Kúpanie sa v lete s deťmi do 6 mesiacov

nikolet_89
29. jún 2012

Ahojte maminy, je tu leto, a ja by som chcela vediet aky mate nazor na kupanie sa s detickami do 6 mesiacov...moja dcerka ma 4 mesiace a ja by som uz chcela ist skusit aspon na hodinku s nou ist na kupalisko s vlastnym bazenikom samozrejme...ako ste to riesili vy ?? a aky mate vobec postoj k kupaliskam ako je delfin a matadorka a podobne...o jazerach sa zatial ani nemusime bavit 🙂

vefi89
29. jún 2012

dľa môjho je na jazere čistejšia voda 😝 myslím si, že zobrať dieťatko na slnko a opekať ho je ešte skoro... nerozmýšlala si nad kurzom plávania pre bábätká?

ichbinich
29. jún 2012

@nikolet_89:
Babatka do 6 mesiacov by nemali byt vobec na PRIAMOM slnku. To znamena, ze by si si podla vsetkeho musela zobrat so sebou aj slnecnik, aby mala bola stale v tieni.
Bazenik jej mozes dat aj doma na balkon 😉 Lebo z kupaliska ako takeho ona urcite nebude mat nic. Za rok moze ist, uz asi bude vediet chodit, moze tam ist na preliezky a pod.
Nezabudaj, ze najvacsie skody kozi narobia spalenia/opalenia PRED 15-tym rokom zivota.
Slnko ano, ale s rozumom, a babatka urcite nie 😉

maranat
29. jún 2012

@nikolet_89 4 mesacne babatko mi pride velmi malicke na to aby som ho vodila na kupalisko 😕 😕

lenka311
29. jún 2012

@nikolet_89 sestry chodili a decká "žijú", aj ja vlastne, no bez kúpania. Vzala som kočík, našli miesto pod stromom a tak... hlavne fakt nie na priame slnko, ale kúpať sa ísť podľa mňa môžete... Ten bazénik by som ale ešte zatiaľ vynechala... predsa len na kúpku je iná voda ako doma keď ho kúpeš... 😎 😎 😎
Na bazénik si vyčkaj do budúceho roku...

hoota
29. jún 2012

@nikolet_89 tiez si myslim, ze to je teda prilis skoro, niekolko mesacne dieta brat na kupko. moj maly ma skoro 14 mes. a bola som s nim raz v senci a to s nim bol manzel pod stromom, kym som sa ja isla ovlazit. v 6 mesiacoch mi ani nesedel poriadne, neviem si predstavit co by robil v bazeniku. ved daj babatko tatinovi pokocikovat a chod sa okupat s kamoskou 😉

alena16
29. jún 2012

Bazenik je uplne zbytocny, 4 mesacne babo z neho nic mat nebude. Ale na kupko by som kludne isla, urcite s kocikom, do tiena, preco nie? Zober este niekoho a okupat sa mozete ist na striedacku...

bubelko
29. jún 2012

@nikolet_89 suhlasim s @alena16. ja som tak chodila s polrocnym babom kvoli starsiemu dietatu. bolo to uplne v poho. babo v kociku alebo na deke, ozuzlavalo knizky, starsi v bazene. 😉
ak nepojdes sama, tak sa aj okupes 😉

nikolet_89
autor
29. jún 2012

vsak jasneee ja viem, ze malinka nemoze byt na priamom slnku, niesom hlupa, a nejdem s nou sama, takze kym sa ja namocim mi ju postrazia, idem aj s rocnym babatkom takze ten bazenik sa zide urcite, a nehovorim, ze tam dam malu nech plava :D trochu ju ovlazim utrem a sup pod strom 🙂 a idem az okolo 16-tej takze to uz ani take silne slnko niako extra nieje 🙂 ja si myslim, ze jej tym vobec neublizim, ked pojdem na max 2 hodinky

nikolet_89
autor
29. jún 2012

a moja mala uz skoro sedi, respektive uz sa taha aj vydrzi, len este nema stabilitu...dokonca sa taha na nohy co ma dost prekvapuje, samozrejme ju stat na nohach nenecham, ale vytiahne sa...takze predpokladam, ze bude po mne a bude chodit najneskor v 7-8 mesiaci 🙂

nikolet_89
autor
29. jún 2012

@vefi89 ahoj aj ja som viac za jazera, ale v nasom okoli je len drazdiak a ist v autobusoch hodinu do rusoviec, alebo niekam inam je dost, preto ideme asi radsej niekam inam a na drazdiak urcite nie

zaza218
10. júl 2012

my sme sa chodili kupat od 4 mesiacoch, stale ked sme isli na kupalisko tak nasa dcera sa vyhadzala od chloru, teraz sme vyskusali jazera a je v pohode,

kvetinqa
10. júl 2012

@nikolet_89 mozem sa spytat naco si zalozila tuto diskusiu, ked si si v prispevku z 29.juna o 13:46 aj odpovedala? 🙂