Koľko dní je platená OČR na dieťa a v akej výške?

titkovamiriam
20. sep 2009

Zajtra idem so synom k lekárke a určite budem týžden doma.Chcela by som vediet ako dlho mozem byt a ako je očr-ka platená.

majusqa77
8. feb 2017

@katriona1 z predpokladaneho prijmu (papier od mzdarky)

katriona1
8. feb 2017

@majusqa77 takže to by měl být teoreticky ten stejný předpokládaný příjem co mi potom napíše i na druhou MD?

majusqa77
8. feb 2017
laurikagab
12. feb 2017

@tilly24 dobry den,prosim vas ak od 14.2 pojdem na OCR so synom na 10 dni kedze ma ATB a po dobrati urcite nepojde do skolky ,tak mozem ist na dalsiu OCR s nim? Syn je chory na ATB od stvrtku ale muz bol s nim doma,avsak muz odchadza v stredu prec,tak by som si ja isla po OCR na 10 dni a potom ako dalej pokracovat. Som zatial v praci na dobu urcitu a je mozne,ze kvoli absencii ma vyhodia ale zial,nemam kde nechat deti..

denne73
28. feb 2017

Ahojte.Chcem sa opýtať.Potrebujeme na 9dni vycestovat do zahraničia na koli operacii ,da sa v praci v tomto case cerpat OCR? ,alebo musim vycestovat a vziat si riadne dovolenku.Vdaka.

sofinkazarka
6. mar 2017

Ahojte, ak si beriem OČR na dcérku na 10 dní, tak na budúci mesiac to budem mať ako zohľadnené? (dostanem minimálnu mzdu v čistom + OČR?) Ďakujem.

loginexistuje
6. mar 2017

@sofinkazarka nie nedostanes minimalnu len za tie dni co si pracovala dostanes mzdu a za ostatne dni ti posle socialna poist polovicu z vym zakladu

sofinkazarka
6. mar 2017

@loginexistuje Ďakujem 🙂

loginexistuje
6. mar 2017

@sofinkazarka a odkedy mas OCR je najlepsie vmestit do tych 10 kalendárnych dní aj co najviac víkendov lebo aj tie su preplacane...

sofinkazarka
6. mar 2017

@loginexistuje ja práve rozmýšľam, kedy si OČR vezmem, nakoľko robím v callcentre, ale víkendy nevoláme. Nie som v tom taká zbehlá.

loginexistuje
6. mar 2017

od piatku to mas tri dni + 5 dni pracovny tyzden + 2 vikend a to mas desat dní socialna poistovna ti preplati vsetky dni a v robote prides len o pat dní .. v podstate budes to mat lepsie ako pri vyplate.. resp. nestatis takmer nic .. zavisi ale aj od platu

sofinkazarka
6. mar 2017

Náš plat sa pohybuje od 400€ do 500€.

loginexistuje
6. mar 2017

@sofinkazarka daj si to tak ako som ti napisala

darinkazv
6. mar 2017

@laurikagab ak už v jednom mesiaci bola na dieťa očr, tak už nemôžeš. jedine, že by si sa dohodla s dr, že by malému napísala inú dg. lebo s jednou dg môže byť v jednom mesiaci len 10dní platená očr. mne to raz dr spravila. potrebovala som byť s dcérkou doma dlhšie kvôli zdravotnému stavu a aby som to mala platené, tak ukončila očr a od ďalšieho dňa napísala inú dg pre malú. ale viem, že vtedy to sociálka riešila, že prečo a čo. ale nakoniec som to mala vyplatené. obe očr

sofinkazarka
6. mar 2017

@loginexistuje ďakujem pekne za radu pomohla si mi.

dooscoby
6. mar 2017

@sofinkazarka mne kamoska poradila to s tymi vikendami, ze su preplacane tak na OCR som nastupila v stredu a lekarku som poprosila v piatok na kontrole nech mi da ukoncenie na nedelu a nebol s tym ziaden problem.

laurikagab
6. mar 2017

@darinkazv dakujem..tak nakoniec som bola doma len 10dni a dala vypoved v praci:(..aj tak by potom nemal byt kto s detmi..skoda,po 6 rokoch prva praca a dobraa..

sofinkazarka
6. mar 2017

@dooscoby ďakujem 🙂

cistko
19. mar 2017

Ahojte ako to je s ocr a vychadzkami? Ak som dona so synom na ocr mozem ist poovede ked pride manzel prec, alebo mi moze prist kontrola ako pri pn? Dakujem.

lulu2014
19. mar 2017

@cistko zdravím.....pri OČR sa môžete túlať koľko vám hrdlo ráči. Či sama alebo so synom. Tu nechodia žiadne kontroly...😉

cistko
19. mar 2017

@lulu2014 a ja som ani do potravin pre rozky nesla😂😂😂zajtra uz koncim ocr😇

lulu2014
19. mar 2017

@cistko nooo 😀 tak ak bude náhodou ďaĺšia / nieže by som vám ju priala/ tak pôjdete už😉 kĺudne pre rožteky a zoberiete aj mliečko.
Tak pekný štart do práce a škôlky alebo školy....a hlavne veľa zdravíčka. 🙂

denjekrasny
9. apr 2017

Ahojte, viete mi prosim Vas poradit, dcera mi ochorela zo soboty na nedelu a v pondelok idem s nou dr.. Pojdem s nou na Ocr budu vsak sviatky, mozem po 4 dnoch ukoncit a potom po sviatkoch pokracovat na tu istu diagnozu? Dakujem za odpoved

mata26011981
9. apr 2017

@denjekrasny zdravim vas a nemozte zobrat 2 krat paragraf a dovolenku

denjekrasny
9. apr 2017

@mata26011981 dcera mi od septembra bola tolkokrat chora ze uz paragrafy nemam, tak sa mi to zial nakombinovat neda, ale dakujem za radu.

evittam
10. apr 2017

@denjekrasny A preco nezostanes celych 10dni na OCR?

denjekrasny
11. apr 2017

@evittam kedze idu sviatky tak tie mam zaplatene v praci lepsie ako ocr pocas sviatkov :-/

evittam
11. apr 2017

@denjekrasny No ale vikend nemas zaplateny ci aj ten? A potom vlastne ked to zratas budes mozno skodna par Eur. A hlavne ak potrebujes byt doma s dietatom...

mata26011981
11. apr 2017

Presnee tak hlavne je zdravie dieta par eur clovek prezije

denjekrasny
11. apr 2017

Doma s nou budem aj pocas sviatkov, ale nebudu platene ako ocr. A snazila som sa najst najvhodnejsiu kombinaciu ako byt s nou doma a neprist o peniaze, som s nou skoro dvakrat do mesiaca na ocr, co je stale chora a je to dost narocne po vsetkych strankach...