Nechávate dieťa samé v aute?

mirage
23. dec 2011

nechavate dieta v aute ked tankujete napriklad? Alebo ked davate starsie dieta do skolky? Inspiroval ma tento clanok : http://bratislava.sme.sk/c/6191775/odtahovka-na... - som na strane cestarov..

nibiru
24. dec 2011

no ja byvam na prievozskej a tu parkovat je teda umenie hlavny tah takze o 17.00 je to tu konečna minule tu niekto nechal odparkovaneho v bus prude favorita aj sa volala odtahovka ale dosli meskaci dali papucu auto tu stalo asi 3dni a tvorilo prekažku v ceste kolony ze dovidenia kedze bus prud tu vyuzivaju aj medzimeske linky na nivy neraz tu stoja auta ze kocikom neprejdem po chodniku a musim vyjst na hlav.cestu mame pod domom sexshop takze sem chodia pankovia a panicky na lux.značkach bez stipky ucty,sucitu ...na toho favorita odtahovka kaslala pretoze naozaj v meste maju vytipovane miesta kde zarucene zarobia mame znameho co tam robil taktiez maju nepisany plan (tym zaraba odtahovka aj policajti maju splnenu kvotu.) k detom pred obchodom ja som minule tak sla do sekacu hned pomne vystekla predavačka ze s kocikom tam nemozem ze ona tam nema miesto skoro ma šlahlo tak som jej vynadala že co to ma znamenat ci si mysli ze ja necham kocik vonku!nech necha tak ona svoje dieta hlavne ma zarazilo to ze pomne vyslovene skrikla to iste sa mi stalo v petcentre na zlatych pieskoch tak som pani predavačke vysvetlila či by ona nechala svoje dieta vonku proste tam uz ja nikdy nenakupim!aj keby som sla bez kocika!mojho brata takto skoro ukradli s pred obchodu nastastie i to vsimli mama tu dotičnu zbila ako rešeto bolo to pred 27r.takže pred obchodom kocik by som nikdy nenechala umrela by som od strachu ked tak pekne vo vnutri ak je obchod mali tak pri pokladni poprosim predavačku nech ju postrazi ale nikdy nie pred obchodom ak nepostrazi idem inde!

luciferkax
24. dec 2011

Na dve tri minútky dieťa v aute nechám samé, ak spí... načo ho mám budiť, ked idem len zaplatiť za taknkovanie??? čo s amá stať, to sa stane.. áno, všetky ste zhrozené, že dieťa samé v aute!!! čo sa mu za tie tri minútky môže stať všetkmo? Zadusiť sa? Naburať iné auto... Lenže je blbosť na to hladieť takto.. tak isto na vás môže spadnúť sneh zo strechy a zabiť vás oboch, ked vyberiete dieťa z auta.. môže sa vytrnúť a vbehnúť pod idúci kamion.. ked ho vezmete na benzínku, môžu ju práve v tej chvíli prepadnúť a vy tam budete mať dieťa.. keeeeby keeeeeeby keeeeeeeeeby....

ollako
24. dec 2011

nie , no raz na benzinke som nechala 😒

mihouk
25. dec 2011

@nibiru Tak to je sila, chciet od teba nechavat kocik vonku. To sa robilo, niekedy, aj ked tvojej mame sa to skoro nevyplatilo. Ved aj ked nechas iba kocik, ved je to uz nie je lacna zalezitost. Ja chodim s kocikom vsade a je tu iba jedne obchod v meste, kde nemaju vytah a detsku obuv na poschodi, tak mi vzdy postrazia kocik dole, alebo mi pomozu ho vyniest aj s malym. Ozaj a co povedali tie "mile" pani predavacky, nechali by dieta vonku????? Tiez by som tam uz nikdy nesla nakupovat, ale predtym by som si vyziadala knihu staznosti.

pink_lady
25. dec 2011

@mihouk taka vymozenost na SR asi zatial neni nidke ale snad raz bude 😉

sirinka
25. dec 2011

nechavam niekedy v garazi, ked zaspia cestou a mam zapnuty babyfone, garaz je vo vnutri vo dvore, inac nikdy, pokial by som nemala priamy vyhlad na auto, co sa s nim deje a co sa deje vo vnutri...

grettka
25. dec 2011

Ten clanok v uvode, no, ak niekto byva alebo pracuje v Starom meste v Ba, tak vie ako to tu chodi, to auto fakt stalo len chvilku, a ze stalo na mieste, kde nema stat? Skutocnost nie je taka, ze by nejaky nespokojny obcan zavolal policiu.. ALE odtahovka cely den kruzi po tychto ulickach, takze je to velmi rychle a rovno odtiahnu. Pracujem v tejto mestskej casti, takze zial, vidim ako to tu chodi.

