Kedy môžem dať dieťatko do športového kočíka?

toutou27
20. mar 2015

Dcerka ma 7 mesiacov, a ked kocikame v hlbokom a spi tak je vsetko v poriadku. Ale ked sa mi zobudi /co je posledny tyzden pravidlo/ tak sa znervoznuje mrvi a place. Jednoducho sa s nou neda :( trapenie. Vsetko chce vidiet, nudi sa a nechce lezat. Sedi sice sama ked ju posadim ale to zrejme nie je moc dobre pre chrbatik. Poradte mi nejaku ,,fintu,, ako s nou ist na prechadzku ked je hore a nespinka. Sportovy kocik nie je skoro?

domi1988
20. mar 2015

My mame britax b motion a mala v nom bola od 5 mesiaca kedze sa da dat uplne do lahu

pribinak
20. mar 2015

Nie, nie je, ved aj športiak môžeš nastaviť, na take vyvýšené ležanie, nie sed

bonaqa2013
20. mar 2015

Asi by som volila ten športový kočík, dieťatko tam múže byť v takom polo sede. jednoducho sklopiš operadlo chrbátika. V 7 mesiacoch som už dievky mala v športovom kočíku.

safranca15
20. mar 2015

moja je auguste na rodena a sportovu cast som dala ked mala 7 -7,5 mes ked sa oteplilo

zabina27
20. mar 2015

my sme dali sportak presne, ked mal 8 mesiacov, lebo uz sa nezmestil do vanicky. mali sme velku vanicku camarelo, myslela som, ze tam zimu vydrzi aj s fusakom, ale chlapec je dlhy, tak sa nezmestil 🙂 sportak aj teraz, ked viem, ze bude spat, necham v lahu, sediet ho davam, ked vstane a chce pozerat, takze ak sa ti da dat do lahu, tak daj, ked mala vstane, trochu zdvihnes - stale bude podoprety chrbatik a bude spokojnejsia s lepsim vyhladom 😉

uhnakova
20. mar 2015

Obe nase deticky isli do sportaka behom piateho mesiaca, lebo vo vanicke sa uz velmi hnevali. V sportaku pravy opak - klud a spokojnost. U sedemmesacneho by som nevahala, ved uz chce vidiet svet 🙂

anshelia
20. mar 2015

Ja som dávala do športového obe deti od piateho mesiaca, lebo ked boli hore vo vaničke nechceli byť a vrieskali, v športovom tichúčko sledovali okolie. Športovú časť viem dať do lahu, tak aj sedieť tam môže a aj spať v ľahu..v siedmom mesiaci určite nie je skoro 🙂

aadulik2110
20. mar 2015

Ja mam velku hlboku vanicku a jeden je majovy a druhy aprilovy a do hlbokeho som ich davala do 9 mesiacov.... Ale cca posledny mesiac som ich uz polohovala v hlbokom a potom sme presli do sporiaka, takze teraz a v 7,5 mes. A hlavne, ked sa jeduje by som urcite vytiahla sportiak... A nemusi byt rovno v sede - tiez maleho este nedavam - stale je v takom polo sede.

seahorse27
21. mar 2015

Ja som davala dcerku do sportaku uz od 6. mesiaca a synceka planujem rovnako. Take deculo je uz zvedave a chce vidiet svet okolo 🙂 A ked spinka, da sa opierka sklopit dorovna, inak do polosedu (ak este same nesedi), takze ak nie je extremna zima, co uz nie je, nevidim v tom problem...

zuzka38
21. mar 2015

@toutou27 ja som mala maleho v hlbokom kym sam nesedel a tiez sa hneval ked bol hore, tym padom sme chodili na prechadzky ked mal spat a bolo po probleme.. ja by som ju do sportoveho nedavala ked nesedi, aj ked sa polohovat da, nie je to dobre pre jej chrbticu..

andrejkaofina
21. mar 2015

tiez som najprv polohovala v hlbokom (deka za chrbat aby vznikol uhol cca 45 stupnov) a ked som videla ze sa to dcerke paci a chce pozerat co sa deje, tak sup do sportoveho (cca vo veku 7 mesiacov)

ivet1371
21. mar 2015

Kľudne možeš dat do športaka

moni244
21. mar 2015

Moja isla do sportiaka v 5 mesiacoch, proste som nemohla cakat, ked bude mat spat, nie vzdy sa dalo a s vrestajucou v hlbokom sa do obchodu a podobne nedalo, sice nesedela sama, ale bola v pololahu a hlavne bola kludna, na moju nezabralo ani polohovanie hlbokej casti. V 7 mesiacoch uz sedela sama rovno, cize v sportovom bola len 1,5 mesiaca ako nesediaca

l3yla
21. mar 2015

Kľudne už môžeš prejsť na športiak 🙂

jannullka1
21. mar 2015

Aj náš sa veľmi hneval vo vaničke, tak ako pol ročný už išiel do športového, no nebol tam v úplnom sede, ale len ten polosed. Keď mal odkrytú striešku, tak mu to stačilo a bol spokojný. Je pravda, že pokiaľ dieťa samo ešte nesedí (tak že sa úplne samo neposadí), nemá sa posádzať, hoci koľkí ľudia hovoria, že veď my sme posadili a deťom sa nič nestalo. no ale koľké deti majú problémy s chrbticou, neskôr aj s krížami.. To sa všetko odzrkadľuje neskôr.

lulistek
21. mar 2015

my sme dali v 7mich mesiacoch ked uz sama pevne sedkala 🙂 ma krasne rovny chrbatik, nic nezmeskala, ked chcela sedela aj v hlbokom ;)

tjaden
30. mar 2015

ahoj malá ma 8mes posledný mesiac jej dávam opierku nech sa troška poobzerá po svete ta za 15-20min zaspi sklopím ju nech leži ale v poslednom čase vydrží velmi dlho hore obezra sa až sa nakláňa s kočíka všetko ju už zaujíma tak som si povedala ešte tak 2 týžden uvidím ako bude hapať sama a prejdeme na športový

tina1988
30. mar 2015

aj my sme davali nasho do sportoveho kocika uz ked mal 6mes. kedze bol taky dlhy ze do vanicky sa uz davno nezmestil 🙂 najskor tam ale iba spaval, ked sme sli na prechadzku a ked sa naucil sediet tak potom uz aj sedaval. Sportova cast sa da sklopit do niekolkych poloh, tak moze aj spinkat, aj sediet.

manee
30. mar 2015

Ak sedi samostatne, do sportoveho moze. A sklopit sa da na lezato stale. Takze dietatko nemusi stale sediet

paulinkapp
9. apr 2015

Moja Sofi má presnie tieto príznaky asi týždeň tiež... pllače neskutočne že sa všetci otáčajú máme totižto skôr paviána keď sa jej niečo nepáči a to má za 2týždne 5mesiacov. Doma sim vyskúšala dať šporťák a som nechápala... dala som jej tam jej bábu a ona celá happy až sa smiala 🙂 poobede odtestujeme vonku 🙂