Koľko dní je platená OČR na dieťa a v akej výške?

titkovamiriam
20. sep 2009

Zajtra idem so synom k lekárke a určite budem týžden doma.Chcela by som vediet ako dlho mozem byt a ako je očr-ka platená.

lulu2014
12. apr 2017

@denjekrasny zdravím...neviem koľko rôčkov má dieťa / ak do 6 /... nechcete si podať o predĺženú rodičovskú?!

evittam
12. apr 2017

@denjekrasny Pozri sk ti platia v praci sviatky aj vikendy ako 100% chapem.
Ale ak len sviatky-tak to je piatok a pondelok. Sobota nedela nic. Pri OCR piatok-pondelok 55% tak si to vypocitaj,ze o moc neprides,ale to je tvoja vec...

najjulinka
12. apr 2017

@evittam nedela teraz nie je sviatok? akože neviem... len sa pýtam... 🙂

petruldo
12. apr 2017

@najjulinka nie, sviatok je piatok a pondelok

veronika426
10. máj 2017

Ahojte maminka, mozno to tu uz bolo spominane, len ja som este nikdy nebola na očr s dietatom, nakolko som bola doteraz na zivnost aalebo netusim ake potvrdenie mam ku dr.vziat alebo mi da nejake potvrdenie sama doktorka? Dcerka mi dostala kiahne. A tiez tych 10dni budem mat preplatene akoby som bola v praci, ci len nejaka suma? A mozem skoncit očr aj skor? Ci co je vyhodnejsie, lepsie? Fakt nemam ponatia ako to funguje ☹ Dakujem za radu 🙂

evittam
10. máj 2017

@veronika426 Pracujes, mas aktivne NP? Ak ano tak OCR je platena prvych 10dni kalendarnych. Doklad ti da pediater. Vyska OCR je 55% z VZ-z hrubej mzdy.

veronika426
10. máj 2017

@evittam dakujem

berus222
28. jún 2017

baby, ako sa odovzdava ocr? dostanem zaciatok, treba ho odovzdat zamestnavatelovi a on ma kolko dni na posladnie do soc. poistovne? Ci az po skonceni oba papiera spolu?

evittam
28. jún 2017

@berus222 Ja som dala az po skonceni, potvrdil, spravil si kopiu a original som si sama zaniesla do SP.

dannad
29. jún 2017

@evittam prosim ta vies mi poradit? 3.5. som sa vratila do prace z RD. Od 27.6. som na OCR. Vyska OCR sa mi bude pocitat z riadneho prijmu alebo RD v kombinacii s prijmom?

evittam
29. jún 2017

@dannad Z prijmu. RD nema nič spoločné s OCR, je to nezdanitelny prijem

misi90
28. aug 2017

Zdravim Vas baby. Potrebujem pomoct. V stredu,23.8.2017 mi prisiel papier,ze mam narok na vyplatenie ocerky,a neviem.,kedy mi pridu peniaze. Dala som si ich vyplatit na adresu. Vie mi niekto povedat? Dakujem.

evittam
28. aug 2017

@misi90 Kedy si bola na OCR?

misi90
28. aug 2017

Od 27.7 do 4.8.

evittam
28. aug 2017

@misi90 Tak ti pride pravdepodobne naraz v sept.-okolo 15.

misi90
28. aug 2017

Dakujem. Ked som bola doteraz na ocerke a prisiel mi papier,tak som ich do tyzdna mala. Tak uvidim...

evittam
28. aug 2017

@misi90 Tak sa "trafili" do terminu vyplácania. Na PN maju dva-okolo 15. a potom po 25., na podporu jeden-15., OCR nie som si ista ale asi ako PN.😉

evulienkaslx
21. sep 2017

Ahojte, poradte, prosim co sa mi oplati viac- OCR na stvrtok, piatok, sobota, nedela alebo 2 dni potvrdenia od lekara na stvrtok a piatok? Prip. PN ?

Dakujem!
@evittam?

evittam
21. sep 2017

@evulienkaslx No ak ti zamestnavatel bude akceptovať paragraf-priepustku-tak to sa najviac oplati. Inak jeden deň priepustka, ostatné OCR. Alebo ak mas štandardnu prac.dobu pon-pia, tak stvrtok paragraf, piatok dovolenka.

evulienkaslx
21. sep 2017

@evittam dakujem, paragraf mi akceptuje, len asi 2 dni po sebe nemoze byt ten isty dr.? dovolenky mam uz velmi malo a setrim si ju na Vianoce. pracujem pon-pia. len mi napadlo, ak je ocr platena 55% platu, aj cez vikend, ci to nie je potom rovnako ako tie 2 paragrafy na stv, pia? aj tych paragrafov na dieta uz pomaly budem mat za tento rok aj 7

evittam
21. sep 2017

@evulienkaslx Paragraf je 100%, a plati co som pisala-zalezi od zamestnávateľa.

stanulka27
22. sep 2017

@evittan ahoj vies mi prosim poradit? s malym mame planovu operaciu na 28.9 na kramaroch,maly ma 3 roky a 6mes. a ja ho bude sprevadzat.mali by sme tam byt 2-3tyzdne,ako to mam poriesit .nemam tolko dovolenky na cele 3 tyzdne.mozem mat OCR v septembri a nasledne aj v oktobri na tu istu diagnozu s malym aby mi to socialka preplatila.alebo PN? kto mi ma vystavit papiere moj pediater ci kramare .som v tom stratena.ako to mam poriesit .dakujem

majusqa77
22. sep 2017

@stanulka27 v nemocnici sa o dieta stara personal, takze sa moze stat, ze ti ocr vobec nedaju. Ja by som skusila vlastnu pn

stanulka27
22. sep 2017

@majusqa77 ano viem ze nemusia,a pri PN ti zas musia napisat ze tvoja pritomnist pri dietati je potrebna,aspon to dnes tvrdili,takze tiez mi nemusia chciet na kramaroch vystavit PN

evittam
23. sep 2017

@stanulka27 Ako pise
@majusqa77 . Takze jedine PN a až keď budeš doma tak OCR. A nie, OCR na jednu diagnozu je platená len 10dni.

jajuska9
21. nov 2017

Baby prosim vas pri očr je to ako na pn? Ze treba byt doma a moze prist kontrola?

alenah31
21. nov 2017
jajuska9
21. nov 2017

@alenah31 lebo toto som nasla na stranke sp tak som myslela ze ano

loginexistuje
21. nov 2017

@jajuska9 to sa tyka ineho posudzuje sa napr ak otec vezme ocr na dieta s ktorym je matka na rd

alenah31
21. nov 2017

@jajuska9 kontroluje sa osoba, s ktorou si na očr či tú starostlivosť potrebuje resp. či nie je dieťa zverené v osobnej starostlivosti inej oprávnenej osoby (pri rd, po rozvode a pod.). Obyčajne sa nekontroluje pri deťoch a pod. - záleží na diagnóze. My sme napr. mali teraz pol roka dozadu kontrolu zo soc. poisťovne vo firme, ale na náš podnet - zamestnanec si uplatňoval očr na 16-ročného syna, ktorý ale chodil počas očr normálne do školy. Info nám dala jeho bývalá manželka (majú striedavú starostlivosť). U nás totiž máme kolektívnou zmluvou upravené podmienky tak, že počas očr aj pn zamestnávateľ dorovnáva plat až do výšky 100% počas prvých 10 dní a on to zneužíval. Spätnou kontrolu sa zistilo, že to robil skoro 3 roky. Teraz má obrovské problémy so soc. poisťovňou a aj s nami.