Odsudzoval vás niekto, že ako vychovávate svoje dieťa?

denaalubos
22. nov 2012

Stalo sa aj vam, ze ste ziadali odpoved na svoju otazku alebo potrebovali pomoct, poradit, a miesto toho sa vam dostalo len kritiky, osocavania a niekedy az urazania??
Je to nechutne a je mi zle zo "super mamiciek", ktore svoje deti ucia podla kniziek, a ony robia v setko najlepsie. Na vsetko maju spravnu odpoved a ine odsudzuju lebo, ony maju na veci ine nazory a hlavne je to ze tie ich su spravne, A vsetky ostatne mamy su nanic a tyraju svoje deti, priklad tym, ze ich denne daju na par minut do choditka. A ak nemas rovnaky nazor, tak sa bude do danej diskusie stale a stale zapajat a vtierat az dotycnym z toho ostane zle a uz nedokazu na ten odpor odpovedat .... Je to trapne a ponizujuce. Prosim nech sa sem zapoja len tie ktore, sa uz s tymto stretli tu na MK. A tie ostatne prosim, nech sa nezapajaju. 😔

denaalubos
autor
23. nov 2012

Baby ja si pockam kym bude z tejto temy sukromka,lebo takto sa to tu naozaj neda... Cavte 🙂

slniecko154
23. nov 2012

@denaalubos no neviem ale mne ak vadia take osoby tak si ich jednoducho nevsimam a neriesim

martinjasen
23. nov 2012

Menim nazov temy. Na stranke sa nebudu vytvarat ziadne skupiny proti niekomu.

Temu si prejdem, co sa tu deje a zvazim jej buducnost.

Martin Durina
Asmira Team

kalifa28
23. nov 2012

@martinjasen dakujem 🙂

nice202
23. nov 2012

Tato tema, je zalozena cisto len zo strachu. Zo strachu, ze nie je taka dobra a dokonala mamicka a ani nebude. Boji sa, ze nieco robi zle a tak svoj komplex menejcennosti z vlastnej neschopnosti, riesi utokom. Prechadza do ofenzivy, a dostavam sa do konfliktu s mamickami, kde si dokazuje, ze aj ja za nieco stojim, aj ked to robim inak.....a pritom by chcela byt mudra a vzdelana, s dobrymi nazormi. Vsugeruvava si nazory a odsuva veci podlozene studiami a experimentuje s vlastnym dietatom. Sebaklam povysuje za pravdu a pod....

denaalubos
autor
23. nov 2012

@martinjasen chvalabohu ze uz ste tu,chceme iba sukromku aby sme sa tu mohli stretavat bez tych ktore sa chcu stale len hada,aby sme sa mohli medzi sebou skamaratit a poradit ohladom rodicovstva a vsetkeho. Dakujen

denaalubos
autor
23. nov 2012

@nice202 presne si vystihla ako sa to hovori : podla seba sudim teba 🙂

nice202
23. nov 2012

@denaalubos konkretizujem teba? trafena hus zagagala...je to tak ako pisem, mas malu dusicku a pritom si len priemerna

diusik
23. nov 2012

@martinjasen super nazov temy,takto to malo byt od zaciatku a bola by to super tema...
@denaalubos a tebe len tolko,fajn majte sukromku a tam si prihrievajte polievocku
@nice202 absolutny suhlas...

lubkasofia
23. nov 2012

môžem sa pridať???

lujza123
23. nov 2012

@denaalubos ale ved toto je klasika...ano zakazdym budu dva tabory..teda skor by som povedala ze tak 80 % vie svoj nazor prezentovat normalne a zvysnych 10% a 10 % budu extremistky co sa budu prezentovat ako len JA TO VSETKO VIEM NAJLEPSIE, chytat za slovicka a urazat...holt je to verejne forum, prispievaju tu zeny roznych vekovych kategorii a rozneho intelektu.

