Mám dve malé deti a som znova tehotná

zuza1231
12. mar 2013

ahojte zienky...som tu sice nova ale uz sem chodim dlho..az teraz som sa prihlasila lebo mam problem ktory neviem ako riesit...
no mam dve male deti ktore boli planovane aj ked druhy sa podaril skor ale to nevadi...no a teraz som zistila ze som opat tehu...bol to pre nas sok lebo sme teraz nechceli dalsie...stale sa z toho neviem spamatat...neboli sme nezodpovedni mali sme kondom a nic nenasvedcovalo tomu ze by praskol takze som ani neuzila tabletku po...najprv som rozmyslala nad interupciou a este sa s tou myslienkou pohravam ale ked tak stale nad tym uvazujem asi si myslim ze to nedokazem...no a aby som tu nevyzerala ako bezcitna tak mi si to tretie ani nemozme moc dovolit...mame hypoteku kupili sme auto k tomu dve male deti co potrebuju este vela.nieze by sme boli chudobny ale zas nemozem rozdavat..ja som fakt zufala...ja chcem pre moje deti aby sa mali dobre a aj to nenarodene a bojim sa ze by som im neposkytla to co potrebuju...verte mi viem kolko je tu zien co nemozu mat deticky a strasne by som bola rada keby boli radsej oni tehu....nemozem spat jest som uplne mimo...ja viem ze sa musim rozhodnut sama s manzelom..ale potrebovala by som mozno vas nazor nato mozno slova utechy mozno co by ste robili na mojom mieste...stvrtok idem k dr na kontrolu..neviem co mu poviem....ale hlavne ma prosim neodsudzujte aj tak to mam tazke..stale si kladiem otazku preco prave ja??

majal
12. mar 2013

Ahoj, budes to mat velmi tazké sa rozhodnút, necitala som vsetky reakcie, ale raz som tu citala strasne peknu myslienku, nieco v tomto zmysle : mamicka prisla k lekarovi, ze je tehotná, na rukách drzala malé dieta a povedala mu, ze ona to nezvladne, ze musi ist na interupciu...doktor, sa na nu kludne pozrel a povedal jej, dobre, tak ked chcete, zoberieme to dieta, co drzite na rukach a zabijeme ho...! dáme sancu tomu, co sa má narodit....jasné že žena by to nikdy nedokázala a tak sa doktor na nu usmial a dal jej dalsí termín do poradne....
vies aj to dietatko ktoré teraz cakáš je vaše, dokazala by si jedno z tych dvoch co mas doma zabit? asi nie....tak potom budes vediet co mas urobit...drzim palce, aby ste to zvladli...

mysicka123
12. mar 2013

Ahoj Zuzi,

v podobnej dileme som bola pred niekolkymi rokmi i ja. Mala som sice vtedy jedno dieta, ale maly mal 3 mesiace, kupili sme si byt na hypo a vychadzalo to, ze druhe mimi sa narodi presne o rok po tom nasom prvom. Priznam hned na zaciatok, ze ja som tuto situaciu nezvladla, podstupila som zakrok a dlhym 8 rokov som si tento svoj cin vycitala. Dnes som nastatsie v 33 tyzdni tehu, ale nechci vediet, ake obavy ma od sameho zaciatku tehu prenasleduju - tipu, nevrati mi to osud chorym babtkom, a pod... bojim sa kazdeho jedneho vysetrenia u doky, i ked na vonok sa tvarim ako silna zena. S manzelom s´me sa o tom zakroku velakrat pocas tych dlhych 8 rokov rozpravali a ver mi, bolo vela noci, co sme obaja preplakali do vankusa... boli to slzy za nasou Kristinkou...Keby som ti mohla poradit so skusenostami ktore mam po zakroku dnes, nepodstupila by som ho. Neodsudzujem ta, boze chran, dovodom, ktore ta k tomuto zmyslaniu vedu rozumiem - vid popis vyssie. Ako matka, ktora sa rozhodla tento zakrok podstupit ti radim, vsetko si dobre dopredu zvaz. Nie kazda sme taka silna, ze hned po zakroku zabudneme... Trufam si povedat, ze ja osobne na ten zakrok nezabudnem nikdy. Zuzi, deti su dar a ked panozko zariadil, ze mas sancu vychovat tretie , vie preco to robi. Hovori sa aj, ze deti si vyberaju svojich rodicov, tak by sme im to mali asi dopriat a citit sa byt podsteni tym, ze si vybrali prave nas.... Nechcem tu moralizovat, ale je krasne mat okolo seba kopu deti, zdravych deti, stastnych deti, ktorym sme schopni dat lasku i za cenu, ze financii nebude mozno vzdy dostatok...Staci detsky usmev a vsetko zle je v okamihu prec...

anjelikdianka
12. mar 2013

Ja mám 7 ročného syna.Ked syn mal 2 mesiace som zistila že som opäť tehotná.Bývali sme u rodičoch v jednej izbe a nevedeli sme ako dalej.Rozhodli sme sa podstúpiť zákrok.O 2 roky na to sme sa odsťahovali do mesta a chceli sme dalšie bábätko ale dlho sa nám to nepodarilo.A minulý rok som ostala tehotná ale nedopadlo to dobre lebo som v 23tt.potratila.Keby som vedela vrátiť čas nikdy v živote by som nepodstúpila ten zákrok.Mám veľké výčitky svedomia ešte stále,a myslím si že môj potrat je trest za to čo som urobila s mojím malým 2 bábätkom.Už by som mohla mat 3 krásne detičky ale teraz mám jedného krásneho ,múdreho synčeka ale aj výčitky svedomia.Podla mňa nepodstupuj ten zákrok lebo viem že budeš si to vyčítať do konca života tak ako ja.

anjelicek178
12. mar 2013

ake stare mas?ja by som urcite nedala....zabit babatko to nieeeee
prve malo 7.mesiacov a dakala som druhe....bol to zabijak,ale da sa to zvladnut...len na seba ziaden cas🙂))
chcela by som este jedno tak o rok;)

smarianka
12. mar 2013

Ahoj. Verím,že to máš teraz ťažké ja som sa tiež rozhodovala s mojím tretím či ho dám preč... Mám dvoch starších synkov 15 a 11 roč a teraz novo -narodený 9 mesačný drobček a tak ako veľmi som ho nechcela tak ho teraz milujem. Manžel ma presvedčil nech si ho necháme prosil za neho malého anjelika. Verím,že tak to má byť, vybralo si ťa za maminu a ver, že ti to vráti láskou a radosťou. Všetko ostatné ako my dospelý vnímame starosti okolo výchovy pojde už samé vravím to lebo mám 3 deti -moja sestra 5. 🙂 Neboj sa, lebo strach otvára oči ale zatvára srdcia. Budem myslieť na teba akokoľvek sa rozhodneš, bude to tvoja voľba my ti tu môžeme len dať svoj názor. Držím palčeky...

varticek
12. mar 2013

Ja mám tri deti a tiež sú všetky malé a zvládame to v pohode finančne. Nezaznamenala som nejakú extra položku navyše, hádam okrem plienok a aj to sa dá, keby si nepoužívala jednorazové. Veď oblečenie bude mať po starších, piť bude Tvoje mliečko najprv a ani potom si nemyslím, že by sa to nedalo zvládnuť. A keď potom začneš pracovať, ubudnú aj finančné starosti. Keby som sa ja mala rozhodnúť, radšej by som šla povedzme skôr do práce, aj po roku, ako by som si ho nechala vziať.

zuza1231
autor
12. mar 2013

ahojte maminky som vam vsetkym moc vdacna...za vase slova motivaciu pribehy..s mm sme sa nakoniec rozhodli ze to nejako zvladneme...ale bojim sa ako to bude dalej ci to zvladnem ja ako matka....ale zvazili sme pre a proti aj ked sa nam bude asi tazsie zit alle musime to zvladnut..a hned pri porode si dam urobit sterilizaciu...este raz patri vam vsetkym moje velke DAKUJEM!!!!

