Plač novorodeniatka

12. feb 2023

Dobrý večer. Možno mi budete vedieť poradiť. Mám mesačne babatko, kojím. (Odsavam) Včera a dnes večer sa najedol o 20.00tej - 90ml, o pol hodiny silno začal plakat, dala som mu znova, vypil 20ml, bol ticho 5 minút a o 5 minút neskutočný plač na cely dom tak som mu dala jesť znova. Poradte, čo mám robiť? Čo robím zle? :(

kitycat
12. feb 2023

Nic nerobíš zle.

Je to babatko a plac je jedina moznost ako ti vie dat vediet, ze nieco potrebuje.
Ak ma cistu plienocku a je napapane, moze chciet odgrgnut, pomojkat, inak ulozit v postielke.

Moznosti moze byt nekonecno

euka210
12. feb 2023

Moze to byt kolika, reflux, brusko, nepohoda...fakt moznosti je vela, treba odsledovat.

loliki
12. feb 2023

Všetko robíš dobre. Zistilo, že keď zaplače, mamička príde a bude papkať. Komunikuje s tebou. Pozor, aby sa to tak nenaučil aj manžel. 🙂

autor
12. feb 2023

Ďakujem. Možno je to obdobie a zachvíľku prejde.

stanislavicenka
12. feb 2023

Ja iba jednu Radu, neodsavaj, ale dojci, lebo sa zblaznis, casom. Ak ti tvrdnu prsia, mlieko odstriekavaj, do poharika. A ked budes pouzivat flasu, tak sa moze stat, ze rychlo dodojcis. Drzim palce

katrinka8
13. feb 2023

Vôbec nič nerobíš zle, také drobunké bábätko nevie inak komunikovať, len plačom. Niekedy plače len preto, že chce byť pri Tebe a cítiť Ťa. Je to prirodzené a normálne, hoci možno náročné. Netráp sa tým, "čo sa má" a "čo sa nemá" - niekedy sú bábätká smädné, tak chcú častejšie piť, alebo proste len sa potrebuje na prsníku upokojiť.
A správne vravíš, aj toto je len obdobie, časom to prejde a aj sa naučíš rozpoznávať, prečo bábo plače.

autor
13. feb 2023

Ďakujem vám. Plakal z toho, že chcel jesť často ale po malých dávkach.

miriter
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svokrinjazykmonika
14. apr 2023

Neodsávaj ale dojči. Budeš mať hneď spokojnejšie bábätko, lebo bradavku nemá iba na papanie ale aj na utíšenie a od bolesti. Jednoducho potrebuje cítiť ten kontakt a dudlať si