Máte nejaké finty na uspávanie 6-týždňového bábätka?

puma6969
13. okt 2019

Ahojte!! Máte prosím Vás nejaké finty na uspávanie? Posledný týždeň máme problém s uspavaním ( doteraz zaspinkal pri dojčení sám, aj keď som od neho nemohla odísť inak bol ihneď hore, samozrejme skúšala som ukladanie do postieľky s mojim pyžamom, púšťať biely šum atd). Momentálne nehorázne plače pred zaspavaním, vždy sa ho snažím ukladať po kúpaní a v deň keď sa nekúpe, tak v približne rovnaký čas (keď vidím,že zíva) a aj tak to tkz ukladanie trvá od 19:30 do cca 22:15. Teraz už aj cez deň začína strašne plakať , tak isto v kočíku zaspí zobudí sa o pár minút a môžeme utekať z vonku domov, pretože plače tak, že ledva lapá po dychu-niekdy je svetlá chvíľka, že prespi viac, ale nesmiem odstaviť kočík, pretože sa zobudí a opäť začína kolobeh, skúsiť ci sa neupokojí na prse, potom hojdanie na rukách, ktoré na chvíľku zaberie a zaspinka, potom opäť mu už ani to nevyhovuje, skúšame šatku-taktiež podľa nálady zafunguje, najlepšie aby som bola v pohybe a nesadla si a hneď ho hojdala. Jedine co ma teší je spinkanie v noci,kedy je niekedy 2-3x co mi teda nevadí, keďže po napapaní zaspinká.
Nemám vôbec problém s tým venovať mu svoj čas, ale bolo by fajn keby si dostatočne odpocinie, lebo takto nemám ten pocit, že mu to stačí a vidím v tom problém do budúcna, pretože potrebujem aj variť a starať sa o domácnosť.
Poprosim všetky, ktoré si chcú vymieňať názory a predbiehať sa, ktorá je lepšia, ignorovať diskusiu!! Ďakujem

xjakubikovak
13. okt 2019

nemoze ho boliet brusko?? babatka zvyknu mavat problem s prdikmi 😁

marlenka222
13. okt 2019

@puma6969 Pyžamo nedávaj lebo vo vyššom veku niekoľkých mesiacov ho potiahne na seba a môže sa zadusit keď sa zvykne otáčať.

wena
13. okt 2019

Nosic + fitlopta + biely sum zabera na 99% na každé bábo a do pár minút zaspí. U nás to bola fakt zachrana.

brita7777
13. okt 2019

toto je typicke spravanie maleho babatka je to dost bezne...nam mala zaspavala takto asi dva mesiace plac nic nezaberalo napapana odgrgnute cista plienka obcas sme pouzili white noise sum na internete na youtube...to su take fazy vraj ako sa to babo vyvija treba to len vydrzat...je to narocne no prejde to

sashenocka007
13. okt 2019

Mne velmi pomohla zavinovačka na spanie taky vak keby som ho mala pri prvom mam usetreneho pol zivota

sashenocka007
13. okt 2019
nickpick
13. okt 2019

fitlopta, supnut do kociara a kocikovat/hojdat pri digestore, zabalit do diek (nech trci len tvaricka) a tak hojdat a nanasat popri tom tisit pripadne spievat, tlapkat po zadocku

jumama
13. okt 2019

Teraz nedavno tu bol clanok zdielany o uspavani babatka. Bolo tam asi toto - s cim som sa stotoznila: Pokial dietatko uspava mama na prsniku alebo na rukach, na fitlopte a ono pri tom zaspinka, ked sa prebudi a je niekde inde - v postielke, v kociku - tak ono sa strasne prelakne. Dospely si to ma pripodobnit - zaspavam vo svojej posteli, ale zobudim sa na neznamom mieste. Absolutne sa nebudem citit bezpecne, budem zmateny, vylakany, vystraseny. Preto sa priklanali v clanku k tomu, ze tak ako chcete a viete si predstavit, ze by vam vyhovovalo, ze dieta ma zaspavat, tak ho mate ukladat. To neznamena nepomojkat, to neznamena neist za nim ked place. Ale ak chcete, aby zaspavalo a spalo v postielke, tak to tak robte. Odporucali tam, ze pokial dieta place, vzdy ma ist mama k nemu a upokojit ho, vziat ho na ruky a pockat kym neplacka. Ale potom ho zase ulozit do postielky, aby vedelo, ze zaspava a spat bude v postielke. Treba vydrzat tento system tyzden. Prvu noc place dietatko vela - ale ked mama vzdy pride a vzdy ho upokoji, a ulozi do postielky, tak uz sa nauca na novy ritual spanku. Dalsi den uz placka a usituje sa o maminej blizkosti menej az sa nauci budit sa len na mliecko. Moze byt, ze su aj narocne deticky, ale myslim, ze ten clanok to tak vecne zhrnul. Ak si naucite dietatko zaspavat na sebe, a nasledne ho prelozite, tak sa zobudi vylakane a bude si vyzadovat vasu pritomnost. Ak va, to vyhovuje a rozhodnete sa pre takuto cestu, tak ok. Ak vam vyhovuje kyvkat babo v kociku, ok, ak na lopte, ok - proste len si musite vediet dlhodobo taky sposob zasapavania predstavit, lebo preucat na nieco nove vzdy cosi trva.

