Kedy vám začali dojčené deti prespávať celú noc?

matja
27. aug 2010

Môj malý ja závisláčik a v noci sa často budí na mliečko. Napapá sa a spinká ďalej, takže mi dojčenie v noci až tak neprekáža. Keď bol malé bábätko, budil sa najskôr raz, potom dva razy, no od takého 8. mesiaca sa začal budiť viac. Vtedy som to chápala ako separačnú úzkosť, no teraz má 1,5 roka a bežne sa budí 4 až 5-krát. Prespatá noc nedohľadne. Dojčiť ho neprestanem, nechcem mu odoprieť mliečko ani v noci, takže mi nemusíte dávať rady, ako ho naučiť spať, len ma zaujíma, dokedy sa takto budili vaše deti 😅

ninny
31. aug 2010

u nás tiež ešte neboli prespaté celé noci.. stane sa, že sa zobudí len raz.. par krát sa nám stalo, že sa zobudil prvý krát až nad ránom a potom ešte hodinku-dve pospal.. ale zvyčajne sa budíme 2-3 krát.. niekedy i viac... stále kojím.. 😉
ale teraz som spokojná.. drobec sa mi budieval aj 7-8x... posledný mesiac sa nám to upravilo.. už je oveľa viac takých noci kedy sa zobudí len 1-2x... uvidíme ako to pôjde ďalej 🙂

zitaje
31. aug 2010

Starsia mi az na obdobia separacnej uzkosti (niekolko mesiacov, cca. vo veku 8-11mes.) spala celu noc, a to uplne od malicka. Uz ako 2tyzdnova spala v noci 7-8 hodin v kuse 😅 .
Mladsia bola take klasicke babatko, ktore sa v noci budilo, ale okolo roka a pol uz pomerne casto prespala noc, asi od dvoch rokoch uz takmer vzdy, dokojila som teraz nedavno, asi pred mesiacom.

janulka04
31. aug 2010

Matja...dvojicky od6tyzdna spali od 22-6 😀 , po 4. mesiaci som kojila len jednu, druha sa sama odstavila a kojila som ju do troch rokov s tym, ze celu noc spala pri mne a tahala...cez den si na prsnik ani nezmyslela, len v noci, nemohla som sa ani otocit, nic, potrebovala si ma didlat 😀
akoze, sice som sa nevyspala, ale vobec mi to neprekazalo, pila naozaj vela a co to dalo
v troch rokoch som ju kvoli zdr. problemom musela odstavit.a bolo to velmi tazke

najmladsia sa napije, sama sa pusti, otoci a spi, ale tiez spi s nami a papa o 18h, potom okolo 2-hej a potom o 7-mej...ale boli uz aj take noci,ze kojenie co hodinka 🙄
drzte sa 😉 😵

bambusko
31. aug 2010

najstarsia od 2m, mladsia od 4,5m, najmladsi od 12m

kvietocek7
31. aug 2010

nemyslim si, ze dojcene deticky prespia celu noc, to musi byt fakt rarita dojceneho babatka. Tazko si viem po mnohych takmer prebdenych nociach predstavit aby este babenko nadalej suvisle s nami spavalo v posteli. Mame skusenost,ze nas ani nie rocny syn sa vybral na spacir ked sme my spali, zhliadla som ho len len v poslednej chvili. V posteli ano -ale iba chvilku a potom postielka. Este stale dojcim druhe babo ale este sme neprespali ani jedinu noc, uz sa tesim na to ked budeme pekne spinkat -to bude nas velky sviatok 😅

groka
31. aug 2010

moje diteta nema ani mesiac,je plne dojceny a mozem povedat ze prespi celu noc,t.j.okolo 22,23:00 ked sa napapa tak rano vstane sam medzi 6:00 az 9:00 kazdy den vstane inu hodinu,ale je to prespatie celu noc
ale su vynimky kedy vstane aj v noci ale len raz

prsky
31. aug 2010

@groka neboj, to sa zmeni 😉

sonice
1. sep 2010

pre jednu matku - pre ktoru je dojcenie 10 mesacneho dietata socialny afekt 😒 (kedsom to citala,urobilo sami az mdlo)
Moja draha, ja som nebola kojena od 3 mesiaca a prejacala som 2 roky (aj v noci).

Takze skojenim to moze mat suvislost, alebo vobec nie.

