Koľko platíte opatrovateľke na hodinu?

daskak
9. jan 2009

Ahojte maminy,
chcem Vas poprosit,ak mate niektora skusenosti s opatrovatelkou, mozete mi poradit kolko jej platite na hodinu? Dakujem pekne 🙂

amouramour
10. okt 2012

mne je s mojou malou mamina a davam jej 350 eur

kathynka
10. okt 2012

@ifkael takze pre vysvetlenie...ak mas pocit, ze z mien deti, ktore mam v profile, nepracujem pre "bezne" slovenske rodiny alebo dostavam uzasny mesacny plat, tak aj tu sa mylis a nepredstavuj si moj plat niekde nad 800e...to som nikdy v 1 rodine nemala...a co sa tyka ceny u mna samotnej na hodinu, tak mam 4e/h...a mam aj agenturu na opatrovanie deti a sme v BA a pytame 5e/h za 1 dieta...nemozem sem davat link, kedze by to bola reklama, ale ako vidis, zdaleka sa nehybem v horibilnych cenach ako mas asi ty predstavu, ked stale zdoraznujes "bezne" a "nebezne" rodiny...
proste, kto si to moze dovolit, nech ma opatrovatelku, kto nie, nech da dieta do jasiel...kto si chce pytat 2e, nech si pyta a kto si chce pytat 8e a niekto mu to zaplati, tak tiez nech si pyta...

vivusika
10. okt 2012

@stvura no vidis a mne by to vychadzalo 1.30€ na hodinu 😉

vivusika
10. okt 2012

@ifkael ja vobec nechcem mat tolko kolko kathynka, ale byt vytazena cely den za 1.30€ na hodinu alebo za 2€ na hodinu, je sakra rozdiel... za upratovanie mám 3€ v cistom na hod. a som tam 2-3 hodky. Mojim zivotnym cielom urcite nie je opatrovanie, ja tym iba vykryvam neplatenu predlzenu rodicovsku, podobne ako upratovanim a spracovanim uctovnictva, pretoze keby som sa zamestnala a robila to, co som robila, som zavreta v kancli 9 hodin a zarobim tolko, ze ked by moj maly ochorel, tak na opatrovatelku by mi neostalo a ja nemam rodicov ani nikoho z rodiny, kto by mi zavaroval dieta cely den v pripade choroby, co je u trojrocneho v skolke takmer pravidelnost ☹

ifkael
10. okt 2012

@vivusika ved ano..

Je rozdiel ak by mi varovala kocka maleho, tak jednorazovo jej dam viac- ked je to len obcas, akoby to bolo pravidelne 9-10 hodin za mesiac kazdy pracovny den...

Urcite sa dohodnes podla svojich predstav

ewicka223
12. okt 2012

mamicky,mate nejake aktualne info??? Kolko beriete ,alebo davate mesacne za opatrovanie............? Okolie BA

zz134
19. dec 2012

baby neviete o nejakej babysiterke tak na cca 4h tyzdenne? Chcem k malemu niekoho overeneho na cas ked potrebujem vybavit skolu.ak by ste mali niekoho poradte pls.

marietta0
2. jan 2013

Ahojte mamicky, hladam dalsiu mamicku z BA s priblizne rovnako starym dietatkom, (my sme z Ruzinova a mala ma 15 mesiacov) s ktorou by sme sa spojili a mali spolocnu opatrovatelku. Bola by bud u nas doma lebo u vas, pripadne na striedacku. Dcerka ma velmi rada ine deti, rada sa hra, urcite by jej bolo veselsie a nas by to vyslo menej!

soninkaaa1
29. jan 2013

Ahojte žienky, neviete mi poradiť? Rozmýšľam nad návratom do práce. Drobec má 20 mesiacov. Ponúkla sa mi na stráženie pani, ktorá je na dôchodku, kedysi robila opatrovateľku starších ľudí v Nemecku. Keďže robím ako recepčná v hoteli, kde je 3-smenná prevádzka, potrebovala by som stráženie len na dni, kedy budem mať "doobednú"službu (za deň cca 8hodín), potom by k drobcovi už prišli naši rodičia. Rozpis si robíme vždy samé, čiže vychádza to do mesiaca cca na 8 doobedných služieb, 8 poobedných a 4 - 5 nočných. Problém je v tom, že neviem koľko jej mám ponúknuť, či sa dohodnúť na "paušálnom" plate alebo plate od hodiny. Do jasličiek by šiel od septembra, keďže momentálne sú jasličky plné.