puma6969
autor
13. okt 2019

@sashenocka007 skúšala som perinku ale niekedy ako keby nervy dostal že musí byť zviazaný

nikola6694
13. okt 2019

Presne toto isté som si zažila aj ja... V noci pekne spinkala ale cez deň to bola katastrofa síce až tak veľmi neplakala ako ty opisujem ale zo zaspanim to bolo veru že strašné ... No neskôr sa to zmenilo a zaspáva pekne aj cez deň

evkamotka
13. okt 2019

V kociku sa mu epaci? To malokto narovinu povie ale rodicovstvo su casto ciste galeje. Brat prve 4 mesiace obe dcery kocikoval a kocikoval len nech trocha spia - ano aj velmi neskoro vecer. Mali koliku. Proste riadne sa obliect, dobru hudbu do mobilu a premoct vlastny komfort.
Inak babatka sa velni rychlo vyvijaju, to "doteraz" fu, kazdy mesiac az dva ked su taketo malicke to budes mat uplne inak. Vobec neries co bolo doteraz, teraz je teraz. Takito malicki nemaju pol roka rovnaky rezim, ritualy, správanie.....

puma6969
autor
13. okt 2019

@nikola6694 dúfam, že sa to u nás zmení, niekedy je mi doplacu, pretože si prídem ako neschopná matka, ktorá nerozumie potrebám svojho dieťa. Skúšam všeličo a ešte som naozaj nenasla niečo čo zaberá. Jeden večer pomohla šatka, na druhý večer histericky plač, cely mokrý, červený až vzlykal. Niekedy ho hladkať môžem, inokedy ako keby sa hneval. Bruškom to nebude, jedine rána mame také, že ho počujem tlačiť, tak sa zberáme zo spálne preč, aby sa muž vyspal do prace.

fridi96
13. okt 2019

Vigantol nedávas? Mne to vtedy robila mala potom som jej už nedala a pomohlo od vigantolu jej brucho bolelo nevedela spat....

puma6969
autor
13. okt 2019

@evkamotka nepáči. Jeden deň prespal 3,5 hodiny ale samozjeme musela som toľko chodiť s kočíkom, už som aj šampanské chcela otvárať, že prišiel zlom, ale opäť ma presvedčil, že sa mýlim.

puma6969
autor
13. okt 2019

@fridi96 nedávam ☹

evkamotka
13. okt 2019

@puma6969 hej no... Je to naprd. Fakt len skusat vsetko mozne. Ale ako pisu vyssie, pozor na to pyzamo ci cokolvek ine pri nom/v postielke. Moze sa zadusit

puma6969
autor
13. okt 2019

@evkamotka pyžamo naťahujem tak, aby som ho podlozila pod matrac.

yanni
13. okt 2019

@puma6969 Ono su take a take deti. To mutism povedat, ze mas este celkom fijn, ked ti aspon trochu pospi. Nasa najmladsia, ma terza 9 mesiacov, prvych 5 mesiacov nespavala cez det takmer vobec. Od tretieto tyzdna jej tivota to boli galeje. V kociku len vrieskala, vyslusali sme vsetko, cumel nechcela, nakojit sa nakojila ale ked mala dost, sa "odpojila, ale nezaspala, dali sme ju vselikde vysetrit, zmenili decko na kvapky, potom aj vysadili, skusali vselico, boli aj u osteopatha, nik nic nenasiel. Skonstatovali, ze to je jednoducho take baby a musis sa vyvrieskat. Ked sa vyvrieska, bude dobre. Kedy dovrieska mi nik nevedel povedat. Tiez v noci od narodenia a az doteraz spava ukazkovo. Teraz sa budi uz len raz za noc a to uz len nadranom. Nacuca sa a spi este par hodin. Tak ti poviem, dovrieskala, lebo ona fakt vrieskala cele dni, az ked mala 5 mesiacov.Odvtedy je super. Cez den spava dva krat v takmer rovnaky cas, vecer chodi spavat v rovnaky cas, rano vstava v rovnaky cas. No bajecne.