sirinka
25. dec 2011

inac, co sa tyka toho clanku, mamicka nech si sype sama popol na hlavu, ked parkovala tam, kde sa nema a myslela si, ze 4 blinkre jej pomozu....to si potom kazdy z tmavymi sklami a styrmi funkcnymi blinkrami moze parkovat kde sa mu zachce???

sara07
25. dec 2011

nikdy by som v aute nenechala dieta samé, ked už nič iné dieta sa zobudí a je samé tam kde je vždy s niekým..to teda nie..tiež nehrozí nechat ho pred poštou alebo niekde,,

elise
25. dec 2011

nikdy nenechávam a nikdy som nenechala.

ajca123
25. dec 2011

Ahoj ked idem dat staršieho do škôlky,tak aj nas druhý syn ide s nama 🙂
Vždy beriem obe deti so sebou...

lujza123
27. dec 2011

jaaaaj normalne sa hambim ako vas citam ale ja 2r malu nechavam v aute...sice len v jedinom pripade na benzinkach ked idem zaplatit tankovanie...beriem ju len ked vidim ze je tam nejaka rada ale tam kam chodievam nebyva nikdy takze ju necham v zamknutom aute a idem platit...proste sa mi ju nechce vyberat zo sedacky obliekat potom zase ju tam pratat a vyzliekat...mna ani nenapadlo ze by to mohlo byt zle vsak auto cely cas sledujem od pokladne 😒

bebemaly
27. dec 2011

@lujza123 robím to len v tomto prípade ako ty, a ak nie je rada samozrejme a keď na dieťa vidím 🙂 to nie je hanba, to je to isté, ako keď sedíš na lavičke a dieťa sa ti hrá na ihrisku, tak žiadna hanba, a ani zlé to nie je,bez dohľadu by sme ich predsa nenechali 🙂 tiež navštevujem prevažne našu malú benzínku

zuzana581
27. dec 2011

Nenechala by som dieťa samé v aute ani na pár minút. Presne ako už bolo písané, niekto môže auto ukradnúť, nabúrať do neho, alebo ako bolo v tom článku, odťahováci ho môžu odtiahnuť. No umrela by som od strachu.

dusika11
31. aug 2012

ach jaj...samorejme ze jedno dvojca musi byt chvilu same...lebo..nalozim dvojca cislo jedno..druhe caka za dverami v dome..ked je zapnute dvojca cislo jedno idem k dveran domu a vyberam dvojcacislo dva..a pripinam..medzitym je vzdy jedno same....to sa neda v kuse myslit na zle...
a ked idem platit to ich mam oboch tahat???vyberiem kluce rucnu deti s otvorenym oknom cakam kedy nie je rad vbehnem a zaplatim...na take uvahy fakt nemam cas ze co sa moze stat...vzdy je jedno relativne same..ked kupem jedno..ked prebalujem..sice sa mota okolo ale..je v konecnom dosledku same.

dana_l
1. sep 2012

kazda z nas ma iny pocet deti a iny nazor kedy ich mozeme - nemozeme nechat same.
ked idem do obchodov tak automaticky beriem deti so sebou. nikdy by ma nenapadlo ich nechat v aute. ved na ne nevidim.
co sa tyka benziniek tam je to rozdiel. mam styri deti a nie vsetky benzinky maju moznost platit vonku. takze podla vas "mudrych stopercentnych mamiciek" by som mala vsetky deti vytiahnut z auta a zobrati ich dnu zaplatit ????? (do jedneho by som sa ani s kocikom nevosla taky maly obchod maju)
podobne ako prispevok nado mnou - ak mate dvojicky tak nie ste schopne ich vziat do auta naraz, a este k tomu dalsie deti ktore mozno este nie su obute ci nemaju obleceny sveter takze "zaostavaju" za mnou. a samozrejme ked uz mam deti v aute tak mi este treba zabehnut po nieco co som zabudla ci deti zabudli, takze ano, nechavam deti same v aute.

niekedy by ste mali pouzit zdravy sedliacky rozum a nerozmyslat nad hlupostami. bolo by na svete jednoduchsie.

