Poruchy spánku u batoliat

domigb
28. máj 2012

Maminky budem vdačná za každý jeden príspevok v diskusii...Moja 15 mesačná dcérka od narodenia nespí ako väčšina detí..Teda mesiacov v podstate len preplakala,potom od 8 mesiacov spíme jeden spánok..Nočné uávanie trvá už velmi dlho vyše hodiny..Najnovšie musia spať všetci čo sú v dome ináč nepojde... 😒 Proste si zmyslí že tam chce aj psa 😒 Sú dni ked ycelý den nezažmúri oka,ale večer nepojde spať skor stále po 21:00... 😢 Vidím na nej,že je hrozne unavená,len proste nemože zaspať ...:(Je velmi živá celý den prelieta,takže unavená byť musí..Naša pediatrička nám odporúčala neurologické vyšetrenie.Máte s tým niekto skúsenosť?Vopred dakujem 😉

strapco13
28. máj 2012

@minewka daj potom vediet..ale toto je niekedy tak metoda ze pokus - omyl 😅
najviac zabera neriesit pricinu /ak nie je nejaka zrejma..zuby, choroba a pod/ ale len riesit situaciu..a to je vacsinou zintenzivnenie kontaktu s dietatom
akykolvek stres pre dieta /a nemusime ani zistt co to je, lebo dospelym to pride ako malickost/ si dieta potrebuje zniozit tym , ze sa uistuje o pritomnosti najblizsich ..pokial nie je rezignovane na situaciu /cize placem a nikto si ma nevsima, tak neplacem, lebo nema to zmysle/

bobsent
29. máj 2012

@domigb môj má poruchu spánku diagnostikovanú asi od 7 mesiacov(vtedy mi konečne uverili že nie som úzkostná matka a nevymýšľam si). neurologička mu robila spánkové EEG. na kontroly k nej chodil aj predtým lebo bol predčasne narodený.
ťažko popísať na tak malom priestore čo všetko sme si so spánkom a zaspávaním užili....podľa mudr. sa to zlepší po 2 rokoch, výmimočne po 3. skúsili sme všetko-zmenu postieľky, rituály pred spaním, presný režim, ukladanie keď sa pýtal sám, homeopatiu, na rukách, prsníku, v kočíku, skôr, neskôr, hudbu, svetielko, tmu...efekt 0 bodov.
jedine kočík aj to musím doslova behať po byte. v noci ani nehovorím..už sa mi to ani nechce písať.
po roku dala mudr. peritol sirup-nepomohlo. potom prometazín(tomu som sa dlho bránila) -a nič. už sa len modlím aby tie 2 roky bola pravda.
stále som hľadala chybu v sebe, v pôrode, v popôrodnej depresii atď...ale asi sú to taký nespavci od narodenia. podľa neurologičky za to môže príliš vzrušivá a citlivá nervová sústava,dozrievaním dieťaťa sa to upraví.
je to ale extrémna záťaž pre rodinu, celý rok som len a len uspávala....

