Nervózne hryzenie (cucanie) pästicky u 3 mesačného

2812ivana
20. nov 2018

Ahojte maminky,
mám 3 mesačného synčeka. Je plne dojceny. V poslednej dobe si počas dojcenia a potom aj počas hry a polohy na brusku nervozne ohriza( cucka oblizuje) pästicky. Niekedy mám pocit že málo papa. Ale neplače ako od hladu, zdá sa mi spokojný inak.
Keď ho chcem ďalej dojcit tak sa usmieva na mňa a odťahuje sa. Máte s týmto skúsenosť, čo by to mohlo byť ? Dudlik odmieta tiež...

lutomm
20. nov 2018

Ono to väčšina detičiek robí. Ja by som nehľadala za tým nič, býva to proste len také obdobie...

s1m.one
20. nov 2018

nerastu mu zubky? mojej isiel prvy v 3. mesiaci

17juraj17
20. nov 2018

@2812ivana Moze to byt pre neho len taka zabavka ale tiez je mozne ze sa mu zacina tlacit nejaky zubok.

malinajahoda
20. nov 2018

Moja malá to robievala. Pametam si akoby to bolo dnes. Hryzala si ju vtedy, keď bud bola hladná alebo smädna (to nie je váš prípad) alebo proste potrebovala niečo hryzat. Možno už v tom veku si potrebujú masírovať ďasná. Tak som jej dala hryzadlo do ručičky a hryzala to.

pininka
20. nov 2018

To skôr budú zuby, môj mal na 3 mesiace už dva zuby

deti95060810
20. nov 2018

a priberá dobre?

2812ivana
autor
20. nov 2018

Vážne zuby v 3 mesiaci. Fuha to ma nenapadlo. Môj prvý syncek mal prvý zubok az v 5 mesiaci tak to ma nenapadlo že už by mohli rásť skôr...

2812ivana
autor
20. nov 2018

@deti95060810 na kontrolu ideme až o 2 týždne, sama ho doma nevazim ale dúfam že pribera...

2812ivana
autor
20. nov 2018

inak hrozne začal slintat musím mu dávať podbradnicky hmmm možno to budú zubky

rencina_4
20. nov 2018

mna tiez ako prve napadli zubky, ono vies kazde dietatko je ine, no ked sa to tak vezme, kazde si prejde takym cucajucim obdobim

s1m.one
20. nov 2018

ano, uz mozu rast, pamatam si aj moja dost slintala vtedy, synovi isiel prvy az v 7. mesiaci

1sonda
20. nov 2018

mohol by to byť aj dojčiaci štrajk, čiže sa ti ustálila tvorba mlieka, tečie mu možno pomalšie ako bol zvyknutý a nechce ťahať...inak v tomto období aj moji dvaja aj iné deti, čo poznám, žužľali päste a slintali, zuby sa objavili v 6.-8. mesiaci...

lorela
20. nov 2018

Moja dcérka to tiež robila, a to už hneď od prvého týždňa a bol to signál, že je hladná 🙂

kicilanka
21. nov 2018

bez olizovania a cucania ručičiek, prstíkov rúk a postupne aj na nožičkach sa dieťa jednoducho nenaučí ovládať svoje končatiny 😀
už dávno neplatí že u každého dieťaťa výjde prvý zúbok až po 6tom mesiaci...je to individuálne....
moja 3tia mala na rok kompletné zuboradie (!!) na rozdiel od prvej, ktorej prvý vyliezol až po 7mom mesiaci
...dieťatko po narodení už samovoľne pri prvnom pocite hladu začína pchať do pusinky pästičku presne tak isto, ako otáča hlavičku do strany, že odkiaľ príde potrava...
pokiaľ je bábo spokojné, je to prirodzené 🙂 a netreba riešiť...

2812ivana
autor
22. nov 2018

@1sonda je to dost mozne posledne dva dni mam pocit ze malo pije...2min na prsniku a koniec viac nechce jeduje sa a stale hrizie tu pasticku...uz som si zacala mlieko odsavat aby sa nespomalila tvorba. myslis ze sa to znovu upravi ze bude lepsie papkat....

1sonda
22. nov 2018

@2812ivana jasné, upraví, teda ja v to verím, nebola som ktovieaká dojka, s obidvomi detičkami som mala problémy, ale dlho sme to potiahli...u mladšej bol problém napr. aj keď som jedla čokoládu alebo zrejúci syr (veľa), čím nechcem povedať, že to je u vás, len, že môže byť niekedy potravina, čo bábätkám vadí a aj preto sa môžu odťahovať. A len prikladaj, podľa mňa je dobre, že si odsávaš, môžeš skúsiť bylinky benedikt lekársky (ten som pila ako čaj 3x denne, sú aj kapsule) a senovku grécku (tú som užívala ako kapsule denne 3x2). Niekomu pomáhalo aj viac tekutín alebo pivo alebo hroznová šťava. To prikladanie je dôležité, a za nejaký čas by sa to malo upraviť. A ešte niekedy vadí, ak dieťatko pije z fľaše, odkiaľ tečie rýchlejšie, potom nechce prsník (zas len u niektorých detičiek, ale môže byť aj to). Držím ti palce.

2812ivana
autor
22. nov 2018

@1sonda dakujem za rady...cajik na podporu tvorby mlieka pijem...pri prvom syncekovi som mala na zaciatku velke problemy, nechcel sa prisat alebo teda nevedel to a 2 mesiace sme bojovali o to aby sa to naucil. teraz to klaplo hned ale v 3 mesiaci bojkotuje. nechapem to ...z flase nepije tu odmieta. hmmm o cokolade som pocula mozno v tom nieco bude, vyskusam....

bariska
25. nov 2018

@2812ivana ahoj presne moja bude mat 4 mesiace a robi presne toto iste pytala som sa aj dr ale ona krasne pribera ze oni zvyknu mat laktacnu krizu a tiez si nervozne stale hryzie pesticku