Používame cookies. Viac informácií tu. OK
pribinak
7. jan 2019

@zuzka2103 osýpky sa v SR takmer nevyskytujú. Ockuju sa uz aspon 20 rokov
Cize logickejšie budu kiahne

mirka17
7. jan 2019

@zuzka2103 ako je uvedené vyššie pravdepodobne ide o ovčie kiahne. Aj my ich teraz máme. Čítala som že ak matka koji a v detstve prekonala kiahne tak dieťa je chránene neviem či do 4 alebo 6 mesiacov. Čím mladšie tým viac chránené

katulienkax
7. jan 2019

@mirka17 nechápem nac chodia mamičky s kiahňami po lekaroch, my sme vobec nešli iba po ospravedlnenku po vyliečení . A ked je to velmi nutne takéto prípady ma lekar brat tak aby nenakazovali ostatne. Naša doktorka inac robievala poradňu vzdy poobede ked už nechodili choré deti.

kika831
7. jan 2019

@zuzka2103 ja hlavne nechapem ako ma lekarka zadelene casy, ked sa chore deti a babatka stretnu naraz v ordinacii 😢. Tak ako bolo pisane vyssie, ak matka mala kiahne, tak dieta je este imunne v tomto skorom babatkovskom veku. Moj starsi syn dostal kiahne, ked mladsi syncek mal asi 3 mesiace. Neskutocne som sa bala, nastastie nic nedostal- lekarka mi vtedy vysvetlovala, ze pokial nie je dieta vyslovene nejake chore od narodenia, tak by to nemalo dostat prave vdaka imunite od maminy. Drzim palce.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli