Posledná šanca na dieťa. Ísť do toho?

tadeali
30. dec 2015

Ahojte, co by ste urobili, keby vam z hladiska veku "utekal vlak" na babo, ale vy by ste boli posledne 2 roky na materskej s velmi narocnymi dvojickami, bez pomoci rodiny, a potrebovali od babatiek dllhu pauzu? Taka je moja situacia, mam 36, nie som sice velmi matersky typ v zmysle, ze by som si uzivala cas s detmi doma, skor tuzobne ocakavam kedy uz pojdu do skolky, som z nich fakt vystavena, su uplakane, vecne na mne zavesene, zle spavaju...... ale vzdy sme chceli 3 deti. Ja sa uz neskor bojim kvoli veku, aby sa babo narodilo zdrave, a taktiez sa uz nemusi zadarit. Manzel by tiez chcel teraz. Ale...ja neviem ci to zvladnem, organizacne aj psychicky, naozaj by som potrebovala dlhsiu pauzu. Ak by som hovorila o momentalnom stave, tak nemam chut sa myslienkou na babo vobec zaoberat, akoby mi biologicke hodiny ani netikali 😝 Nehovoriac o vztahu s manzelo, sex mame minimalne, nemam vobec chut a som vecne unavena, mozno je to aj tym ze stale kojim a nejake hormony tam pracuju...ale vysledok je samozrejme ze sa kvoli tomu zvykneme vadit, manzel sa stazuje....Tak sa vazne neviem rozhodnut, je tam vela proti, ale aj velke pre......aky je vas nazor?

gabiiqa
30. dec 2015

Radšej teraz, zatnut zuby a zvladnut to, ako lutovat potom, ked uz bude neskoro.. Mozno to prinesie aj novu stavu do vztahu s manzelom.. 🙂

gampanka
30. dec 2015

Skor to vyzera, ze mas viac proti ako pre! Do babatka sa nema clovek nutit, mala by to byt pre nej radost, tesit sa na prichod babatka, byt v psychickej v pohode, aby bolo aj malicke v pohode... Mozno ti to vyznie ako klise, ale deti velmi citia nervozitu a nevyrovnanost na matke, ked je podrazdena matka - su podrazdene a uplakane aj deti.. Podla toho co pises, tak zijes v neustalom strese a unave... Akoze za kazdu cenu priviest dieta do takto unavenej rodiny si teda neviem predstavit.... Ja som rodila syna v 38 rokov a citim sa uzasne, ako na 20 🙂

radlinka
30. dec 2015

@tadeali posledna sanca 😕 😕 😕 > ja som myslela ze nemate ziadne deti...to je ako keby uz nikdy nic neprislo a nikdy sa nic nemohlo stat. Daj sa do poriadku po psychickej aj fyzickej stranke...nenut sa do nicoho, ono to pride vtedy, ked to budete najmenej ocakavat a bude to tak najlepsie. Mam 38 a 5 mesacnu dcerku...a to som srandovala, ze do 40-tky este stihnem dalsie...prisla sama, necakane a o dva roky skor a neplanovane 😀 😀 😀

sardinka335
30. dec 2015

Aka posledna šanca? Ja že si bezdetná 40tnička po minimálne 3 IVF...Jednak uz deti máš jednak 36 rokov neni ,stara raketa,,. Počkaj kym pojdu do školky alebo si ,,,naplanuj,, tehotenstvo tak, aby v čase ked sa dieťatko narodí boli v školke...
Mat doma 2 ,,náročné,, deti, večne na tebe zavesené a k tomu novorodenca je že ,,záhul,,. Samozrejme človek zvládne všetko čo zvládnuť musí - tak to je. Ale ist do toho len preto aby si ,,splnila kvótu,, ako nejaka nosnica a pritom na dieťa nemáš ani pomyslenie, si vyšťavená, unavena...to by mohlo krizu len prehlbiť. Samozrejme je to na vás - vy musiete vedieť čo a ako, kolko si trufate. V tak citlivých otazkach ako je planovanie rodiny nemoze nikto davať ,,zaručene rady,,.

