Pozeranie televízora s dieťaťom. Ako to vyriešiť?

lenka0283
11. okt 2011

Ahojte..chcem sa len opytat..moja mala bude mat 9 mes a v obyvacke mame televizor ona ked beha v choditku tai nic ine nerobi len stoji priamo pred telkou a pozera..nechcem aby si kazila ocka tak telku vypinam...ale viete sem tam si chcem aj nieco pozriet ale telku nemozem cely den zapnut lebo ona potom ani sa poriadne nenapapa stale sa len na telku otaca..hlavne na reklamy..neviete mi poradit co s tym? dakujem 🙂

harper
11. okt 2011

hej, reklamy to sa im najviac paci, my sme mohli nechtiky strihat ked bola mala jedine cez reklamy, ta ju tak zaujala, ze ani si nevsimla ze strihame. Dovtedy sme mali dvaja co robit aby sme ostrihali. 😀 Ked uz nic ine nepomoze tak skus nejaku zabranu aby nestala az uplne pred telkou.

zzzz128
11. okt 2011

@lenka0283 Ahoj,no deti sú také 😀 skús ako píše maminka predomnou,nejakú zábranu,alebo si daj telku na vyššie miesto,niekam na skriňu,alebo do kuchyne na chladničku atď 🙂

cikyta
11. okt 2011

Dnešne Tv už tak oči nekazia. Su na inej technologii s prídavkom chránenia zraku (kedysi to nemali tie bedne zabudovane), no napriek tomu ..... musiš len vydržať. Ešte si asi velmi neuvedomí, že ked nepojde dalej, vypneš ho. Akože vyhrážku. Takže musíš počkať a čochvílu táto vyhrážka zaberie (aspon u nás )

nibiru
11. okt 2011

no ,mi mame to iste 😀jim jam,minimax dokaze pozerat stale aj ferda mravca no najradcej ma nema a mžika pižlu.niektore deti televizor zaujima ine si ho ani nevsimnu 😀 tiez by som to riesila niakou zabranou aby nebola priamo pred nou alebo pretahovala tv niekde vysiie. 😉

ejasmeja
11. okt 2011

@lenka0283 urcite nekrm pri TV, ale v kuchyni v stolicke, ak ju teraz pokazis, tak budes mat v buducnosti problemy s papanim a s TV. na krmenie potrebuje dieta pokoj a nie rozptylenie televiziou.

lenka0283
autor
11. okt 2011

@harper
@zzzz128
@cikyta
@ejasmeja aspon niekto tie reklamy pozera..dakujem baby asi pred telku nieco dam a uz sa tam nedostane 🙂

emily_666
11. okt 2011

tiež sme riešili prekážkou, teraz má rok a pol a už ked mu poviem, aby išiel dalej pozerať, tak poslúchne. Chvalabohu. A tiež čumíkuje hlavne reklamy a zvieratká.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
m.i.r.i
11. okt 2011

No ja som este ako tak pozrela telku pri malom do jeho asi 7-8 mesiacov, kym nesedel a aj viacej spal.to sa mi este podarilo poobede cez vikend nieco pozriet..odvtedy je u nas telka vypnuta cely den..teraz ma 20 mesiacov..a telku zapneme vecer ked ho dame spat..inak pustame pesnicky, pripadne vaznu hudbu v pozadi ked sa hrame..no proste my sme si zvykli, ze uz mame inu telku🙂

anjelicek26
11. okt 2011

Nasho telka dodnes nezaujala, tak moc neporadim, Saska pozerava taaak malinko. Ale vseobecne by telka mala byt vypnuta, ked sa papa, je to take pravidlo, aj co sa tyka nas, aj drahy vypne telku, ked je cas na jedlo, proste vtedy sa rozpravame, konecne sme spolu, fakt sa vidame malo, tak to spolocne jedlo si vychutnavame. Podla mna to velmi rusi, ked sa ta telka pri jedle necha zapnuta.

harper
11. okt 2011

@ejasmeja tak my ked sme byvali este v byte sme mali vsetci zvyk ze sa stale jedlo v telke pred obyvackou, jedalensky kut sme vyuzivali iba v nedelu pri obede. V novembri ked sme sa prestahovali, mala mala 4,5 roka, sme jednoducho povedali, ze odteraz sa v obyvacke neje a funguje to tak, ale zase je pravda ze mame telku aj v kuchyni, takze ked sa tam usadi, si ju hned pusti a pozera aj spravy pri jedeni 🙂

ejasmeja
12. okt 2011

@piacere mne Branko tiez nechcel obsediet, ale riesila som to radsej hrackami, knizkami, farbickami. a uz je to ok, uz chce aj sam papat, narobi sice riadny neporiadok, ale nenahanam ho s jedlom po byte a ani TV nas nerozptyluje.

@harper TV je podla mna zabijak rodinneho zivota, pri jedle si ju pustim obcas sice aj ja, ale iba ked som sama doma a ide nieco ozaj zaujimave. inak radsej stolujem s blizkymi a bez TV. je to prijemnejsie, nic nas nerusi, mozme sa porozpravat, ak sa nam chce... pri TV sa nerozpravame, to rozprava iba moja svokra, ked sme u nej a ja ju za to neznasam, ked mi ujde "pointa" v TV 😀

petra1303
12. okt 2011

@lenka0283 to je normalne, ze pozera tv to asi kazde male dieta to zaujima vela farieb a podobne...nezdravsie mi pride to choditko...pokial tv nepozera vkuse dve tri hodiny alebo pol dna tak je to vporiadku...