Moje dieťa je jedináčik

ukana
9. máj 2007

Chcela by som sa podelit o rady s mamickami, ktore sa dobrovolne alebo aj nie, rozhodli mat jedinacika. Vo svojom okoli sa stretavam prevazne s negativnymi reakciami, ze to bude rozmaznane dieta, nespolocenske, ze bude sam v dospelosti a pod. Ziadne pozitiva. Nas maly chodi do skolky, ma kamaratov, sestra ma rovnako stareho syna, s ktorym travi vela casu. Proste sme sa tak s manzelom predbezne dohodli. Ste na tom niektora podobne? Alebo ste boli jedinacik? Je to take hrozne? Privitam kazdu radu a argument 😉

wicka5
17. sep 2016

tiez by som poprosila o pridanie do skupiny 🙂

hope80
17. sep 2016

@nefertitka mozem poprosit pridat do skupiny. Dakujem

nefertitka
20. sep 2016

@zuzudanovska
@elje
@laura851
@katkabg ahojte, idem to skusit, dlhsie som tu nebola, preto ziadna reakcia...pardon🙂
musim to ale preluskat, lebo v tej novej verzii neviem ako vas pridat, ale ja nad tym pohutam;)

nefertitka
20. sep 2016

@hope80
@wicka5 aj vas dve samozrejme;)

stanka_s
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcopollo
7. jan 2017

aj poprosim o pridanie

brisingr
23. dec 2017

Som rada za túto tému,baby...my mame nasu malu buchtu,ktora bude mat tri...o druhe babo sme prišli v 12. tyzdni v lete. Kedze pri dcerke sme mali komplikácie a bola pravdepodobnost,ze bude potihnuta, našťastie je zdrava, a o druhe sme prišli,tak sa bojim znova do toho ísť a začínam uvažovať,ze naša Beka ostane jedinacik. Ale aj tak pocitujem velakrat,ze akoby spoločnosť trošku tlacila do viacerych deti. Kazdy mi hovorí,ze chuda nech ma surodenca,nech sa ma s kým hrat a ze keď umrieme s muzom,nech si navzajom pomahaju. Ja mam brata,ale nemozem povedat,ze mame mega blizky vzťah a nemyslim si,ze po smrti rodicov,by nas to malo spojiť, keďže zijeme od seba 200km.
Necítite niekedy aj vy taky tlak? Ze vsade iba zeny s viacerymi detmi a jedinacikovia su skor raritou?
A najviac ma vytacaju maminy,co vas ani nepoznaju,nahodne vas stretnú a zacnu vam hovorit,ze preco mate len jedno dieta???????
Tento tyzden som taku maminu stretla u doktorky a zacala sa bavit s mojou dcerkou a hovori jej,ze ty este nechodis do škôlky,vsak? A moja dcérka,ze ano,chodi.....a ja som jej teda vysvetlila,ze sa sama do skolky pytala,tam sme ju dali skor....a ta matka to zaklincovala tym,ze aha...no ked je jedinacik,tak jasne,ze chce ist do škôlky. Ze ona ma tri deti a najmladsie do skolky enda,lebo sa moze hrat so surodencami...a moja dcerka,chuda,doma nema surodencov,tak sa s detmi moze hrat asi iba v škôlke......strasne ma nahnevala....

pupinka22
23. dec 2017

Prezivam podobne veci a kazdy sa ma pyta,ze preco mam len jedno dieta a ake to mam jednoduche-no nechapu,ze druhe nemozem mat zo zdravotnych dovodov a je mi to velmi luto kvoli mojej bambulke...Vsetci vravia,ze jedno je pre strach no,ked to nejde,tak to nejde...Ja som vdacna aj za to jedno a zdrave-aj,ked menila by som so zdravymi zienkami a mala aj to druhe nech im je veselsie

kittykat22
23. dec 2017

tiez by som poprosila o pridanie do skupiny 🙂

brisingr
1. jan 2018

Aj ja poprosim o pridanie,dakujem 😉

plnenapaprika
1. jan 2018

Mozem aj ja k vam?🙂

kata1981
1. jan 2018

Aj ja chcem ist k vam dakujem.

prinzesz
1. jan 2018

mozej aj ja k vam? uz dlhsie som myslela na tuto temu, (netusila som ze tu nejaka je) mam syna, len jedneho a tak to uz ostane.. sama sa s tym velmi tazko zmierujem ale neda sa nic robit, nemozeme mat dalsie deti.. a ja by som tak velmi chcela este dceru.. ale taky je zivot..