nevesta1974
30. dec 2015

Ahoj, mam 41, dcerku 2r8m a v marci sa nam narodi dalsie babatko. To na povzbudenie, ze v 36tke Ti vlak este neuteka. K Tvojmu psychickemu rozpolozeniu....velmi dobre rozumiem, tiez som riesila ci uz nastup do prace, alebo dalsia materska a velmi ma to tahalo naspat medzi ludi, prve mesiace tehu ked mi bolo velmi zle som si neraz dala otazku ci som nemala ist radsej do prace. Teraz uz riesim pripravu na prichod drobca 🙂 No ale ja mam jedno male dieta a k tomu 2 starsie co obcas aj pomozu a velmi obetaveho manzela a aj maminu co este vladze ak treba, takze urcite lahsia situacia ako u Teba. Rozhodnutie je len na Vas s muzom, ale po Tvojom prispevku by som sa az tak neplasila, isla trosku pracovat, deti dala do kolektivu a po 1-2 rokoch prehodnotila svoju/ vasu tuzbu po dalsom babatku. Ono, nieco na tej rade " spokojna matka, spokojne dieta bude" 🙂 , kazda sa obetujeme pre deti, ale nie je to potrebne az do " sebaznicenia" 😉.....snad si to nikto zle nevysvetli. Drzim palce!

timea7
30. dec 2015

@tadeali určite by som do toho teraz nešla. Potrebuješ si oddýchnuť, nabrať nových síl, byť viac manželkou, ako matkou, aby si tu po čase nezakladala smutné témy, že sa točíš okolo detí a manželstvo máš v troskách. Musíš rátať aj s tým, že tehotenstvo nemusí byť bezproblémové, ani ďalšie dieťatko, že môže byť opäť dve....stáva sa. Tvoj vek vôbec nie je taký, aby si sa musela plašiť a keby ste aj ostali pri dvoch, radšej spokojná, vyrovnaná mamina s dvomi deťmi, ako uzlíček nervov s tromi.

emilia25
30. dec 2015

Ono je to ťažké rozhodnutie ale trebs si naozaj uvedomiť ze ked budes tehu budu este vecsie hormony pracovať a bude este horšie.ked to necítis vo vnútri tak do toho nechod.ja som sice chcela 4 deti aj sme sa o 4 snazili ale vtej dobe to nevyslo a ked to uz samo prišlo bola som zaskočená prekvapená a muž mal toľko trpezlivosti ze proste aj ked som bola sla tak sa snažil vytvorit usmev na perách proste podpora ale ty by si ju nemala doma ked sa vsdite.mi aj po desiatich rokoch co sme spolu sme Jak dve zslubene hrdlicky.tak naozaj trebs silno zvážiť vsetky pro a proti.

skoupilka1
30. dec 2015

Ja by som tiez do toho nesla na tvojom mieste. Budes este nervoznejsia ako si teraz.

slnecnica174
30. dec 2015

@tadeali Ja mam dieta sice len jedno, tiez dost narocne a nemam rodinu nablizku, budem mat za par dni 36 a ja teda idem do prace, aj ked len na rok-dva. Do styridsiatky je casu dost na druhe babo, nestresuj😉 Vidim to v okoli ako mamicky, co maju deticky za sebou su z toho na prasky a nemaju cas sa dostatocne im venovat. Myslim si, ze by si si tiez mala dat trosku pauzu od plienok😉

mima4
30. dec 2015

@tadeali moj nazor je taky, ze neist do toho. Lebo jedine co vnimas, co ta tlaci, je vek, fyzicky psychicky, emocionalne nie si pripravena, aj tvojmu manezlstvu by to mohlo uskodit...

erienka
30. dec 2015

ja som riesila to iste, i ked ja nemam dvojicky a s dcerkou mi dost pomaha muz. Tiez sa nepovazujem za matersky typ a priznavam, ze si matersku az tak neuzivam, i ked mam z toho konstantne vycitky svedomia. Ja mam teraz 33 rokov a prave kvoli veku som sa cisto racionalne rozhodla, ze idem do toho, ze sa nejak zatnem a vydrzim to. Dcerka bude mat 2 roky 10 mesiacov, ked sa narodi druhe

skybaby
30. dec 2015

Ono aj ked budú dvojičky uz v skolke nebudeš to mat oveľa ľahšie. Budeš sa naháňať medzi prácou skolkou a domocnostou. Riešiť OČR alebo opatrovanie. Takze ak nechceš ďalšie dieta lebo si chceš oddýchnuť, tak ta sklamem. Ja by som na tvojom mieste skúsila to bábätko 😉

1tatiana137
30. dec 2015
Používateľ 1tatiana137 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1tatiana137.

