Nepokojný spánok 5 mesačného dieťaťa. Poraďte

diabliq6666
8. sep 2011

maminy...moja 5-mesacna dcerka mi v noci spi velmi nekludne...hadze sa,kope nohami o matrac a najnovsie aj do bokov postielky tak silno,ze mi postielka bucha o stenu...trva to asi tyzden...casto place v noci...ked si ju vezmem k sebe do postele,trosku sa ukludni,ale kopat neprestava...nestavalo sa vam to???

anjelicek26
8. sep 2011

@diabliq6666 - neboli ju nieco? Neskusa sa tym pohybom nejako odreagovat? Je to velmi zvlastne, este som to nepocula, z mojich deti to nerobilo ani jedno. V spanku kope tak, ze hybe postielkou 😕 😕 Spominala si to pediatricke? Vylucila, ci sa pri tom nejedna o epilepticky zachvat?

adunka73
8. sep 2011

moje prostredni dcerka neklidne spava dodnes a to ma uz 9 let.Mozna ma tvoje mala prilis mnoho zazitku a podnetu pres den a v noci to ten malicky mozek musi vsecko zpracovat,coz se projevuje nejklidnym spanim.Nevim,jak to mate spolu pres den,ale zkus to mit v "klidu" spis nuda nez stale nejake akce,mozna se zlepsi i spanek v noci.Tohle zabralo moji dcerce,ale jak rikam,ze spani casto povida a nadava jako stary chlap,mlati s sebou az se postel otrasa,pritom nejmladsi dcerka je uplne v pohode.Jde to v periodach nahoru dolu,mesic muze byt klid,pak to zase zacne,nejak to neresim,ale kdyz byla malicka,tak me privadela do infarktovych stavu nahlym krikem v noci,z niceho nic jakoby do ni vrazil nekdo nuz,zacla kricet na plne obratky.Je to asi individualni,protoze samozrejme vychovavame dcerky stejne 😵 .Ta ukricena je dost precitlivele a hystericke povahy 😠 😠 😠 Uzivam si s ni nejen v noci 😀

bambi2
8. sep 2011

@diabliq6666 neboli ste nahodou ockovani pred nedavnom?? 😕

diabliq6666
autor
9. sep 2011

@bambi2 nie...tam ideme az o dva tyzdne

diabliq6666
autor
9. sep 2011

@anjelicek26 akurat sa s tym chystam k lekarke..dufam,ze to nebude nic vazne..zatia si nahovaram,ze za to mozu zubky 😒

bubulka722
9. sep 2011

@diabliq6666 Predpokladám, že máte ale prvú Hexa vakcínu a očkovanie TBC za sebou, alebo ste zatiaľ od narodenia neboli na žiadnom očkovaní?

diabliq6666
autor
9. sep 2011

@bubulka722 uz mame skoro vsetky ockovania za sebou...uz pojdeme len na posledne

bubulka722
9. sep 2011

@diabliq6666 Prepáč ale nepochopila som ako môžete mať všetky očkovania za sebou vo veku 5 mesiacov? 😲

diabliq6666
autor
9. sep 2011

@bubulka722 ockovania povinne do 6 mesiaca..este ideme na posledne preockovanie

diabliq6666
autor
9. sep 2011

@bubulka722 4. deň života: tuberkulóza

3.-4. mesiac: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, žltačka typu B, hemofilová infekcia, pneumokok

5.-6. mesiac: opakuje sa znova

bubulka722
9. sep 2011

@diabliq6666 No nie je to posledné preočkovanie Hexy, tú by ste mali dostať (teda ak to dovolíš) ešte v 11.-12. mesiaci a napokon v 15.-18. MMR očkovanie. To je len očkovanie do 2.rokov veku, potom by mali nasledovať ďalšie preočkovania. Nie je až také nepravdepodobné, že to nie je neurologická porucha spôsobená práve očkovaním, pritom sa nemusela prejaviť bezprostredne po ňom. Urob ako uznáš za vhodné a ak dáš očkovať, tak si dobre prečítaj možné nežiadúce účinky očkovania a veľmi pozorne ju sleduj. 😉

diabliq6666
autor
9. sep 2011

@bubulka722 uvidime,co povie dokina...takto sa nikdy nespravala,takze pre pokoj mojej duse s nou idem..ved ako mi povedala...radsej kazdy tyzden so somarinou ako nieco tzanedbat...myslis,zeby sa mohlo nieco prejavit skoro mesiac po preockovani?

