Občasná zlosť pri bábätku

hanka6105
22. júl 2016

Ahojte kočky, mám na vás jednu otázku. Mám 5 mesačného synčeka, ktorý je vcelku dobré dieťatko, občas klasické problémy, ťažšia začiatky. No občas sa mi stane, že sa na neho nazlostim, nebijem ho ani nič podobné, no priznám sa, že mi obcas uz lezie na nervy. Zväčša je to ale v noci, keď vymysla, ja som unavena a musim ho aj hodinu uspavat, obcas i rano, ked ja chcem este spat a on uz place, co chce vstavat. Ha uz mam pocit, ze som asi nemala mat babatko, ze som zla mama 😢 Za drobca by som aj zivot polozila a keby sa mu cosi stane tak to neprezijem a to vsetko si vravim i v navale zlosti i to ze on zato nemoze i pocitam do 10, no niekedy to nepoha. Predtym som nikdy nebola taky nervak. Zacalo to asi ked mal 2-3 mes. a uz sa mi nervacil v zavinovacke, tak som ho v navale zlosti tak silno privinula k sebe aby sa ukludnil, no nepomohlo a ja som si to potom vycitala. Nikdy som ho neudrela, ani som ho nejako nehodila, to by som nikdy nespravila, ale obcas uz toho je na mna moc, hlavne ked aj vidim, ze priatel spi a ja hore a maly sa nervaci a chce sa nosit. Viem, ze to nerobi schvalne, ze ma chce citit a to vsetko. No obcas sa i tak nazlostim a tak v duchu obcas i nahlas si zanadavam skaredo 😢 Len ma tu neukamenujte, malickemu som nikdy fyzicky neublizila, chcem sa len poradit, ci i niektora z vas straca, stracala nervy a z casu na cas sa nazlostila alebo spravila nieco, co ju mrzelo. Samozrejme nemyslim nic zleho, ziadny fyzicky utok. Ja uz si myslim, ze som ozaj zla mama, ked kazda kamoska mi povedala, ze nervy nestracaju a ze su trpezlive 😢 Dakujem za pochopenie! 🙂

glorikarebeka
23. júl 2016

@hanka6105 ani jedna mama neni dokonala,kazda mama chce pre svoje dieta len to naljepsie.A vobec si nevycitaj,ze si zla mama,je to aj vycerpanost,trocha stres,je to pre teba vsetko nove a neni si jedina co zaziva taketo stavy,je nas tu more takych len si to neprizname a never mamam co ti vravia,ze take nieco neprezivaju.Neboj maly trocha povyrastie a bude fajn a odpocivaj ked odpociva aj maly aj ked to niekedy nejde,ale skus to,ROBOTA POCKA

monikaparson
23. júl 2016

@hanka6105 Ja nechcem byť za drzú alebo nechcem sa ťa dotknúť, ale prosím ťa, čo tu trepeš, že by ťa nemal rád, lebo občas zúriš a pod. Ja neviem, ale ty si asi veľmi málo dôveruješ a sebavedomie tiež nie je kto vie aké, však? Ako som písala, na tom musíš len ty zapracovať a začať si dôverovať, že robíš to naj. čo vieš. Potom aj to mrne je viac plačlivé a pod., lebo ty si uzlík nervov. Takže sa daj do kludu a bude dobre.

alby2014
23. júl 2016

@hanka6105 jake, ze sa neda, ked kojis???V sobotu, muz rano vezme maleho, prebali ho, prezlecie donesie do postelel, v polospanku nakojis...muz vezme ide samu venovat a ty dve hodiny rano este spis....

nesetri svojho muza, nie je dovod.

