Krik a plač zo spánku

matuskova003
13. feb 2013

Ahoj mamičky.už mi je z toho do plaču. asi ked mal náš chlapček 4 mesiace sme pokojne pozerali s manželom tv, ked sme zrazu započuli hrozný , nazvem to až otrasný krik malého. rýchlo sme nabehli do izby a on plakal a jačal , celý bordový , ledva lapal dych, oči mal otvorené pritom spal. Trvalo to asi 5 minut a on , akoby nič, zaspal . nevedela som , čo robiť, to bol taky šok že som sa cely večer " klepala" , sledovala ho, ale on už bol pokojný.šla som k Dr. tá ma poslala ku neurológičke, ktorá nás sleduje , no nezistila nič nezvyčajné. dnes sa to zopakovalo opäť už má 7 mesiacov, nespal mi 1x 6 hodín cez deň od narodenia , pripisujem to tomu , vždy sa to zopakovalo pri neakom novom zážitku ( ked videl 1x mojho otca , moj otec je mocný muž s fúzami a zlakol sa ho ) ..
moje otázky su tri : máte niektorá podobnu skusenost? ako ste to riešili ? prečo sa to deje ?

baby124
13. feb 2013

@matuskova003 moja to iste podla mna toje zo sna....urcite sa aj detickam nieco sniva urcite nie len o mlieku 😀

cerez
13. feb 2013

@matuskova003 U nás to tiež bolo, tuším že okolo 7 mesiaca. Ja to pripisujem presne tomu, čo dieťa za deň prežije, či nebol hektický deň. Nevie to ešte spracovať a odráža sa to v spánku. Neboj sa, prejde to.

ivanaa80
13. feb 2013

aj moja malinká to robieva občas, v noci z ničoho nič spustí hrozný rev a o chvíľku už odfukuje veselo ďalej, niekedy aj cez deň sa tak zobúdza a viem, že to nie sú zúbky, lebo vtedy plače inak. a robil to aj syn a občas aj dodnes tak v spánku mrnká alebo vykrikuje, keď má zlý deň a veľa sa kričí alebo tak, detičky to robievajú, keď sa im dačo zlé sníva. určite to prejde...

baris
13. feb 2013

@matuskova003

děti v noci zpracovávají informace, co viděly a zažily přes den. Podle mě se tomu nedá nějak předejít - neovlivníš sny. 😝

Moje starší dcera - v 11měsících chytla šílené afty a i přes nasazené antibiotika skončila na týden v nemocnici na kapačkách. Do toho já znovu těhotná těhotná ... No jak se to můj malinkatý bobišek snažil zpracovat, tak 4 měsíce v kuse!!!! měla noční můry - šla spát v cca 8hod, ve 22hod se probudila - prořvala si až do 3 rána, pak zase usla a v 6budíček 😠 A přes den spala tak 2x 20min. Byla jsem totálně vyfluslá.

Jak to začalo, tak to i skončila. Mladší byla v klidu - jen při úplňku má neklidný spánek.

gabika_tkacikova
13. feb 2013

aj moj to robi, len u neho to prejde vtedy ked sa zobudi, poobzera sa dookola, vie ze je dobre a je klud, hned zasa zaspi, no nenapadlo ma riesit to nejako cez lekara........mozno by som mala?

mart1na26
13. feb 2013

@matuskova003 ahoj, ja mam tiez taku skusenost. Ked mala dcerka asi 9mesiacov tiez nam zacali uplakane noci, z nicoho nic nenormalny plac..... nedala sa ukludnit ani cumlik ani mliecko nechcela.... tiez mi to prislo ako keby spala aj ked sa na mna pozerala. Tak som si ju vzdy pritulila , dala som jej oblubenu deku , nosila som ju po byte a rozpravala som jej . Tak sa najrychlejsie ukludnila (po 20min) a potom spala jak dudek az do rana.... trvalo to asi 2 mesiace a potom to z nicoho nic preslo.... teraz ma mala 2 roky a tiez v noci poplackava ,ale to uz je zrejme z coho.... 🙂 niekedy si zo sna spieva alebo rozprava nieco z toho co sa stalo cez den.... takze to mi je uz jasne :o)

matuskova003
autor
13. feb 2013

@baris fuha tak to muselo byt dobre " husté" :-/ nam to trva max 10 min ( zatiaľ ) , už som nato zvyknutá viem ako reagovat, prvý krat ked sa to stalo som s nim mykala, dostala som šok , klepala sa sa revala že čo sa mu stalo a čo sa mu stane z toho ... :(
dakujem za poskytnuie svojich skusenosti aspon niesom sama..
@baby124
@cerez
@ivanaa80
@gabika_tkacikova

