Otvorené okno v noci pri 5 mesačnom dieťatku

alzbetka83
22. júl 2014

S priateľom sa stále hadame kvôli oknu v spálni,jemu je vždy teplo a chce spať pri otvorenom okne,v izbe s nami spinka naše dievčatko,izba je mala a postielka je asi 2m od okna,bývame pod lesom takže tu nieje až tak ako v paneláku. Je to sebec,alebo má pravdu?

frozenelza
22. júl 2014

Predpokladam ze medzi oknom a dcerkinou postielkou je este manzelska postel....nasi chalani su majovi a od zaciatku spavali pri otvorenwj ventilacke, tu mame otvorenu stale okrem zimy, v zime v spalni detom nekurime, hned maju upchate nosy ked zabudneme navecer vypnut radiator....

bonaqa2013
22. júl 2014

asi by som ho poslala niekde .... Je sebec. My spíme v izbe so 4 dieťaťom a keďže máme velikánske okná, tak máme celú noc zatvorené okno. Malá neznesie na sebe nič - celú noc nie je zakrytá. Posteľ pre dieťa je hneď vedĺa okna

brisilda
22. júl 2014

u nas bolo otvorene okno od zaciatku a maly mal postielku pod oknom 🙂 v postielke mal hniezdo a baldachyn cize tam nemal prievan ....v izbe kde sa spi by malo byt tusim 19 C takze podla mna pokial na babo nefuci a nieje v prievane tak kludne otvor okno ...ved je LETO 😀 u nas je vetracka otvorena aj v zime ..... lepsie sa nam spi ...cerstvy vzduch este nikomu neublizil

saza007
22. júl 2014

Vsak vonku momentalne nemrzne 😅 pokial nie je dieta v prievane a izbova teplota je akurat, tak nevidim problem. Netreba z deti robit sklenikove kvetinky 🙂

danyelka11
22. júl 2014

Asi by to vyriesil teplomer, ktory meria teplotu v izbe a vonku, aby ste to vedeli porovnat. Aspon ja sa tym riadim, kedze mame postielku hned pri balkone (20 cm). Ked je von 23 a v izbe 26, otvaram vetrak aj balkonove dvere. Malinku obliekam do bavlnenych dupaciek s dlhym rukavom a prehodim cez nu plienku. Tak mi nevadi aj ked sa odkope, pri takej teplote neprechladne. Pripadne si zozen spaci vak, aby si mala istotu, ze je v teple. Nasa mala ma taktiez 5 mesiacov a v zime sme mali v spalni 18 stupnov. Spalo sa jej pri tom uzasne a (klop klop) chora este nebola. Ale samozrejme si babatko musi zvyknut postupne. Hlavne dozri na to, aby nebol prievan. Snad som aspon kusok pomohla ;)

delphia
22. júl 2014

treba si ale uvedomit, ze dieta nie je zmensenina dospeleho. ak dospelemu je zima, automaticky sa viac prikrije, no dieta to nedokaze.

....a 19° pri malych detoch je malo.
v leze klesa teplota tela, nakolko klesa pulzova frekvencia a teplo je rozvazane krvou. krvny obeh sa spomali a je nam skor zima nez ked sa pohybujeme. dieta bolo 9 mesiacov v teplote nad 37° a teda nechcime aby sa vedelo prisposobit okamzite na pomery vyhovujuce dospelym.

blahowoman
22. júl 2014

Ahoj. Tak moj syn ma 2r a 5m spi na opacnom konci izby a radsej mu dam pyzamko s kratkym rukavom ,ale mame otvorene len sparove vetranie! Urcite by som okno neotvarala uplne. Ak mu je teplo nech ide spat inde.

euka210
22. júl 2014

my spime pri uplne otvorenom okne uz par noci, maly ma len tielkove body...ale nie je pod oknom. KEd su horucavy, tak v pohode. Ine je, keby bol prievan ci velmi fukalo, ci bola zima. Vetracka urcite nevadi.

erickatt
23. júl 2014

Kamoska ma 6 tydnove a otvorene okno od zaciatku, ved je horko.

bajana
23. júl 2014

Myslím, že sa to u nás prehana s ochranou deti pred chladom...ano, v maternici ma dieťa 37 stupnov, ale v tomto prípade už 5 mesiacov žije mimo nej a mohlo by si zacat zvykat....v zahraničí majú deti studený odchov a výsledkom je fakt, že na bezne ochorenia trpia o dosť menej ako my...neviem si predstaviť, že by som svoje dieťa v týchto horucavach dusila v zavretej miestnosti...

