Odsudzoval vás niekto, že ako vychovávate svoje dieťa?

denaalubos
22. nov 2012

Stalo sa aj vam, ze ste ziadali odpoved na svoju otazku alebo potrebovali pomoct, poradit, a miesto toho sa vam dostalo len kritiky, osocavania a niekedy az urazania??
Je to nechutne a je mi zle zo "super mamiciek", ktore svoje deti ucia podla kniziek, a ony robia v setko najlepsie. Na vsetko maju spravnu odpoved a ine odsudzuju lebo, ony maju na veci ine nazory a hlavne je to ze tie ich su spravne, A vsetky ostatne mamy su nanic a tyraju svoje deti, priklad tym, ze ich denne daju na par minut do choditka. A ak nemas rovnaky nazor, tak sa bude do danej diskusie stale a stale zapajat a vtierat az dotycnym z toho ostane zle a uz nedokazu na ten odpor odpovedat .... Je to trapne a ponizujuce. Prosim nech sa sem zapoja len tie ktore, sa uz s tymto stretli tu na MK. A tie ostatne prosim, nech sa nezapajaju. 😔

nikasik
22. nov 2012

@denaalubos myslim si tiez, ze tato tema vyzera dost burcujuco a ked ste take ustretove vy "nesuper" mamicky tak preco same rozdelujete MK na dva tabory??... tak ako niektore "supermamicky "vedia vnucovat svoj nazor tak aj niektore "nesupermamicky" vedia vnucovat tiez ten svoj nazor.... a povedzme si pravdu..je to tak!... kazda mamicka nech uz sa riadi cim chce nic by nemalo byt prehnane... ANI jest cele dectvo len bio stravu, ktora je pestovana na pochybnych farmach ci zavodoch alebo niektore teda klobuk dole len z domaco vypestovaneho co v dnesnej dobe nieje mozne ale ANI davat detom zase vsetko co sme kedysi my alebo nasi rodicia jedli a sme tu.... su to sposoby zivota ktore delite na dva tabory a zaroven aj same delite MK... preco vam tak vadia mamicky ktore su presvedcene ze nove sposoby su spravne?.. kazdy vychovava svoje dieta po svojom... preco extremistkam vadi to ze niektore davaju deti do chodakoch alebo im davaju kravske mlieko pred 1 rokom??.. ved su to pre vas cudzie deti!!.. oni budu mat problemy s chrbticou, ci ploche nohy alebo skoliozu ale prejavi sa to az v puberte a vtedx si ktora matka povie ze ano je to dosledok chodaku ked je to rozdiel cca. 10tich rokov???.. ani jedna... ale pamatajte si ze problem pokial nieje geneticky dany taky vznikne len na zlych zakladoch.. struktury tela su makke a podajne takze zaklad na skoliozu ci ploche nohy je jasne praaave z toho choditka lebo chyba bola v zakladoch..nejde t len o pad z chodaka....toto bol extremny nazor...ale ja som zase za nejaky ten stred.. preco nie na po hodky za den... trebars nieco vybrat z rury..dokoncit jedlo alebo pripadne ine veci cez den... ak je dieta pol hodku v chodaku samozrejme ze mu to neuskodi.. ak vypije kravse mlieko v 11 mesiaci a nie az po 12 mesiaci tiez sa mu nic nestane... chapes ma o com tu tocim uz tak dlho???... z kazdeho si treba vybrat to svoje a neosocovat druhych... nadavas na supermatky ako vam "vnucuju svoje nazory " ale trochu sa zamysli nad tym co tu robis teraz ty... nic extremne nieje dobre.. treba si vziat z kazdeho trochu... tu osocovanie nieje na mieste ani z jednej strany... preco prispevok niektorej supermatky neodignorujes, ale hned sa do nej obujes aby tu neprispievala?... robis presne to iste co niektore tie tvoje supermatky, ale nevidis to.. ludovo povedane "series si do huby" 😝 asi drsne povedane, ale napisala si hned aby tu tie supermatky neprispievali a aby sa zapojili len tie ktore to uz zazili...tak ano zazila som to co tu pises od supermatky...ale zazila som aj to od "nesupermatky" ze jedny vnucuju svoj nazor a nic sa im neda povedat lebo si myslia ze su dokonale...kazdy extrem je chory!!! ... ja sa riadim tym co ma moje dieta rado a co ho robi spokojnym dietatom... ak je to kusok salamky tak je to kusok salamky...ak je to bio spaldova muka tak je to bio spaldova muka... vyhodis aj mna?? 😠

