Pravidelné spinkanie a papanie - rutina bábätka

viki128
1. okt 2020

Ahojte maminy, chcem sa opýtať kedy sa vaše detičky naučili aspoň ako nejakú rutinu.. Myslím spinkanie cez deň cez noc približne v rovnakom čase, papanie v rovnakom čase.. A či ste ich k tomu viedli, či ste ich to učili, alebo si ju vytvorili detičky samé 🙂 Ďakujem

mima1
1. okt 2020

Od narodenia idem v rovnakom case spat jest kupanie atd. Ma 4mesiace a da sa povedat ze ma rezim už. Pri prvom som to robila rovnako a tiez sa naucil

haaadanka
1. okt 2020

Vediem ju k rezimu od narodenia. Mala ma 4 mesiace a funguje presne ako hodinky. Papanie, krmenie, spanok. Vzdy v rovnakom case.

proximaa
1. okt 2020

u nás sa nejaká presná rutina zaviesť nedala, ale so spánkom to máme tak, že máme rozmedzie, v ktorom chodí spávať. To už podľa toho, ako je unavený. Neberiem to tak, že musí každý deň ísť spať presne na minút rovnako, veď ani mne sa vždy nechce ísť presne v rovnaký čas spať.

mirka969
1. okt 2020

Odmalicka som ho ucila na rezim , v rovnakom case papanie spanie kupanie atd. Teraz ma rok a rezim stale funguje akurat vzdy menim casy podla toho ako sa mu vekom predlzuje bdenie

deniska2706
1. okt 2020

Aj môj malý ma od malička režim. V podstate si ho nastavil sám a ja som to už len udržiavala . Onedlho bude mať 3 roky. Cez leto chodil spávať trošku neskôr keďže bolo svetlo a byvali sme dlhšie vonku . Teraz začal chodiť do škôlky tak ho ukladam trošku skôr večer. Šerblik ,kúpeľ, do pyzamka, mliečko a do postele . Ale v podstate každý deň to isté. Je to rutina, na ktorú si zvykol a snažíme sa ju dodržiavať aj keď sme mimo domova .

jami33
1. okt 2020

Vlastná skúsenosť 🙂 staršia dcérka síce malá ako taký rezim ale bolo to trápenie ... Ci uspavanie, či jedenie. Mladší syn je naopak ako hodinky keď mešká jedno alebo druhé ani budík mi netreba a aj zaspáva úplne sám...z môjho uhla pohľadu je to teda asi individuálne ... Samozrejme nejaký ten režim sa dá po takých 3-4 mesiacoch zaviesť 🙂

andreatytler
2. okt 2020

@viki128 Nas si skoro cely rezim zaviedol sam. Akurat sme dbali na to aby v noci spal pri tme a cez den pri svetle a hluku domacnosti. My sme davali papat na poziadanie a davali spat ked bol unaveny - priblizne bol hore kazde 2-3 hodiny. Asi od 2 mesiaca si on sam zaviedol vecierku okolo 18:00... a to tak ze ked sme ho dali spat o tej hodie tak spal aj 6 hodin v kuse. Potom po zvysok noci sa budil kazde 2-3 hodiny ale isiel hned spat po papani. On si zaviedol budicek o 6:00 rano a to tak ze ked sa zobudil uz odmietal ist spat po papani. Jedinne co sme zaviedli my bola pevna vecierka o 19:00 ked mal 6 mesiacov. Dovtedy sme mali vecierku +-1 hodina.

hamlet22
27. okt 2020

@mima1 dobrý deň, viete mi prosím napísať ako vyzerá vás režim s bábätkom.

mima1
27. okt 2020

@hamlet22 rano vstava okolo 7.30+-
Klasika prebalim dam mlieko pohrame sa vydrzi 1,5hodinky hore a ide zas spat.
30minut pospi a zas to iste. Tak fungujeme az do 18.30 az 19tej kedy kupem dame mlieko a o 20tej najneskor spi nocny spanok. Vstava v noci asi o 3hodine dam mlieko a spi do rana.

hamlet22
27. okt 2020

@mima1 ďakujem veľmi pekne