Kedy vám začali dojčené deti prespávať celú noc?

matja
27. aug 2010

Môj malý ja závisláčik a v noci sa často budí na mliečko. Napapá sa a spinká ďalej, takže mi dojčenie v noci až tak neprekáža. Keď bol malé bábätko, budil sa najskôr raz, potom dva razy, no od takého 8. mesiaca sa začal budiť viac. Vtedy som to chápala ako separačnú úzkosť, no teraz má 1,5 roka a bežne sa budí 4 až 5-krát. Prespatá noc nedohľadne. Dojčiť ho neprestanem, nechcem mu odoprieť mliečko ani v noci, takže mi nemusíte dávať rady, ako ho naučiť spať, len ma zaujíma, dokedy sa takto budili vaše deti 😅

nessaf
27. aug 2010

ahoj matja, ja mam 8mesacnu dceru a tiez casto v noci kojim. teda 3-4 x za noc niekedy aj viac podla toho ako je na tom. mali sme aj my noci kedy mala prespala aj 5h. tiez by ma zaujimalo ako to chodi a kedy zacinaju deticky spinkavat celu noc. nam nasa mala spi na nasej velkej posteli lebo v noci nevladzem chodit a vyberat ju z postielky takze nasu postel plne vyuzivame a postielku mame na okrasu..

llumka
27. aug 2010

aj ja mam taky problem maj maly ma 2roky este ho kojim a v noci mi budi 4-5x 😠 ☹ 😒

zelka1
27. aug 2010

Moja mala ma 2 roky a 2 mesiace a stale ju dojcim do tej 3 hodiny spinka a potom sa tiez stale budi ja uz by som aj chcela prestat ,ale je mi jej luto aj ked viem ze to iba zneuziva. Prva prestala v roku sama od seba a stale cakam, ze aj tato prestane sama no uvidime 🙂

brisilda
27. aug 2010

Matja mne sa tak casto budil prvy syn v noci sme boli hore kazdu hodinu bolo to na slak trafenie ☹ a asi ta nepotesim no mne sa starsi syn v noci bvudi dodnes 😒 no odkedy sa naucil chodit tak ho stale zavolam k nam do postele a krasne spinka 😀 mladsi syn zatial spinka krasne celu noc 😉 len neviem dokedy 😝

juliagregor
27. aug 2010

moji sa budili, kým som ich kojila...
po odstavení do týždňa prespali noc ...
a tiež, čím boli starší, tým boli častejšie hore 😒
odstavila som ich 17 a 21 mesiacoch ...

atrami
27. aug 2010

Pokiaľ som kojila, tak sa budili veľmi často. 4 mesiace už nakojím a spinká celú noc. Len ho musím držať za ruku.
Tak spí s nami na veľkej posteli.
Tvoj veľký chlapček potrebuje len cítiť, že si pri ňom. Tak si to užívaj 🙂

ollako
27. aug 2010

ahoj moj mal 15 mesiacov a budil sa kazdu hodinu, a nevedela som ako to riesit, keb sa budil 4-5 x bolo by to fajn...ja teda asi neporadim, lebo ja som to riesila odstavenim od kojenia v 15 mesiacoch som to bohuzial uz nezvladala a odisla od neho na dve noci, maly sa odstavil a od vtedy, sa budi 1x na mliecko z flasky a uz sa stane obcas,asi tak 1x za mesiac, 3 tyzdne, ze prespi aj celu noc, ale kedy to bude pravidlom neviem 😅

titkovamiriam
27. aug 2010

od 3m spali moje deti od 22-6 🙂 a to vsetci,pri tretom mi kamosky vraveli ze teraz si to,,uzijem,, no mylili sa 😀 😀 😀

stelika
27. aug 2010

mame o chvilku 3 mesiace a maly spinka 7-8 hodin stále, ale stane sa aj 10-12 hodin samozrejme zavisi od toho ako spi cez den 🙂

lodgermaniacka
27. aug 2010

môj maly spal od narodenia do 4 mesiacov od 21h do 5h vkuse, raz som sa o 6h zlakla a zobudila som ho či žije 😀 potom sa vždy napapal a do 9h-10h sme spavali, teraz sa trošku pokazil, o 7h buntoší

fodorka
27. aug 2010

matja ja som mala ten isty problem maly mal presne rok ked som povedala na noc a dost boli 3noci co par krat zamrnkal dala som mu cajik,vodicku nechcel tak si poplackal a odvtedy prespal celu noc no som ho kojila este mesiac a potom som odstavila uplne ale ako vravim proste dost a on co ona to pochopi🙂 lebo moj maly bol v noci hore na cecku aj 100krat a to bolo uz fakt neunosne.