nikasik
22. nov 2012

ja velmi dobre chapem o com to tu cele je... vyjadrit opacny nazor znamena podla niektorych ze ho hned ponizujete a davate ho "dole"... zhadzujete, zahambite.... 🤐 🤐 🤐 tak cely MK bude o chvilu len jedna velka zamknuta stranka lebo opacne nazory sa tu neakceptuju ako od supermamiciek tak od tych co niesu supermamicky.... je to rovneke od vas oboch taborov... 😢

lauritka
22. nov 2012

@nikasik suhlas. vsetko s mierou, nic by sa nemalo prehanat 🙂

slavik79
22. nov 2012

ja verim tomu, ze kazda matka robi pre svoje dieta vsetko s najlepsim vedomim a svedomim, ale ked reagujem na otazku, alebo sa nejakym sposobom zapajam do temy, tak asi preto, ze mam k tomu co povedat. ked otazka znie, od kedy davat dieta do choditka, tak nebudem odpovedat - robis vedome zle vlastnemu dietatu! ked otazka znie, ci prebalovat pokakane dieta v noci, tak nebudem odpovedat - ako casto si ty menis tampon (!) niektore matky tu na fore vyslovene cakaju na "nevhodne" polozenu otazku a v tom momente im len tak lietaju iskry na klavesnici..bohuzial, a to som si vsimla dost skoro, tu na konikovi chyba mnohym matkam elementarna vlastnost, a to je slusnost. pretoze toto co si dovolia tu, by si nikdy nedovolili niekde v parku, len tak vmietnut cudzej zene do oci...len preto ze je to anonymne forum,, nebudem predsa urazat ine matky..a tym co to robia, odporucam sem tam vybehnut medzi ludi, nech vidia ze svet nekonci vypnutim pc.

ninison
23. nov 2012

@evuska32 @clarissa @denaalubos @jasmik
baby a nie je tu sukromka - "som v prvom rade zena"? 😀 teda, dovolujem si zaradit sa do tejto skupiny... matka, partnerka, kamaratka a karierieristka som az v druhom rade a verim tomu, ze ak budem spokojna a stastna so svojim zivotom v prvom rade ja, babatko bude stastne tiez.
inak MK mi velmi pomohol pri vybere napr. kocara, bejby monitora a podobnych zalezitosti, kde som nechcela porovnat len parametre na internetovych shopoch, ale precitala som si skusenosti a komentare mamiciek, takze za toto plus.

vavrova1334
23. nov 2012

nooo nehcelo sa mi to cele čitat,, ale asi takto no podla našej vlady patrim zrejme do basy,, alebo už na cintorin,,lebo som dalšia osoba,ktora taha od vlady len dalšie statne peniaze a naš ficko potrebuje novy model autička. a samozrejme mam problemy hned už len s občianstvom,.. tak aj s nehnutelnostou,, a kopu inych,, nastastie na vela veci sme teraz dvaja a mame par rychlych riešeni,,, no teraz mi ešte aj rodičak češi zobrali a musim to vybavovat na SR,lebo tu žijem so SLovakom no je to otras, a ked nejakej mojej kamoške rozprvam čo ma trapi nebodaj sa jej j zosypem tak len na do mnou kruti hlavou,, ale ja beriem druhy dych,, moj syn je stastny ked som ja stastna,, a on vie,že ja pre neho spravím uplne všetko,, uplne !! aj odstrelim našho fica ked bude treba 😎 a tiež by som pre maleho chcela len to naj,, to najzdravšie,, najkvalitnejšie,,, ale ako prvorodička a bez rad starych mam,, učim sa sama a na vlstnych chybach takže som omylna a nedokonala,,, a asi teda nepatrim do katekorie super mamy,, no a proste otehotnela som podla mna typickym sposobom z lasky,, v domneni šak stači robit a je pokoj,,, ale doba je taka,že treba x veci ,,,okolo toho hlavne ked ja som česka a mam slovenskeho chlapa... a tak sa snažim dohnat aj toto,, že teraz už treba vediet dopredu aspon 5 rokov kde rodit a ako aby bolo aj papierovo všetko podla všetkych možnych a nemožnych uradnikov,,,

trnka77
23. nov 2012

@nikasik hovoríš mi z "duše",presne tak,stačilo by trochu tolerancie a nebrať opačný názor ako kritiku 😉