a i mna teraz ukrizujte

cayrez
7. nov 2012

@dana_l Myslim, ze kazda matka vyciti, co je dobre pre jej dieta. Niekedy vsak moze aj sedliacky rozum dostat vypadok a zena urobi blbost. Ci nechat dieta same v aute pri plateni na pumpe je dost diskutabilne a existuje vela pre aj proti. Samozrejme u kazdej hra rolu "pre" nieco ine. Nuz ale pocet deti? Pokial planujes viac ako dve deti, je ti jasne, ze na ne sama nebudes stacit, tak preco tieto vyhovorky? A sedliacky rozum? Kazda mama kona podla vlastneho uvazenia, ale mala by byt pripravena niest za svoje ciny aj zodpovednost. Ano mam jedno dieta, ale hyperaktivne. A leniveho muza, takze mi je jasne, ze ak by som aj chcela dalsie, budem na ne sama. Nuz a preco si veci komplikovat? Radsej sa budem plne venovat jednemu certovi ako lietat s vyplazenym jazykom okolo dvoch a viacerych deciek. Vsetko je take ako si to sami urobime. {nic v zlom}.

dana_l
8. nov 2012

@cayrez no ved, kazdy mame co chceme. ak ty nestacis s jednym tak nechci viacej. ja stacim i so styrmi. a som s tym spokojna 🙂

cayrez
8. nov 2012

@dana_l neviem si predstavit, ze by som mala dve a viac naraz. Snazim sa venovat malemu co najviac a rozdelit to na dve, ci tri.. pride mi to akoby som kratila to druhe o nieco. Nuz som rada, ze stacim na jedno hyperaktivne dieta uplne sama. Pisem hyperaktivne, pretoze spava max 1,5h do dna plus v noci {od 20tej do 7dmej}. Cez den pri jednej cinnosti obsedi asi tak 10 minut, aj to vela hovorim. Ako babatko spaval dokopy cez den max. 2 hodiny a cez den sa dokazal preplakat od jedneho papania k druhemu. Manzel vecne v cudu a stari rodicia daleko a zanepradneni.
Na materskej som vybavila celu svadbu, pisala clanky pre casopisy, pretrpela 3 stahovania, kupu bytu , jeho svojpomocnu prerabku a zariadovanie. Samozrejme plus vsetky vybavovacky okolo toho.
Ano som velmi, velmi rada, ze mam len jedno dieta. Od septembra ma totiz opat caka VS studium. 😎

matozazzo
8. nov 2012

Vzdy beriem obe so sebou, ked som uz musela natankovat a bola s nimi sama, asi 2x som ich nechala v aute, zamkla, s tym, ze starsia vie otvorit dvere... Ale minule sa nam stala taka vec, manzel tannkuje, ja idem platit, aby to bolo rychlejsie... v dverach na benzinke stoji muz a fajci... presla som okolo neho a bolo mi zrazu zle... prve, co mi napadlo, vypadni, chod prec. Vratila som sa k manzelovi a vravim ,co sa mi stalo, pozrel sa na dvere na dotycneho a povedal, ze pojde zaplatit on. O chvilu ten pan v dverach na niekoho vo vnutri zavolal a obaja odisli. Netankovali, len mali vedla auto. Sla som zaplatit a zadala som zle pin na karte, vravim, prepacte, ale som "rozhodena", a povedala o muzovi v dverach. Pani pri pokladni mi povedala, ze cely cas drzala ruku na tlacitku, ze to su tipci, ktori si prezerali, kde su kamery a cakali... Od vtedy nikdy!!! nenechavam deti v aute same, ani na benzinke... Co keby som bola sama? Necham deti v aute a oni napr. prepadnu benzinku? Neviem a nechcem si to ani predstavit... Clovek nikdy nevie, co sa moze stat, tak ich beriem - taham, vzdy so sebou...

sirinka
8. nov 2012

@cayrez 😀 prepac, ale teda zavidim ti to "hyperaktivne" dieta... len tak mimochodom, kamoska zmakla vysoku a porodila medzitym troch synov a to ju neprerusila ani neopakovala semester 😉
len daj pozor, pri plnom a maximalnom venovani sa jednemu dietatu mozes z neho velmi lahko vychovat nesamostatneho a malo sebavedomeho cloveka...treba najst spravnu hranicu