glorikarebeka
23. júl 2016

@alby2014 nie kazdy muz je taky sikovny,nevies aku pracu ma jej chlap,moj sa tiez nejako nezapajal ked boli deti male,ale okolo roka uz som ani nemusela hovorit a spravil,zobral obe von a pomaha akosa len da.A ani nemohol pomahat kedze vstaval o 3:00 a isiel do prace

nicolle21
23. júl 2016

Napadlo ma, ci sa rano nebudi na svetlo? My sme kupili zatemnovacie zavesy minulu jar, lebo dieta sa postupne budievalo skor a skor a skor a uz o 6tej som povedala dost.. Odvtedy zatahujem na noc aj na obedny spanok a spi lepsie, rano taha vzdy do 7mej 🙂

eldane
23. júl 2016

;o))))) neblazni. Nie si zla matka, len nie si stroj... vsetko ti uz napisali dievcence predo mnou. Iba taka vlastna skusenost... ja som si v istom obdobi synovho zivota predstavovala ako vezmem vankusik, pritisnem a ten plac potom prestane... ty si oproti mne slaby odvar. Teraz mam 1,5 rocne babo a ani nemozem byt stastnrjsia. Keby sa dalo tak by som za neho aj dychala. Hlavu hore. Dobre bude.

alby2014
23. júl 2016

@glorikarebeka ja prebalenie a prezlecenie 5 mesacneho dietata a zabavenie ho na dve hodky, aby mojej zene nehrablo, aby sa vyspala raz do tyzdna, napr. zo soboty na nedelu... co znamena, ze muz sa vyspal z piatka na sobotu....naozaj nepovazujem za extra danost, na ktoru musi mat muz nadrpirodzene schopnosti a zrucnosti. Kolko zien - prvorodiciek sa boji prezliekat, kupat...nikdy predtym nemali babo na rukach a proste musia ( a nie nemame to v sebe), tak aj on by musel...ked musis tak musis...najlepsiu radu, aku som dostala od mojej svokry bolaveta: Eva, Peter musi robit vsetko, co ty, vsetko od momentu, ked prides z porodnice...a ty mu to musis dovolit.

Ak sa muz zapoji ( je jedno, ci bude kocikovat, ci si zena pospi, ci co...to je na dohode, co ta zena chce) benefitom ma kludnu, pokojnu, vyspatu aprtnerku s chutou na sex. 😀 Mozno im to treba podat tak.

glorikarebeka
23. júl 2016

@alby2014 ano ja suhlasim.ale to je uz ina tema,nemam rada matky ktore si myslia,ze muz to nezvladne,jasne zvladne len niektory nemozu,nechcu ja som mojho musela cez noc nechat vyspat lebo mal taku pracu,ze tak zavcasu vstaval a musel fungovat 10 hod,ale ked prisiel tak v pohode.Len ja moc neviem co je to cez noc bdiet nad detmi lebo mne spali 🙂 takze som bola v pohode aj ja.Ako malinke som mala obe perfektne,zato teraz mi daju zabrat tak mne moj teraz pomaha ako sa len da,ale cez noc spia,chvala Bohu

modraslza
23. júl 2016

@alby2014
@glorikarebeka moj muz sa do casu straveneho s nasim dietatom tiez nehrnul..prvy pol rok absolutne nic,ale naozaj ze absolutne nic... od druheho polroka som si nasla hobby iba preto, lebo som chcela mat chvilu pre seba (na dve hodinky tyzdenne)kedze som uz tahala z posledneho a on mi tvrdil, ze nevie a nevie... ale musel teda travit cas s dietatkom, no poviem ti krmit ani raz prebalovat dva krat za cely cas i to napisane do nohavic, ked som prisla domov...teraz uz 3 roky i nieco, dieta uz same chodi na toaletu, same sa naje, sama beha, chodi , hovori i oblecie ci ukaze co si chce obliect a uz je to ok, uz su zohrana dvojica, jedia z jedneho taniera nakupuju spolu atd a i mne je fajn. Ja tvrdim su muzi, ktori sa boja dotknut sa novorodencov, nie to este nakrmit ich ci prebalit ci prezliect, ked este hlavku nedrzia..a potom neskor este nevedia vyjadrit svoje potreby pocity a su muzi co sa boja ostat osamote s malym dietatom, moj je taky i ked to nepriznal mal vseliake ine argumenty, vsetky mozne i nemozne ale prave ten jediny dovod vylucil 😉

margarita
23. júl 2016

@hanka6105
mas divne kamosky 😉 ja to poznam, uz 4.x je to podobne, skratka nie sme stroje, ale normalne unavene, vycerpane a nevyspane zeny plus hormony a dojcenie a vsetko dokopy.
mozno Ta potesi toto, nepisala som to ja ale spoznam sa v tom tiez
http://babetko.rodinka.sk/zo-zivota/rodicovske-...

