Moja 2,5-ročná dcéra odmieta nohavičky

cupinka100
2. feb 2023

Prosím Vás o radu.Dcerka sama od seba začala chodiť na nočník aj cikat aj kakat.Tak som prestala dávať plienky (len na noc) ale odmieta nosiť nohavičky.Nepohla som s nou lebo boli neskutocne sceny ked som nasilu obliekla.Po 5dnoch sme šli do mesta a nahovorila som ju ze jej bude zima.Zamenila si to v hlavičke ze nohavičky sú ako plienka.akonahle ma nohavičky cika a kaka do nich Keď ma len tepláky alebo legíny sama chodí na nočník ani o nej neviem len keď zbadám ze cikala alebo sa pochváli "aha mama"
Ajojej vysvetliť ze nohavičky treba a zároveň chodiť na nočník.Skusala som knihy,príbehy vysvetľovanie.Nepomaha Dakujem

pribinak
2. feb 2023

@cupinka100 dorastie. Uvidi že aj mama nosí nohavičky a aj deti vonku. Určite nedávaj na silu.

angel993
2. feb 2023

@cupinka100 môj tiež nechcel, kým sme mu hovorili že sú to slipy. Akonáhle som ich vybrala, hneď ich dával naspäť do skrine. Tak som kúpila boxerky a prvé 2 mesiace sme ich volali kraťasy. Slipy vôbec nechcel, doteraz nosí boxerky aj to musí mať o 2 čísla väčšie, lebo ho všetko tlačí.
Skúste nejaké voľnejšie nohavičky, alebo nech si sama ide vybrať do obchodu.

cupinka100
autor
2. feb 2023

@pribinak práveže to vidí,chodí somnou na WC.Len to nevie pochopiť.Je žiaľ zima a bez nohavičiek von ju vziať nemôžem a k plienke sa nechcem vrátiť aby som ju nepomylila.

cupinka100
autor
2. feb 2023

@angel993 ma aj klasické aj trendové nohavičky aj s obľúbenou rozprávkou..

basska_b
2. feb 2023

U nas motivoval pekny obrazok. Alebo pockaj a potom v lete to davaj pod saticky. Dolezite je, aby boli pekne a prijemne, napr. ten boxerkovy typ Lindex

cupinka100
autor
2. feb 2023

@basska_b ma všetky druhy..ma to zafixovane ze je to ako plienka a automaticky sa tam vycika a vykaka.Neviem ako je to možné že je taká pomylena..

angel993
2. feb 2023

@cupinka100 to že je zima, teda chápem že ju musíš obliekať. Môj sa odplienkoval v lete, takže chodil iba v boxerkach.

cupinka100
autor
2. feb 2023

@angel993 keby je leto to neriešim.. ale keď sa sama rozhodla chodiť na nočník tak ju nechcem stopnut

syslik81
2. feb 2023

tie nohavicky zas az tak nezahreju ... ked nechce nedavaj .. sama si vypyta .. alebo v lete az bude teplo ju nechaj po dome behat len v nohavickach

angel993
2. feb 2023

@cupinka100 alebo skús dať dvoje legíny keď idete von

cupinka100
autor
2. feb 2023

@syslik81 no skúsim teda keď pôjdeme niekam bez nohavičiek a plienky,len neviem ju naučiť sa ani vypýtať alebo oznámiť.. takže keď niekam pojdeme sa pocika a pokaka a budem musieť nosiť so sebou dosť legíny a gatí keď rátam že dvojmo

slavomira236
2. feb 2023

@cupinka100 veď vyšie píšeš že chodí sama ...tak nedám gaťky len legíny

simona20201309
2. feb 2023

@cupinka100 a aké jej kupuješ? Možno sú jej nepohodlné? Skúšala si kratasove? Možno by sa ti ju podarilo ošaliť, že to nie sú nohavičky 🙂

adka_pajerska
3. feb 2023

Ja si myslím že problem nie je v nohavickach ale v Tom že sa nevie pýtať a tak je jedno či ich má alebo nemá a tak sa pocika alebo pokaka keďže nemá poblizku nočník.Myslim si že vie čo je nočník aj naco sa používa ale mimo domu ešte nieje pripravená na to byť úplne bez plienky keďže sa nepyta.Doma ju nechávaj bez a na von by som jej dávala normálne plienku keďže nevieš kedy jej treba a možno o týždeň dva sa uz bude vedieť aj pýtať,takto ti nepomôžu ani nohavičky keď sa nevie pýtať.

saxana000
3. feb 2023

Tak jej zozen len kratasove leginy pp kolena niekde a zatial davaj take potom vymen za este kratsie a postupne v lete pri suknickach prejdite na nohavicky. To chce iba cas

beata_k
3. feb 2023

Problem je, ze tvoje dievcatko nie je odpienkovane. Podstata odplienkovania je, ze sa same pyta. Ci uz slovom alebo gestom. Daj jej plienky a skus v opat v lete.