Posledná šanca na dieťa. Ísť do toho?

tadeali
30. dec 2015

Ahojte, co by ste urobili, keby vam z hladiska veku "utekal vlak" na babo, ale vy by ste boli posledne 2 roky na materskej s velmi narocnymi dvojickami, bez pomoci rodiny, a potrebovali od babatiek dllhu pauzu? Taka je moja situacia, mam 36, nie som sice velmi matersky typ v zmysle, ze by som si uzivala cas s detmi doma, skor tuzobne ocakavam kedy uz pojdu do skolky, som z nich fakt vystavena, su uplakane, vecne na mne zavesene, zle spavaju...... ale vzdy sme chceli 3 deti. Ja sa uz neskor bojim kvoli veku, aby sa babo narodilo zdrave, a taktiez sa uz nemusi zadarit. Manzel by tiez chcel teraz. Ale...ja neviem ci to zvladnem, organizacne aj psychicky, naozaj by som potrebovala dlhsiu pauzu. Ak by som hovorila o momentalnom stave, tak nemam chut sa myslienkou na babo vobec zaoberat, akoby mi biologicke hodiny ani netikali 😝 Nehovoriac o vztahu s manzelo, sex mame minimalne, nemam vobec chut a som vecne unavena, mozno je to aj tym ze stale kojim a nejake hormony tam pracuju...ale vysledok je samozrejme ze sa kvoli tomu zvykneme vadit, manzel sa stazuje....Tak sa vazne neviem rozhodnut, je tam vela proti, ale aj velke pre......aky je vas nazor?

suve99
30. dec 2015

Ahoj....no, každý sme ako človek iný, inak zvládame stres, povinnosti....ja mám čoskoro 39...3 deti, ktoré sa mi narodili do 3,5 roka../neplánovane, Pán Boh rozhodol bez nás/...bola som na ne dlhšiu dobu sama, manžel bol totiž po narodení tretieho potomka pracovne v zahraničí celé mesiace...bolo to niekedy už k neustátiu...no ustála som to ja, deti i manžel...teraz si užívame spolu trojnásobnú pubertu našich detí ... on by aj ešte bábätko chcel, no ja už nie.....dieťa má právo na mladých rodičov...necítim sa na ďalšie tehotenstvo, pôrod a pod.....segra má deti staré ako ja, tiež tri ...teraz má rodiť v 41 svoje 4 .........sama musiš vedieť, na čo máš .....

maminuska
30. dec 2015

@tadeali ja keby môžem vrátiť čas tak by som mala deti určite skôr. Posledné sa mi narodilo v 39 a teda pocitujem to na sebe.
My sme s manželom tak nejak na poslednom boli tak rozporuplne dohodnutí , že štvrté ked bude dobrá situácia...no len ako pre koho že ? Pre neho optimálna , pre mna teda nie a tak som sa tomu zubami nechtami bránila, nakoniec som v 38 som zistila že tretia už je samostatná , práca je zabehnutá tak OK, situácia je dobrá . Najmladšia sa mi narodila ked som mala 39.
Dnes moje rozhodnutie považujem za chybu , nie že som mala dalšie dieta to určite chyby nebola , ale to že som ho nemala skôr.

tadeali
autor
30. dec 2015

@natalym napisala som sem preto, lebo si myslim, ze nazory a skusenosti mamiciek, ktore maju co povedat k teme, mi mozu pomoct utriedit si myslienky a nasledne sa rozhodnut. Ty si sem nic konstruktivne nenapisala, naopak, provokujes a si neprijemna, tak si prosim najdi inu temu, je ich tu dost

evulik858
30. dec 2015
Používateľ evulik858 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evulik858.

@maminuska a takto to je teraz u vacsiny zien 🙂 ty si mala to stastie ze si este mohla mat babo, ale je mnozstvo zien ktore v tom veku uz o babatku mozu naozaj len snivat

natalym
30. dec 2015

@tadeali Nie neprovokujem ani nie som nepríjemná, len som realista a nechápem na čo sa to vlastne pýtaš. No ale ok. Myslím si, že keď sa pýtaš na takomto fóre, tak musíš rátať s rôznymi odpoveďami aj s takými, ktoré sa Ti nebudú páčiť.

