Dcéra má ovčie kiahne a ja som v 1. trimestri tehotenstva

anjjjelik69
28. nov 2022

Ahojte mamičky/žienky.. dcera doniesla zo školky kiahne, ja som momentalne v 6tt.. Kiahne som mala ako 5 ročna, ale bojim sa, či ich možem dostat znova... Mali ste to niektorá takto a nenakazili ste sa?? Dost sa obavam, predsa je to vysoko infekčne a uz ked sa po 5rokoch zadarilo mimi, tak ako naschvál dostala dcera zrovna teraz kiahne.. dakujem za odpovede...

evica17
28. nov 2022

@anjjjelik69 nie ak si ich mala, už ich nedostaneš. Prípadne ak by si ich nemala, dá sa proti nim zaočkovať

veronikaszabova
28. nov 2022

@anjjjelik69 syn ich mal teraz v auguste - bola som cca v 7tt. Vsetko ok

Ak si ich mala, uz ich nedostanes

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
28. nov 2022

Treba ist na krv, ak mas protilatky dostatocne, nemas sa coho bat. Ak su nizke/ziadne, tak sa od dcerky musis co najviac izolovat, pripadne zvazit ockovanie, ale do toho sa ja nevidim, ci to ma este zmysel ked uz je dcerka vyhadzana. Sestra udajne ako mala kiahne mala - ale aj tak sa cerstvo tehotna (10-11.tyzden) od syna nakazila zasa, chodila na infekcne na injekcie, strasili ju vsetkym moznym, dieta bude slepe-hluche a boh vie, vzdy odtial dosla uplne hotova... Jej dcerka je absolutne zdrava, len si to tehotenstvo teda vobec neuzila :(

slavomira236
28. nov 2022

@anjjjelik69 tak ak si nechutila protilátky nakaziť sa môžeš poznám jedného ako dieťa mal pár vyrážok dostal zas a od neho som sa nakazila ja ako 35 ročna lebo som kiahne nemala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre