme sa prevaľovali v posteli a snažila som sa ich len presvedčiť, že tam majú zostať a aj tak šli späť až po 22, toto som skúšala aj pri dcérke aj pri malom, po 2 týždňoch som to vzdala. Pri malej som to riešila aj s pediatričkou, poslala nás na nejaké vyšetrenia, konštatovali, že je hyperaktívna a že ak by som chcela, aby chodila späť skôr, tak by pomohli lieky, to sme zamietli, tak fungujeme v takom nespánkovom režime. Jej to vyhovuje, ja by som si večer už rada oddýchla a mala ich skôr v posteli, ale tak čo už. Pohybu majú obaja viac než dosť, aj rôzne aktivity, niekedy mám pocit, že sú ako na baterky, len škoda, že vypínač som nikde nenašla 😀 .
Asi som ťa nepotešila, ale tak u niektorých sa to vraj škôlkou zmení, u nás to u dcérky neplatí, no ktovie možno u Lea to bude iné.

lubiku
7. feb 2013

Tri mladsie 3, 5 a 7 rocne o 21hod. a 12 rocna dcera do 22hod. spi.
ja castokrat padnem zaroven s mladsimi 😀 😀 😀

janka2308
7. feb 2013

Môj malý má tiež 2,5 roka, keď zaspí poobede a je jedno či spí hodinu alebo tri, večer nezaspí ani s božou pomocou skôr ako o 23,00 hod., srší energiou za desiatich... a keď je celý deň hore tak zaspí pekne o 20,00 hod.

monikajaco
7. feb 2013

moja od kedy si pametam o 7 hod uz bola v posteli .... teraz si moze este poprezerat knihu alebo zahrat nintendo ale max pol hodky a potom uz tma a spi sama ... nikdy som ju neuspavala ... ja by som skolabovala kebyze mi o 10 zaspava ....

blumka
7. feb 2013

baby ukladame cca o pol osmej, ak teda mladsia cez den spi...ona zaspi az okolo pol deviatej, hodinu si v posteli spieva, rozprava sa s hrackami a starsia zaspi do 15 minut. Ak nespi mladsia cez den, idu do postele aj pred siedmou a to zaspia obidve do pol hodiny 😉

burina4
7. feb 2013

@ekinkala netreba sa vzdávať a efekt sa dostaví, hrajtesa nahánajte skladajte, spievajte a uvidíš pôjde to 🙂

ekinkala
autor
7. feb 2013

@burina4 to vsetko robyme este o 21:00 hod s tatinom hra preteky a stavame lego ale nic nevadi nebudem ho trapit ajtak to nema vyznam

monci8888
7. feb 2013

... mala ma 20 mesiacov.. od narodenia ju učíme na striktný režim - 19:00 kúpanie, umyt zuby a ide sa spať.. keďže inak to nepozná, tak si proste lahne do postielky a spí cca od pol osmej, nikdy nie menej než 11 hodín, t.j. do pol siedmej a viac... 🙂 mala pokusy o nesúhlas, asi dva alebo tri dni to trvalo, ale ked pochopila, ze z tej postielky ju proste nevyberiem a hrat sa nebude, tak to vzdala a pokracovala normálne ako bola naucena... 😉 treba dodat, že spí este okolo obeda, asi tak od jedenastej do jednej. myslim, ze decka by mali mať rezim, nech presne vedia, co sa kedy ide diat, ziadne, dnes je navsteva, rozpravka, .. atd. tak pojdes spat neskor.... prinasa to krasny pokoj pre obe strany 😎

andrejka1974
7. feb 2013

najstarsi syn chodi o 23.00 , mladsi synovia o 21.00, starsia dcerka ma 4 a pol roka ta chodi o 19.30 a mladsej ta ma skoro 10 mesiacov tej moc nerozkazem 🙂 🙂 🙂 🙂 , ale snazim sa aby spala do 21.00 , ale su dni ked do 23.00 nezaspi 🙂 🙂 🙂