O koľkej dávate spať 3 ročné deti?

kajark
10. júl 2012

Prosim vas o vase skusenosti s vecernym spanim vasich 3 rocnych deti... O kolkej ich davate spat ak este spavaju cez obed 2 hod. a kedy vam zaspia, ste pri nich kym zaspia? dakujem za vsetky odpovede ..

katren
10. júl 2012

my este 3 nemame, ale cez obed este stale spavame cca 2-2,5 hodky.....okolo pol jednej ide spat.....a vecer chodi teraz okolo deviatej-pol desiatej, nejako si posunuli spanie aj s Miskom....inak o osmej spavaju obidvaja 😉
Dominicka zaspi do 10minut a nie som pri nej...pekne sa ulozime, dame pusu, pomodlime a hotovo 😉 ja si idem popratat a ona spi 😉

berus222
10. júl 2012

moj syn este spava cez obed. moc nechce ist spat, ale potom spi 2-3 hodiny. niekedy ho po 3,5 musim zobudit. vstava o 7-8 rano (dlhsie ako do 8 ho nenechavam, budim ho) a vecer chodi spat o 22-22:30. u nas nieco take ako nocny spanok o 20. nikdy nehrozil od narodenia chodil spat o 22. na noc. uspavam ho tak, ze lezim vedla neho a ked zaspi, odidem a zatvorim dvere.

tinki
10. júl 2012

moja cez obed nespala od 2,5 roka a chodila spať už o 19-tej. Teraz je staršia, tak chodí o 20-tej..
A áno, musela som pri nej byť ja, alebo manžel....teraz keď je veľmi unavená, tak zaspí aj sama.

anjelicek26
10. júl 2012

@kajark - kazde dietatko spi inak, ma inu potrebu spanku, preto sa to neda povedat pausalne... moji chodia obaja teraz v lete, ked je dlho svetlo - spat neskor. Az okolo osmej do postele. V zime je to casto uz o siedmej. Pri malom som, kym zaspi. Zaspaval dlho sam, ale potom ho to akosi preslo 😀 Nevadi spi do par minut, hlavne, ze je klud. Cez obed tiez este spinkava.

Ukladaj ich, ked su unaveny, pokial nebudu unaveny, len sa predlzi doba zaspavania. Ak ti vecer nevedia zaspat aj po deviatej, je cas zrusit alebo skratit obedny spanok. Par dni budu mrzuty, potom uz bude dobre.

janulabj
10. júl 2012

budiček okolo : 7:00, obedny spanok od 12:-12:30, pospí 2 hodky, a večer medzi 21:00 -21:30 sa snažim aby spal 🙂 , na obed zaspava sam, aj večer , ale ked je doma manžel tak zaspava s nim, aj na obed aj večer- take rozmaznavanie :D

mobilo
10. júl 2012

ahoj ja mám už 4 ročného syna. Od 2 rokov nespával na obed ale cítila som, že to ešte potrebuje do večera on vydržal ale mrzutý bol. Náš starší syn on je totiž taký od narodenia , že keď ho neuspíme nespí . On by nespal aj 24 hodín. Keď začal mladší spávať len raz za deň začala som ich učiť spinkať spolu tak spia za obedom hodinu a pol mladší niekedy dlhšie....niekedy spia pol hodku.... no a večer mladší okolo 20 a hneď keď ho uspím idem staršieho ten zaspáva vždy hodinu nezaleži, kedy ho idem uspať 😀 😀 😀 😀 😀 no a áno uspávam ich oboch ...ale čas kedy sú hore ich musím totálne rozbiť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a ráno o 6 už štebotajú 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kaja73
10. júl 2012

moj ma 2 a pol roka-teraz v lete-hlavne pocas tychto horucav- mame uplne iny rezim ako obvykle,ale nevadi mi to skor vyhovuje-vonku je teraz nejlepsie az po 20h,takze casto ideme von az okolo 19,30 a sme tam aj do 21,30 a vychutnvame si chladok,ideme na ihrisko....
Teda nas rezime je teraz takito-vstava okolo 7h,spat ide okolo 14h,spi 2h a vecer zaspva az okolo 22,30h.

Nas normalny rezim je-spanok od 20h do cca 6h,potom ide spat okolo 12,30-spi cca 2h .

od 15m zaspava vzdy sam-aj cez den aj na noc a to dovtedy spaval so mnou v jednej posteli-behom 3 dni nabehol na postielku a samostane zaspavanie--on sam sa tak rozhodol.