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
soninkaaa1
27. mar 2013

@fatima1972 Ďakujem,ale ja som z LM a to by bolo tak trošku odruky:D

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danim
28. mar 2013

@amouramour mama si od teba berie peniaze, ze sa pomaha starat o svoje vnuca ?? 😲 prepac, ale som v soku !

amouramour
28. mar 2013

@danim v soku?no ja som jej ich sama ponukla🙂a su to najlepsie investovane peniaze v mojom zivote🙂mamina tomu venuje cely svoj cas, preto nevidim dovod na to aby nemala nieco na prilepsenie k malickemu dochodku🙂co je akoze na tom zle?????nechapem zas ja🙂

danim
28. mar 2013

@amouramour je to na vas ako ste sa dohodli. moja mama ani moji svokrovci by si nevzali ani 1e, nie to este taku velku sumu mesacne.. ale kazdy mame iny vztah

amouramour
28. mar 2013

@danim ja to nepokladam za az tak velku sumu, dala by som jej aj viac, len by si nevzala...moja mamina si kludne mohla najst aj pracu, kde by mala rozhodne vacsi plat, ale ona sa mi ponukla, ze mi pomoze a ja by som tam iste malu nechcela mat zadarmo🙂tie peniaze si zasluzi, malej aj kazdy den vyvara, nakupuje a skutocne by som nemala to srdce nedat jej aspon nieco ked ma tak strasne smiesny dochodok...moja mamina totiz sa zivi sama...ako ja viem, ze vo vela rodinach su vztahy nastavene tak, ze mladi cakaju pomoc od rodicov, svokrovcov...my s mojim manzelom razime teoriu, ze su to ludia kt. sa o nas dost dlho starali a zasluzia si aby sme ich teraz podporili my🙂a v jaslickach by som platila rozhodne viac a to by mi mala polku casu bola asi doma....

amouramour
28. mar 2013

@danim inak je to cool, ze sudis takto vztahy....my mame iny vztah, to je akoby si povedala, ze lepsi🙂neboj my mame fajn vztahy, len jej pomaham aspon takto🙂lebo to co ona robi pre nas, je nevycislitelna pomoc a ja si to nesmierne vazim...

danim
28. mar 2013

@amouramour s tym suhlasim, ze babka je babka.. a aj s tym, ze si rodicia zasluzia, a ze mladi sa maju o seba vediet postarat- len napriek tomu vsetkemu by si to nasi nevzali- to je fakt realita. a ty si sla do prace preto, ze vam to financne nevychadza... pri odratani mesacne 350 e sa ti ta praca akoze tak velmi oplatila ? ( lebo dieta je dieta )

amouramour
28. mar 2013

@danim odkial si prisla na to, ze som isla do prace lebo nam to nevychadza?to je pekna blbost;)a ano zarabam tolko, ze sa mi to velmi oplatilo🙂a nezabudaj, ze dostavam aj rodicovsky takze realne zo svojich doplacam asi 350...no neviem ako to mam este napisat, ale skus si pozriet minimalny dochodok zamysliet sa nad realnymi nakladmi na zivot, faktom, ze mama zije samostatne a skus mi povedat ci by ti to nedalo neprispiet;)

amouramour
28. mar 2013

@amouramour oprava doplacam 150🙂

danim
28. mar 2013

@amouramour pamatam si ta z diskusie- kde si sa s babou z Nitry natahovala o nakladoch na zivot, resp z diskusie,kde si vyjadrovala nazor- ze su maminy, kt. potrebuju ist do prace kvoli peniazom- lebo nie kazda mlada rodina ma pomoc.. ale je pekne ze mame prispievas- ja aj keby som chcela, nevzala by si - o tom tu stale hovorim. ale mne su ovela prednejsie moje deti ako plat v praci ( a tiez by sa mi to velmi oplatilo- ale o to tu teraz nejde, lebo toto obdobie materskej patri detom a mamam- do dochodku sa este napracujem dost ). ale su aj mamy, ktore to nenaplna- a tak ma byt doma nervozna mama = nervozne dieta, tak nech radsej ide do prace.... ale to netvrdim, ze je tvoj pripad, lebo ta osobne nepoznam ( tak si to ani neber osobne )