mircalla
23. júl 2014

Tak zavisi ako teplo v tej izbe je...U nas to je napak, okna skoro stale zavrete.....co ma uplne vytaca
Takze suhlasim s @bajana
Podla mna je take dost slovenska specialita, nedychatelny vzduch v byte,co dome, v zime totalne prekurene.....Casto som dosla na navstevu a az ma obliat pot, v byte ci dome snad nebol ziadny kyslik - podla mna to zdrave teda nie je
Ak nie je prievan, chladny vzduch, ale su horucavy, tak nevidim problem

bosoriak
23. júl 2014

Tak ja som vetrala uz v porodnici 😀 Ale samozrejme zavisi od toho, ako teplo je v izbe. Ale myslim si, ze je zdravsie mat trochu chladnejsi cerstvy vzduch, nez vydychane teplo. Otuzovanie je najlepsia vec na podporu imunity, aj ked neviem, ci sa vobec v juli da hovorit o otuzovani. 🙂

ynett
23. júl 2014

ja si myslím, že je to skôr o prievane. ak nie je prievan tak by som kludne mala otvorené okno. však je vonku strašné teplo🙂 ak fúka priamo na bábatko tak určite okná zatvoriť a pred spaním dobre vyvetrať.

stanislavao
23. júl 2014

@alzbetka83 vas muz je sebec. take male dieta ked chyti prievan a zapalia sa mu z toho oci, potom ak by mu museli pregukovat ocne kanaliky - priala by som to zazit tomu blbcovi s ktorym zijete, ze aka je to bolest. byvate pod horou, v noci pofukuje a moze byt z toho prievan, lebo predpokladam, ze aj dalsie okna v yte mate otvorene. ked su tie velke horucavy, ako teraz, tak nenechavam otvorene okno ani 5 rocnemu synovi, aby neprechladol. ano, neni su deti sklenikove kvetiny, ale kazde dieta je ine a niekomu prievan a chlad velmi vadi. dieta sa odkope, je neprykryte a rano v momente soplave. tak vasho frajera poslite spat inam, napr von pod horu na deku a babatko nech ma klud a neochorie vam.

maslenka47
23. júl 2014

@alzbetka83
Nehnevaj sa, ale trosku ta nechapem. Kto je sebec? Manzel, ze chce mat otvorene okno, alebo ty, ze chces mat to okno zavrete?

Ja si myslim, ze to vase dieta sa ti k problemu "okno" este nejakych par mesiacov nevyjadri, takze je to len o tom, ze muz chce, a ty nechces. A vyhovaras sa pri tom na dieta. Stalo sa jej uz vzhladom na to otvorene okno nieco? Ak nie, tak .....

Oznacit niekoho za sebca len preto, ze on chce a ty nie, mi pride take.... sebecke. Tiez mi pride sebecke vyzadovat od partnera (ci uz manzelky alebo manzela), aby podriadil cely svoj zivot tomu, ze mate dieta. Tym nechcem povedat, ze sa rodic nema o dieta starat - MA, ale to neznamena, ze musi vyskrtnut zo svojho zivota vsetky svoje zvyky, konicky a priatelov.

Life goes on, tvoje dieta aj ty budete ovela stastnejsie, ked sa prestanes prehnane zaujimat o to, co vsetko zle by sa mohlo stat "keby ...." a pomaly jej nedovolis vyliezt ani na strom, lebo by mohla spadnut.

maslenka47
23. júl 2014

@stanislavao alebo by tak isto mohla nechat muza spat pri tom otvorenom okne a ist spat s dcerou prec ona :x Fakt neznasam taketo jednostranne "spravne" nazory.

matkamirko
23. júl 2014

@maslenka47 no osobne si myslim, ze obcas sa treba naozaj skor prisposobit dietatu, nie je to nijake obmedzovanie rodica. Tak male dieta moze prechladnut, a skor ma zaraza, ze podaktori rodicia, pre dobro svojho dietata, nie su schopni obetovat takmer nic. A este k tomu obmedzovaniu...konicky, priatelia, zvyky nam zostavaju-len su vsak upravene do takej podoby, aby ich s nami vedelo zdielat aj nase dieta, nakolko je uz nasou sucastou. A niekedy mi rozum stoji, ked vidim matky, ktore sa hodinu-dve vykecavaju na kave, v obchode, atd., a dieta ich taha za ruku, place v kociku, pretoze ho to samozrejme nudi..
@alzbetka83 maly stale spi s nami v spalni(svoju izbu ma, ale jednoducho chce spat pri nas), a okno mu vzdy zatvaram. V noci sa neustale odkopava, a bola by mu urcite zima. A u nas som ja ta, co sa "obmedzuje" 😉 , kedze otvorene okno v lete, mi ako astmaticke, zabezpecuje neruseny spanok 🙂 Ale predsa nebudem uprednostnovat seba pred potrebami dietata, pretoze v konecnom dosledku, ked dieta ochorie, sa pekne dlho nevyspime vsetci 😉