Starsi syn nespal cez den od 18m a v noci spaval od 22h do 7h-do 10 rokov som musela byt s nim pri zaspavani-bal samoty a aj tmy.

k_a_j_k_a
10. júl 2012

Ja som deti od malicka ucila na rezim: o 8:00 vstavat, o 12:30 ist spat na cca 1,5-2hodiny. No a vecer do postele o 20:00. Pravdaze hned nespia, niekedy im to trva aj 45min. Starsia ma uz niekedy problem zaspat na obed, ale lezat musi, lebo je potom neznesitelna. A spavat s nimi nechodim. Nikdy som ani nechodila. Tulime sa mimo zaspavania. Mali sme aj obdobia, kedy vymyslali a chodili spavat neskor, pretoze cez den spali dlho. Ale to sme zatrhli a radsej ich najneskor o 15:00 budim, lebo aj ja chcem mat vecer s MM volno 🙂

tea333
10. júl 2012

moj syn ma len 2 roky, ale chodieval v zime o 8, teraz chodieva o 9. Je to lepsie, lebo cez obed si pospi aj 2 hodiny, a potom mozme vyuzit podvecer, ked nie je tak teplo a spat chodieva, ked je uz trochu dychatelnejsi vzuch a menej slnka 🙂
cize som ho nechala zaspavat v tu istu hodinu, len cas sa posunul na letny 🙂

kvetka08
10. júl 2012

Mám dve deti. Už sú staršie ako tri roky. Ale obidve deti mali od malička svoj režim a ten dodržiavame doteraz. Na obed spali vždy a ešte aj teraz sem-tam (podľa únavy 6r.) Večer do 20-tej vždy v posteli, nikdy nebol problém, neležím pri nich, prečítame rozprávku a pekne si zaspia. Budíček ráno medzi 6.00-6.30 hod. - vyhovuje mi to, vstávajú samé, sú tak naučené, nakoľko je potrebné aj mne chodiť do práce. Cez prázdniny občas dovolím ísť spať o hodinku neskôr, ale to ranné vstávanie už majú v sebe. Na obed chodievali spávať medzi 12.00-12.30 a spali 2 hodinky.

nice202
10. júl 2012

nezaspi sama. uspavam ju. ma dva rocky. vecer chodi spat ako kedy. vacsinou od 20,30 do 22,00. poobede ide spat o jednej druhej a spi hodku az dve

bobocka
10. júl 2012

drobec ma dva a tristvrte.rano vstava medzi siedmou osmou.poobede spi okolo pol druhej (zalezi od toho kedy sa naje) a to niekedy potiahne polhodku,inokedy dve hodky.neriesim,kolko chce,tolko spi. a niekedy poobede vobec nespi,vacsinou ked niekam ideme a mame celodenny program.vecer chodi spat okolo osmej,v noci sa uz nebudi.ak cez den spi,tak vecer zaspi do polhodky,ak cez den nespi,tak vecer do 5 min zaspinka 🙂

severankasr
10. júl 2012

budeme mat tri roky, od 2,5 roka nespime vobec cez den. chodi spavat po 22:00 hod.

zuzkalenka
10. júl 2012

Naša cez deň už nechce spať ale keď sa to podarí tak spí aj 2h potom ide spať okolo 21:30 a keď cez deň nespí tak večer okolo 20:00 máme už pokoj.
A ráno sa budí okolo tej 07:30h

nikolka2
10. júl 2012

Ja mam dva a pol rocneho a spi o 12 na obed do 3 ,,,a vecer chodi cez skolsky rok o po športe spat 😀 a teraz cez prazdniny o 9 🙂 a mam aj 5 rocnu dceru a ta spí v skolke a vecer o 9 hajat ,,,ja si pamatam z mladí , ze aj my sme tak chodili so sestrou 😀

mandragora22
10. júl 2012

ahoj, nemame este ani 3 roky, ani zdaleka. cez den je to max. hodinka a inak funguje od 8.00 - 22.30 (plus-minus 30 minut), co sa neskor rano zobudi, to ide neskor spat. proste funguje denne vyse 13 hodin uplne v pohode. noci prespi az na pitie mlieka a cikanie 😉

mukiii007
10. júl 2012

Mne Lia vstáva o pol 8 - 8 s tou istou vetou - ,,Dobré ráno, slniečko sa už zobudilo!". Poobede ju dávam spať, niekedy však nezaspí. Zvyk je taký, že ak nezaspí do 2, už ju potom spať nedám, pretože by večer zaspala až po 11. Dnes spinkanie nebolo, takže zaspí okolo 9 určite. Na toto si už zvykla, takže je to pre nás už normálne. 🙂

lujza123
10. júl 2012

rano o 9 tej vstane, poobede nespi a vecer ide spat o 9 tej..zaspava sama..teda chvilku s nou polezim porozpravam rozpravku a potom si budto v izbe citam alebo idem do kuchyne ale nechavam otvorene dvere a zaznute male svetielko. Dni ked chodim do prace vstavame o 7, cez obed pospi hodinku do cca 2 a vecer zaspi az o 10 tej

veronika81
10. júl 2012

v zime už o 20.00 spal, teraz v lete chodí okolo 21.00, niekedy aj 21.30 - komu by sa chcelo v takom teple 😝 Ráno vstáva medzi 7.00 - 8.00, cez obed nespí už od dva a pol roka.
Pred spaním mu čítam alebo hovorím rozprávku, do 10 minút zaspí.