urcite do toho chod 🙂

magnumka6238
30. dec 2015

@tadeali neviem kde je napisane ze musite mat 3 deti. Niekto ma ledva jedno a su happy. A ako si pisala ze nie si matersky typ tak naco dalsie? Bud babatko chcem a mam alebo nechcem. Nerozumiem tvojej otazke. Ja mat krasne dvojicky som cela bez seba🙂🙂🙂

tadeali
autor
30. dec 2015

Dakujem za odpovede. Ano, v tom mate pravdu ze moja momentalna situacia na to nie je. Ale, dieta sa predsa nenarodi teraz, ale najskor cca o rok, ale pravdepodobne neskor, lebo pri dvojcatach sa nam dlho nedarilo (skoro 2 roky trvalo kym som otehotnela) cize suma sumarum, starsie deti budu v tom case uz v skolke a uz budu ovela samostatnejsie, 3 rocne deti su uz predsa uplne ine ako 2 rocne. (tym mojim asi teraz idu druhe stolicky, preto su take umrncane, teda dufam, plus s kojenim musim urcite seknut, lebo pomaly pytaju kazdu pol hodinu 😖 ) Takze hoci nie su z tych kludnych, verim ze po roku to bude omnoho lepsie

tadeali
autor
30. dec 2015

@emilia25 to s tym manzelom som to asi zle napisala, my mame dobry vztah, on mi pri vsetkom pomaha, len ked je malo sexu, tak ktory chlap sa nestazuje, ze 🙄 nijake velke hadky tam nie su

suriacik
30. dec 2015

@tadeali no ja by som volila teraz....si rovno vsetk tri odchovas a potom supnes naraz do skolky a mozes ist do prace. lebo zasena druhej strane, teraz das deti do solky, pojdes do prace a bude sa ti chciet znava vratit na matersku? stale do toho nieco pride az moze byt neskoro. Takze ak chcete tri , tak teraz.

bonaqa2013
30. dec 2015

Keď sa dvaja najmenej snažia vtedy žena otehotnie.... 😉 😉
ale píšeš že máš 36r. ešte počkaj rok, dva , deti budú väčšie a potom by som sa do toho pustila.... Aký to má význam teraz rýchlo mať ďalšie dieťa keď si vyčerpaná.... Hazarduješ so svojim zdravím...
A zas budú dvojičky.... 😀 😀 😀

timea7
30. dec 2015

@bonaqa2013 dala si vyrehotaných smajlíkov, ale občas sa fakt stáva, že sa dvojičky zopakujú. Mala som v triede dvojvaječné dvojičky chlapcov a mali staršie sestry jednovaječné.....

tadeali
autor
30. dec 2015

@radlinka @sardinka335 @nevesta 1974 vedela som, ze mi budu pisat aj maminy, ktore mali deti neskor, a v pohode, ale ja uz naozaj z hladiska veku citim, ze je uz najvyssi cas. Hlavne v tom, ze nam to zrejme nevyjde na prvy sup. A ist na matersku v styridsiatke...ja neviem ci po 3 rokoch "vonku" budem mat chut vratit sa k plienkam 😀 v tom veku by som uz rada mala odrobene 😀

tadeali
autor
30. dec 2015

@suriacik presne toto som mala na mysli

bonaqa2013
30. dec 2015

@timea7 veď ja viem... že to niektoré maminky akoby mali v génoch. Poznám rodinu kde majú tiež len dvojičky....2 krát.

trdelnik234
30. dec 2015

@tadeali Ahoj, podla mna to uz mas davno vyriesene,len o tom este nevies. Mas dve deti, a na tretie sa momentalne necitis. Tak potom kde je problem? Chces tretie len preto, ze ste si to s manzelom tak kedysi naplanovali? Venuj sa detom a sebe a nechaj to zatial tak jak je, dobre ti radim.

tadeali
autor
30. dec 2015

@magnumka6238 nikde to nie je napisane, ale my ich chceme, normalna vec, ze ludia chcu viac deti nie? To ze nie som matersky typ, je v zmysle, ze si neuzivam tie uplne male deti, asi hlavne preto, ze moje su dvojcata a od zaciatku tazsie zvladnutelne. Ale to su spravidla prve dva roky take, potom sa predsa vsetko zlepsuje. Ja to tretie chcem, a viem, ze keby sa to neskor nepodarilo, budem lutovat. Tiez viem, ze keby som teraz otehotnela, budem sa tesit, aj ked samozrejme by to bolo tazsie

bosoriak
30. dec 2015

@tadeali No rozhodnutie je vylucne vase, t.j. tvoje a manzelove. Ten rozhovor by sa mal odvijat u vas v obyvacke, nie na fore. Nikto nepozna vasu situaciu lepsie, nez vy dvaja, nikto iny nebude znasat nasledky.

Je dolezite si najst sama v sebe rozhodnutie. Pri tazkych rozhodovaniach sa neda napisat si zoznam pre a proti. Pri tazkych rozhodovaniach sa rozhodnes a najdes si sama pred sebou argumenty, ako to rozhodnutie obhajis. Ak si s obhajobou spokojna, tam mas svoju volbu.

