Ľahký spánok 4 mesačného bábätka

lucia006
10. feb 2013

ahojte.chcela by som sa opytat ci tu ma niekto problem ze mu drobec spi strasne lahkym spankom?u nas je to asi takto:vecer o 20 hod. ho lahnem do postielky,ktora je hned vedla mojej posteli,zaspi vpribehu 15minut cca.medzitym ked mu vypadne spusy cumlik musim mu ho stale podat inak sa mi uplne prebudi.ked zaspi trosku tvrdsie cumlik uz nepotrebuje,ale nemozem ja ani priatel prejst poizbe dokonca aj ked sa obratim na posteli zakryjem paplonom,hned je hore.takze celu noc sa prebudza na nase pretacanie sa ☹ a ja som takto aj 20 krat hore .a od tej 4 tej rana uz sa prehadzuje maly nonstop aj ked ma zavrete ocka.vmojom okoli stym nema ziadna mamicka problem,im ked zaspia drobci tak spia ....dakujem vopred za rady.skusala som aby bolo v izbe chladnejsie potom zas teplejsie a nic,a papa mi len raz v noci....

andje
10. feb 2013

@lucia006 Ahoj, my mame 7 mesiacov a podobny problem. Mala sa mi celu noc len prehadzuje, mava rukami ( pri tom si samozrejme vyrazi dudel a rozplace sa), dviha nohy,kyve hlavou zo strany na stranu. A presne ako pises vsetko to robi so zavretymi ocami a zobudi sa az ked si vyrazi cumlik, alebo ked sa pretocime na posteli. Od narodenia nam spava strasne zle, ked sa zobudi len 15-krat za noc, tak si povieme, ze spinkala velmi pekne. Doteraz sme neprisli na to,co sa s tym da robit. Takze ak u vas nieco zaberie, tak daj vediet.

blumka
10. feb 2013

@lucia006 moje obe deti mali taky lahky spanok, pri starsej som nevedela ako na to tak sme mali hrozne noci...trosku to zmiernila zavinovacka, lebo ona sa budila aj ruckami. Ale pri mladsej som okrem zavinovacky dala do izby radio, ktore napodobni sum mora alebo dazda, to som malej pustila a aj ju to ukludnilo, aj vlastne prekrylo vsetky ostaten rusive zvuky. Mala to pustene celu noc, ale ked som si sla lahnut som to stisila na minimum. Ale spala pri tom fakt lepsie ako ked to nebolo pustene 😉

lucia006
autor
10. feb 2013

no presne,,, andje ,,,moj takisto mAva ruckami ze obcas si vyrazi cumlik obcas buchne po tvaricke a je hore 😒 a ,,,blumka,,, ja som skusala uz dat male radio alebo stiseny tv a nic nepomaha .najprv bol vzavinovacke kym sa do nej zmestil ale nepovedala by som ze to bolo lepsie ako teraz lebo mu vadilo ,ze ho nieco obmedzuje v noci pri prehadzovani 😢 napriklad cez den mu nevadi tv,hudba ,moje chodenie pratanie,rozpravanie ... 😖

blumka
10. feb 2013

@lucia006 no ono treba par dni vydrzat, neviem ako dlho ste to skusali. ci uz tu zavinovacku alebo sum niecoho...tv ste mali klasicky pusteny program a len stiseny? to nie je sum...vola sa to tusim biely sum...proste len nejake sumenie, napr. pokazene radio alebo sum dazda atd...moja kamoska napr. uspavala deti pri digestore, ina pri fene 😉...moje deti boli v zavinovacke jedna do 6 mesiacov druha do 10..nohy trcali von ale ruky boli zviazane a pomohlo to vela

