Má dcérka oslabené chute, alebo len nechápe významu slov?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

dcérka má 6 rokov a všimla som si, že nechápe významu slov cukor a soľ. Nevie, čo je sladké a čo slané. Keď som sa spýtala, aká je čokoláda, tak to ešte vedela. Aj to, že čipsy sú slané. To som jej aj uvádzala ako príklady. Na čaj už nevedela povedať, že je sladký. To, že je citrón kyslý, jej je jasné.

Môže mať dcérka oslabené chute, alebo len nechápe významu slov a pletie si slané so sladkým?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to veľmi zvláštne. V tomto veku už určite rozumie významu slov. Skôr si myslím, že by mohlo ísť o nejakú odchýlku vo vnímaní chutí.

Určite by som to povedala obvodnému lekárovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas