Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odtiahnutie auta a jeho oprava

3. aug 2020

Ahojte, dievčatá potrebujem radu, alebo niekoho kto mal rovnakú skúsenosť.Sme z KE a šli sme na výlet do Malých Tatier... Pokazilo sa nám auto ked sme boli už tam a prišla odťahovka zobrala ho do servisu hned od nás zobrali 50 eur, problém je v tom že sa to stalo štvrtok, domov sme prišli na inom aute, bol po nás manželov otec, ale auto ostalo tam s tým že nevedia čo je s autom ale hlavný mechanik či ako sa to povie je na dovolenke. Ze ak chceme mame prisť po auto, zasa odťahovka ktorá bude stať asi 300 eur alebo čakať že ked príde ten z dovolenky tak nato pozrie. Co by ste mi poradili? Ide tu aj o to že 300 eur za odťahnutie auta je dosť vela :/

sissy27
3. aug 2020

tak záleží na tom, ako súrne to auto potrebujete. Ak vám nechýba, tak čakajte na jediného mechanika na svete, kým sa vráti z dovolenky, pozrie sa na to a zahlási vám cenu ako za nové auto a potom riešte odťah.
Ak vám to súri, tak si pozisťujte odťahovky v okolí kto vám dá najlepšiu cenu (tiež určite nie je jedna jediná v okrese) a odtiahnite si to k svojmu servisákovi.
Ja by som auto nenechala v náhodnom servise.

mondolina
3. aug 2020

Koľko je to km?

luccija
3. aug 2020

Aké sú to Malé Tatry?😆
Nenechala by som tam auto.Najdi si najbližší servis k miestu kde auto je.Ako vyzerá ten servis podľa toho by som sa rozhodla nejaká diera kde je jeden, či normálny servis?Alebo odtahovku z tej firmy akej značky je auto.niektore poistky sa vzťahujú na takého problemy

lucka_ke
3. aug 2020

a možnosť,že by ste priviezli servisáka z KE tam nie je? možno je to len maličkosť, ktorá sa dá opraviť a auto bude pojazdné aspoň an cestu späť, ja nemám dobré skúsenosti s malými servismi, povymieňali nám nové súčiatky za staré

ivkazba
3. aug 2020

Volali ste najprv do poisťovne na asistenčnú službu, či vám s tým vedia pomôcť? Ako ťažko teraz radiť, zrejme ste urobili chybu v úvode, že ste nechali auto odviezť do servisu, ktorý je zrejme o jednom človeku a ten tam práve nie je. Mein Gott. Teraz zrejme by som urobila to čo píše sissy, čiže popozerajte odťahovky v okolí a zistite si ceny, oslovte servisy v okolí a zistite si možnosti.

ivkazba
3. aug 2020

Volali ste najprv do poisťovne na asistenčnú službu, či vám s tým vedia pomôcť? Ako ťažko teraz radiť, zrejme ste urobili chybu v úvode, že ste nechali auto odviezť do servisu, ktorý je zrejme o jednom človeku a ten tam práve nie je. Mein Gott. Teraz zrejme by som urobila to čo píše sissy, čiže popozerajte odťahovky v okolí a zistite si ceny, oslovte servisy v okolí a zistite si možnosti.

3009
3. aug 2020

Do budúcna v prvom rade volám asistenčnú službu, ktorá ti zabezpečí odťah do riadnej opravovne a nie do hociakej diery. Určite tam nenechávať auto. Však choďte tam, vytlač auto na cestu zo servisu a volaj asistenčnú službu a tá ti zabezpečí odťah, do autorizovanej opravovne.

tanyan
3. aug 2020

aké auto? značka, rok výroby, motor...
aká porucha? mechanika, elektronika...
čo je to za servis? autorizovaný, špecializovaný, domáca garáž, recenzie...
účtujú si niečo za "garážovanie vozidla" alebo vám ho vydajú v prípade vyzdvihnutia bez ďalších nákladov?
kedy sa vracia teoreticky ten "hlavný mechanik" z dovolenky?
musí ho ťahať odťahovka?