sssimi
27. aug 2010

Sarah som kojila do 13,5 mesiaca, ale celú noc mi začala prespávať až teraz keď má 15 mesiacov. Pri tom v noci si nepýtala mliečko už asi od 8meho mesiaca, ale často sa budila na vypadnutý dudlík, alebo chcela vodu. Inak aj ja s bráškom sme nenechali moju maminu vyspať do 2 rokov a to sme kojený ani neboli.

jespera
28. aug 2010

Moj nazor - kym budes kojit - tu mas vysledok..takze je to iba na tebe. Zas si myslim ze to niektore matky s tym kojenim prehanaju, ved take velke dieta uz vo velkom konzumuje vsetko mozne, to kojenie je uz iba taky socialny efekt v tomto veku..ale samozrejme nechcem sa vas dotknut. Ja mam 10 mesacnu dcerku..napr. dnes v noci dostala vodu a div sa svete spala po nej pat hodin co po kojeni sa budi po troch hodinach.,...no coment,

nikush
28. aug 2010

podla mna je to o pocite blizkosti nie o hlade. a kojenie v tomto veku nie je socialny efekt!!! a to ze dieta spi jednu noc po vode 5 hod. este nic neznamena...

babatko88
28. aug 2010

náš Tomi spinká celú noc odkedy sme prišli s pôrodnice, večer zaspí najneskôr do 21h a budí sa až o 5:30 ... dúfam, že mu to vydrží aj naďalej, prvý synček mi začal prespávať celú noc, keď mal 6mesiacov, ale to už bol na Nutrilone

briketa
28. aug 2010

to uz mas cas zacat na noc odstavovat. to sa ti uz nebudi ze je hladny, ale zo zvyku.
syna som uz po roku v noci nekojila vobec.

carodejnica
28. aug 2010

@matja aj moja dojčená dcérka sa budí v noci a tiež mi to neprekáža, lebo spíme spolu... takže ak ti to neprekáža, tak to nerieš... 🙂 p.s. väčšinou som sa stretla s tým, že dieťa prespalo celú noc, až keď sa prestalo dojčiť... 🙂
Ty je inak pekný článok http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...

babulina
28. aug 2010

u nas to bolo tak, ze ked som prestala az kojit tak mi mala prespala celu noc, ked som kojila bola hore kazdu hodinku a pol az dve, odo dna ked dostala UM tak prespala noc len na jedno zobudenie, inak len pre info kojila som do 11mes, takze to bola makacka 😔

skolara
28. aug 2010

ked som prestala kojit tak do 2 tyzdnov a mala mala 20 mesiacov 😉

zmurkaz
28. aug 2010

Ja som kojila prvého cca skoro do plných 2 rokov ... a naozaj až vtedy prespal celú noc ... ale jedno budenie nastalo vtedy, keď začal lepšie papať cez deň "normálnu" stravu .... A čo sa týka odstavenia - údajne existujú deti, ktoré samé vedia, kedy im stačí ...moje také ale asi nie sú 😅 ...no napriek tomu sme sa odstavili nádherne - postupne a v rámci jedného - asi 5 minútového mrkotu (o plači sa nedá ani hovoriť) ... a aj to v rámci jednej noci 😉
No a moja slečna sa v skoro 14 mesiacoch kojí ako sa jej zachce - sem tam dáme aj 2 kojenia - ale častejšie je to prehadzovanie si strán - aby bola princezná stále"pri zdroji" 😅 😀 😀

ali27
28. aug 2010

matja, sme na to rovnako.... presne taky isty scenar budenia sa plus minus 🙂 niekedy mi to ide krkom, hlavne ked chce byt prisata a ani to mliecko nepije, iba ma pouziva ako dudlik. ale inak nemam problem jej to mliecko v noci dat. spime spolu...