lucia006
autor
10. feb 2013

no v zavinovacke bol prve dva mesiace aj nieco, tv mal pustenu cca dva tzydne vecsinou pesnicky tie ma rad.ale mali sme zapnute aj to sumenie ked uz nevysielaju v tv nic a nepomohlo.on potrebuje uplne ticho .,este aj ked vonku prsi alebo fuka vietor sa prebudi,lebo dost to pocut, byvame v podkrovi ...bojim sa ze sa to nezlepsi .prve tri mesiace som to pripisovala kolikam co mal .ale ten nepokojny spanok dalej pretrvava 😢

silviamudronova
10. feb 2013

presne aj my ako píše blumka, mám malú v zavinovačke, ruky zaviazane, nohy trčia lebo sa budi rukami. Buchoce si po tvári a na to sa zobudí.

gyarmati
10. feb 2013

Ahojte,to ako keby som čítala o našej malej dcérka ktorá má 3 mesiace.Ten istý problém!!!!A k tomu sa pripája aj to že cez deň tiež spí minimun to už v postieľke vôbec,len v kočíku,ale aj tam sa prehadzuje.Poobede chodíme na prechádzky,tam mi spí krásne,keď sme vonku 3 hodiny tak spí 3 hodiny,aspoň tam!ja už mám druhú dcérku,prvá,teraz už 6 ročná robila to isté,prešlo ju to okolo keď mala 7 mesiacov,potom už spinkala krásne,prespala aj celú noc,tak len dúfam že sa to stane znova a o pár mesiacov bude všetko OK,a mi budeme krásne spinkať,lebo človeka to vie poriadne zničí!!!Dnes napríkalad mám strašný deň,chytá ma aj poriadna depka,tak som smutná,aj sa hnevám na seba,ale jednoducho ma nevie nič potešiť.Ale to prejde to s toho že človek nespí v noci a cez deň zas musí fungovať na 100 percent.Tak ti držím palce,a pravdu poviem niekedy človeka aj ukľudní že nie je v tom sám 🙂)) !

pacica
10. feb 2013

@gyarmati suhlasim s tebou. Celkom poteesi ze nezazivas taketo starosti sama.moja sa tiez furt budi tiez spim minimum no musim to vydrzat ale uz si zvykam na to ze moc nepospim len byvam nervozna

dodkap
10. feb 2013

@lucia006 daj ho do inej izby a nechaj ho sa vyspat v klude, to je asi to, co potrebuje. Ak je to tak, ze je len raz za noc a inak spi, spi ti krasne, akurat ho rusite vy. Skoda akurat, ze ste ho naucili na ten dudel, ale aj to sa da odnaucit. Nemal by to mat ako zaspavaci prostriedok.

keischa
10. feb 2013

ahojte taj aj ja sa pridávam k maminkám s nespavými bábätkami 🙂 moja Julinka spinká od narodenia cez deň len 3 x po 20-40 min a v noci sa budieva aj 10 krát a to s plačom cez deň je potom mrzutá lebo je nevyspatá od narodenia sme bez perinky mali sme strašné koliky a vždy sa potrebovala krčiť a perinka ju obmedzovala stále narábala z ručičkami tak spinká od narodenia na brušku zlepšilo sa to ale stále spinkáme málo a často sa budieva ... priateľ pracuje tak som na všetko sama a už mi dochádzajú baterky ale pomaly zvykám nič iné my neostáva už som všetko vyskúšala len vydržať

gyarmati
11. feb 2013

@dodkap To keby som ju dala do inej izby,tak by som k nej asi behala každých 5 minút,a to by bola stále hore.S tým cumľom máš pravdu,lebo do 1,5 mesiaca mi nemala cumlík a to mi spala oveľa kľudnešie,len pamätám sa že raz v noci strááááášne plakala a nič ju neupokojilo len cumeľ,no a odvtedy ju má!Už som nad tým rozmíšlala že ju jej nedám,vydržíme pár dní kým si poplače a odvykne si od toho,ale nemám srdce ju nechať plakať,a veď sa aj teším keď neplače,tak neviem čo a ako by som to mala robiť,nemá s tým náhodou niekto skúsenosti odnaučiť také malé bábätko od cumlíka ?????