bambulka814
12. mar 2013

@zuza1231 napisala som Ti internu postu, pozri 🙂 drzim palce.

majal
13. mar 2013

@zuza1231 som rada ze ste sa tak rozhodli....dufam ze to tretie vam prinesie v zivote najviac radosti....drzim palce, ty to urcite zvladnes...🙂

gabriela1973
13. mar 2013

zuzka ,chápem tvoje obavy,určite to nebude lahké ale ovela horšie veci sa dajú zvládnut a dietatko je predsa radost,keby som si tak ja mohla povedat že čakám tretie.mám len jedno a strašne túžim mat aspon ešte jednoale nedarí sa,vieš akí to je pocit ,na interupcii som nikdy nebola,nechod ani ty uvidíš aká budeš štastná ked sa dietatko narodí,držím palce nech to zvládneš a ste zdravučký

mysicka123
13. mar 2013

Zuzi, som rada, ze ste sa takto rozhodli. Dtrasne vam budem drzat palce a neboj sa, vsetko dobre zvladnete a ked uvidis uzlicek stastia, budem tou najstastnejsou mamou na svete. Opatrujte sa !

gabriela1973
13. mar 2013

úžasné rozhodnutie Zuzka ,nebolo to asi lahké ale budete štastný,tomu verím a modlim sa za vás 🙂 🙂 🙂

vadimka
13. mar 2013

@zuza1231

zuzi, v dobrom ti zavidim, ze prave v tomto obdobi mas pri sebe tolko dobrych zienok, tolko uprimnych zelani....nenasla sa snad jedna, ktora by ti radila interupciu....vecer som nemohla spat, lebo som myslela na to, ako aj u mna mohlo byt 3 dietatko mat taku podporu na koniku..alebo doma, v rodine..... nechci pokusit tie trpke chvile, ktore by ta cakali po potrate.....kolko preplakanych noci....mm to doteraz nechape, ze sa nad tym trapim....ako uplny zakon schvalnosti, vcera som stravila cas s dvoma zenami v 5 mesiaci, obidve velmi stastne....jedna caka po dlhom case druhe babatko a druha uz tretie/neplanovane....citila som sa dost biedne,,,,,preto dakuj bohu za to, ze prave v tomto case si tam kde si.....

..co sa tyka kojenia, na to sa treba hlavne pszchicky pripravit...ja som prveho kojila malo ale druhe som velmi chcela..nastudovala som si o tom vela a proste to slo hned zrazu, dcerku som kojila 2 roky a 5 mesiacov 🙂 nevahaj sa obratit k lakatcnym poradkyniam...verim ze kojit budes a dokazes je to viac v hlave ako inde...potom mas dietatko uuuplne zadarmo....nestoji nic,naopak dava vela vela lasky a zmyslu do zivota...je mi luto, ze ja som to pochopila uz ked bolo neskoro... ☹

zuju2
23. mar 2013

Ahoj, aj ja som bola v takejto situácii. Mali sme dve deti a neplánovane som otehotnela. Nebolo mi všetko jedno. Mladšia dcéra nemala ani rok. Ľudia sa nám čudovali, že v dnešnej dobe 3 deti. Naplakala som sa, nespala som, nabolo nám všetkko jedno. Ale to je už osud mať 3 deti. Aj ja som po druhom pôrode mala ísť založiť teliesko, ale nejako som pozabudla a bác. Teraz má malá 8 mesiacov a je to zlatíčko, smejko. Teraz, keď ju máme, nedali by sme ju za nič. Sesternica mi povedala, že to najmladšie vám možno bude aj najmilšie a jediné pri vás ostane. A moja rada, to tretie sa už zvezie popri tých dvoch. Veci máme po staršej dcéra, takže kupujeme minimu. Len si vždy s mužom povieme, aby sme ich dáko vychovali. Hlavne, keď budú chodiť do školy a budú chcieť študovať. Ale už budem pracovať aj ja, tak hádam bude lepšie. Bývame sami, moja mama nežije, otec je invalid a svokra nič moc, tak som na nich sama. Manžel pracuje denné a nočné. Starší je v škôlke,takžesom s dievčatami doma. Rozhodni sa ako to ty cítiš, je to každého osobná vec. Držím ti palce.

lessiie
28. máj 2013

@zuza1231 aj ked ja este nemam detičky, ale na tuto stranku zavitam a padla mi do oka tvoja tema 🙂 necitala som vsetky tvoje prispevky ale musela som preskocit a vyhladat si tvoj kde pises ci si si babo nechala alebo nie...som naozja velmi rada aj za teba ze ste sa takto rozhodli 🙂 ja by som to nikdy neurobila! hlavne nie po nasich naukach na skole snubencov kde nam pan fararko povedal ze chodi spovedat jednu 90 rocnu babku uz velmi dlhu dobu a ze cely zivot sa ona spoveda z toho ze zabila svoje babo ked bola mlada...teda sla na potrat...ze si to nikdy neodpusti...tak asi aj to ma viac utvrdilo v tom ze ja by som to nikdy neurobila ale tak ...nemozem este nejak pisat lebo ja este nemam ani jedno a nie to cakat tretie 🙂 ale tak dufajme ze uz aj my budeme coskoro pozehnany babom po svadbe 🙂 hoci kazdy mi len vravi ze to bude nezodpovedne lebo nebudeme mat peniaze ze po skole pojdem hned na matersku :( aj si to uvedomujem ale ked mi sa na babo neskutocne tesime :( ach jaj... 🙄

miroslava28886
30. máj 2013

@zuza1231 ahoj som z malej dediny a mame tu dosť takych čo maju 3 - 4 male detičky,su tu taky čo ich maju 8 a jedna rodinka ma 10 deti a to sa nevie či to už je koniec....a to su medzi nimi 2 ročne rozdiely a medzi 4 poslednymy iba ročny rozdiel....ja mam 2 detičky 7 ročneho chlapca a 2 ročne dievča.....tretie by sme už nechceli lebo nas čaka nadstavba domu ale ak by bolo tak bude....preč by som ho nedala a to by som bola určite na nervy ale všetko sa da zvladnuť....neboj sa....ja ti prajem aby si sa rozhodla čo najlepšie a mala s babetka obrovsku radosť,a rodina? budu musieť pomahat 🙂

sirinka
30. máj 2013

@zuza1231 ked raz zavaha clovek, ci interrupciu podstupit, uz to nie je dobra volba... Ano, nie vzdy je lahke mat viac deticiek, ale to co im davas dalsim surodencom, to im ziadne materialne veci nenahradia... Dalsi brat ci sestra, to je dalsia sprianena dusa, rovnaka krv, este raz tolko radosti a lasky... Mam tri mladsie sestry a nevymenila by som ich ani za modernejsie texasky, ci luxusnejsiu dovolenku....
Aj ked to bude tazsie, kym budu deti malinke, ked vyrastu budu ti oporou a tolkej radosti, co ti srdce naplni...
Aha foto z netu vraj po 20 rokoch... 🙂

janicka11
30. máj 2013

@sirinka ježííš,to je super foto fakttt 😅 😅

ask
30. máj 2013

@zuza1231 Zivot casto ukaze ze dieta ktore bolo prijate s obavami to potom castokrat rodicom 100x v dobrom oplati 🙂 🙂 🙂 Tesim sa ze ste sa s mm rozhodli vydat na tazsiu cestu, drzim palce aby sa vam darilo zvladat vsetko organizacne aj financne a dufam ze raz Ti deticky povedia ze s dalsim surodencom je ovela viac zabavy ako s novym psp 😵

munu
30. máj 2013

ahojte.. ja som teraz pravdepodobne v rovnakej situacii.. najstarsi Matko ma 4 roky, mladsi Samko ma 1 rok a 5 mesiacov a pravdepodobne som zase tehula.. strasny sok a taktiez neplanovane aj napriek tomu, ze sme davali pozor.. najprv som tiez rozmyslala, ze ak sa to potvrdi, tak si ho nebudeme moct nechat kvoli financnym problemom, ale teraz sa zase bojim, aby sa mu nieco nestalo, ak sa potvrdi, ze som fakt tehu.. robila som uz jeden test, ale ten bol negativny, no po hodine bola aj druha palicka.. teraz cakam par dni a spravim znova dalsi a uvidime..

mamalina
30. máj 2013

@zuza1231 Ahoj, ja pridam jeden pribeh zo zivota, z manzelovej rodiny.

