Ovčie kiahne a bábo v domácnosti

kvetinka1405
26. mar 2018

Mamicky starši syn ma kiahne už 10den uz ma na nich chrasty je este infekčny?mame doma mesacne babo tak sa bojim doteraz bol starsi syn u babki ale uz sa pytal domov tak sa obavam ci to este moze mladsi dostat

eribel
26. mar 2018

Ak uz nema ani jeden pluzgier, iba chrasty, infekcny nie je. Najinfekcnejsi bol 2 dni pred vysypom, prip. prve dva dni s vysypom. 2 dni pred vysypom ste nevedeli, ze bude mat kiahne, urcite bol s malickym surodencom, takze ak to malo babatko dostat, uz virus ma v sebe, len inkubacna doba je 14-21 dni.....je vsak mozne, ze vdaka kojeniu (ak je plne kojene a ty ako mamina si uz kiahne prekonala) sa organizmus dokaze ubranit protilatkami z MM....teraz uz ozaj nic neovplyvnite, treba len pockat....nasa skolkarka nakazila braceka (16m) aj sesternicu (12m)....s bracekom boli spolu celu dobu kiahni, ale so sesternickou iba tie 2 dni pred vysypom, potom uz nie, a aj tak to dostala.....je to jedna z najinfekcnejsich chorob, takze je skor zazrak, ak to surodenec nedostane.....otazne je iba to, ako to babatko bude znasat.....so syncekom sme skoncili v nemocnici (ale on je ekzematik, takze ma citlivu kozu, preto ho kiahne polozili uplne), ale neterka ani nevedela, ze ma kiahne, mala iba par skaredych vyrazok a trochu zvysenu teplotu a je mensia.....prajem vela trpezlivosti! a drzim palce, aby MM urobilo zazrak.....

dankovicova
26. mar 2018

Ak už má fakt zo všetkých kiahní chrasty tak by už infekčný nemal byť 🙂

kvetinka1405
autor
26. mar 2018

@eribel dakujem za vysvetlenie ano sme kojeni a ja som ovčei kiahne mala tak budeme dufat a verit ze to nedostane...a mozem sa este spytat ked maju kiahne chrasty natieraju sa este s niečim?

katlenad
26. mar 2018

Chrasty uz nie. My sme len kupali v hypermanganovom kupeli

eribel
26. mar 2018

@kvetinka1405 Aj nam poradila lekarka, ze podla najnovsieho nenatierat nicim....

zeytin
26. mar 2018

Nechaj ho macat v hypermanganovom kupeli aj 15 minut, nech sa mu chrasticky rozmocia a potom velmi jemne osus s uterakom. Uvidis, ze vana bude plna chrasticiek. Je to lepsi sposob, ako keby si ich mal odskrabnut, bud chtiac alebo nechtiac... U nas sa to velmi osvedcilo.

zabina27
26. mar 2018

@kvetinka1405 pokiaľ si ty kiahne prekonala, bábo by malo mať vrodenú imunitu. Ja som bohužiaľ ako malá nemala, dostala som až od syna tesne po pôrode a o pár dní maličká odo mňa. Mne vtedy povedali, že hneď ako malá bude mať prvú vyrážku, riešiť to s dr, nezvalovat to na nejaký pupacik... Tak ak by sa náhodou objavila vyrážka, určite volaj padiatrovi, ale podľa mňa má od teba tu vrodenú imunitu 😉

zuzana_kn
26. mar 2018

Ahoj ak si mala kiahne,babo je prvé tri mesiace imunne tak sa nemusíš báť

kvetinka1405
autor
26. mar 2018

@zabina27 ďakujem za povzbudenie tak budeme dufat že nedostane

kvetinka1405
autor
26. mar 2018

@kvetinka1405 tak to by bolo super heej kiahne som ja uz prekonala

telusikk
27. mar 2018

Nie je 🙂

grelu
27. mar 2018

Baby a ako u vas zacinali kiahne? V skolke maju kiahne a maly sa zobudil s teplotou, ale bez vyrazok zatial, tak ci to mozu byt kiahne, alebo nejaka viroza

katlenad
27. mar 2018

Nas maly sa stazoval ze ho bolia ruky a nohy. A tieklo mu z nosa.a na dotyk bol teply ale teplotu nemal. Bol proste taky nijaky. Teplota prisla az s prvymi vyrazkami. Avsak niektore deti maju teplotu aj pred tym ako sa objavi vysev. Takze ostava len cakat

mimi1900
26. dec 2022

@eribel dobry vecer.. Mohla by som sa opytat ze co a ako bolo u Vas?.. Lebo dcera ma tiez ekzem.... Dalujem