kepassa
23. nov 2012

neriesim, zi a nechaj zit, nech si kazdy robi ako uzna 🙂

traktor
23. nov 2012

dala som to pod clanok, ktory vcera vznikol a dam to aj tu..za seba..nepaci sa mi tato tema ..nepaci sa mi ani ten clanok , ktory bol vcera zalozeny..lebo toto je zas dalsi krôcik k tomu..ze sa konik deli na skupiny, ktore len bojuju, ..bez toho aby vedeli prijat kazdy nazor, aby vedeli ten svoj povedat tak normalne s davkou tolerancie - poviem, nenutim svoj nazor, neurazim mamu, ktora to vidi inak..neskôr aj tak zisti, ci to co robi, robi dobre, ci zle ..spejeme k tomu, ze sa kazdy zavrie do sukromky..a bude sa tlapkat po pleci a ohovarat druhu skupinu, miesto toho , aby verejne, ked k teme nieco ma povedal svoj nazor, ked si za nim stoji..ale slusne, ludsky, citlivo..bez urazok..a ak vidim, ze to druha strana nechape, alebo nechce pochopit o com pisem,tak bez prehovarania, bez vsetkeho radsej s temy odidem..novomaminky to tu maju tazke..ked vidia tieto boje, tak sa maju strach aj nieco opytat, lebo 2 skupiny proti sebe bojuju..a nakoniec sa fakt nebude koho pytat, lebo kazdy bude skryty v sukromke..to o tom to tu je?nie o poradeni, o najdeni pomoci, o novych priatelstvach, o uvolneni sa s toho nasho bezneho stereotypu.. ..?.presne ako pise
@kepassa zi a nechaj zit..

gubcikova
23. nov 2012

neviem prečo ale názov mi tak pripomína nápis na petícii

malinkaaninka
23. nov 2012

koľko z tých "supermamičiek" čo tu vyisujú tie super rady sú doma,v realite bez monitora obyčajné žienky.možno sfleku vymenuješ desať lepších ako ona,akurát sa neskrývajú za monitorom a vieš o nich všetko,nielen to ,čo napíšu na sklo. 🤐 🤐 🤐

lilysk
23. nov 2012

@chryse Ano presne ako pises 🙂
Ale ked sa pytas uz nieco take na co musi mat aj nejake realne info ,ze kde je yoga v KE pre mini deti to uz nevedela 🙂)))
Som nesmierne statsna ,ze taka tema tu este nebola 🙂)))))))))))

denaalubos
autor
23. nov 2012

@cawes dajte link nech sa zasmejem aj ja :-P

anos18
23. nov 2012

@ematko29 Cauko, ja sa pamatam, ze este ked som chodila do skolky, som vecer pila sunar z flase, a nic sa mi nestalo. A od flase som sa potom oducila. Kasli na ine mamicky, rob si podla seba 🙂

denaalubos
autor
23. nov 2012

A sme doma, preco nas nenechate,co vam zas vadi, o tomto je konik,kto chce si vytvori sukromku,a diskutuje si o com chce,naco sa zapajat,len preto aby ste si mali zas do koho rypnut,to chodite do kazdej temy a kontrolujete co mamky pisu nech ich mozete zkritizovat? Mne sa tu uz naozaj pozastavuje rozum,uz je zle aj ze chcem si zalozit sukromku,a bavit sa tusbabami rovnakeho tipu, je aj to zle????!?!! Haloooooo,spamatajte sa,a nerype stale do kazdeho a @slavik79 perfektne napisane, uz som sa vcera docitala priklad takeho,ze ked niekto chce svoje dieta dat do chrobaka,ze hlupana hlupanou ostane, a zeny bez rozumu a podobne. TOTO NEBI NORMALNE,A TIETO ZENY CO SI TU TOTO DOVOLIA BY SA MALI IST DAT DOKOPY A TROCHA VYBEHNUT VON NAOZAJ MEDZI LUDI,aby zistili aka je realita a toto by si nazivo naozaj nedovolili. Chceme sukromku,a co? Aj tak sa nam sem nasilu vtrepete,lebo co....
Ze COOOOO ?! 😀 toto naozaj uz nechapem

nice202
23. nov 2012

@nikasik krasne si to napisala. Zdielam uplne rovnaky nazor.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ematko29
23. nov 2012