hanka6105
autor
24. júl 2016

Babeny, vsetky ste super. Velmi ste ma podporili, pomohli a tuto noc sa snazim predychavat. Nuz nic sa neda robit a musim si s tym mojim vazne pohovorit, pretoze nech mi maly akokolvek v noci place aj ked je uz najedeny, on sa nepostavi asi ani keby sa uz zajakaval uplne. No na zaciatku to bolo lepsie. Priznam sa vam, ze tym padom ani sex nemavame vobec. On chce, ale ja uz vobec nemam nato chut hlavne preto, ze vidim ze mi nepomoze nijako v noci a cez den ano, ale a nechutou. Tvari sa, ze mi to vsetko vravi zo srandy ako vetu typu (to fakt ho musim prebalit, ty ho bez prezliect a neviem este vela toho), ale citim z neho, ze to mysli naozaj a najradsej by sa zbavil vsetkych povinnosti. Koceny ja som s nim nieco cez 3 roky a ked to pojde takto dolu vodou aj po tej sex. stranke, tak neviem ako dopadneme ☹

monikaparson
24. júl 2016

@hanka6105 Za mňa, myslím si, že aj zo strany chlapa sa to dá pochopiť. Ty si matka, musela si sa zmeniť. Neviem ako to ináč napísať, ak už aj kvôli tejto hodine, neslúži mi tá hlava tak. My to tak máme dané, padneme do toho. U chlapov je to iné, ty ho to musíš naučiť a musíš mu úprimne povedať ako to vnímaš a cítiš, ináč to možno ozaj dopadne tak ako sama píšeš, ale vinný budete obaja. Môj muž tiež bol taký aký bol, ale ozaj musím povedať, že sa z neho stal jeden úžasný otec a manžel. Lenže tiež to bolo o tom, že ja som proste ticho nebola a musel. On kúpe, umýva zuby, chystá do postele, to je vlastne taká rutinna asi od mala zaužívaná u nás. Ako začala jesť, tak on kŕmil, keď bol doma. Zadať niečo, čo bude robiť on, čo budú mať spoločné. My sme to vyslovene cez tú kúpeľ vzali. Malá sa rada kúpala a chcela som, aby mali niečo takéto spolu, čo bude len oni dvaja robiť. Tiež býval z toho taký nijaký, že malá s nim nechce byť večer, uspať ju nevie a pod. Doteraz sa spolu kúpu a vždy keď počujem ako sa tam spolu rehnia, je to na nezaplatenie a tých 15-30 min, čo mám pre seba ani nevravím. 😀 Knižky, hračky, čokoľvek čo ho dokáže zaujať nech robia spolu. Prerába izbu, nech je tam s ním, nech si leží na zemi, ak už teda leží na bruchu a okukáva. Jasné, treba dať bacha, aby niečo nechytil, čo by mohlo ublížiť, ale tak všetko sa dá. Dať tam tú deku, občas sa tata prihovorí, ukáže čo robí, povie mu čo robí a bude to super. Zavri ich tam, ak by mal mať blbý pocit, že sa s malým baví, aj to zvyknú mať a uvidíš, ako sa im to zapáči. 😉

alby2014
24. júl 2016

@modraslza ja tvrdim, ze to je blbost, lebo keby musel tak musi...ako kazdej zene ako vyhovuje, ale pre mna nepredstavitelne... ze by sa muz do cca troch rokvo zapajal minimalne, uplne nepredstavitelne...