lucia006
autor
11. feb 2013

No dnes bol v zavinovacke musela som ho rozbalit este horsie mu to robilo,ze sa nemoze hybat ako chce. ☹ cumlik bola jedina vec ktora ho ako tak upokojila pri kolikach .takze som aj rada ,ze ho ma .no a vnoci ho nepotrebuje len prinom zaspava.ja som tiez velmi nevyspata cez den nervozna ,lebo ma znevyspatosti boli nonstop hlava.maly papa len raz v noci keby by len tak som bola hore to by bol zivot 😉 ale proste od tej pol 4 sa prehadzue nonstop ci ma cumel alebo nie .skusam cokolvek no vkuse s hadze aj ked ma zatvorene ocka.preto ho nechcem premiestnit do vedlajsej izby to by som bola na nohah nonstop .lebo teraz mm postielku tesne vedla postele,ze nemusim urobit ani krok.

gyarmati
11. feb 2013

@lucia006 Presne Lucka!Aj ja mám postieľku vedľa seba,niekedy som už aj ja skoro v nej 🙂)))))))))),lebo aj moja presne ako ty píšeš od tej 4 hoď.nadránom sa mi prehadzuje,ale tiež má očká zavreté,len vyhadzuje cumeľ,a keby som jej to nedávala naspäť tak by sa zobudila.Možno keby som mala hlboký spánok tak by som ani nebola hore,a ona by aj možno spala aj keď sa prehadzuje,ale ja aj na najmenšie mikanie som už hore!Závidím môjmu manželovi,lebo ten vie tak dobre spať,keby tanky padali ani vtedy by sa nezobudil,veď on ani nevie keď mi malá v noci plače,vždy ráno sa opýta,aký si mala noc?????No vtedy sa viem poriadne na.....,to by som mu vedela odpovedať 🙂))))))))))))))!

luna303
11. feb 2013

@lucia006 my mame presne to isté u našej, pomáha jediná vec, kolotoč nad postielku. Bol drahy, vyše 50 eur, ale museli sme, inak sa nedalo 🙂 kým aspon plytko zaspi, hodinu vypluva dudel a tiez pokazde jej ho musim dat do pusinky, potom sa trochu ukludní, ale bez hudby z kolotoca to nejde, je tam viac melodii, aj funkcia stíšenia a tiez dialkove ovládanie, čo ja oceňujem! 🙂 vela šťastia!

lucia006
autor
11. feb 2013

No presn zakazdym len sa maly suchne vpostielke uz som hore a moj priatel spi pokojne celu noc .asi mi matky mame to v sebe oni nie 😅 ja na postiele smojej strany mam dole aj mrezu .lebo ked zaspava leim prinom uplne blizko hlavicky.ale pokojne zaspi.behom hodiny mu este podavam cumlik ked mu vypadne a potom ked spi tvrdsie tak uz mu ho nedam dopusy. Potom do tej pol druhej kym ma papat sa trochu prevaluje to som jasne ze hore ,ale stale zaspi sam .no ale od tej pol4 zakazdym som uz hore 🙄 ja sa nesmierne tesim na jednu prespatu noc aspon to bude zazrak 😎 😔

sandy3911
11. feb 2013

Ahojte,pridavam sa k vam.moj maly spi doobeda 30 min maximum,potomv kociku celkom spi a o vecera uz nic.ale ked uzpavam doobexa alebo cez den,ked ho idem polozit momentalne spusri vresky a vsetko zacina odznova.A teraz aj v noci spi strasne zle,budi sa ze nema cumel,je mrzuty a ja om uz na prasky 🙂

lucia006
autor
11. feb 2013

moj nastastie zaspinka aspon 4krat denne aj ked len na30 minut ale aspon stihnem wc kavu sprchu.ale noc je onicom ako som pisala hlavne nad ranom ,ked sa mne chce najviac spat 😝 kolko ma tvoj syncek sandy3911?

