Koľko má papať môj 2 - mesačný synček?

gawin
24. okt 2010

ahojte.chcela by som sa opytat od vas ake mate skusenosti mam skoro 2 mesacneho synceka a teraz za 10 dni pribral len 50 gr mame doma vahu a stale ho vazim ja neviem ci je to ok.on je v poriadku strasne vela spinka neplace niekedy spi aj 9 hodin v noci je ako anielik.ale ja neviem ci ta vaha je v poriadku.len kojim takze nic ine mu nedavam papa asi tak kazde 6 hodin lebo velmi vela spinka...poradte mi prosim ci to je ok.

janica81
24. okt 2010

Ahoj... 🙂 ja si myslim, ze ked vela spinka je spokojny...keby bol hladny urcite Ti to da jasne najavo... ja mam 5tt dcerku, aj tuto noc spola 8,5 h,za mesiac pribrala 400gr, a vsetky deti z okolia vyse kila....tiez sa len kojime....doktorka povedala kym spinka pokojne jej staci........vsak sa opytas dokiny, ale mi tiez zavratne nepriberame....

alca85
24. okt 2010

no ja neviem, ale kojenie každých 6 hodín sa mi zdá ako veľmi veľký odstup. To nie je podľa mňa v poriadku 😒 . Pýtala si sa na to lekárky?

ivetkab.
24. okt 2010

Ahoj, pokiaľ bábatko len kojíš, tak je v poriadku aj keď spapá veľa. Materské mliečko je ľahko stráviteľné pre jeho bruško a tak si v sebe nechá len toľko čo potrebuje. Ja som dávala malému toľko, koľko sa mu žiadalo. Určite ho neprevažuj každý deň. Niekedy sa predsa vykaká viac a niekedy menej a už je potom zbytočný stres pre Teba, či priberá dobre. Váž ho tak raz v týždni stále rovnaký deň. Môj malý priberal každý mesiac tak do kila. Okolo tých 800g. Na papanie som ho nikdy nebudila. Veď on najlepšie vedel či je hladný. Ani mne nie stále rovnako sa žiada jesť. Prajem Ti veľa síl a energie.

miska333
24. okt 2010

podla mna je hlavne ze pribera, ked je spokojny a nema ani zelenu stolicu tak je to podla mna ok, ja som mala malo mlieka a maly mi chudol ale bol aj nespokojny a tiez mam doma vahu a kazdy den som ho vazila ci pribral a kolko vypil a vypil max ako mesacny tych 100 ale väcsinou 50 abolo mu malo

marianca
24. okt 2010

vôbec sa nestresuj, malý ti dá najavo, keď bude nespokojný a neboj sa on by sa hladný nenechal 😀 😀 😀 😀 😀 dal by ti to patrične najavo 😝
Takže buď v pohode, pokiaľ je v pohode malý. Hlavne ho neporovnávaj s nejakými tabuľkami. Málo ktoré dieťa tieto tabuľky spĺňa. Každé dieťa je úplne iné a potrebuje aj inak papať a aj inak priberá..Je to ako aj u dospelých tam tiež každý priberá inak a je to OK.
A na fotke vyzerá na krásne zdravé a hlavne spokjnučké bábatenko 😉
A aby si mala úplnú istotu, zavolaj si, alebo behni k dokine a ona sa ti naňho pozrie, hlavne pre tvoju spokojnosť, ale ja si myslím, že je to v pohode 😉

atrami
24. okt 2010

Určite nestresuj. Jedine v čom by mohol byť problém, je dlhá prestávka medzi kojením. Maximum v tomto veku sú 4 hodiny. Skús malého priložiť, jemne ho zobudiť a dať mu papať. Dovodom je, že Teba sa nahromadí mliečko, znižuje sa aj tvorba mlieka, ale može dojsť aj k bolestivému naliatiu prsníkov, prípadne k zápalu.

andreaka11
24. okt 2010

no mne v nemocnici nakazali kazde dve hodiny kojit (po 20-30 minut a to ked kojis o 14tej, tak dalsie krmenie by malo byt o 16tej) a v noci 3-4 hodiny. je to dobre nielen na tvorbu mliecka, ale aj tvoj syncek bude mat rezim. ked som prestala kojit, tak kazde tri hodiny nutrilon.babatko rastie a potrebuje vela papat. citala som, ze su babatka, ktore vela spia a necitia hlad, ale to nie je dobre. babatko by malo papat. potrebuje urcite mnozstvo mlieka a to urcite troma krmeniami za den nedostane. ved aj ty jes urcite castejsie a nie len o 6tej, 12tej a 18tej? viem si predstavit, ze je to prijemne, ked babo spinka a ty mas cas pre seba, ale radsej by som ho krmila aspon kazde 4 hodiny.