Z teba teraz hovori vycerpanie z momentalnej situacie. Nikto ti vsak nezaruci, ze o rok-dva to bude ine. Nikto ti nezaruci, ze ked tvoje dvojicky pojdu do skolky (ak ich vezmu), nebudu v jednom kuse chore doma. Ze nechytia zachvaty vzdoru, problemov v spravani a podobne. Takze ja na tvojom mieste by som velmi nadeje do skolky nevkladala. Ale ja som od prirodzenia pesimista, takze ma zas neber nejako vazne 🙂

Ja by som do toho na tvojom mieste teraz nesla. Sama pises, ze ani intimny zivot nie je bohvieco, v tehotenstve a plus s narocnymi detmi sa to urcite nezlepsi, na vztahu vam to velmi nepomoze a priviest dieta do vybusnej atmosfery je nic moc. Malokedy narodenie noveho cloveka pomoze atmosfere doma, vzhladom na totalny chaos, ktory prinesie 😀 Navyse ja som teda clovek, ktory si chce aj to milovanie trochu uzit a nie vyratat si plodne dni, uspat deti a nasilu si vrznut, len aby sa zadarilo.
A v otazke veku sa netrap. Prve deti uz mas, cokolvek sa podari potom, bude len bonus. Ale ja by som sa pokusala az vtedy, ak by situacia bola ako-tak zastabilizovana.
Drzim palce pre spravne rozhodnutie.

tadeali
autor
30. dec 2015

baby, proprosim vas, skor by ma zaujimal nazor mamin, co maju viac deti rychlo po sebe, lebo ked som si citala take temy, vsetky si to s odstupom casu pochvalovali, hoci priznavali ze prve roky boli tazke

magnumka6238
30. dec 2015

@tadeali tak vidis sama si si odpovedala🙂🙂🙂

horana
30. dec 2015

Zaujimalo by ma ako vznikla ta meta mat prave 3 deti a ten rozpor ked zjavne nezvladas ani tie prve 2 a pises ze sa necitis byt matersky typ. Osobne som za kvalitu skor nez kvantitu a za to mat dieta len ked som nan naozaj pripravena a pripravena privitat pre ne same a nie pre akesi abstraktne plany. Dieta nie je listok do kartoteky zelani.

sardinka335
30. dec 2015

@tadeali ja som mala prvé 2 pomerne po sebe do 2 rokov a bol to záhul lebo ja som typ ze všetko chcem mať ,,tip - top,, všetko stihať...sice vekom uz naozaj upušťam niektorých vecí ale aj tak to bolo náročné. Tretie dieťa sme si ,,naplanovali,, na neskor..a aj tak mam niekedy dost.
A vobec sa nespoliehaj že sa vam ,,hned nezadarí,, PRiroda je nevyspytatelna a ked si najmenej myslíš ze to pride tak to pride...to je velmi časté.

maria_u
30. dec 2015

@tadeali nečítala som príspevky, tak prepáč, ak sa budem opakovať... ale v tvojom úvodnom príspevku si si odpovedala sama, skús si ho ešte raz prečítať. Ja mám z neho pocit, že materstvo ťa veľmi nenapĺňa, tak prečo mať ďalšie dieťa? konkrétne: "nie som sice velmi matersky typ v zmysle, ze by som si uzivala cas s detmi doma, skor tuzobne ocakavam kedy uz pojdu do skolky, som z nich fakt vystavena, su uplakane, vecne na mne zavesene, zle spavaju...... " Nechcem sa ťa v žiadnom prípade dotknúť, verím, že starostlivosť o dvojičky musí byť náročná.
My sme tiež mali veľmi náročné dieťa, bolo aj za troch, nie tak ešte mať dvojky. Ale ja som si aj napriek tomu užívala s ním každý každučký deň, a bola som vďačná za to, že s ním môžem byť doma do 3 rokov.
Ale každá žena je iná, čo jednej vyhovuje, nemusí druhej, je to úplne normálne, nemôžeme byť všetky rovnaké. Ale na Tvojom mieste by som naozaj zvážila, či to tretie dieťa naozaj chcem, alebo ho chcem len pre to, že sme vždy chceli 3 deti. Teraz by som spravila asi to, že by som pre dvojičky vybavila jasle, vrátila sa do práce a ak aj o rok či dva by som chcela dieťa, tak by som do toho šla až vtedy. Zatiaľ sa teš, že máš dve zdravé krásne deti, a o druhej v noci nepíš na koňa, ale sa radšej venuj manželovi 😉