mimave
29. máj 2012

jaj a mne lekarka povedala uz milion krat ze mam byt v podstate rada, lebo taketo deti byvaju velmi inteligentne 🙂
len su narocnejsie na vychovu a tak. je to urcite aj pravda lebo co som si citala sedi na maleho, vie uz tolko veci ze aj moja babka stale zalamuje rukami ze toto neni mozne ze to decko ma len rok 😅 vychovala svoje tri deti, vnucat nas je 8, pravnucat uz 5 a aj opatrovala deti cudzie aj co sme vyrastali na ulici decka, tak vie porovnat. vzdy mi nezabudne podotknut ze taketo nieco este nevidela... 😀 kamoska sa ma minule spytala ze ci ma maly v papieroch ze je hyperaktivny. no nema. a ani nemienim s nim lietat po lekaroch a trapit ho. aj ked som uz aj nad tym rozmyslala. akurat spiiiiiiiii!!!! 😀 😀 😀 😀 a hned rano som si spomenula na vas, ze sa musim pochvalit, my sme rano vstali bolo asi pol osmej!!! akoze jasne ze sme boli kazdu hodinu pomaly hore, ale ide o to ze vydrzal tak dlho podriemkavat este, toto sa mi este nestalo. my mame budik fakt o piatej- pol siestej rano.
a mate pravdu o otazkach typu kedy bude druhe... vzdy sa len pousmejem a odpoviem ze ked si budem trufat dalsie dva roky nespat, tak potom. lebo to si nikto nevie ani len predstavit kto take dieta nema doma co to je normalne fungovat cely den, ja som robila 13tky v robote, za cely den sme sa stihli kolkokrat naranajkovat a potom za cely den sme sa nedostali ani na zachod, tolko bolo roboty, no nikdy som nebola tak unavena ako uz na obed z maleho.
ale je mimoriadne tulkavy, hladka ma stale a mojka, pusinkujeme sa vela a luuubime a to mam odskodne za spanok.no kto by sa hneval, ze? 😉

domigb
autor
29. máj 2012

Jéminenky ženy...je to ťažké,ale aspon si poadme,čo a ako dalej...Ja som začala chodiť na pol uvazok do práce som tam 5 hodín..malá to zvládla clkom dobre i ked ma spomína... 😉 Za ten čas je s babkou jednou alebo druhou,ale lutostivo na nich vždy ráno pozriem...Ale poviem vám pravdu zistila som že odkedy pracujem som menej nervná 😉 najprv som to nechcela,ale rodina ma ,,prinútila´´ hrozne sa na malú teším..a aj ked je aká je a je to ťažké raz sa nám to hádam vráti 😎
@mimave suhlas ja som robila dvanástky a v živote som taká unavená nebola ako po poldnovke s dcérou.. 😀 a tiež sa lúbi mojkať pusinkovať atd...no krič na nu,alebo sa hnevaj 😀

poisonblu
3. sep 2013

@mimave ahoj, chcem sa ta spytat, ze ako ti spinka maly teraz po roku...nas ma 10 mesiacov a je to hrozne, budi sa za noc aj 8 krat..vacsinou ho len ponosim a zaspi, ale ked place musim ho nakojit...cez den nepospi poriadne, len v nosici potiahne dlhsie..a nevie zaspat sam, musim ho na prsniku uspat alebo na rukach...ja som z toho uz na prasky ☹

mimave
3. sep 2013

@poisonblu co ti mam povedat.🙂 nechcem ta znechucovat ved kazde dieta je ine, mozno sa tvoje konecne umudri a zacne spavat uz za tyzden, nikdy nevies 😉 ja som na to cakala teda az do teraz, este su noci ked sa budi 3krat, ale vacsinou uz prespi noc az do rana, teraz ma 2.5roka 😅 takze som sa nacakala dost, ale prislo to. v skakani na fit lopte by som mohla ist na majstrovstva a ruky som mala tiez vytahane po zem od vecneho uspavania a cicikania, jasne aj kojenie neustale lebo moj je zavislak-teda bol, asi mesiac dozadu som prestala kojit. musis to proste vydrzat aj ked sa vidi ze sa to lahko hovori, ale viem ze to tak nie je, preto ti drzim palce, zvladnes to lebo nic ine ti aj tak neostava. ale ja som si casom uvedomila ze ked ma maly potrebuje tak tam proste musim pre nho byt, ja som ho chcela a postaram sa o nho. nerobil to naschval , proste su deti co spia od narodenia a potom tie nase 😵 ale ta laska za to stoji, neboj sa pride cas ze sa vyspis aj ty 😉

poisonblu
3. sep 2013

@mimave no super 😀 tak sa mam na co tesit

mimave
3. sep 2013

@poisonblu ale sak uvidis, fakt mozno prejde tyzden a ty sa vyspis🙂