@anos18 ja si z toho nič nerobím,len som ostala zaskočená aký vyraz nahodila,to je v tom ,že ženy sa porovnávajú amajjú iné názory .Vždy sa nájde niekto kto si myslí,že má on pravdu pravdúcu.Bude to tak stále.A stalo sa mi aj to,že ked som prosila o rau tu na mk tak z toho bolo väčšie čudo ako keby som žiadnu radu nedostala.
@denaalubos Ty si to super napísala,ale k tým čo rýpu by som len chcela.Na svete je tolko žien čo nevedia čo je ovulácia čo je to polodová voda alebo dokonca placenta.A nevedia to tie ženy ktoré otehotneli na prvý šup.proste ich to nezaujíma kedže nemajú žiaden problém.môžu mať vedomosti v inej oblasti ktorú zas neovládate vy rýpačky.A každy jeden človek sa v živote strápni ,alebo niečo nevie .Proste inak to nebude lebo ludia sa budu stále povvyšovvať astale budú súťažiť kto je lepší.

nice202
23. nov 2012

@lilysk off topic: prosim ta, kde je v ke detska yoga? diky

bets
23. nov 2012

podla mna ta atmosfera na MK nie je o super mamach a nesuper mamach, ale o tom, ze je tu skupina zien, ktora je vzdelana, ma prehlad, dostatocnu slovnu zasobu. a tu je kamen urazu. ked sa taka mama dostane do konfliktu alebo mensinoveho nazoru svojou dostatocnou argumentacnou logikou bez pouzitia invektiv dokaze svoj nazor ustat a potom je tu aj ina skupina, ktora to nedokaze a preto sa znizuje k urazaniu, ponizovaniu a pod., lebo po dvoch prispevkoch dojdu argumenty. kazda aj ta vasa super mama sa bezne dostava do pozicie, ze ma mensinovy nazor, ale pokial dokaze normalne argumentovat, tak to bezne ustoji, ma nadhlad a nema potrebu sa znizit k urazaniu...
takze ked vychadzam z tohto zvlastneho a za vlasy pritiahnuteho clenenia na super mamy a nesuper mamy, tak mi viac vychadza, ze skor niektore nesuper mamy maju tendenciu sa znizit k osocovaniu, urazaniu, vulgarnemu prejavu.

matkamirko
23. nov 2012

@bets presne tak to tu zial je..

bamb27
23. nov 2012

@denaalubos zas risknem ze ma nepekne vypoklonkujes, ale aj tak dam,,, vcera som hodila uplne neutralnu reakciu a dokonca k veci a evidentne si nepochopila co som chcela,, s poucovanim, neustupcivostou, vyryvanim, mudrovanim sa tu naozaj stretavam kazdy den, a vadi mi to, tak sorry ale tyka sa ma to,,, chcela som povedat len tolko ze takato tema len zbroji dalsiu nenavist, osocovanie a nezmyselne rozdelovanie na 2 tabory, tato diskusia nema nic spolocne s tehotenstvom, porodom a materstvom,,, ako aj vela inych tem tu na MK, ale tato uz uplne, dokonca nema ani nic spolocne s diskusiou, len sa tu vytvoril akysi fanklub voci niekomu,, kto ani nie je uplne presne specifikovany, a vybijanie si vlastnej frustracie z nemoznosti presadit si vlastny nazor,, zjavne tu niekto nepochopil princip MK, to o com bol kedysi a na co by mal sluzit, je tu obrovske mnozstvo kvalitnych tem, ktore fakt maju zmysel, obsahuju informacie ktore pomozu na spravnom mieste,, a presne tieto temy sa vedu v uplne pokojnom style, bez akychkolvek urazok, v style diskusie, rozlicnych nazorov ,,,mam na mysli fakt dolezite temy, ktore nenajdes ma barsakej stranke kdekolvek, ale temy kde sa naozaj stretnu mamicky, ktore maju konkretny problem a fakt ich to zaujima,,, a to nemam na mysli kasickove, plienkove, mrkvickove, jednociarkove ci dvojciarkove, priznakove, bezpriznakove, choditkove,,,, ale fakt take co inde nenajdes,,, a presne tymito nezmyselnymi temami ktorych vznika xy sa konik zahacuje a informacie k veci hlavne novy uzivatel nevie najst, lebo najprv sa preklika cez tie co maju uplne nulovu vypovednu hodnotu namiesto tych starsich kde je kopec kvalitnych informacii,,, ale nie kazdemu sa to chce citat,,, a tak s radostou vytvori dalsiu a dalsiu novu temu, kde je stredobodom pozornosti,,,,
tato tema je nezmyselna uz len preto, ze tym padom moze vzniknut aj protitema,,, ktora vsak i istych dovodov nikdy nevznikne, vcera tu boli rozumne nazory ze sa takato tema zamkne a vytvori sa sukromna,,, neviem preco ste tak este neurobili,,, ja teraz pojdem tuto temu nahlasit, a hoci je vhodna aj na zmazanie, tak budem trvat na tom aby tu ostala,, aby ste si o par rokov ked dozriete mohli prist precitat tieto nezmysly,,,
prajem prijemnu zabavu vo vasej sukromnej teme, mozte si tam poklonkovat, a omielat dookola rovnake nazory, verim ze sa tam medzi vami nenajde nebodaj nejaka co zrezu bude mat na istu vec uplne iny nazor,, lebo to uz neviem co s nou urobite,,,
a este jedna vec,,, ak ma niekto za 5 rokov 16000 pripevkov, neznamena to ze trci na MK od rana do vecera ,,je to cca 8 prispevkov za den, a ak sa nachadza v nejakej sukromnej teme, ktora trebars aj ma zmysel tak 8 prispevkov naozaj nie je vela,,,

