Kedy vás dieťa oslovilo slovom mama?

8. mar 2023

Kedy vás dieťa oslovilo slovom MAMA? Ale tak ako oslovenie, že tomu slovu rozumie, vie kto ste a že ste mama. Naša malá má 2 roky, bľaboce si mama, mami, ale nemyslím si že významu tohto slova rozumie. Nepríde za mnou a neosloví ma ako mamu.

bublinka1426
8. mar 2023

8m

kaia
8. mar 2023

Moj najstarsi mal 8 mesiacov, bolo to jeho prve slovo 😊. U mladsich si to presne nepamatam…

petamich
8. mar 2023

fuha netusim ale mal rok aj kusok a uz mal aj kontentove tato, to prislo dlhsie po mama, takze by som povedala, ze take to mama, ze ja mama a nie iba mamamamama bez kontentu bolo mozno plus minus 10 mesiacov, presne fakt neviem 🙂

biem22
8. mar 2023

Náš má rok a pol , mama povedal pár krát, keď plakal . Oslávi manžela, babku , ale mňa proste nie 🤷🏽‍♀️🤭

zorkahorka
8. mar 2023

mal cca pol roka. sprvu sme si mysleli, ze su to len citoslovcia, ale on hovoril cielene mama a myslel tym mna 🙂 starsi ma zacal volat mama asi v roku

lia2022
8. mar 2023

9 mes.

macekovam
8. mar 2023

to si sice nepamatam.. ale pamatam si ze najskor som bola gege a muž age... co som si vsimla ale vtedy len hrkutala alebo dzavotala

bajka16
8. mar 2023

To netuším ale teraz má 2 roky a povie to aj otcovi aj starej mame 😀

mia_142x
8. mar 2023

Moja ma rok a to už tata baba papa hovorí nana mňam ale mama ešte vôbec

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nataliik
8. mar 2023

Staršia 8m a mladšia 7m

kukulienka999
8. mar 2023

Mama povedal asi ako posledné slovo 😁 teraz pocujem mama mami maminka asi 300x za deň. Tiež má 2 roky

fineta
8. mar 2023

9m

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ckatka
8. mar 2023

Úprimne neviem, kedy sa to blabotanie zmenilo na jasne mama...
Nepamätám si také veci...dlho to znelo totiž ako "mňam mňam", čiže kojit... Alebo" mam". Akože niečo chce. Akože"ja mám ".
Takže mňam, ham a mama je viac menej jedno a to isté...
Nejak v roku a pol už na mňa vyhukoval mamaaaaaa keď sa zobudil a nebola som tam. Ale fakt netuším kedy to bolo prvýkrát...

miadi
9. mar 2023

Obe deti od 6m mama bolo ich prve slovo a vedeli aj vsetkych z rodiny pomenovat daddy - dada babi- baba nono -dedo po taliansky Nana-Natalie . . V 2r uz cele vety. Ale to nic neznamena poznam chlapca co do 3r nepovedal nic okrem Mozno mama.. a je riaditel banky a stal sa nim velmi rychlo ( bez znamosti Proste mega sikovny) no ak si myslis ze tvoje dieta mà nejaky problem mala by si to spomenut na prehliadke u vasho pediatra,

andreatytler
9. mar 2023

Nas dlho ziadne slova.
Prve slovo bolo v 22 mesiacoch "Kava" pili sme spolu rannu cokoladu cez vykendy 😀
Mama prisla asi o mesiac neskor.

nnnuuunnn
9. mar 2023

8m. Ale podarilo sa mu to vysloviť raz aj skôr asi v 4m.

kleopatra114
9. mar 2023

8m a 18 m

titla
9. mar 2023

1,5 roka. Bolo to asi jeho 4-5 slovo.

majlo1234
9. mar 2023

Kazde dieta je ine, moj velmi skoro rpzpraval, v roku a pol plynule komunikuje, ale zas dlho nechodil. Este ma cas, ked tak sa porad s pediatrickou

najstastnejsia
11. mar 2023

4 a pol mesiaca. Teraz má 6 a pol mesiaca a hovorí: mama, bába, papá.

katka533
11. mar 2023

Brala by som to ako rizikové, aj keď nechcem strašiť

liloastitch
11. mar 2023

Okolo dvoch rokov. Dovtedy sme všetci boli ocko len starká bola kaka. Inak v tom veku už hovoril krásne vety, len oslovenia nejako ignoroval.