zlatusik28
24. okt 2010

neviem či je to vporiadku, ale myslím že je ešte na to veľmi malý, aby papal každých 6 hodín. V noci ešte hej, ale cez deň určite nie! Môj malý papal každé 3 hodiny, nebudila som ho nikdy a ani nebudím, ale potom sa to začalo predlžovať na každých 4-5 hodín, s tým, že celú noc prespal a pribral mi za mesiac veľmi málo a čím menej papal, tým viac bol ospalý a menej si pýtal. Takže nie je pravda, že asi mu to stačí, keď neplače. On si len jednoducho zvykol, a tiež si myslím, že by mal viac pribrať v takom veku v akom je teraz. Môjmu som opäť začala dávať papať každé 3 hodinky, noc celú prespinká, a zas začal priberať. A spinká tiež pekne, akurát už nie je taký ospalý a bledý. Tak asi takto

zuzkat1
24. okt 2010

@gawin mne na zaciatku kazali na kojenie budit... v noci nie,len cez den.. podla mna ho ani nemusis velmi prebrat len ho vyber z postielky a priloz si ho on sa preberie len natolko aby sa prisal🙂 ked sa napapa das ho nazad... lebo 50g je naozaj malo na vas vek ...... a nevaz ho stale je to stres pre teba aj maleho..... staci raz do tyzdna napriklad pred kupanim vecer ked ho aj tak vyzliekas... iank je mozne ze mu to staci...ale na to nestaci len vaha.. kolko ma plienok pocikanych? mal by mat tak 6 tazkych... a nemal zltacku novorodenecku? take babatka zvyknu byt velmi spave a ignoruju aj hlad...
podla mna napis do temy "dakujeme annag" tam ti baby poradia ohladom kojenia...🙂

traktor
24. okt 2010

nerob si starosti 🙂 ...aj nas matko papal kazdych 6 hodin, vecne spinkal a ostalo mu to doteraz / ten spanok 😀 😉 /. pokial je dietatko spokojne, kaka a cika do plienok...nevidim dovod na obavu...mas skratka syte mliecko a jemu to staci..ved keby bol hladny tak ti urcite tolko nespinka..takze bud v pohode, uzivaj si drobca...a hlavne ho neporovnavaj , nesleduj vecne...a aj vazit ho nemusis kazdy den 😉

fraufrt
24. okt 2010

Radsej by som prikladala maleho castejsie, kazde 2,5 az 3 hod aspon cez den, aby si ty nestratila mlieko, maly bude mat rezim a ak ti stale spi, to tiez nieje dobre, ale na druhej strane... kazde dieta je ine, tak sa musis naucit mu nacuvat.

barborato
24. okt 2010

Moj mali tiez ked bol taky malinky moc spinkal a malo papal sice uz ako 2 mesacny mal svoj rezim a papal kazde 2 hodiny. V nemocnici mi ho kazali budit aj mi to ukazovala sestricka ako ked sme isli kojit len nepodarilo sa jej to ani mne sa to nikdy nepodarilo len sa pomrvil otriasol a spinkal dalej a nanajvis sa mi to zdalo dost krute ked ho zacala stipat do licka a drgat do neho chodatko normalne som jej v nemocnici povedala ze si to nezelam. Moj nazor je ako zuzkat1 skus ho len v spanku vybrat a prilozit mozno sa prisaje a skusat castejsie.

terez34
25. okt 2010

ja si myslim ze to nieje v poriadku aby take male dietatko papalo kazdych 6 hodin myslim ze by si ho mala budit minimalne kazde tri hodiny urcite to ries na poradni mozes stratit mliecko je dobre aj pre teba caste kojenie

patatina83
26. okt 2010

ahoj my mame 3 mesiaciky a dnes v noci mi prespal tiez dlho ,,dala som mu o 10 vecer a potom sa zobudil az o 3 a to som mala uz velmi naliaty prsnik az ma bolel.niekedy sa mi stalo,ze tiez prespal skoro celu noc nepapal par krat aj 8 hodin a tiez si myslim,ze to nie je dobre ak ti papa len kazdych 6 hodin,,ak by sa to stalo par krat no dobre,,ale ak to je stale..ked vravis,,ze je spokojny aj to je dobre,,ale skus ho prilozit k prsniku aj ked spinka ,,ja som to urobila par krat aj tak,,ze ked spinkal som mu prilozila prsnik a on moj hladosko si ho zobral aj pocas spanku 😀 v noci..cez den vydrzi max.4 hodiny nepapat a niekedy chce aj kazde 2 h je to individualne,,ale myslim si ze tych 6 h je dost malo...

benne
26. okt 2010

@gawin podľa mna tiež nie je v poriadku, že pribral tak málo za 10 dní. Približne vo veku tvojho synčeka sa môjmu stalo to isté, dr. mi kázala kojiť ho každé 2 hodiny cez den. No a ako píše @zuzkat1 nemal žltačku? Mne sa aj na tej fotke zdá žltší, ale to môže skresľovať (to mal môj tiež ešte dlho po prepustení z pôrodnice). Nakoniec som dostala po sebe 2 žlčníkové záchvaty a moje kojenie ako prišlo tak odišlo, malý začal dostávať UM a ked pozrieš môj fotoblog, uvidíš ako začal priberať 😉

p69majka
26. okt 2010

Ja som teda kojila málo, ale viem, že vždy nám vraveli, že určite nie budť na kojenie, že bábino si samé vypýta. My sme preiberali pri kojení tak 500-600 g mesiac a podľa dok. to bolo ok. 🙂