asma
9. sep 2011

@diabliq6666 ja si nemyslim ze to bude nieco take ako po ockovani, moja to robila tiez a teraz to robi sice uz iba nadranom ale viem o com hovoris... do styroch mesiacov sme ani nevedeli ze ju mame tak bola tisko a teraz xixixiix

diabliq6666
autor
9. sep 2011

@asma no to dufam...cez den je zlatucka,v pohodke...smeje sa,hraje sa...a pride noc a postielka bucha do steny...dokonca sa mi pat-sest krat budi s placom a mrnci...ked ju zoberem k sebe do postele a hladkam,pocut ako sa pomaly ukludi a na cca dve hodky kludne spinka a potom to zas zacne

evka4
9. sep 2011

@diabliq6666 ahoj, podla mna to absolutne nema ziaden suvis s ockovanim.... takto nekludne sa sprava aj moja dcera uz niekolko mesiacov... rovnako v postielke kope ako drak, prehadzuje sa, cestuje v spanku hore dole a ked ju prelozim ku nam do postele, tak je ovela kludnejsia... vsimla som si, ze ked jej idu zubky, tak je tento nepokoj intenzivnejsi, takze mozno aj tvojemu dietatku idu prave zubky a preto sa tak sprava... a mozno len takto reaguje na spracovavanie vsetkych podnetov, s ktorymi sa cez den stretlo...spytaj sa doktorky, ale podla mna ti povie, ze to nie je nic zle... drzim palce 🙂

asma
9. sep 2011

@diabliq6666 mala mi to robila a za tyzden mala prvy zub. tak klop klop nech to je len nieco taketo..

diabliq6666
autor
9. sep 2011

@asma ta moja to uz tyzden robi a zub ziadny😀...ale vraj uz ma poriadne tvrde dasienka,tak dufam,ze uz sa prereze 😝

asma
9. sep 2011

@diabliq6666 tak drzim palce inak malej to ostalo najvadsia zabava je rozbyjat kolisku xixix

diabliq6666
autor
9. sep 2011

@asma ta ja dufam,ze ju to púrestane bavit...vo vedlajsom byte budu mat tiez kazdu chvilu babo,tak nech moze v klude spinkat😀

bubulka722
9. sep 2011

Súvis s očkovaním s najväčšom pravdepodobnosťou neprizná ani doktorka, veď by išla sama proti sebe. Ja jednoznačne netvrdím, že je to spôsobené práve tým, len ťa chcem upozorniť aby si dieťa dobre sledovala po booster dávke. Téma očkovania je veľmi široká a naozaj náročná, ale nemal by to byť dôvod nezaujímať sa a slepo dôverovať dobrým úmyslom farmapriemyslu a lekárom.

jankas87
9. sep 2011

Pripajam sa aj ja k teme. Nasa mala uz bude mat rok a od troch mesiacov tiez nekludne spava sice nekope ale v otaca sa v postielke tak ze tiez bucha do steny a niekedy su to take rany ze sa cudujem ze ju to neboli a ze sa na to nezobudi. Sem tam mrnči asi tak styrikrat za noc. Ja som to vravela doktorke ale vravi ze to je zrejme zo zubou lebo jej idu za radom, tak uvidime ci to bude robit aj vtedy ked uz budu vsetky von. Ja to riesim tak ze sa jej dam napit caj a dam jej cumlik to ju upokoji a spinka dalej.

simisi
9. sep 2011

Aj moje dievcatko takto spava,kope,cestuje po celej postielke,naraza do tyciek postielky vsetkymi castami tela
a tiez som zaregistrovala,ze sa to zhorsuje ked idu zuby 😒

diabliq6666
autor
9. sep 2011

tak babenky...bola som s nou u lekarky a su to uska ☹

jjdd
11. sep 2016

@diabliq6666 ahoj viem že je to davno ale čo ste mali s uškami😱

diabliq6666
autor
11. sep 2016

@jjdd zápal zvukovodov mala..to si budempamätať,lebo musíme dávať pozor na uška