puma6969
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
puma6969
autor
13. okt 2019

@yanni ach!! No malý taktiež cumel nechce, niekedy na 80 krát ho podudka trosku. Ja mam niekedy pocit, že on nenaspi za celý deň takmer nič. Dneska horko ťažko v satke nejakú hodinku možno a to saskujeme doteraz a on nespi!!!
Celý čas je to o tom, že zaspí na minútku a zase sa zobudí, zase ho musím ucicikat a dookola. Fakt akože predychavam ako sa len dá!

nikola6694
13. okt 2019

@puma6969 viem ako sa cítiš to čo píšeš akoby sedelo na moju raz zabralo to na spanie a raz zase niečo iné... Ale ver mi prejde to

1gabriela13
14. okt 2019

@puma6969 ahoj, podľa mňa je veľmi dôležité odhadnúť kedy je bábätko unavené a vhodny cas ho uspavat. Lebo potom môže vzniknúť situácia ze je už tak unavená, ze len place a nevie zaspať. Takéto malé bábätko by malo spat každé 2h. Ak sa jej tazko zaspáva, tak ja som to riešila tak ze som s mojou skákala na fit lopte, zaručene vždy zaspala. Alebo ja som mala aj hojdačka Adamo a spala v tom aj 3-4h. V podstate toto je uplne normálny jav, viem ze to je mega náročné obdobie ale cik dalej tým to bude lepšie, môže to trvať aj mesiace. Treba vydržať a hlavne nenechať ju vyplakavat.

1gabriela13
14. okt 2019

@puma6969 vôbec nie si neschopná matka, si super mama co robí všetko pre svoje dieťatko. Toto je proste také obdobie ktoré musíš prežiť a viem ze sa to tazko hovorí, ale bude to lepšie. Ak ti ma kto pomôcť, rodina, svokrovci využi to. Oddýchni si trocha, v domácnosti robiť minimum, len dôležité veci a sústrediť sa na seba, dieťa a na tvoju psycho hygienu.

puma6969
autor
14. okt 2019

@1gabriela13 sme v zahraničí kde som iba ja a muž, ten robí od doobeda do nejakej 22 takže mi pomôcť nemôže. Teraz sme boli na Slovensku na dovolenke a to mi nevyhovovalo, keďže spat u rodičov a vkuse dosť ľudí,pre malého zmena prostredia, dlhá cesta atď

Sa čudujem, keď niekto mi povie, že toto je obdobie odpočinku, že príde oveľa horšie.

puma6969
autor
14. okt 2019

@nikola6694 ďakujem za podporu 🙂 a ze materská DOVOLENKA

1gabriela13
14. okt 2019

@puma6969 nepríde oveľa horšie, zo spánkom určite nie. Vieš, ono to je tak, kto nezažil zle spiace dieťa, ani nemá sajnu co to je. Ale ja som napr zažila, takže sa viem vcítiť do tvojej situácie. Moja dcérka má teraz 2 roky a stále nespi bohvie ako, budí sa mi v noci cca 5x,ale je to omnoho lepšie ako keď bola menšia ako je teraz tvoja, keď som mala kvôli nespavosti nízky tlak, pocity odpadavania a nevedela som niekedy ani aký je rok ci deň. A tiež som bola na nu sama. Ale casom to bude stále lepšie, treba vytrvať nejako. Daj si pohár vina keď zaspí, odreaguj sa.

maryetta
14. okt 2019

Moji boli obaja takyto. Takze radu ti nedam. Len ozaj musis skusat co babatku vyhovuje. Mozno nepozerat na cas ale na jeho potreby kedy je unavene. Ci mozno ulozit skor. Aby nepreslo tu svoju chvilku. Po ktorej uz sa tazko zaspava.
Pripadne ci mu je teplo. Naopak zima a preto je nespokojne.
Na mojej dcerke som hadam rok robila “pokusy” co vzdy bola s niecim nespokojna.