lulu369
23. júl 2014

@alzbetka83 Ahoj, možno by som mu nedovolila otvoriť okno každú noc, no pokiaľ je veľmi teplo, tak určite otvoriť aj keď nie na celú noc...Môj synček je tiež narodený v lete a keď bol malinký, tak keď chcel manžel otvoriť okno dala som malému čiapočku na hlavičku a okno sme otvorili 😉

lulu369
23. júl 2014

@alzbetka83 ...a tiež bývame blízko lesa (dokonca v zime keď je viac snehu, tak nám po kopci pred domom chodia srnky)

serpentino
23. júl 2014

Moj je oktobrovy,od uplneho batolata,spaval prakticky vonku v kociku,ked sme boli na prechadzke a zaspal mi,prisli sme domov a nechala som ho dospat v kociku aj ked mrzlo,vzdy za kazdeho zimneho pocasie,aj ked prsalo nechala som ho v altanku pod strechou..od malicka spava pri otvorenom okne aj cez zimu aspon pri vetracke...takto mi poradila byvaleho mama,ze ona to praktizovala a jej syn vobec nebyval chory....maly do 3 r.ani raz nemal anginu,chripku,nic,vobec ani raz nebol chory...zacalo to az nastupom do skolky,tam si to vybral za tie 3 roky co nebol chory 😒

alzbetka83
autor
23. júl 2014

@mircalla Pred spaním stale dlho vetram,vlastne okno vo vedľajšej izbe je stale otvorené.Na noc jej dám len bodycko s krátkym rukavom a tenucky spaci vak.

delphia
23. júl 2014

@bajana v zahranici maju studeny odchov? to odkial beries?
ja som zas opakovane pocula, ze v tom zahranici nemaju problem nechat dojca v aute na slnku a sorry za vyraz- "upiect" ho tam. takze tolko k zahraniciu a k ich zarucenym praktikam.

potreby dietata su rovnake tu, ci v zahranici. nikto ntvrdil, ze vsetky otvory treba automaticky hermeticky uzavriet, ale ako pri vsetkom- aj tu treba pouzit zdravy sedliacky rozum a brat do uvahy jednak fyziologicku skutocnost ktoru som pisala (ktora je u babatiek rovnaka)a na druhej strane objektivne podmienky (menia sa dla lokality bydliska, pocasia, ulmiestnenia postielky v izbe, atd..).

alzbetka83
autor
23. júl 2014

@lulu369 Keď boli extrémne horúčavy tak to bolo otvorené.. Inak okno vo vedľajšej izbe,to je otvorené nonstop 😉

alzbetka83
autor
23. júl 2014

@matkamirko Pekne si to napisala 🙂 aj ja si to myslím

bajana
23. júl 2014

@delphia istý čas som žila v Londýne a chodila som s očami otvorenymi...staci si pozrieť, ako chodi "nababuseny" princ George...akakolvek žena žijúca v zap. Európe ti to potvrdi...

a damy, ktorým sa deti vždy odkopavaju v noci - nerobia to preto, lebo im je teplo?
a ešte jedna vec - prievanu sa dá zabrániť tak, že jednoducho zavriete dvere na spálni...ak vzduch prúdi jedným smerom, tzn. len dnu, tak prievan nenastane, to je jednoduchá fyzika, nie?

slimstar
23. júl 2014

Ja si nemyslim ze je sebec, ved teraz su extremne tepla, tak dajte dalej postielku.

delphia
23. júl 2014

@matkamirko ano, prichodom cloviecika do rodiny sa menia jej priority a hodnoty. male nemluvna sa neprisposobi nam a nasim potrebam, to my dospeli sa za normalnych okolnosti podriadujeme a prisposobujeme jeho potrebam. nie nadarmo sa dietatu hovori zavazok.
tie "nenormalne" okolnosti mozeme vidiet v pocernejsej komunite, kde ocakavaju, ze dieta sa prisposobi im. vysledky su casto s fatalne.

alzbetka83
autor
23. júl 2014

@maslenka47 Mne určite otvorené okno nevadí,ver tomu,že nemám problém sa vyspať hocikde,aj na ulici. A matka asi najlepšie vie čo je pre jej dieťa najlepšie (okrem teba,ty budeš asi v prvom rade riešiť svojho chlapa) Mala má ani nie 7kg,on skoro 100kg ja 50 ale to je jedno.. my sa vieme v noci zakryť,ona nie...

matkamirko
23. júl 2014

@bajana odkopavanie nie je jednoznacny znak, ze je dietatu teplo-nas to robi zo zvyku, jednoducho neznesie na sebe cokolvek. Uz len dokaz, ze mu ta deka, perinka chyba je ten, ze pokial je dlhsiu dobu odokryty, tak mu je hned chladno a cvrkne si 😉

alzbetka83
autor
23. júl 2014

@slimstar tu extrémne horúčavy v noci určite nie sú,žijeme skoro v lese,postielka už sa nedá,neni miesto