lubikan
23. nov 2012

toto by som ani neriesila...jedine co mi tu vadi,su proste fotky....z domaceho prostredia..rozospaty tatinko s karpinou v oku,zaschnutou slinou,neucesany,ale za to s najkrajsim mrnuskom na svete,ze jeej,ako sa lubia a v pozadi este vacsi bordel...alebo fotecka s babickou...no ta sa tiez mohla nejako dat dohromady,alebo mamicka vo vytahanej podprde a v pozadi neustlana postel...na grcc

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denaalubos
autor
23. nov 2012

@bamb27 ani som si tvoj prispevok cely neprecitala-nezaujima ma... a pokial si vsetko necitala, my si tuto temu chceme uzamknut pre seba, a aby sme saq tu medzi sebou potom pytala na nazory a podobne OHLADNE tehotenstva, mamickovania a podobne....tak uz nas tu prosim ta nsmiruj ked nemas co adekvatne k nam prispiet, a teda hlavne ak s nami nesuhlasis...papa 😉

pastelka74
23. nov 2012

......noooooo.....táto tvoja témička je hodená rukavica!!....toto tu už bolo....tabuľkové versus netabuľkové... 😀 😀 😀 .....skončilo to tak,že admin tému uzamkol.... 😝 😝 ...a tvoja téma skončí tak isto,alebo sa zmení na súkromku......ja som doknca sama v jednej,ale nepotlapkávame sa po pleci a ani neohovárame tie ostatné ako to tu jedna maminka spomínala,má mylnú predstavu....len okrajovo,preberáme tam ti najobyčajnejšie veci ako je varenie,pečenie,sviatky,chlapov,ručné práce....a pod.....neviem kde vzala takú informáciu.... 😖 😖 .....ja som tam spokojná....a nelutujem to.......veľa šťastia....

majka35
23. nov 2012

ja som sa z toho "patetického" názvu témy nevedela prestať smiať... 😀 prepáčte mi 😀 😀 😀 😀

micuchova
23. nov 2012

kym som nezacala chodit sem na MK, mala som pocit, ze robim vsetko spravne a najleposie pre moje dieta. ale tu zistujem ake strasne zlo pacham... priserny diablov nastroj dudel spolu s UM, choditko a obcas kupovane vyzivy, najnovsie jednorazove plienky... az mam strach citat dalej, co sa este dozviem 🙂

nice202
23. nov 2012

ja netusim kto su supermatky a kto su nesupermatky....treba napisat konkretne, na koho mas zlost. Potom su to len tvoje domienky a podla mna si super matka aj ty...len tvoj nazor je spravny, vynimocny, najlepsi. Len ty a ty to robis dobre a ostatne co maju iny nazor su supermatky?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amouramour
23. nov 2012

@denaalubos no samozrejme, niektore maminy sa vtru nasilu do kazdej temy...ako napr. traktor, vzdy sa objavi v prave nejakej takejto teme, ona ich priam vyhladava....a presne ako tu niekto pisal nemam rada hystericke komenty a la tato tema je vhodna na zamknutie, takato tema bola vytvorena, co koho do toho...ja nechapem ako to niekomu moze vadit, ked sa mu nepaci, nech temu neotvara alebo ta story s uzivatelkou s fotkou mrtveho dietata, na ktorej nebolo absolutne nic poburujuce...ale hlupe psychacky to dohnali do takej krajnosti, ze tu fotku zmazali...ako presne ako pises supermatky casto s x detmi o ktorych mam jasnu predstavu ako sa im asi venuju ked prispeju do kazdej temy...