dodkap
11. feb 2013

@gyarmati ja som myslela, ze sa v noci budi vtedy, ked vas tam pocuje chodit a hybat sa, z prispevku to tak vyznelo. Su deti, ktore vo vlastnej izbe spia lepsie. Nie vsetky, samozrejme. Cumliky moji nemali. Mozno dat podudkat vecer, ked sa ukludni na spani, ale este nespi, tak dat prec a nechat zaspat bez toho. Ked sa zacne jedovat a plakat, znovu dat podudkat, nechat ukludnit a tesne, nez zaspi, vybrat. Opakovat, kym nezaspi. Ak sa prilis vytoci, nechat zaspat obvyklym sposobom a skusit dalsi den. Toto som citala o oducani od zaspavania na prsniku, podla mna dudel je podobny. Je to len navyk. Dieta by malo vediet zaspat bez toho, do buducna to bude pre neho aj pre vas ovela lahsie.

pacica
11. feb 2013

@keischa a kolko ma malinka?

pacica
11. feb 2013

@lucia006 a o kolkej ti chodi spat?ze by si sla s nim vtedy spat a o tej pol 4 by si bola ako tak svieza

keischa
11. feb 2013

@pacica ahoj malá má 3 mesiace a 2 týždne 🙂

pacica
11. feb 2013

@keischa tak to este mesiac vydrzis a mozno ju to prejde ked sa vravi ze po 3 mesiacoch to prechadza.moja zas v noci v kuse tlaci a kvoli tomu sa aj budi a nemoze dobre spat,hruuuuuuuuuuuza

lucia006
autor
11. feb 2013

no moj ma tiez presne 3mes.a 2tyzdne predtym tlacil vkuse aj v noci teraz uz zas sa prehadzuje mave rukami.on dudlik nema celu noc,iba pri zaspavani,ja snim lahnem o osmej cca do deviatej zaspi potom zaspim ja do tej pol 10 ,medzitym sa budim na jeho prevalovanie a sny jeho, potom je pol druhej idem mu robit jest, kym zaspim dalsia pol hodka o pol 4 sa uz zacne mrvit atd ale cumlik mu dam az nad ranom uplne aj to ho hned vypluje ,ale budi sa stale ci ho ma ,alebo nie... 😢

gyarmati
11. feb 2013

@lucia006 Kedy sa ti malý presne narodil?Moja 4.novembra,sú rovesníci 🙂 !Ja už naozaj hovorím že treba len vydržať,potom bude všetko OK,uvidíš!Moja prvá dcéra bola ešte horšia,krásavica moja,u nej som nemala naozaj ani deň ani noc!A to potom keď už začala normálne všetko papkať,všetko sa zmenilo,mala už 8 mesiacov,prespala mi celú noc,bola zlatá,a teraz je už veľká slečna,takže počítam stým že to bude presne tak isto!Aspoň dúfam 😀 !

lucia006
autor
12. feb 2013

Moj Leusko sa narodil 24 oktobra .termin sme mali tiey na 4 alebo 8 november len som si zlomila nohu v tehotenstve na dvakrat tak ma zobrali skor na cisarak ,maly uz mal peknu hmotnost vtedy 4053g 😉 mala som tazke tehotenstvo potom dva mesiace aj nieco kazdodenne koliky cez den v noci 😒 a teraz takto sa mrvi vkuse v noci aj ked papa len raz aKO som pisala .dnes skusim nieco nowe,idem spat spartnetom do obyvky uvidime ci maly nebude spat lepsie ,pretoze sa hlavne budi na mrvenie nase suchanie paplonom chrapanie priatelove a pod. 😝

jahody11
14. mar 2013

@lucia006 a pomohlo to? ako spinka teraz? nasa to zacala robit teraz.. cez den min. spania dokonca ani v kociari a v noci vecne prehadzovanie... starsia je uzasna, ta doteraz kde ma spat, tak spi aj zvony mozu trieskat kolko chcu ale ta mala potvora nic, aj teraz, uspala som ju narukach ako nahle ju polozim do 3 min reeeeev, uz ma ide porazit z nej ☹

lucia006
autor
14. mar 2013

No ani nie ,dohodky som bola prinom v spalni lebo spustil rev 😒 no a co sa tyka zaspavania nastastie stym nieje problem cez den ani v noci akurat potom vnoci sa zacne mrvit budit do hodiny ajn3 krat ☹

wawrita
15. mar 2013

ahojte, ja mam podobny problem. maly ma 4mesiace a doteraz to bolo super, spinkal skoro celu noc len raz za zobudil, to sa napapal a spinkal dalej... ale pred mesiacom akoby uťalo. proste najskor mame problem sa ulozit spinkat, potom sa budi kazdu hodinu,... ma zavrete oci ale mrnčí, niekedy zaberie len mliečko ale potom sa to odzrkadli na papaní cez den. pátrala som po tom, čo sa zmenilo.. ale absolutne nic. ani cas ukladania, miesto alebo uspavanie. vsetko to iste... prosim poradte co pomoze... som uz zufala. ☹

hajajanka
15. mar 2013

@lucia006 Aj my sme mali taketo babatko. Syn mal lahky spanok uz v porodnici, pri akomkolvek suchnuti sa trhal, budil. Toto pokracovalo az do jeho dvoch rokov. My sme mali doma prehlad o vsetkych parketach, ktore vydali pri naslapovani nejaky zvuk, preskakovali sme ich. Ked zaspal, tak sme sa museli zo spane necujne vytratit, pocul kazde nase otocenie v posteli. Pri poobednom spanku ho zobudilo akekolvek zaklopkanie a kedze byvame v panelaku, tak o tie nie je nudza. Okrem toho bol velmi fixovany na svoju postielku, inde nam spat nechcel (tzn. u starych rodicov, na navsteve a pod.). Vsetko sme prisposobili jeho rezimu, lahkemu spanku a zvykom. Naostro povedane, boli sme otrokmi jeho spania, uplne vsetko sme tomu prisposobili. To nepochopi nikto, kto to nezazil. Radsej sme mu vytvorili vhodne podmienky, absolutne ticho a tmu, len aby sa vyspal a my sme si troska oddychli. Vytacalo ma, ked mi niektori "znalci" tvrdili, ze sme si ho tak naucili. On bol proste taky od narodenia. Mal velmi tazky porod, takze lekari to pripisovali prave poporodnej traume. Riesenie? Proste to nejako prezit. Neviem dat vseobecnu radu. U nas nastal zlom v dvoch rokoch a teraz ma styri a pol roka a spi ako poleno.
Druhe babatko bolo pravy opak. Pri nej sme mali uplnu pohodu. Ona spi vsade, je jej jedno, kde spi, kedy spi. Pri nej mozem pocas jej spanku prat, zapnut mycku, varit a obcas aj mixovat. Az sa mi zda neuveritelne, ze aj ja mam taketo dieta.

lucia006
autor
16. mar 2013

Nas maly ma takyto spanok iba vnoci preto je to premna tazsie pochopitelne cez den zaspi hocikde dokonca aj dost rychlo.nezobudi ho micka nase rozpravanie pustena muzika proste nic,ani na prechadzke ked prejde traktor proste vsetko vpohode.ale akonahle zaspi uz na vecerny spanok do hodiny je aj 3-4krat hore. 😒 papa uz len raz vnoci viackrt nechce skusala som max.iba cajik podudka .ale mrvi sa a mrnci nonstop.dufam ,ze to cim skor prejde lebo som neskutocne unavena.a teraz som chora ja maly aj priatel .je to katastrofa tie hlieny co ma nejdu mu vykaslat uz som zufala ☹