Moj 11 mesacny kojeny socialny afekt,ci ako to pisala ta pani, tiez v noci nespava.
Mam pred sebou este rok a mesiac, ak budepo mne🙂

miluskaa
9. sep 2010

Ahojte, prosim Vas moj syn ma 10 a pol mesiaca a stale v noci este pyta mliecko, nie je kojeny od 3 mesiaca. Dnes mi lekarka povedala, ze mu v noci mam davat viac vody a menej mlieka, ze tak sa odnauci. To by bolo v poriadku ale nerozumiem princip tomu, ze sa odnauci jest ked bude mat redsie mliecko. Dakujem babulky

miruska15
9. sep 2010

miluskaa moj maly je tak isto stary a tiež davam v noci mlieko niekedy aj dva krat.Vypije teda tak ani nie 100 ale dam.A pridavat vodu je podla mna blbost.ked si pyta tak daj.Stale lepsie ako každu hodinu takeho ma syna kamoška.

bosa_noha
9. sep 2010

Kazde dieta je ine. Nas maly ma 2roky aj 3mesiace. Stale je dojceny, v noci spi s nami. Iba nedavno zacal konecne prespavat cez noc (t.j. prespi viac ako 5hodin v kuse) a tiez je to individualne, niekdy spi lepsie, inokedy horsie, zavisi aky mal den.

angua27
11. sep 2010

ahoj, ja som syna dojčila do 13 mesiacov. do 6 mesiacov spával v postieľke pri mne a budieval sa 8-10x za noc. keď mal pol roka, na tlak rodiny, som malého presťahovala do jeho izbičky, chyba, budieval sa 15x za noc. po týždni som to stopla. začala som počúvať môjho syna a presťahovala som si ho do postele a zrazu sme sa super vyspali obaja. malý, keď mal potrebu sa napiť, tak sa napil sám (často som sa ani neprebrala) a prebudenia v noci klesali. v 13 mesiacoch sa budil už len raz v noci. s dojčenia sme prešli na UM a potom na kravské mlieko. cca. v 2 rokoch si sám zrušil nočné papanie. a odvtedy prespí celú noc. 😉 doteraz však spávame spolu na veľkej manželskej posteli a malý sa často pritúli ku mne.

miska246
11. sep 2010

My sme takisto kojene a v noci sa budime len raz 🙂

juliakocka
11. sep 2010

...tak my mame 7 mesiacov čochvíľa a malá sa budí v noci aj každú hodinu a chce cicať.........ja som už v koncoch a tak som sa rozhodla prestať kojiť, sak uz je velka....akože som už unavená...........to nie je o hlade, to budenie......čitala som knihu KAžDE DIETA SA VIE NAUCIT SPAT a tak sa musime len s muzom odhodlat a vyskúsat to, lebo je to strasne furt v noci stavat a mne to dost vadi.....mala spi v postielke, ziadna manzelska postel.....ešte žeby si zvykla, no to nie........a skúšam dávať v noci vodu namiesto cici.....ale kviči jak besná, tak musí ist ku nej muž, lebo u mna asi citi mlieko.....dnes v noci druhykrat skusame s vodou a ja idem spat do inej izby, tak som zvedava ze co..........

stankapk
11. sep 2010

obidve boli kojene a uz v 6-tom tyzdni spavali vkuse 6 hodin, postupne viac a viac a uz v tretom mesiaci prespali celu noc, t.j. tych 10 hodin vkuse /niekedy aj 12 hodin/. a ziadne kasicky, len kojenie na veceru...

anjelicek26
11. sep 2010

V 2,5 roku ked sme sekli s kojenim 😖 Teraz je maly tiez len kojeny a budi sa len 1-2x za noc, väcsinou taha 6-8 hodin v kuse prvy spanok. Deti su rozne.

andika10
11. sep 2010

mne prespali asi v 20m a to som ich nanešťastie nekojila od 2 mesiacoch, a to mi vstávali 2-3x za noc, podotýkam mam dvojíčky 😉 , takže asi 3m sa už viem vyspať 🙂 ,takže to záleží od dieťata nie odtoho či je dojčené alebo nie 😉 to je môj nazor

opica
13. sep 2010

nuz, uplne definitivne tak, ako spava teraz (cca 20,20-7,40) ked mal 7 mesiacov. kojila som 13.
predtym mal obdobia,z e spal celu noc asi od 2 mesiacov do 5. potom sa mi cca 2 mesiace raz v noci zobudil a potom sa to ustalilo.

lucia_ma
27. máj 2015

Ahojte ja sa xcem spytat ze tie ktore vam babatka prespali celu noc a kojili ste- v noci ste odsavali alb budili babatka? Nam mala tiez prespi celu noc vkuse cez den sa viac dojci a rano to tiez dobieha budit ju nexcem ked sama nepyta.. dakujem