Neviem mna to neuraza, ja sa skor bavim na tom ako sa tu niektore do sebva navazaju , kazdu vetu zacinaju PREPAC ALE blablabla pripadne vykricniky , pisu siahodlhe litanie a rozculuju sa koli takej banalite ako ci niekto svoje dieta koji alebo nie...vies mne je to uprimne jedno ci ma niekto dieta na prsniku do 4 rokov alebo ci mu dava umele mlieko hned v porodnici, rovnako ma nevytaca ze niekto pouziva/nepouziva choditko ani ine kontroverzne temy...take to porovnavanie a vyvysovanie sa je podla mna pre mnohe unik z nudnej stereotipnej reality ked zena komunikuje cely den len zo svojim dietatkom ...tu sa aspon moze vyburit

slavik79
23. nov 2012

@bamb27 tymi 16 tisic. prispevkami som len chcela poukazat na to, ze niekto ma poste co povedat k akejkolvek teme, nech sa uz tyka cohokolvek a jednoducho ma nikto nepresvedci o tom, ze taky clovek nie je na MK cele dni..ale kazdeho vec ako si zadeli cas, aj ja by som rada vedela ako sa venovat dietatu a sediet na pc zaroven, takze ak niekto vie ako na to, rada sa necham inspirovat 😀

bamb27
23. nov 2012

@denaalubos len technicka poznamka,, lebo zrejme nerada citas to co ta nebavi,,, z tejto temy nikdy sukromka nebude,,, tato ostane takato, bud odomknuta alebo zamknuta, podla toho ako usudi admin,,, sukromku si musite vytvorit novu prosim pekne,,, ale to ty urcite vies lepsie ako tu funguje

horana
23. nov 2012

He he, tato tema ma stale menej likeov nez protitema: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/anjelicek26/...
😀
Takze supermamy vedu...

Podla mna je to take dotahovanie a burka v pohari vody. Ja sa identifikujem snad z 1/2 s taborom "supermatiek" a z druhej polovice z tych laxnych mas_v_pazistiek.

Uz sa mi stalo ze som mala chut poucat, a napisat po pravde ze s choditkom uprimne nesuhlasim, a v nejakej starsej diskusii som to aj napisala aj s argumentami, teda myslela som ze sa dotycna pyta preto ze chce aj vediet nielen si potrdzovat tusenia, ale ako si v koncovke urobi mi je skutocne ale naozaj suma fuk
aj sa mi stalo ze moje vlastne nazory niekto povazoval za nedokonale a scestne, tak so sa zamyslela a priznam sa ze vacsinu si aj tak travala na svojom, no boli aj momenty ktore viedli k postupnemu ci uz zmierneniu ale aj uplnej postupnej zmene mojho postoja.

No a k tym urazkam, na jednej strane chapem ze ked je niektora presvedcena, skutocne uprimne presvedcena ze robi dobre, tak sa snazi aj zatlacit a moze byt ze z dobreho umyslu aj ostrejsie druhej povedat. To este nemusi byt chyba apriori.
Ale uz k invektivam, nadavkam, ponizovaniu ci vysmechu, by sme sa mali vsetky ucit vyhybat, to uz je pridaleko a vyvola to skor odpor druhej strany a nikdy to "vychovny" ucinok nebude mat, nakolko sa dotycna len stiahne do ulity este urputnejsie si braniac svoj postoj. A my ukazeme len o sebe nieco, teda nadradeny postoj, nic moc.
No a potom su take co sa potrebuju predvadzat, to je zas ina kategoria, a take su aj v tabore "co tam potom aj nas nase matky tak xxxxx robili a sme tu" alebo take co riadenim osudu su postavene do role ze sa im dari, zvladaju a potom vsetky co to maju menej povazuju za "slempy" lenive.

Aj ked sa v diskusii casto niekoho nieco dotkne, beriem to ako vycikovy tabor, ved aj deti si obrusuju postoje, ucia sa zit v kolektive, no myslim ze dospelostou tento proces nekonci, je to vec ktora sa da trenovat cely zivot. Len sa netreba lakat a utekat. Kazda reakcia inych na nas moze byt dobrym zrkadlom a cvicit si svoje reakcie uzitocnou lekciou.

miskakyska
23. nov 2012

@lujza123 presne tak...každá ma svoj inštinkt,ktorym sa bude riadiť...to jej zas len nejaky vymysel tu z koňa,že tabuľky a netabuľky 😲 🙂

bamb27
23. nov 2012

@slavik79 nemozes sudit cloveka na zaklade toho kolko ma prispevkov, to absolutne o nicom nevypoveda,,, niekto ma proste co povedat len na dany okruh tem a komunikovat z 90% len v jednej,, niekto ma potrebu vytvarat temu ci otazku na kazdu banalitu,,, a k tomu moze mat prispevkov malinko,,, toto co si uviedla je strasne chaby argument, hlavne ked chces napisat nieco vo vseobecnosti ale myslis na konretny priklad

konopka
23. nov 2012

To že sme ženy, automaticky neznamená, že z nás budú hneď dokonalé matky, manželky či kuchárky. Táto stránka vznikla, aby nám k tomu trocha pomohla. Je skvelé vedieť, že sa mám na koho obrátiť, kto ma pochopí a poradí mi. Predpokladám, že pre každú z nás, ktora zalozí tému je daný problem dôležity aj napriek tomu že pre ostatne je maličkostou. Ale zdrbať ma za to;( Dievčata, žiadna z nás nezjedla mudrosť sveta, spomeňte si na svoje začiatky 😉 papa cmukam vas všetky a nehadajte sa srdiečka, je veľa takych ktorý sa teraz dobre bavia

koniarova
23. nov 2012

@martinjasen No ale si tomu názvu pomohol. 😀 😀 😀 😀 Prepáč, ale znie to ešte horšie ako predtým. 😀 😀

renata5
23. nov 2012

maminky nehadajme sa idu vianoce nech sme ake sme kazda jedna z nas je pre to nase stvorenie najuzasnejsia

diusik
23. nov 2012

@koniarova preco sa ti to zda horsie,fakt to nie je cielene proti nikomu,ze ti a ti piste a ini nie...napr ja som sa stretla velakrat s odsudzovanim,hlavne zo strany svokry 😀 😀 😀 ale to je asi ina tema 😀

slavik79
23. nov 2012

@bamb27 presne to vypoveda o cloveku, kolko ma prispevkov...chapem ze to branis, pretoze si toho prikladom. A konkretnych prikladov som napisala uz dost, takze moje argumenty urcite nestoja na vode, pre mna argument - "dosli ti argumenty, alebo je to chaby argument" nema ziadnu vypovednu hodnotu. Ked nieco pisem, viem preco to robim. peky den prajem.

gabika_tkacikova
23. nov 2012

@maminamaja4 ja som tiez dufala ze sa mi to podari, teda aj kojit aj prikrmovat, popripade prejst znovu len na kojenie (a obidvujem ta za to a uprimne zavidim 🙂 ), no kedze moj zlatusik zistil ze z flasky to ide lahsie, stratila som mliecko uplne, a nemyslim ze som preto zla mamina. nenecham predsa svoje dieta hladovat.......

sjuzocka
23. nov 2012

@slavik79 ja som chcela len k tym prispevkom. Je rozdiel registrovat sa uprostred leta 2012 a registrovat sa napr. v r. 2006 🙂 za ten cas sa nejaky ten prispevok nahromadit stihne... A dalsi faktor moze byt aj to, ze napr. ma matka viac deti a tie sa spolu vyhraju a zatial moze - aj popri inych veciach, ktore robi - odbiehat k pc a prispievat. Nehovorim ale o extremnych pripadoch, istotne sa najdu mamicky, ktore takpovediac prepadli zavislosti (a niektore to tu nemaju problem aj priznat...). A este nieco ma napada. Teraz uz si dost strazim, aby som neskakala okolo dietata na kazde pisknutie. niekedy musi aj ono pockat, materska nie je predsa sebaobeta, aby som vsetok cas, ktory dieta prebdie, venovala vylucne jemu. Vsetko s mierou.