aaa
@gabika_tkacikova neviem možno nie, ja som nevedela čo to je, kedže som malá mala epilepsie, nenechala som to na náhodu a radšej som šla, doktorka ju však u maleho nepotrvrdila

sisaha
13. feb 2013

@matuskova003 u nas to zacalo v 6 mesiacoch a trvalo do 2,5 roka..Obcas boli svetle noci, ked bol klud 😀

betuska22
13. feb 2013

mne dokt povedal že každe dieťa si v noci opakuje ( predstavuje ) v hlavičke čo zažilo cez den a bud plače, kričí alebo sa smeje, pokial nevie rozprávať tak plače a smeje sa ked je väčšie tak aj rozpráva, u nás to je na dennom poriadku

aneta0707
13. feb 2013

@matuskova003 deti za cely prozity den v sobe maji tolik emoci, ze se jim o tom i zda... porad poznavaji nove veci a hlavicka jim to jeste tolik nepobere. tak si myslim, ze proto placou... a nam se to stava presne jak tu nekdo psal - kdyz je hodne novych veci (lidi, veci, zvirata... ) nebo hekticky den... staci i velka zmena do denniho rezimu a mala je z toho zmatena - a to moc poradny rezim nemame 😀

lulka12
13. feb 2013

@matuskova003 Volá sa to nočný des a sú to nespracované zážitky dieťatka. Dieťa si z toho nič nepamätá a plač odozneje postupne priebehom niekoľkých minút.

I keď sa to nedá presne určiť čo synčeka môže v sníčkoch ťažiť nezaškodí byť veľmi opatrný pri tom aby mal večer pri ukladaní či najviac pokoja a denný režim skôr zabehnutý , bez veľkých zmien režimu.

U nás to prežíval stredný syn a trvalo to asi pol roka . Ako prišlo tak odišlo .

betuska22
13. feb 2013

ešte som zabudla napísať nás adamko v noci aj bije 😀 nie vždy ale kolko krát sa tak bráni že zlíznem aj ja za ucho 😀

matuskova003
autor
13. feb 2013

@lulka12 praveže u nas je zaspinkavanie vždy pokojne .. po kupkani si davame masaž, hovorime si rozpravočku bežne mi prespinka celu noc na par dní v mesiaci... dnes bol 6 hodin hore, netušim ako sa mu toto podarilo 🙂 🙂 ale možno to ho tak rozrušilo .. ktovie . dufam, že odide ako prišlo .. dakujem 🙂

zmrzlinkams
13. feb 2013

aj u nus to byva často to detičky počas nočneho spanku spracuvavaju dojmy z celeho dna a večer sa to može prejaviť aj takto neni to nič mimoriadne a myslim že 70% detičiek ked nie viac si tym prejde 🙂

mj28
14. feb 2013

u nas to zacalo okolo cca 10 mesiacov a trva to dodnes - syncek ma 1 rok a 9 mesiacov .... dufam ze to coskoro skonci 😉

evina57
14. feb 2013

mňa napadlo, či to nie sú zúbky...

matuskova003
autor
14. feb 2013

@evina57 no ma to už pomerne dlho ..ale može byt. včera cez deň si išiel takou kefkou čo má na diasenka vydrať všetko v ústach 😅 no zubky este nemame ...

evina57
14. feb 2013

@matuskova003 môže to byť, pretože aj môj synátor si pchal všetko do úst dosť dlho a prvý zúbok mal až v 11mesiaci 🙂 skôr začal chodiť ako mal zúbok :D :D a také isté "príznaky" mal ako tvoj synček 🙂

demonique
14. feb 2013

@matuskova003 tiez sa mi to stalo uz 2x. maly bude mat o par dni osem mesiacov. Presne ako popisujes, akurat nemal otvorene oci. Podarilo sa nam ho zobudit az po par minutach a potom prestal. Prave pred par dnami som o tom citala. Vola sa to nocny bes. Dietatku sa nieco sniva. pritom to vobec nemusi mat suvis s nejakym negativnym zazitkom cez den a po zobudeni si na nic nepamata (na rozdiel od nocnej mory, ked si vraj dieta pamata presne co sa mu snivalo) Treba ho len pritulit, snazit sa ho zobudit a ukludnit. Moze to mat vraj nieco spolocne s namesacnostou. ale nic ine sa s tym neda robit. prejde to vekom

xenik78
2. mar 2013

@matuskova003 ahoj,m u nas je toto na nocnom poriadku uz 2r a niekolko krat za noc... mame za seobu vsetky mmozn ludove aj medicinske experimenty... nic nepomaha. Mal obdobie, ze od polnoci do 7h rano mal takyto krik aj 8x
nevladzme uz ani psychicky, cz den je maly vysmiate spolocenske dieta bez problemov ☹