Koniec so spánkom doobeda

nikolet_89
13. dec 2012

Ahojte babeny skoro 10mesacnu dcerku a uz je to boj s uspavanim doobeda, dlhsie uspavam ako ona spi...kedy vase deticky presli na cisto poobedny spanok ?

renab
13. dec 2012

@nikolet_89 moje deti už v tomto veku cez deň vôbec nespali. a naokolí už spali len raz denne.

zivika
13. dec 2012

@nikolet_89 nas zacal od roka...ved ked nechce spinkavat, tak ju nenut, nechaj ju hore a sleduj, kedy uz zacne byt unavena, potom ju uloz...ked bude spat len raz cez den,mozno si aj dlhsie pospi...niektore deticky jednoducho nepotrbuju vela vyspavat 🙂

nikolet_89
autor
13. dec 2012

@renab
@zivika hej hej baby, len ona dost zle spinkavala teraz je zvyknuta ist spat okolo 11tej na hodinu max, potom okolo 15tej niekedy sa podary max 2 hodiny a posledne dva dni mi zaspava o 20-tej co je straaaaasne moc super, pretoze mi doteraz chodievala spat okolo 23-tej alebo o pol noci....takze som rada, a sa bojim, ze sa jej to niako divne zas posunie a nedokazem ju o tej 20-tej donutit ist spinkat

dedenini
13. dec 2012

@nikolet_89 ja mam 8 mesacnu dcerku a tiez mam problem s uspavanim..ale mozno ze aj tym..ze nam pojdu zubky a je dost nervozna... no ked ju idem uspat doobeda, tak niekedy aj hodinu, a spi nakoniec pol hodinu... niekedy sa podari dlhsie ale to malokey... potom este tak podvecer mi zaspi tiez na chvilku... a potom az vecerkolo 9 mi zaspi ale spinka do rana... no ked cez den malinko spi..ze len tak po pol hodinkach, tak je mrzuta, place vela, nervaci..a taaak.. snad to bude lepsie neskor 🙂

renab
13. dec 2012

@nikolet_89 neviem, treba len vyskúšať. veď keď bude spinkať napr. od dvanástej aj tri hodinky, tak o dvadsiatej by už mala byť unavená. lebo nemá význam sa trápiť s takým dlhým zaspávaním dopoludnia. ja by som to určite vyskúšala. aj keď som si vedomá, že niektoré deti spať skoro vôbec nemusia - ja mám doma také dve.

zivika
13. dec 2012

@nikolet_89 vies, ked ju ulozis o 15tej a spinka ti do 17tej, jasne, ze potom sa jej vecer nechce spat 🙂 skus ju ulozit okolo 12tej, pol jednej, pospi dve, mozno tri hodinky a vecer o tej osmej sa jej uz bude chciet spinkat 😉

nikolet_89
autor
13. dec 2012

no musim skusat, hned od zajtra idem nato, kedze dnes mi uz spi :D

prasiatko30
13. dec 2012

@nikolet_89 tak neskusaj nejaky prisny rezim dna - ze o 10tej musi byt v postielke a spinkat preco ju rano okolo 11tej - 12tej nezbalis do kocika a nezoberies na prechadzku urcite si pospi na cerstvom vzduchu dobre zababusena a mozno si pospi raz 2-3h a bez nervov a stresu. skus trosku sflexibilizovat denny rezim a mozno dosiahnes toho aby v klude zaspala - moja ma sice uz 3r ale napr minuly rok uz uplne vynechavala siestu po prichode z jasli a tento rok zase zacala spavat siestu ale len za urcitych okonosti - napr ja si po obede zvyknem chvilu sadnut k spravam alebo ku knizke a ona sa ku mne prituli a zaspi alebo ideme zaviest sestru na kruzok tak radsej beriem kocik a ona si hodinku pospi v kociku - este sa ma opyta ci si moze pospat 😀 😀 - ale kebyze som ju bola mala minuleho roka ukladat v urcitu hodinu spat a uspavat ju, tak by sme boli skoncili na psychiatrii obidve 😅 lebo vtedy absolutne odmietala akykolvek popoludnajsi spanok. takze skus dojst k nejakemu kompromisu a docielis aby tvoj svistik spal a nenervovali ste sa pri tom obidve 🙂

cerez
13. dec 2012

Nám neurológ povedal, že dieťa mám mať spánkový režim. Ale treba reagovať vtedy, keď je dieťa skutočne pripravené na spánok. Reagovať na jeho únavu. Od 13 mesiacov nám spí už len raz a to od 11.30 do 12.30 a niekedy aj dlhšie. Ak sa aj náhodou stane, že sa doobedu dožaduje spať, uložím ho a poobede sa tomu prispôsobím.

martinkatinka
13. dec 2012

My sme spávali do 15 mesiacov dva krát po hodinke....potom sme prešli na jeden spánok, asi dvojhodinový.. vždy mal režim, od malička a proste je zvyknutý, že príde jeho hodina na spánok, ide do postielky v spacom vaku, má svoju plienku, ktorú si túli, plyšáka a musí dostat pusinku a ide spať... vždy do 10 minút spí.....a večer chodí o pol siedmej spať.... Ale niektoré detičky proste nemajú radi režim, nevyhovuje im to, neunavia sa vždy tak, aby šli v jeden čas spať, každé dieťa je iné a treba zistiť, že čo mu vyhovuje, aby sa netrápilo ani ono, ani vy

lucka.lucy
13. dec 2012

precitaj si knizku od Dr. Estivill Detska nespavost. Moj ma 10 mesiacov a spinka 2x za den skoro hodinku a pol a v noci spi okolo 11 hodin bez zobudenia sa... 😉

sante81
13. dec 2012

ja mam 6 mesacnu a spí 2x denne, takze je to ok.

sakura77
13. dec 2012

moji obaja zacali len s jednym spankom v cca 11 mesiacoch...

ema13
13. dec 2012

Ahoj, ja mam 17-mesacnu dcerku a na jeden spanok sme presli, ked mala asi 14 mesiacov. Tiez som ju doobeda dlhsie uspavala a cele to bolo dost neefektivne. Tak som si povedala, ze je asi cas prejst na jeden spanok. Teraz mame zavedeny spanok tak, ze zaspava vzdy v rozmedzi od 12:30-13:00 a spi tak 2 hodky. Uz okolo tretej ju vzdy budim, aby potom isla spat v normalnom case vecer, t.j. v intervale od 20:00-20:30 uz musi byt v postielke.

klincek
13. dec 2012

po roku
ale tiez sme bojovali, lebo este dva mesiace to bolo take nijake, ze sa im aj spat chcelo, aj nemohli-jeden spanok im bol malo a dva vela. Nastastie sa to potom ustalilo. Teraz spia dvakrat, iba ked maju soplik alebo ich trapia zubky, z toho byvaju unavene.

veve16
13. dec 2012

ja mám tiež 10 mesačnú dcérku a teraz sme začali spať iba raz za deň. Dovtedy sme spali doobeda asi hodinku a poobede asi pol hodinku a teraz mi ide okolo obeda a spí mi aj dve hodinky a potom ide spať až večer o pol osmej.