janinah
28. mar 2013

@danim súhlasím s tebou...,aby mi kvôli peniazom unikli slová a kroky môjho 1r. dieťaťa? to veru nie....
@amouramour tvoja mamka tvojej dcérke varí,nakupuje..veľmi fajn,len jedinká vec mi "vadí"-toto by mala robiť mamka...ja som sa pred rokmi starala o 1r. synovca,moja sestra končila vš a chodila do školy na týždňovky na druhý koniec republiky..čo myslíš,ku komu z nás dvoch mal malý vtedy lepší vzťah?a vtedy si myslel,že každé dieťa má mamku,ocka a Janku /ja/ a veľmi sa čudoval,že k nám došlo na návštevu dievčatko 2r. ktoré malo len mamku a ocka a nemalo Janku...ak si s tým spokojná,tak ok,ja len píšem svoj názor,že by som to takto neriešila

amouramour
28. mar 2013

@danim aha ked napisem, ze mnohe mamicky pracuju aj kvoli financiam, tak sama mam problem?ale ano, to je ta zjednodusena logika na MK alebo styl vyberiem si co mi vyhovuje🙂no mozno by si to vzala aj tvoja mamka ak by bola samozivitelka a zila len z dochodku, mam moznost a nevidim dovod preco jej neprispiet a robim to velmi rada🙂a nelutujem jediny cent...
a to@danim a @janinah...prepacte to su strasne zjednodusene nazory na zivot a priklad nechapania toho ak niekto robi nieco inak...podla vas jedine vas sposob je spravny...inak preco su prave 3 roky idealne preco nie 2, 4?ale ano chapem pripadate si lepsie matky lebo robite nieco tak ako sa ma v zmysle ponimania slovenskej spolocnosti...a tie reci moje deti su dolezitejsie a bla bla...preco sa snazite ma presvedcit, ze vy mate asi svoje deti radsej, ze ste lepsie matky?preco sa vlastne potrebujete presviedcat????len matka ktora je doma 3 roky je dobra matka???ja tiez nehovorim o vas, ze ste lenive prizivnicky a povalacky - respektujem, ze ste si vybrali iny sposob zivota a nemyslim si, ze je spravnejsi alebo nespravnejsi...kazda sa rozhodujeme najlepsie ako to je pre svoju rodinu...ja to respektujem🙂pracujem pre spolocnost, krajinu, kde su matky doma max 1 rok a nik to neriesi, su to normalni slusni ludia, normalne stastne deti...my ako rodina sme spokojni a stastni...len robime veci inak ako vy?to sme ako len preto podla vasho zvlastneho hodnotenia horsi?

krasneleto
28. mar 2013

@amouramour ked nie si podla tabuliek MK tak si cielom ostrelovacov... este si si nezvykla?

anjelicek26
28. mar 2013

@amouramour - uplne suhlasim, ale to niektore zeny nepochopia... nesnaz sa ich presviedcat, je to ist hlavou proti muru. Kazda sme ina, ale stale sa obhajovat za pracu - za pracu za ktoru mas plat, z ktorej platis dane, z ktorych ide danym zenam rodicak a zdravotka (!), dovoluje im luxus byt doma na platenej dovolenke ako dlho sa im paci.... za to sa mas hanbit?? Cloveku az zabehne...

btw. Iny kraj iny mrav.. a vsetky spanielske, francuzke, anglicke deti su psychopati a maju zle zle veeelmi zle maminy, co ich nemiluju 😖

amouramour
28. mar 2013

@krasneleto ale zvykla🙂len sa nad tym pokazdym pozastavim, ze ako ta niekto potrebuje riesit🙂

krasneleto
28. mar 2013

to len na slovensku je materska 3 roky... vsade na svete ovela menej... myslim platenej... to su vsade na svete horsie matky ako vy? lebo vy ste doma tri roky a "neodlozili" by ste kvoli praci dieta? ach jaj...

kvetinqa
28. mar 2013

@amouramour uplne suhlasim so vsetkym, co si napisala
@danim jedno mi nejde do hlavy. keby sa ti o dieta starala opatrovatelka, tak tej v pohode zaplatis a ked sa ti o dieta stara mama, tak tej nie? cudna logika...

amouramour
28. mar 2013

@anjelicek26 asi tak, poznam viacere zahranicne maminky a vzdy ma prekvapuje, ze chtiac nechtiac ich tu ludia takto odsudzuju...no co uz slovenske mamky su proste naj...a hlavne najmudrejsie;)

danim
28. mar 2013

@amouramour pozri rozhodla si sa tak ako si sa rozhodla. mne to je uplne jedno. nebudem ti uz ani odpisovat, lebo to pre mna nie je dolezite.strata casu. a ty ked pracujes a mas aj dieta, tak ten cas- co sa tu chodis vadit, radsej venuj dcerke.