Manzelia uz mali dve deti, dalsie neplanovali, ale postastilo sa... Je to uz riadne davno, ale narodilo sa im krasne dievcatko. Mile, modrooke, blondave. Bol to milacik rodicov aj starsich surodencov.

Zivot tej rodine poriadne zamiesal karty. Najstarsia dcera sa vydala do Emiratov, kde nakoniec podlahla tazkej chorobe, nemala ani 40 rokov. Prostredny syn tragicky zahynul pri autonehode. Zostalo im toto jedine dieta - neplanovane (rodicmi), ale planovane (Bohom, vyssou mocou). Ona jedina nakoniec bola oporou svojim rodicom na stare kolena, ona jedina sa stara o ich hroby...

Vsetko je asi tak, ako ma byt...
Verim tomu, ze to zvladnete aj s tromi detmi! 🙂 Urcite 🙂

zeytin
30. máj 2013

@munu Drzim palceky, nech je vsetko vporiadku 🙂 Neboj, vsetko zvladnes... nevravim, ze to bude lahke, ale urcite zvladnutelne 🙂

magali
30. máj 2013

my mame zatial len jedno dieta, potrebujeme teraz trocha poriesit fianncnu situaciu a byvanie, konence idem zasa do prace, ale viem si predstavit ako sa citis.. ja sice beriem tabletky ale kazdy mesiac sa bojim ci pride mrcha, lebo stat sa moze hocico.. bojim sa toho ze by sme to nezvladli ale s istotou viem ze na potrat by som nesla a ani keby malo ist o tretie dieta..
som rada ze si sa rozhodla nechat si babatko, verim ze to zvladnete a drzim vam palceky, podporu mamiciek z MK mas a keby bolo zle, stale sa sem mozes vratit..

googlinqa
30. máj 2013

nad interupciou by som na tvojom mieste neuvazovala, prepac ale podla mna je to vrazda maleho cloviecika, ak sa narodi, mozes ho dat predsa na adopciu, ako pises... kolki by chceli a nemozu mat

googlinqa
30. máj 2013

ale verim, ze ked sa narodi a ty ho uvidis, nedas ho prec, ale zamilujes sa

gloria7
31. máj 2013

AHOJ JA MAM TIEZ 3 DETICKY A BOLI PLANOVANE ZVYKNES SI

gloria7
31. máj 2013

PRESNE TAK JA BY SOM NEMENILA

blue99
31. máj 2013
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

je to len o tom jak si nastavíš svoju hlavu,vieš koľké by s tebou menili,čo nemôžu mať detí...buď rada,šťastná s deťmi vieš a malé sa vygúľa raz-dva je to veľký dar od Boha a ten sa neodmieta 🙂 🙂 🙂

katarinamichalidesova
8. júl 2013

Ahoj ja som momentalne v tej istej situacii som uz v piatom mesiaci a mam dvoch malych synov mladsi ma len 10 mesiacov takze som tiez bola v soku ked som zistila ze som tehu,ale nad interupciou som absolutne nerozmyslala skor.A najvecsi sok bol ked mi povedali este ze to bude treti chalan akoze pomaly sa s tym vyrovnavam,Ale den co den mi pride myslienka ze preco prave ja.Tiez sa bojim ci to budeme zvladat financne a ja celkovo.No verim tam tomu hore ze ked mi to babo pozehnal tak to zvladneme.Tak sa drz. a ozvi sa este ako pokracujete 🙂

zemer
16. aug 2013

@zuza1231 ja riešim,to iste ako ty ....a tiez sa neviem,rozhodnut.....som zufala,netusim co out.....