Kedy, koľko a ako často kupovať deťom hračky?

suzzi
11. nov 2013

Ako často kupujete hračky vasim detom a za čo? Ja som sa dokonale našla v tomto článku "Prečo menej hračiek obohatí vaše deti viac" a tuším sa už pri vianočných nákupoch pridám k autorke 😀
http://www.eduworld.sk/sk/preco-menej-hraciek-o...

cherry1981
11. nov 2013

@suzzi Ja som vzdy kupovala casto a vela, ale tak co uz 😅 Mohla by som trosku upustit, len vzdy ked idem do obchodu, hrackarne tak sa mi nepodari odist bez hraciek 😅

miku1
11. nov 2013

@suzzi My deťom kupujeme hračky väčšinou len vtedy, keď majú nejaký sviatok. Samozrejme občas dostanú hračku aj tak, len pre radosť, ale to je výnimočné🙂 Chcem, aby si deti veci vážili a vedeli, že to dostávanie hračiek nie je bežné a že je to taká odmena pre nich.

aadulik2110
11. nov 2013

@suzzi hmmm.... fajn článok - tuším ho dám prečítať manželovej rodine (aj tak by nepochopili!) manžel má 4 súrodencov, to že babka, dedko a ďalšia babka kúpia nejakú hračku neriešim.... je to naozaj len na narodeniny, meniny a vianoce, možno ešte mikuláš.... ale manželovi súrodenci sa predbiehajú kto koľko čoho dá..... a tak už začínam stresovať kvôli najbližšiemu sviatku..... a to bude mať malý 1,5roka.... v izbe, ktorú má určenú na hranie to vyzerá ako v "dráčiku". Ale zas na druhej strane musím povedať, že má tak 3-5 hračiek obľúbených a ostatné sú pre neho vzduch (aj keď čas od času aj ostatné "prevetrá" - minimálne ich vyhádže z boxu) a strašne rád "číta" knihy.... dokonca aj moje kuchárky si rád prezerá 🙂 preto na každý sviatok sa snažím kúpiť malému niečo iné - ako dostane od manželovej rodiny - niečo čo podporí jeho kreativitu a fantáziu - autíčiek a plyšákov má dosť... a snažím sa aj našim "poradiť" čo malému dať.... ale manželova rodina - no predsa im nebudem "rozkazovať" čo majú kúpiť....

cherry1981
11. nov 2013

@aadulik2110 Aj u nas je jedna izba urcena vyhradne na hranie a vyzera to ako keby sme vlastnili hrackarstvo 😅 😅 ,ale je pravda, ze ked uz maju deti vela hraciek tak si ich nevazia, prip. ich hracka bavi 5 minut. Preto som si povedala, ze uz nenakupujem , ale zatial neviem odolavat 😀

kessinka
11. nov 2013

S článkom úplne súhlasím, aj ja stále hľadám hranicu medzi tým čo je dosť a čo je už príliš. V súčasnosti je ale tak veľa pekných hračiek, a na sebe vidím, že sa snažím uspokojiť aj svoje túžby, pretože to určite musí mať, a hento tiež nesmie chýbať. Kvôli tomu že chcem ja. Ale snažím sa držať pri zemi a naozaj vyberať a preberať, nielen nakupovať bez rozmyslu. Od nás hračky dostáva len pri sviatkoch, na Vianoce a tak, a len veľmi výnimočne mimo príležitosť (nové podnety sa dajú krásne nájsť aj v domácnosti🙂), s rodinou sa nestretávame až tak často keďže sú ďaleko, takže pre nich je príležitosťou dať novú hračku už len naše stretnutie (ale to im rozhodne nezazlievam 🙂). Vianoce sú pre mňa ale záťažová skúška, keďže veľmi rada nakupujem darčeky (a najmä pokiaľ ide o hračky). Dnes som zase rozoberala čo všetko by som chcela kúpiť, a nech som škrtala čo som škrtala, stále je toho čo proste pod vianočným stromčekom "musí byť" priveľa 😔
Ale celkovo sa rozhodne snažím držať sa a s hračkami to nepreháňať 🙂 Aj snaha sa cení 🙂

suzzi
autor
12. nov 2013

No vidim, ze s tym bojujeme viaceri. 😀 My sme dostavali hracky len na sviatky a vianoce. Ine prilezitosti si velmi nepamatam. Skor ked boli na dedine nejake hody alebo oblievacky, tak aj par koruniek do vrecka na kolotoce...Tiez ma vzdy mrzi, ked si krpec o 2 tyzdne na novu hracku ani nespomenie 😒 A vianoce?! Tak to sa u nas zemnilo na absolutne sialenstvo! My byvame totiz na stedry den na Vianoce spolu sirsia rodina a teda ked som si vlani sadla pod stromcek s darcekmi, normalne ma zaplavili vycitky svedomia. ☹ Vyzeralo to akoby to boli vianoce v nejakom detskom domove 😢 Izba zapratana darcekmi, samozrejme prevazne synovymi.

A co mate teraz na vianocnom liste, uz ste pisali Jeziskovi? Ozaj a pisete Jeziskovi aj vy dospeli? Ci robite si prekvapenia? 😎

aadulik2110
14. nov 2013

už som vyššie písala ako to u nás vyzerá.... a tak mi to nedalo a spravila som radikálny rez - zmenšila som objem hračiek.... nie je to 5 - je to síce viac, ale nechala som len tie, s ktorými sa malý pravidelne a rád hráva, z každého druhu 1 - vkladačku, zatĺkačku, drevené kocky, autíčiek je síce viac, ale vonku zostali len tie najobľúbenejšie a plyšákov som všetkých schovala....