karap
30. dec 2015

@tadeali ja mam 3 deti behom styroch rokov.A bola som na ne stale sama.Mozem Ti povedat,ze to bolo dost narocne,ale teraz ked su deti trosku starsie je to narocnejsie este viac.Najstarsia je skolacka,treba sa jej venovat,syn je ,,z divych vajec,, takze riadne narocny a este aj logopediu s nim navstevujem a musim sa s nim ucit rozpravat doma.....no a najmladsia je sice sikovna,no tiez ma problemy z recou,takze aj s nou chodim na logopediu a ucime sa doma,ma aj ine zdravotne tazkosti,takze je to take moje vecne babatko.....
Ked sa zacnu bit a jacat,mam sto chuti ,,hodit si maslu,,
Ono je to narocne vzdy,ci su deti male,alebo vatsie.Ja som chcela mat tri deti a nemenila by som,no prechadzka ruzovym sadom to nieje.
Mas este malicke deti.ja na Tvojom mieste by som pockala,kym pojdu do skolky,nastupila by som do prace a potom by sa uvidelo.Mozno Ta tuzba po dalsom dietati dotial prejde a budu vam stacit aj 2 deti.Ja,keby som po synovi nastupila do prace,tak na tretie dieta sa nedam..........

sandey
30. dec 2015

@tadeali ja som mala syna v 34, bol veľmi náročný, tak som povedala, že ostaneme pri jednom, ale teraz tesne pred 40 som bola smutná, že máme len jedno a tak som sa nechala od muža zlomiť... Mala som problém otehotnieť predtým a teraz na prvý šup a už od Vianoc je s nami naše druhé slniečko ☀, mala som zlé výsledky kvôli veku, aj kadečo navyše, ale maličký je nakoniec zdravučký

maminuska
31. dec 2015

@evulik858 no ja mám skôr opačný problém , hormonálny profil , fungovanie vaječníkov a nejaké ukazovatele zásoby vajíčok mám ako 30 tnička a to som vtedy mala 39. Takže ja skôr teraz riešim ako po 40 tke neotehotnieť. Ženy v moje rodine bežne rodia aj v 46-48 rokoch , čo ja teda vôbec nepovažujem za super.
Ale v jednom máš pravdu , odkladať tehotenstvo do neskorého veku nie je dobré .

katka0123
2. jan 2016

Mam tri deti. Dve boli odjakziva planovane a prisli hmed po sebe. To tretie, to bola tajna tuzba a drzalo ma to rok. Mat ci nemat? Nakoniec sme tomu dali sancu a uz ho mame. Som stastna, ze sme sa tak rozhodli. Kym iba uvazujes, je to iba co keby.... to prave zlaknuyie pride az ked naozaj otehotnies. Definitivum 😀 Budes to mat narocne. Ale iba ty sama musis zistit, ci budes do konca zivota zit s otazkou ake by to bolo mat tretie. Alebo byt vycerpana matka? Neviem ti poradit. Kazdopadne, moja otazka bola zodpovedana. A som aj vycerpana, ale o to viac stastna ☺ drzim palec k spravnemu rozhodnutiu!

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xevulax
2. jan 2016

Ja by som zase do toho sla, ak tuzis aj po tretom dietati, ta tuzba len tak neodoznie. Ja mam sice deti naopak (starsia mala 6 mesiacov ked som otehotnela s dvojickami) su vsetky este male je to celkom zahul obcas ale som stastna ze mam 3 deti- vzdy som chcela mat tri deti. Tiez som unavena ako pes, nespala som vyse 3 rokov celu noc, teraz spavame tak 2 hodky v noci lebo stale niektora vrieska pripadne sa budia navzajom, sle som rada, ze som ich mala tak skoro po sebe- odbijem si to teraz a bude uz len lepsie 🙂

macik166
2. jan 2016

@tadeali ja mám 36 rokov, čakám druhé dieťa, a do 40-ky ešte dve detičky... 🙂

macik166
2. jan 2016

@tadeali herečka, ktorá hrala princeznú Fantaghiro porodilo v 48 rokoch synčeka...

veronicka1901
2. jan 2016

@tadeali skolka prinasa milion chorob, je riziko, ze ti budu stale nosit domov choroby nebezpecne pre babatko, budesbudes behat k doktorke a v noci vstavat k 3 chorym detom.

danjelca
2. jan 2016

@macik166 super v 20 rokoch bude mat na krku staru babku

kliara
4. jan 2016

@tadeali - ak teda naozaj chcete mať tri deti, tak je na to tretie čas teraz. V prvom rade skonči s dojčením a bude ti omnoho lepšie, veď dvojičky sú už veľké. A kým sa drobček zadarí a narodí, budú dvojičky už aj tak v škôlke, čo už bude úplne iná situácia. Manžel ťa podporuje, pomáha ti a chce tretie dieťa. Niet preto na čo čakať, treba tomu nechať voľný priebeh a dať šancu tretiemu bábätku, veď sa nenarodí zajtra. A kým sa narodí, bude situácia už omnoho kľudnejšia.