katren
28. aug 2010

Nasa prespi celu noc od narodenia, takze v noci som musela odsavat 😅

bosoriak
29. aug 2010

Moja mala spavala celu noc ked mala 8 mesiacov, potom sa v desiatich mes. odstavila sama. Lenze potom zacali ist dalsie zuby a teraz sa tiez len malokedy stane, ze spi bez zobudenia celu noc. Stale si hovorim, ze su aj dolezitejsie veci ako spanok :D

mamutka
29. aug 2010

@matja, moj sa budil tak 3 krat za noc mozno ako rocny, potom sli zubky, tak aj 8 krat za noc, ked sli ocne, tak aj viac ako 10 krat za noc, takze sa len potreboval pritulit, pocuckal minimalne, ale aspon nasiel na prsniku utociste pri bolestiach. potom sa to postupne zlepsovalo, vo veku tvojho maleho sa budil len raz za noc a teraz ked ma 22 mesiacov, tak spi od tej 23. do takej 5-6 rano, potom trochu pocucka a vstava o 7.,
takze neboj, never tomu, ze sa budi len preto ze je dojceny, aj dojcene dieta moze prespat celu noc.
zase ide aj o to, ze nas vzdy malo spal, aj teraz, 23-7 mu staci, plus obedny spanok, ked niekomu zaspi dieta o 20 vecer, tak sa mozno budi nadranom pretoze proste uz mu tolko spat netreba, proste sa z neho stava menej spave dieta...to ma len tak napadlo, ja neviem co to je mat normalne spiace dieta 😀
ked som spominala, ze sa budil aj viac ako 10 krat za noc, koli zubom, tak to stihal medzi tou 23 a 7 rano, ked niekomu vstane dieta 4 krat za noc pricom noc je myslema od 20 do 6 rano, tak podla mna nie je co riesit, ked ma clovek len jedno dieta 😀 to len tak na odlahcenie 😉
vies, je to veeelmi indi vindi, neboj, nas proste zacal spat tych 6 hod vkuse uplne odrazu, ja som sa este par noci stale budila a on nic..... ono to pride, len treba dufat, nadej ti doda vela energie 😉
ja uz som chcela prestat s dojcenim, nech si trochu pospim, ale ono to maznikanie je tak super, a rano nemusim hned vstat a letet po flasu, spi tesne vedla mna vo svojej postielke, naklonim sa, driemem a on sa obsluzi....

galioska
30. aug 2010

kazde dieta je ine, dcera nekojena spala celu noc od zaciatku , syn kojeny a cecat chcel celu noc.......uz par tyzdnov nekojime a stale a budi 😝 kojeny bol do 2 rokov a jedneho mesiaca.......proste ked si dieta oblubi maminu bradavku tak koniec 😝 😅

barbiemummy
31. aug 2010

moji sa budili aj potom ,co som ich prestala kojit.
c.1 zacal spavat ked dovrsil tri roky,ale stane sa , ze este sa, ze este sa zobudi.(kojila som ho do 7mesiacov)
c.2 ma velmi citlivy spanok a tiez sa niekedy budi, aj ked ju uz rok nekojim(kojila som ju do 13,5mesiaca)

zunka
31. aug 2010

Náš má 1 rok aj 8 mesiacov a ešte neprespal celú noc.

katuskad
31. aug 2010

ahoj. mne sa malá budila tiež tak 5-6 krát. zlepšovalo sa to od tých dvoch rokov. v 26-27 mesiacoch to bolo len 1-2 krát za noc a v 28 mesiacoch sa zo dňa na deň odstavila. prajem ešte veľa krásnych chvíl pri dojčení. pekný dník

bubelko
31. aug 2010

starsi ako 6 tyzdnovy, bol kojeny do roka. mladsi spi tusim od pol roka od takej osmej do pol stvrtej, v poslednej dobe do pol piatej, ked ho nakojim, potom este rano, ked vstane a vecer ked ide spat. teraz som prestala kojit po obede, pretoze uz ani nepil. odkedy papa prikrmy, tak zacal vseobecne lepsie spavat.

k.a.t.k.a.
31. aug 2010

Od 2 mesiacov prespí celu noc 😎 Dcéra nebola kojená, bola na UM a budila sa v noci 2-3x 😝