dominikav123
24. júl 2016

Joj sa smejem na niektorých komentoch 😄
Dnes ked sa mala zobudila 3:40 a cca do 4:30 mala strašnú potrebu kecat v postieľke (3 mesiace) mala som chuť ist do obývačky a nechať ju tam samu s mužom 😄 A uz od šiestej hore, spať ani za svet.
Tiež mam dakedy chuť predať ku cigánom (vtip) ale žeby som sa mala cítiť ako zlá matka to veru nie. Sak nie sme stroje. A to ja mam super dieta co skoro neplače a vie aj pospať, len som asi hrozne pohodlná 😄

veronicka88
24. júl 2016

Zlatk,onadych,vydych,nádych vydych....zlá matka je tá ktorá pri dieťati pije,odsadxa ho od seba,nehrá sa snim,nemení ho....sme ľudia!!!nič na nim nenecha následky len ty si nervozna a potom je aj malý,môj mrbus je od malička tak nervovo so mnou spojený že veľa ľudí ani nechápe....keď mam týždeň pred kramami chudacik je jak z divých vajec:Dchce to čas,ešte si zvykate na seba...mne to trvalo asi rok....ja som kojila takže muž bol oslobodený od vstávania k malemu(silvus ma pol roka silné koliky) ale zato od narodenia kúpe len on ak je doma,ja chystám zbytok....a robí to dodnes...hlavu hore musíte si nájsť systém ešte to chvilku potrvá....

glorikarebeka
24. júl 2016

@modraslza toto som ala aj ja,nastastie som mala veeelmi dobre deticky obe,ziadne nocne vstavanie ani koliky,ani zuby,ale ako povyrastli tak davaju mi riadne zabrat,ale muz je teraz fantasticky ani ma nepotrebuju 🙂 ked niekam idu.A ked som bola v porodnici tak som sa bala ako budu bacovat a super,vobec za mnou neplakala,mala bola spokojna.Myslelea som si,ze ani spat mu nebude chciet a vsetko zvladol,nepotreboval ani jednu babku 🙂

glorikarebeka
24. júl 2016

@hanka6105 neboj ono sa to utrasie a poznamky tvojho draheho ber jednym uchom dnu a druhym von a oddychuj ked maly spi

orieska325
24. júl 2016

Z mojej skusenosti aby si sa citila mozno lepsie...mne syn spal a kakal prve 3 tyzdne...potom zacali koliky,zapcha nevedel sa sam vykakat plakal vsade kociar nehrozi ani v autosedacke nechcel byt..bolo to strasne plakala som schudla som kazdy iba radil nic nepomahalo,dietatko potrebuje dozriet zvyknut si na svet a aj na teba a ty nanho postupne si vybudovat vztah..chce to cas a trpezlivost,ukludni sa su aj horsie veci na vsetko budes s casom s usmevom spominat..u nas sa to ukludnilo ked mal 6 mesiacov,uvedom si ze je malicky a vela veciam nerozumie a hlavne ti nevie povedat preco prave placka resp.Nemoze spat..casom zistis..a aby som Ti dokazala ze je to tak, tak o mesiac mam termin porodu🙂a uz sa tesim na babatko🙂uz budem vela veci vediet..prvy syn ma hlavne naucil trpezlivosti a to robi doteraz🙂

modraslza
24. júl 2016

@hanka6105 daj mu cas ..znova hovorim muzi nemaju materinsky instinkt, a je kopa muzov co sa takto sprava k babetkam a neskor je znich super otec a naopak kopa muzov co sa snazi na zaciatku a neskor sa potom vobec nezapaja do spolocnych activit..takze daj mu cas, sex isiel dole vodou aj u nas po pol roku to bolo lepsie 😉

modraslza
24. júl 2016

@alby2014 tak ano keby musel tak musi, ale ja som chcela, aby on sam chcel a nie aby musel, musiet a chciet su dve veci ...nutit muza do activit s dietatom tiez neni riesenie 🙄 proste su muzi so chcu a su muzi co nechcu...moj mi radcej navari trojchodovu veceru ako okupe malu 🙂 ale ostatne uz zvlada 🙂

glorikarebeka
24. júl 2016

@modraslza dobre si napisala lebo starat sa o babatko a rocne a viac rocne je rozdiel a ked budu pubertiaci potom to bude makacka