adrika_77
4. jan 2016

@tadeali ja by som volila tiez mat teraz,ja som tak uvazovala nad 3,kedze mame teraz uz 3 chlapcov,tiez som sa vtedy citila ako ty,ale som si povedala,bud teraz alebo uz nikdy,a tiez bolo tehotenstvo a obdobie potom utrpenie 🙂 manzel ma kontinualne nedostatok sexu 🙂 ale teraz ked uz podrastli,tak je to super,tazsie obdobie prejde raz dva a deticky potom len robia radost.Ja teraz este uvazujem nad 4tym,mam 35 a tento rok sa musim rozhodnut.
Ale tebe hovorim,chod do toho 🙂 fakt posledna sanca,lebo mladsia uz nebudes

daja0760
10. jan 2016

Ahoj. som na tom podobne ako ty. Lenze ja mam uz 37. Mam 2 deti, su uz v skole a skolke. Na materkej mi bolo dobre, deti su v pohode, aj ked samozrejme zlostia. Stale som chcela myt 3 deti - pride mi to idealne a perfektne. A ak chcem tretie, tiez je najvyssi cas. Len sa neviem rozhodnut. Ci mat 2 deti, klud, dovolenky, viac financii, alebo ist este do tretieho. Chcela by som mat 3 deti, dobru pracu, dobru postavu a vela penazi 🙂 🙂 🙂 🙂

amyamyamy
17. aug 2016

Ako si sa rozhodla? Dcéru som kojila do 2,5 roka a nechcela som sa toho vzdať, pretože sa mi zdalo, ze tým preruším intimitu medzi nami, ze to už nikdy nebude také dôverné a tiež mi to pomahalo udržať štíhlu postavu ako prútik... 🙂 Ale prečo to píšem - keď mala 2,5 r vyzliekla ma rovno v obchode z tielka, lebo mala nahlu potrebu sa napiť, ľudia sokovani a ja dom si povedala, ze už asi ozaj stacilo. A ako som prestama kojit, hlava sa mi vyčistila a uplakane stavy, co som dovtedy mala, nadobro odišli. Myslím, ze dojčiaca žena má inak nastavenú hormonálnu rovnováhu alebo co, ale bol to pre mňa zlom v nazeraní na svet a veci, ktoré sa mi zdali neriešiteľne, som do pol roka dala do poriadku (riešila som úplne iné veci ako ty... Ale snáď je zrozumiteľne, ze sa to dá aplikovať na akúkoľvek situáciu 🙂 ). Podľa mňa by sa veľké rozhodnutia mali odkladať mimo tehotenstvo, dojčenie a pms 🙂

wheelsonthebus
17. aug 2016

@tadeali necitala som ostatne prispevky, ale za mna, ja by som do toho nesla. Viem ta uplne pochopit, mam malu 2,5 rocnu a 2 mesacneho mojkaca, lubim ho nadovsetko a som stastna, ze ho mame, ale... som total vystavena, my sme vzdy chceli 2 deti, ja som jedinacik a surodenec mi chybal, manzel ma zase o 7 rokov mladsiu sestru a tiez sa citil ako jedinacik takze sme sa zhodli, ze cim skor po prvom bude druhe, no oddelovala som to lebo zjavne tiez nie som 100% matersky typ a bolo to pre mna narocne s malou takze o druhe sme sa zacali snazit ked uz mala pomaly 2 roky a to som este nejak dufala, ze to nevyjde tak skoro, vyslo na druhy sup😂. Kazdopadne som total vystavena, mojkac je dobre babatko, ale predsa, mala do skolky este nechodi a je zvyknuta, ze sme dost akcne takze to, ze sa musi teraz prisposobovat aj inemu rezimu... S mamzelom tiez v posteli akurat tak spime, ja total vystavena, aj on unaveny z prace a ked pride domov venuje sa prvorodenej a vecer ju uklada. Ked ulozime deti asi pol hodku sa na gauci spamatavame, ze teda uz naozaj spia a potom sa doplazime do postele, v horsom pripade zaspime na gauci😟. Ja kebyze mam takto dve deticky naraz (to musi byt riadny zahul) tak uz riesim len navrat do pracovneho procesu a manzela🤗.

aknelmi
1. mar 2017

Ahojte ženušky! 🙂 Obraciam sa na Vás a na toto fórum s prosbou o vyplnenie krátkeho dotazníka k mojej záverečnej práci, ktorá sa zaoberá príčinami odkladania tehotenstva. Bolo by super, keby sa tu nájdu práve tie mamičky, ktoré mali možno dieťatko neskôr. 🙂 V prípade, že Vás budú zaujímať výsledky prieskumu, môžete ma kľudne kontaktovať. Ďakujem Vám. Za každé jedno vyplnenie (5minút) srdečne ďakujem. S pozdravom Lenka Mičányiová. Link na dotazníček -> https://www.survio.com/survey/d/T4W8E4L9B8K7S6V9B