Ktorú polohovateľnú autosedačku pre 11 mesačné bábo odporúčate?

bucecka
30. sep 2018

Ahojte, ktorú autosedačku odporúčate pre 11 mesačné bábo? Aby sedelo v smere jazdy a dala sa polohovať do polosed-poloľah. Často chodievame autom a v aute mi spí. Dík

bucecka
autor
3. okt 2018

@
@meluela špinavej sedačky sa nebojím, pri troch deťoch som si zvykla, neriešim. Ale kope, takže má už málo miesta. A na tri minúty autom ich nebudem vyzliekať a obliekať a hlavne krpca. Ja som si začala jasnú otázku, čakala som na ňu odpoveď a nie, že sa tu budú iné ženy do mňa navážať. A pri tých drahých sedačkách, nie vždy vysoká cena je aj najlepšia sedačka. Môžu byť aj drahé a nie také bezpečné, ako lacnejšie od nich. A mimochodom, nikde som nepísala, že chcem do 100 eur.

meluela
3. okt 2018

@bucecka suhlasim ze cena sedacky nie vzdy koreluje s mierou jej bezpecnosti a aj od renomovanej znacky sa da kupit blbost nevhodna pre dieta.
bunda v sedacke je zial bezpecnostny nezmysel, je jedno ako dlho sa ide, rovnako aj smer jazdy pre 11m je povazlivy, ale kedze pre mna je najdolezitejsie kriterium pri sedacke je bezpecnost a tie ostantne su aj na druhom mieste, tak som si o tom napisala, kedze vela ludi o tom nevie, ani ja som o tom nevedela a som rada ze ma na to niekto upozornil a potom som si zacala sama zistovat viac o rozdiele ked dieta sedi v smere a proti smeru jazdy ... tiez mam babo co sa vo vajci hnevalo, takze som vahala ci nejst tiez do smeru, ale data ma presvedcili a nastastie aj dieta sa vekom skludnilo

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
axusha
3. okt 2018

@bucecka
https://autosedacky.heureka.sk/britax-romer-dua...

Ja mam tuto a som si ista že sme lepšie kúpiť nemohli ale samozrejme !! - je to otazka peňazi . Naša bola dost draha -neľutujem anii euro 🙂

tatianka2323
3. okt 2018

My máme Römer Safefix, malému sa v nej pohodlne spí, nepadá hlavička dopredu ani doboku v polohe ľahu, ma rýchloupinanie pásov. Je ale väčšia s tou upevnovaciou nohou, preto sa nezmestí do každého auta.

sono2
3. okt 2018

@bucecka Römer King 2

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin21
3. okt 2018

@bucecka moj nazor je, ze radsej kupim drahu sedacku s dobrymi ADAC testami aj ked z druhej ruky ako novu lacnejsiu, ktora nesplna bezpecnost

Bundu som vyzliekala ako kedy, ale tym, ze som mala malu v protismerez tak nehrozilo aby ju kvoli bunde vyhodilo z pasov/ co sa realne moze stat ked je v smere jazdy/ . Takze dalsie plus v protismere.
😉

jankalukasova
3. okt 2018

@meluela obecne suhlasim so vsetkymi radami co tu boli ohladom sedaciek popisane (protismer, isofix, vyberat normalne znacky, ktore maju crash testy....) len mi neda nereagovat na nepochopenie faktu, ze sa 3-4 mesacne dieta nevojde do vajicka. Nuz mala som len obycajnu skrupinu ku kociku a na moje velke stastie bola len do 9kg co moja dcera dosiahla asi v 4 mesiacoch... lenze tesno jej v tom bolo uz zaciatkom tretieho a to mala len tenku mikinku. Z milovanej jazdy autom sa stala nenavidena. Takze takto sa 3-4 mesacne dieta nevojde do vajicka... kolega mal rovnaky problem so synom. Obaja sme kupili prostismerny romer maxfix ll a bolo po probleme...

janulik2008
3. okt 2018

@bucecka my mame avionaut evolvair ci tak nejako ... stala tusim 150€ a sme spkkojni je v smere a da sa polohovat ... mala tiez od urciteho veku vo vajci nie ani za svet a ani v protismere ... ale má už 3 roky ... kupovali sme keď mala 2 roky ani nie ... min rok na MDD ...
a je kazdeho vex do akek sedacky da dieta ... niekedy aj za 90€ sedacka zachrani zivot skor ako 700€ ... nahoda je blbec ☹

bucecka
autor
4. okt 2018

tak som pozerala tie autosedačky, zaujala ma caretero defender isofix , máte s ňou daktorá skúsenosti? Výhodou je, že sa dá zapnúť aj na isofix, aj bez neho. Je polohovateľná, aj v testoch je vraj na popredných miestach. Akurát sa mi zdá mmoc vysoká, čo sa vyvýšenosti týka. A poprosím o odpovede k otázke, nech tu zas neprejdete ku kočíkom a neviem čomu inému.

meluela
5. okt 2018

@bucecka mna by velmi zaujimalo v akych testoch je na poprednych miestach ... lebo pokial viem tak caretero nebolo nikdy testovane adac/oamtc, takze ak je aj uvedena v nejakom teste, tak to bude nejaky novy cas test ktory hodnoti kvalitu a farbu potahov. Jedine teda co splna su teda zakonne testy podla normy ECE R44 / 04 ktora ma zial prinizke naroky. Ale vraj z tychto ktore nepodstupili spotrebitelske testy je caretero ta lepsia volba.

bucecka
autor
5. okt 2018

Tak som múdrejšia, to mi na niektorej stránke našlo, že 10 autosedačiek na popredných miestach

meluela
5. okt 2018

@bucecka ked ho uz nutne chces mat v smere jazdy, tak mu radsej kup romer kinga, ten ma aj dobre testy na rozdiel od toho caretera ktore je velka neznama
https://www.aladdin.sk/od-9-do-18kg/romer-autos...

avsak pre obe plati, ze kedze je dieta v smere jazdy, sila posobiaca na krk a hlavu je privysoka, ak by adac/oamt mal take normy ako maju vo svedsku na tento parameter, tak neprejde ani jedna 9-18 sedacka

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz