Mám 24 rokov a čakám druhé dieťa

suzy29
20. dec 2014

Mám 24 rokov, cakám druhe dieta a obavy ako to vsetko zvládnem. No aj obavy z reakcii okolia , ako sa ludia pozeraju na mlade matky, aký mate na to názor?

prstek
20. dec 2014

ja mám 25 a 2 detičky so 4 ročným rozdielom, pred tým ešte ako stihol druhý synček prísť na svet, ostala som sama, systém na to všetko ako to zvládnúť sme našli pomerne rýchlo, a ide to 🙂 .... a sme šťastní 🙂 .....

tova
21. dec 2014

mne nevadi kedy maju cudzie zeny deti, ale ja som velmi spokojna ze som mala deti okolo 30ky. deti by som chela medzi najskor 27r. a najneskor 37r posledne. Medzi 20 a 30r. som mala velmi pekne obdobie relaxu, cestovania, prace, clovek je mlady plny energie vie si zivot uzit, nasetrit peniaz, a s detmi su obmedzenia, po 40ke ked deti odrastu to je ine, deti su stale, clovek starsi, oparnejsi atd. peniaze radsej da detom, viac setri...

atrami
21. dec 2014

Vôbec nerieš okolie. Na mňa sa pozerali ako na idiota, keď som čakala 3. dieťa. Neukazuj im, že máš strach. Všade syna chváľ, aký je šikovný. Aj mňa to hnevalo. Teraz všetci pozerajú ako to zvládame. Synovia sú šikovní, výborne sa učia. Ja som začala študovať vysokú školu. Máš všetko ešte len pred sebou. Radšej teraz deti, keď ste mladí aspoň vás tak ľahko nezničia. My s manželom často prídeme z práce, naučíme sa s deťmi, porobíme okolo domu a padneme od únavy.

helena220
7. jan 2015

Ja mám 24 takisto, 1,5 ročnú dcérku a 2 mesačného chlapčeka🙂 aj ja som sa bála, nehovorím že je to lahké, hlavne ked malá vie,ako pekne sa dá trucovať ked malý spí🙂 ale všetko sa dá.a na okolie sa vykašli.mne pol dediny vravelo že načo druhe dieťa a bla bla..načo počúvať.Hlavne budte zdraví, držte sa a neboj.Vychováš:)

atomica87
7. jan 2015

@suzy29 okolie neries....mas kde byvat, si zabezpecena, nie je o com. Ja mam 26 a cakam druhe....a co? Ved mame idealny vek. Prveho som porodila ked som mala 24, tiez ma niektore reakcie ze som mlada prekvapili, alepreboha, vsak 24 je skvely vek na dieta.

ivankaalenka
7. jan 2015

Bud rada, ja mam 33 a len jedno. Vzdy som chcela 3....nuz a aspon dve keby boli....bali sme sa....tale ze peniaze nie su a potom...terraz sa neda a co? Keby som mala hned po sebe, tak by som bola teraz happy. Tes sa a neries okolie 🙂 v skolke uz dlho nebude a zas az taka mlada nie si 🙂 uz nemas 18 🙂

katkaa123
7. jan 2015

@suzy29 plne ta chapem.. ja som sice o cosi starsia, mam 26 a cakame druhe. Problem je ten, ze este aj vyzeram o dost mladsie, keby som tvrdila, ze mam 20, tak mi ludia v pohode uveria 🙂 mna to trapi rovnako ako teba a tiez neviem co s tym... v cakarni u gynekologa som bola najmladsia, na tehu cviceni tiez, v porodnici rovnako.. a tie pohlady vsade.. vsetci na mna pozerali stylom "no, pubertacka, ktora nevie co su to kondomy" 🙂 rovnako je to aj na ulici, kde byvame, ked vyjdem s malym von, tak sa ku mne mamicky ani velmi neozyvaju, pozeraju na mna s predsudkami, ze aka mlada a caka uz druhe dieta, isto to neplanovala.. snazim sa nic si z toho nerobit, ale niekedy mi to pride trochu luto, ze su ludia taki. Ale vzdy si poviem, ze netreba na inych pozerat a treba si zit svoj zivot. Ja si nemyslim, ze som prilis mlada na materstvo (zvladame to s manzelom takmer bez pomoci inych, kedze ja uz mamku nemam a manzelova zije na druhom konci republiky), obe tehotenstva boli planovane a vytuzene (prvykrat som otehotnela 4 mesiace po svadbe) a rozmyslame, ze by sme chceli aj tretie babo, znova s rozdielom do 2 rokov 🙂 aspon ze dovtedy uz budem vyzerat o cosi starsie 😀

dilino
7. jan 2015

moja mama mala 17 rokov ked som sa narodila ja a na 24 rokov sme boli už 4 surodenci v pohode boli sme bez otca ako žiť z ožranom v pripade mojej mamy a sme tu zvladneš neboj všetko sa da len treba všetko na čas spravne organizovať a zvladneš to bez problemov držim prsty

michaela2012
7. jan 2015

Ahoj, neries okolie 🙂 moja skusenost: syna som porodila tyzden pred 19 a dceru o 17 mesiacov neskor. Tiez ma odcudzovali ze som mlada, ale ja som deti chcela mat skoro a vela. Teraz ked mam 22 by som kludne brala aj tretie ale uz nemozem pretoze by som uz tretie tehu nezvladla po zdrav.stranke ☹ tiez mi v skolke ucitelky tykaju ale taktne som im naznacila ze si to neprajem a uz je to v pohode 🙂 nevyzeram ze som taka mlada a tak cudzi to neriesia 🙂 a moje deti su moje poklady a na tie mi nikto sahat nebude aj kedy som mala 15 ! Nikde nie je zarucene , ze ked budes mat 30 tak budes dobrou matkou a nik na teba nebude pozerat, prave naopak. Budu si mysliet ze si karieristka a rodicovstvo si odkladala ... ludia su uz taky 🙂 bezproblemove tehu ti prajem 🙂

timi1012
7. jan 2015

Ja by som si s toho vôbec nič nerobila 🙂 ja som zástanca toho názoru že radšej skôr ako neskôr a hlavne kašľať na okolie, čo ich po tom že koľko máš rokov a detí, ty sa o ne staráš, ty ich budeš vychovávať, ošatievať, vzdelávať, nikto iný 🙂 môžu ti spraviť láskavosť.... ja mám 25 a čakám svoje prvé mimi a som veľmi rada že sa to stalo teraz nie o 5 rokov 🙂 všetko dobré.

galganka
8. jan 2015

Ty to zvládneš (popravde, nemáš na výber 😀 ), a okolie môžeš veselo ignorovať 😀

alexandra1104
8. jan 2015

ja som mala v decembry 25......prva sa mi narodila 23 rokoch a v juni sa narodi druhe takze kaslat na ostastnych

cackaa
8. jan 2015

Aspoň si užiješ vnúčence v plnej sile a duševnom zdraví 😀 😀 😀
A na stužkovej alebo promóciách budeš vyzerať mlado 😉
Máš úplne super vek na deti a potom veľa rokov pre sebarealizáciu.

marionetta
8. jan 2015

Aj ja som mala v 25-ke 2 deti s vekovým rozdielom 4 roky.A ľutujem,že som medzi nimi nemala ešte jedno 😀

lole84
8. jan 2015

dievcata-mlade mamicky-teste sa ze mate deti kym ste v takomto veku!
najma ak mate pri sebe muza ktorý vas lubi a postara sa o Vas.
Ved to je idealny vek!
Podla mna je to nadherny pohlad na mladu mamicku a teraz ste silne a plne energie,
ked Vase deticky budu uz velke, vy budete stale dost mlade aby ste si uzili druhu etapu zivota.
Ja to trosku lutujem ze som tehu odkladala. teraz v 30-tke mam za sebou dva potraty a celkovo sa necitim taka plna sily ako pred 5 rokmi.
Svoje roky najvacsej energie som venovala praci a nie babatku a ked to raz konecne vyjde uz budem zase len starsia a starsia...
Takze nerieste okolie, budte hrdé, šťastné a krásne ! vela zdravia vsetkym...

valy
9. jan 2015

@suzy29 ahoj, len som Ti chcela napisat, ze mne isla dcera do prvého rocnika v septembri, ked sa mi narodil syn. a ziadny specialny problem sme kvôli tomu nemali. a co sa tyka ucitelky v skolke, ak Ta nepozna od detstva a tyka Ti, spytaj sa jej, ci si teda mozete tykat, ked Ti ona tyka a zacni tykat aj Ty jej. alebo jej povedz, nech Ti netyka, ze si to nezelas. ved si dospela osoba, staras sa o seba aj o rodinu, nemaju pravo sa tak k Tebe spravat a preto si to nesmies dat. To, ze niektori nie su na rodinu a zodpovednost pripraveni ani v tridsiatke, byvaju u rodicov a deti si nevedia ani predstavit, az niekedy okolo 35, je iba ich problem, nie Tvoj. Si ovela dalej ako oni a bud na to hrda.

libka1
9. jan 2015

@suzy29 to musi byt odbornicka ta pani ucitelka co ti na zaklade toho ze cakas druhe dieta doporucila odklad 😕 To by nechodila do skoly ani moja dcera (a dalsie tisice deti), ktora sa uci na same jednotky a v skolke by sa asi uz unudila k smrti 😖 Pozri, ja mam deti 3, rano je to chaos, jedna ide do skoly, druhy do skolky a tretie pyta jest zasadne ked sa najviac ponahlame a aj tak to nejak zvladame... nepoviem ze niekedy nie som na nervy, ale vzdy to dame a nikdy sme do skoly nemeskali ani minutu... ucit sa tiez stihame, proste vsetko tak ako ma byt... mne dcera nastupovala do skoly, syn do skolky, ja v praci v 6 mesiaci tehotenstva a zijeme a sme veseli 🙂
Kasli na to ako na teba niekto pozera alebo co ti radi, ty najlepsie poznas svoje dieta a seba, podla toho sa rozhoduj... a inac, o ludoch co robia rychle sudy ja mam svoj nazor, takych neberiem vobec vazne a myslim si svoje 😉

libka1
9. jan 2015

@suzy29 tak ako pise @valy tykaj jej, ak by mi tykala (ja by som sa ani nepytala) a rovno by som jej tykala naspat.. brala by som to tak ze sme asi kamosky ked mi tyka 😀

samasa
9. jan 2015

@libka1 počuj...to ako si opísala vaše ráno...akoby si si spala u nás 😀

samasa
9. jan 2015

@suzy29 to dáš...ja som mala prvé v 21, druhé 25, tretie 28..v škole pri zápise sa ma milá pani riaditelka opýtala: Čekáte druhé díte? Ja: nie tretie...pohlad ako sfinga a vraví: Na dnešní dobu??? a ja na nu: A vy mi platíte nájom??? Maleho sice do školy nevzali 😀 😀 😀 😀 a navrhla mu odklad - tiež na základe toho že som tehu 😀 v ten istý den sme šli na zápis ešte do jednej školy a tam ho brali všetkými desiatimi...dnes je malý druhák...na vysvedčení mal same jednotky...a aj teraz mu škola ide...občas ma nejaku dvojku...ale nič hrozne sa nedeje...na to že doteraz hovoril čisto slovensky a v škole ma češtinu si myslím že OK.
Kašli na okolie a pribrzdené pani učitelky... ja som mala štastie na pani učitelky zo školky... tam boli v pohode...jedna mala tri deti po sebe a druhá sice s odstupom ale má ich 6 😀 tešili sa so mnou 😀
a ty možno do 30 stihneš ešte jedno 😀 aj dve... 😀 😀 😀 😀

libka1
9. jan 2015

@samasa nie si ty nahodou moj manzel??? 😀

samasa
9. jan 2015

😀 😀 😀 dostala si ma Miláčik !!!

paladia
9. jan 2015

Nestresuj. Vsetko zvladnes. Ved to je vyhra mat doma drobca a skolaka. Starsi bude prvak. Potrebuje sa naucit chodit do skoly sam. Zo zaciatku mas tu vyhodu, ze rano ho posles s ockom alebo s niekym, kto chodi na ten smer. A poobede si ides po neho ty s malickym. Mas prechadzku a doprovod v jednom. Len si treba spravit rezim, ze mladsi bude o tej jednej spat aspon 2 hodky. Vtedy sa venujes starsiemu s ucenim. Je sikovny, dlhsie mu to nebude trvat. A v pohode to das. Len pokoj a trpezlivost. U nas to bolo tak isto. A sme tu zive a zdrave i ja i segra. A ja som ta starsia. 😀 a mas aj rodinu, ktora ti je stale k dispozicii. Na to nezabudaj.

nikuska265
9. jan 2015

Mne sa druha dcerka narodila ked som mala este 23
Zvladnes to,toho sa neboj. A co si myslia druhi na to sa mozes vykaslat. Mne to bolo a je srdecne jedno co na to druhi. My sme s manzelom deti chceli,my sme rodicia,my ich vychovame,satime,starame sa, lubime ich a druhi co? Nic. Tak potom nech do toho nekecaju. Ja som sa na vsetko citila aj citim pripravena 🙂 nedam na to dopustit. S detmi vela chodime na vylety,jasim sa s nimi,vymyslame rozne programy (zatial skor pre tu starsiu 🙂 ) proste mam plno energue,aj ked bola prebdena noc s malou 🙂 Ja som stastna ze je to takto a nikdy by som nemenila 🙂 vela stastia ale hlavne zdravia,to jediny je skutocne dolezite,nie reci druhych

michaela1711
31. jan 2015

@suzy29 ja mám zase 25 a tiež čakám druhé dieťa. Tiež som mladá mamina mne sa vždy páčilo byť mladou mamičkou a okolie nerieš. Je dôležité ako sa cítiš ty. Naši sa tešia že čakám druhé. Ale stretla som sa už aj s človekom keď som mala ešte len jedno dieťa tak sa ma pýtal že či mám už dieťa ja že áno a on že tak skoro? Ľudia sú rôzny majú rôzne názory. Ja som takto šťastná a hotovo.

nkem
31. jan 2015

Ahoj, ja mám 24 a porodila som druhé, keď som mala čerstvo 24 😝 nie je čoho sa báť 😉

lavinis
31. jan 2015

@suzy29 ja mám 35 a čakám prvé a hovorím si, ako by mi bolo fasa, keby som už mala také 10 ročné dieťa 🙂) takže možno teraz to bude náročnejšie, ale v mojom veku už budeš mať odrastené deti a ruku nad hlavou 🙂)

jana_eyre
31. jan 2015

ja keby som prezila este raz svoj zivot, tiez mam deti skor a tak by som za svoj zivot stihla aj viac deti.. takze ja si myslim, ze mat dve deti v 24 je super..

ale zas na druhej strane nelutujem ani to, ze som mala prve troska neskor v 28micke - vyriesili sme si dovtedy byvanie, mam za sebou prac. skusenosti.. myslim, ze kazdy ma mat deti vtedy, ked sa na ne citi a okolie si moze pozerat akurat tak do svojho hrnca..

pred 30timi rokmi bolo normalne, ze zeny mali deti okolo 20tky a 24rocne uz mali deti viac.. moja mama mala v 24rokoch uz tri deti a ja som prisla v 30tke.. kazdy ju riesil vtedy, "aka je uz stara".. okolie nie je nikdy s nicim spokojne, resp. vzdy si musi najst nieco co skritizuje..

mahalo
31. jan 2015

Z biologickeho hladiska nie je nic lepsie ako mnat deti v tomto veku. Ten kto pise, ze s detmi su obmnedzenia je asi malo trufaly...my smne si tiez zalozili rodinu v mladom veku a to sme akcne typy. Jas som vzdy chcela rodinu v "mladom" stalo sa...a doposial som si neuvedomila ani jedno negativum 😉 byt "mladou" mamou...pisem v "" lebo mlada mama to podla mna uz nie je. Zatial som stihla vsetko co som chcela aj popri rodine a co je pre mna najpodstatnejsie...s rodinou a detmi je zivot najzmysluplnejsi...zivot je proste krajsi s milujucou rodinkou..tak si to mien uzit! 😉 a btw ja som sa naopak stretavala skor s obdivom..tak pokial si uvedomis co mas a zacnes byt hrda, aj okolie ta tak bude vnimat 😉

something
31. jan 2015

Super, a ked budes mat 40 budes mat odrastene deti a mozes si uzivat