Kedy je už dieťatko samostatné?

vasjar
23. jan 2023

Ahojte, nie ze by mi vadilo hrať sa so synčekom (1,6roka),ale kedy sa už detičky hrajú tak samostatné, ze nevolaj mamku alebo tata ze sa ma ísť hrať s nimi?

pribinak
23. jan 2023

@vasjar niektoré deti aj v 5tich rokoch vyžadujú rodiča pri hre. Iné sa zahrajú sme aj v 2 rokoch

konikkon
23. jan 2023

@vasjar koľko Rokov/ mesiacov má dieťa 1,6 roka staré?

vasjar
autor
23. jan 2023

@konikkon rok aj 7 mesiacov

vierkaa0
23. jan 2023

co mam tak odpozerane po kamoskach, tak toto sa neda jednoznacne urcit. kazde dieta je ine proste a hlavne mam pocit, ze sa tie obdobia, kedy sa deti hraju same a kedy k tomu niekoho potrebuju dost striedaju.

amelia89
23. jan 2023

moj syn ma 2.5 roka a sam sa nehra 😂 resp vsetko chce robit co ja,cize pere,skrabe zemiaky, unyva podlahy proste musi mi asistovat a ja zase jemu ked stavia lego cita knizky a tak😅 nie je to ideal no len sa s tym treba zmierit

matkahelka
23. jan 2023

@vasjar kazde dieta je predsa ine. moja mladsia dcerka bude mat 13 mesiacov a asi 2 tyzdne uz funguje tak, ze sa dokaze 20-30 minut pohrat sama. ale vzdy tak, ze na mna musi vidiet. u starsej dcery to bolo az okolo dvoch rokov.

tiika
23. jan 2023

@vasjar moja ma 1,75 roka a začínam si uvedomovať, že sa už pomaly predlžuje čas, kedy sa dokáže zahrať sama, na takých 20-30 min. Donedávna to bolo tak 10-15 min. No striedajú sa obdobia, ako aj úseky dňa. Je dobre, keď sa jej od rana dosť venujem a potom si kľudne robíme každá svoje, ona občas pribehne, občas ma zavolá, keď niečo potrebuje, hlavne je pre ňu, že na mna vidi a je pri mne.

konikkon
23. jan 2023

@vasjar moja má 1,25 roka a zahrá sa samostatne Max pol hod. Bratov syn má 1,85 roka a zahrá sa samostatne tiez tak 30-60 minút.

stanulienkat
23. jan 2023

Niektorí chlapčekovia nie sú samostatni ani v štyridsiatke.😁

ruzovakrava
23. jan 2023

To je strašne individuálne, staršia sa začala ako tak sama hrať teraz keď má takmer 5r a aj tak každú chvíľu príde a vyžaduje pozornosť. Mladšia sa bez problémov sama zahrá od 2r., samozrejme keď je staršia v škôlke. Keď je doma tak väčšinu dňa obe škriekajú akoby ich na nože brali 🥴 staršia je iná povaha, citlivejšia a aj je zvyknutá že sme sa jej viac venovali kým bola sama. Mladšia je priebojná, tvrdšia. Ako čierna a biela, úplné opaky.

mimi3008
23. jan 2023

@vasjar Starsi syn, teraz bude mat 3 a pol roka, nas este stale volava hrat sa s nim. Asi to bude tym, ze ako 1. a jedinemu dietatu som mu venovala 300% casu. Mladsi, teraz ma 15 mesiacov, sa vie vyhrat pekne sam, od 10 mesiacov jazdil po styroch po zemi s autami po celom dome a robil pri tom brrrrrm brrrm brrrrm. Je proste zvyknuty, ze cas sa deli medzi oboch. Casto je to tak, ze ja sa hram so starsim a mladsi sa hra pri nas svoju hru nejaku, pripadne nam schvalne bura to, s cim sa my hrame😅

ivangeline
23. jan 2023

Kazdy den inac. Raz ta potrebuju viac. Inokedy menehj. Moje 3 a 4r sa vedia aj pol dna hrat same,len ked nirco potrebuju dojdu a su dni,edy su nalepene na mne.

kleopatra114
23. jan 2023

Mám 6,5 ročne a ešte ten čas nenastal

maciatkoe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zorkahorka
23. jan 2023

To závisí aj od povahy. Starsi syn sa vedel sam prehrat par minut s vysavacom ako 8mesacny a druhy syn ma 2 roky a je asi na jeho urovni v onom veku 😀 furt ma taha za ruku

amelie2017
23. jan 2023

Moj sa prehral sam viac, ked mal rok, ako teraz, ked ma rok a pol a brutalnu separacnu uzkost. 5 rocna sa sama nezahrala asi nikdy. Ja uz sa tesim, kedy mi v puberte zabuchnu dvere pred nosom (ano, potom budem revat)