dana_l
8. nov 2012

@cayrez kazde dieta je ine. jednomu sa treba viac venovat, ine sa same vie zabavit a je samostatnejsie. mozno ti to bude prichadzat hlupe ale je rozdiel medzi bezdetnou a niekym kto ma dieta ale je i rozdiel medzi matkou s jednym dietatom a viacdetnou matkou.
kamaratke sa narodila dcera a vravela mi ze sa citi vinovata lebo sa uz prvej dcere nevenuje ako predtym. a zase druhej nie tolko ako prvej. ale som jej povedala ze ved to je ok, ze je uplne normalne mat taketo pocity lebo dobra matka si uvedomuje tie rozdiely. a asi by potom ani nebola dobrou matkou keby sa tak necitila. je ale potom na nas (viacdetnych) matkach tento pocit zmenit z pocitu viny na nieco pozitivne. ze ucime nase deti ze oni nie su jedine na svete, ze sa vsetko netoci len okolo nich, ze laska sa da rozdelit medzi viacerych a nie len dat jednemu dietatu. ze mat surodencov je cosi nadherne - je to puto na cely zivot a delenie sa medzi nimi im bude prinasat len krasne zazitky a spomienky a hrejivy pocit v srdci.

nebudem nikdy odsudzovat bezdetne matky (kolke by chceli mat dieta a nemozu) ani take co sa rozhodnu mat len jedno dieta. ale ked je viacej deti v rodine i tam sa trochu pomeni "pohlad" na vychovu. kazdy musi prejst svojim procesom "vychovy" aby pochopil co ten druhy vravel - ale vtedy tomu este nerozumel lebo nebol tak "daleko".

chichinka
8. nov 2012

@cayrez babulka vsak maly Ti spava uzasne! Moj 13 mesacny ani zdaleka tolko 🙂 nech robim co robim 🙂

cayrez
9. nov 2012

@sirinka dakujem za upozornenie, myslim, ze moj syn je dost samostatny. Bohuzial, ja som musela prerusit kvoli zdravotnemu stavu. Polovicu tehu som odlezala v nemocnici s krvacanim a hroziacim potratom. 😒

cayrez
9. nov 2012

@dana_l Plne suhlasim s tebou, co sa tyka toho pocitu viny a aj rozdielu medzi matkami. A veru su aj rozdiely medzi matkami s jednym dietatom, prave preto ake je to ich dieta. Kamoska sa mi stazovala, ze ona to na materskej s malym nevydrzi { je starsi od mojho o dva mesiace}, ze je placlivy a podobne. Ked som sa jej opytatla, co je to placlive dieta a ako casto place jej maly, povedala, ze kazdy den asi tak 5 az 10 minut dokopy po nascitani. Moj sa dokazal kazdy den preplakat od jedneho papania k dalsiemu. Takze.. ano, je to rozdiel.
Velka pomoc je, ked mozes aj to jedno sem tam dat starym rodicom aspon na hodinku, dve. Je to uplne ine ako ked si s nim stale a odkazana len na seba.
A velmi pekne si to napisala. Ja mam viacero dovodov, preco mat len jedno dieta.

cayrez
9. nov 2012

@chichinka tak to sa tesim, lebo ja trpim nespavostou od detstva a som dufala, ze maly tym trpiet nebude. Tu na mna skaredo pozeraju uz len preto, ze maly o 19ctej vecer este nespi, ze co som to za matku. A spavat chodime vzdy s placom a krikom. Neviem, susedia si musia mysliet kadejake veci. Ale krpaty bez toho, ze by sa vyreval nezaspi. Ak mu ustupim, zaspi najskor o 21,30, co je uz aj podla mna velmi neskoro.

nicky182
9. nov 2012

@mirage nie, nenechavam, a ani nemienim v ziadnom pripade ....nikdy nevies ... 😒

chichinka
9. nov 2012

@cayrez myslim ze Tvoj drobcek bude okej co sa spanku tyka 🙂 ja som opacny pripad, od detstva som velky spachtos a zial teraz trpim nedobrovolnou nespavostou - kedze moj syn vela spanku ku stastiu nepotrebuje 🙂

No a nech napisem aj nieco k teme - syna nenechavam v aute, vzdy ho vezmem na pumpe na ruky...a ak zaspi a nieco vybavujem, tak pockam v aute kym sa zobudi - kedze jeho spanok je nad zlato 😀 no a nasi mali deti viac a kedze sme my so sestrou boli starsie a zodpovedne uz v rannom veku 😀, tak sme vzdy s mensimi ostali v aute, pohoda, klidek, tabacek 🙂

Podla mna klucove je, aby mamka nezamkla dieta v aute a nesla si nakupit 😖 vsetko ostatne je okej - ako citam, kazda maminka to ma premakane a urcitym sposobom zabezpecene ze dietatko je v pohode a v bezpeci, ze ma na auto vyhlad - a teda ked sa jedna fakt o chvilocku.