bamb27
23. nov 2012

@slavik79 no to uz by ma len zaujimalo co o mne vypoveda ze za necele 4 roky som natukala 9500 prispevkov, ked teda vravis ze si to branim, lebo sa ma to tyka,, myslim ze nic, absolutnu vacsinu mojich prispevkov som vypustila v sukromke kam chodim dennodenne, v priemere sem teda hodim 6prispevkov za den,, hm, nevies o mne nic, ani o inej co ma hoci 25000tisic prispevkov za 6rokov,, a co take kocky co si denne 4 krat zmenia svoj status, tak to uz co je,,

clarissa
23. nov 2012

Este sem len pridem a uz sa vytocim....Toto je cely problem vsetkych nezhod a nepokojovtu na MK!Lebo mamicky aj ked nemaju k danej teme co povedat alebo nesuhlasia a musia rypnut!Tato tema bola zalozena pre mamy,ktore maju rovnake nazory aprave preto aby sapredislo hadkam,lenze ako by to bolo aby sem niektore neprisli dorypovat,lebo uvideli zaujimavy nazov temy ale nie aby si povedali-netyka sa mato,nejdem tam!Toto si uvedomte vsetky zeny!To sebaovladanie!To vam vsetkym chyba a aj tej co tu ma niekolko sto lajkov na fotoblog!Ja ked vidim na uvodnej stranke rozne temy,otazky,tam kde viem poradim....ale ked niekto debatuje o domacich predsnidavkach a latkovych plienkach,nejdem sa imtam rypat a presviedcat ze kupovane plienky a vyziva su naj a ze su sproste a pod....nechapete?dovod velkej vacsiny konfliktov je to,ze sa neviete ovladatat,aby ste sa nevyjadrili a pritom dobre viete ze ked ked budete v teme ktora vamnieje urcena presadzovat svoj opacny nazor,ze z toho vzniknu nezhody....Vzdy si budem stat za tym ze je tu tolko zien,ktore si jednoducho nevedia kusnut do jazyka a nerypat sa tam kde ich netreba!!!!!

lilysk
23. nov 2012

@nice202 Tuto temu som zalozila ,ale ziadna ,,super mama ,, mi nedala odpoved ☹((
Chcela by si aj ty ?
Ja by som chcela dat moju malu 4 rocnu .
Si tiez z KE ?
Inak viem ,ze urcite niekde je !

nice202
23. nov 2012

@lilysk som z kosic ano. Chcela by som od 3 rokov dat. Keby si zistila, kde je, tak mi daj prosim vediet

clarissa
23. nov 2012

@martinjasen a proti komu?konkretizovali sme niekoho?supermamy mozu byt podla nas ciganky s osady!

slavik79
23. nov 2012

@bamb27 no tak vidis, niekto ma facebook, niekto konika 🙂 ale kedze na fb je len obmedzeny pocet priatelov, nie je to ono, kdezto tu sa da rypnut kde len chces, kazdym smerom a v kazdom case 😉 su tu otazky aj odpovede, aj temy, nad ktorymi sa sudnemu cloveku musi rozum zastavit a oci sa musia pretocit na 4 krat.. na adminovom mieste by som toto forum so vsetkymi svojimi perlami ponukala priatelom ako zlaty klinec vecerneho programu 😀 a este k tym prispevkom, ano, su tu mamicky, ktore ich maju za 2 roky aj vyse 15000, co urcite zaberie nemalu cast dna, a prave to ma prekvapuje, ze takato matka chce ine poucat o tom, ako sa venovat dietatu. a najlepsie utocnym stylom, ved predsa som o svojej pravde skalopevne presvedcena 😀

luna22
23. nov 2012

Kto ešte vie normálne odpovedať, nechce nikoho urážať? Môžte ísť do našej súkromky 😉