prasiatko30
10. júl 2012

Jasne ze cez leto je trosku volnejsi rezim - takze siestu - som radsej ked nespi lebo vtedy vydrzi aj do polnoci co mi cez tyzden nevyhovuje lebo este chodi do skolky a musi vstavat najneskor o 9 tej a to je horor. Vikend je volnejsi rezim a to chodi aj po polnoci - minuly vikend este o pol jednej behala s kamosom po zahrade 🙂 a to obycajne stravi 2-3 h v bazene ale ona sa asi nabija cez tie slnecne panely co ma zabudovane

cicimotinka
10. júl 2012

Ráno sa budí od 6,30 do 7,30, ale vstávame o 8,00 - máme také "odpočívanie a oddychovanie" - bavíme sa, čo budeme robiť a nejaké rozprávky vymýšľame a tak... na obed spí od cca 13,00 - 14,00 zhruba 2 hoďky, niekedy aj viac ale max. do tej 17,00 ho nechám... kým zaspí, ležím pri ňom, niekedy spím prvá ja, niekedy ma vyhodí variť obedík, aby tatinko nemal hladné bruško... no a večer chodil o 21,00, teraz, keď je svetlo a občas sa aj zdržíme vonku, tak okolo 21,30-22,00... to už zaspáva sám v postieľke... to je tak 90% dní, niektoré dni nespí poobede vôbec, a niektoré má problém večer a počujem ho ešte o 23,00 kecať s plyšákom... 😀

ivinka7
10. júl 2012

Ráno vstávame o 7,00 hod, na obed si pospí cca od 13,00 do 14,30 hod , večer zaspávame o 21-21,30 hod. Zaspáva so staršou sestrou v izbe bez našej prítomnosti.

silvinkalilinka
10. júl 2012

My mame teraz paradny režim.... ide snami okolo 21-22 h., do postele a vstava medzi 9 až 10 rano....
poobede pospi 2h, neni to vždy ten sity cas ale nech sme kde kolvek vždy potiahne 2h... a to ma 2,5roka ja som max, spokojna s jej režimom....

sssimi
10. júl 2012

Sarah má strašne blbí režim. Chodíme s ňou až o 22hej, zaspí 22:30 až 23:00, ráno vstáva o 7:30, poobede jej v pohode stačí hodina, teraz ju nechávam poobede 2 hodiny a večer mi zaspí aj po 23:00. Už sa teším, keď jej zruším poobedný spánok. Zatiaľ ho ešte vyžaduje.

indiankaindi
10. júl 2012

Naša chodievala spať o 8 najneskôr a vstávala o 7, keď chodila do škôlky, teraz cez prázdniny ide spať okolo 9 a vstáva okolo 6 plus mínus 🙄 Na obed nespí, nechce sa jej, keď je teplo. A večer prečítame rozprávku, dáme pusu a zaspáva sama. Už od malička. Ja som bola pri nej, keď zaspávala asi tak do roka, potom som s tým sekla, naučili sme ju zaspávať samu a je to lepšie aj pre ňu aj pre nás 😉

mummy01
10. júl 2012

moj skoro 3rocny chodi vecer o 20.00 a zaspava sam,rano vstava medzi 7.00 a 8.00 a cez obed spi polhodinku az 2 hodky a to pri nom lezim kym zaspi.

stanislavao
10. júl 2012

nas zaspi vecer okolo pol 8 - 8, rano vstava skoro, niekedy uz pred 6 a potom ide spat okolo 11 doobeda a spi 1,5 - 2 hod. zaspava vzdy sam.

mircalla
10. júl 2012

No je to individualne, niektore deti potrebuju spat viac ako ine. My vstavame medzi 7-8 hod, poobede zvycajne hodina a pol a pred 22 hod mi nezaspi, casto az o 22.30-23 hod, co je na nervy, lebo potom uz nemam cas fakt na nic. Zaspavame pri kojeni, ved mame "len" 2 roky....

milka1978
11. júl 2012

môj synček chodí spávať ešte aj na obed, niekedy spí 2 hodinky a niekedy pretiahne aj na 3 podľa toho aké bolo dopoludnie náročné 🙂 , večer ho dávam spať okolo 8 hodiny a nezáleží či je leto alebo zima , chcem aby si udržal takýto režim , a ráno mi vstáva okolo 7 - 8 hodiny , chodím s ním zaspávať aj na obed aj na večer , pretože keď zaspáva sám, trvá mu to veľmi dlho a ešte sa častokrát hrá na posteli a keď som pri ňom ja tak zaspí za 10 minút a ja mám trocha pokoj 😉

palomka
11. júl 2012

moja 3 a pol rocna dcera vstava okolo 7.30 a cez den nespi ale niekedy sa mi podari ju presvecit a zvykne pospat nieco cez hodinku a vecer ide spat vzdy po 22.00 skor mi este nikdy nezaspala a je jedno ci cez den spala alebo nie... spi s manzelom v detskej izbe lebo mame male babatko, predtym sme precitali rozpravku a zaspavala sama