anie89
1. jan 2018

aj ja sa rada pridam ak mozem 🙂 dakujem

zuzanag1
1. jan 2018

Aj ja poprosim pridat do skupiny

tobi2012
1. jan 2018

@nefertitka ahoj 🙂 aj ja poprosim pridat do skupiny...dakujem 😉

pextra
1. jan 2018

Od zaciatku som chcela s muzom dieta. Dost dlho dve... chlapca a dievca, ale mala som problem s menstruaciou (niekedy raz za 3mesiace-vyvolavacka), boli mi zistene polycysticke vajecniky, neplodnost... manzel mal zly spermiogram, ale to je vraj celkom bezne a ovplyvnitelne... nevzdali sme sa a zacali to riesit, pretoze nadej zomiera posledna... nakoniec pomohla laparoskopia, kedze som mala zrasty a trebalo i prefuknut vajecnik, nakolko jeden isiel nic moc... manzel bral doplnky vyzivy a vydarilo sa 🙂.. uz sme ani nedufali, ze sa to podari... manzel je o dost starsi... vydarilo sa a sme najstastnejsi ludia na svete.. a o to ide, ako sa vy citite, ked ste stastni s jednym dietatom, my dalsie nechceme.. ludi, co to nevedia pochopit je skoda vobec riesit.. vysvetlovat im to, lebo to nechcu pochopit.. oberaju Vas o energiu a drahocenny cas, ktory mozete prezit zmysluplnejsie..

pextra
1. jan 2018

@nefertitka poprosim Vas o prijatie do skupiny, dakujem

holubicka28
1. jan 2018

@nefertitka ahoj, aj ja poprosim o pridanie do skupiny..dakujem🙂

belasy_motylik
1. jan 2018

Poprosím o pridanie, vďaka ♥

katuli3nocka
1. jan 2018

Ja som jedináčik a nikdy by som to svoju dieťaťu neurobila. Mne je smutno, že moji rodičia sa tak rozhodli, ale oni mali reálny dôvod na to. No súrodenec mi i teraz neskutočne chýba.

mima260
1. jan 2018

AJ ja by som poprosila o pridanie do skupinu vdaka 🙂

candii
1. jan 2018

Viem ze to stara tema ale ja som tiez jedinacik a v detstve som bola velmi osamela a urcite mi velmi chybal. Takze cakame druhe babatko 🙂 mame aj malu rodinu, tak nech maju aspon jeden druheho. Ale tretie uz nechceme .. dvaja stacia 😀

holubicka28
1. jan 2018

@brisingr
@pupinka22
Ano to aj ja som pocula, ze jedno dieta je pre strach, budeme hrozne naviazani a ked sa nahodou daco stane, nebudeme mat ziadne. Myslim, ze je kazdeho osobna vec kolko deti ma. Vela zien ich mat nemoze. A tieto otazky su odveci a mozu zranit. My tiez uvazujeme, ze budeme mat len malu. Sestre ma 2jicky starsie o neceleho pol roka, kamoska ma o mesiac mladsiu, tak sa pohra aj snimi. Surodenec, nehovorim, je super mat v detstve hlavne na hry, co bude v dospelosti, ci budu drzat pri sebe a pomahat si alebo nie, nikto nezaruci. Tiez poznamky pre tych, co nemaju ziadne dieta, ze na starobu budu sami a kto sa o nich postara..ani 4 deti sa nemusia postarat o rodicov, to su len take reci.

kikina84
1. jan 2018

@nefertitka aj ja by som poprosila .. ďakujem krásne 😇

martinka13
1. jan 2018

Ja by som veru nechcela byť jedináčik. A pokiaľ na to nie je objektívny dôvod, tiež by som to mojim deťom nespravila. Sú dvaja. Aj keď už mali byť traja ☹️. Inak to bolo zariadené....

maca283
1. jan 2018

A ja poprosim pridat di skupiny

nefertitka
11. jan 2018

@brisingr
@plnenapaprika
@kata1981
@prinzesz
@anie89
@zuzanag1
@zuzanag1
@tobi2012
@pextra
@pextra
@holubicka28
@belasy_motylik
@katuli3nocka
@holubicka28
@kikina84
@maca283

zienky, ja vas pridam, len teraz sa to tu nejak zmenilo, dlhosom tu nebola, tak nevim ako, ale urcite si k tomu niekdy sadnem;) slubujem.

tncka
11. jan 2018

Ja brata mam,je o 7r.starsi a mam pocit ze som jedinacik. Nestretavame sa moc casto,nemame si nejak co povedat. Nemame vobec zly vztah,ale nie sme nejak na seba naviazani. Asi to bude tym vekovym rozdielom. Moja dcerka bohuzial bude jedinacik kedze zo zdravotnych dovodov uz neni mozne jej dopriat surodenca. Sme ale neskutocne stastni ze mame aspon ju.

kikina84
11. jan 2018

Ďakujem pekne za pridanie do skupiny 🐹