Môže byť toto ekzém?

julinka97
3. júl 2018

Mamičky.. Poraďte nám co to môže byť.. Mala to ma už dlhšie.. Skúšame krémy.. Oleje.. Aj do kúpeľa.. Doktorka nám dala iba excipial krém ale to jej nestačí.. Aj do vody mame balneum ale tiež nám to nepomáha

janinah
3. júl 2018

Rob kúpele v odvare z pliev /šupky zo zrna/ a tie najlepšie získať priamo z mlyna.Nečeš vlásky nijakým umelým hrebeňom,len dreveným al. kosteným,až bude väčšia,teraz nijakým /rada od liečiteľky,ktorá pomohla/

telusikk
3. júl 2018

@julinka97 no podľa mňa ide o ekzém.

axixi
6. júl 2018

Ahoj, ja mám 4 ročnú. Tiež máme excipial (samy sme kupili) aj Balneum a Linola (ekvivalent Balneum), kozmetiku máme od narodenia na atopickú pokožku. Ale nepomáha, zhoršuje sa a najmä ju to všetko svrbí. Kožná má dovolenku a imunolog nemá voľný termín. Skús si vygoogliť atopický ekzém. Idem skúsiť Bepanthen sensiderm, konopný olej a borákový (ten pomohol mne na dermatitídu). U nás je to možno alergická reakcia, ale u takéhoto bábätka neviem, možno aj z mat.mlieka niečo prechádza na ňu. Mne sa kojená vyhádzala z napr. hríbov.

axixi
6. júl 2018

Prášok používaj len napr.Lovelu a pod. - na senzitívnu pokožku.

julinka97
autor
6. júl 2018

@axixi mam lovelu.. Aj to len tak trochu dávam

mijka88
6. júl 2018

@axixi
@julinka97 pozrite zadnú etiketu a dávkovanie baby, lovela sa len tvári že je sensitive, dajte si do Googla zeolity a načo sa pridávaju do každého jedného prášku z obchodu 😉

axixi
19. júl 2018

@mijka88 Díky za radu. Asi máločo bežne dostupné je naozaj šetrné k pokožke a k ŽP: Máš nejaký tip?