Rutina pre babatko od Giny Ford a vaše skúsenosti s ňou

majuskagb
28. jan 2010

Ahojte mamicky,
Mam 3 mesačného chlapčeka a od 8 týžnov skúšame rutinu od Giny Ford. Ale nijako sa nevieme dostať na presne časy. Naučilo to maleho sice prespať noc bez papkania, už od 10 týždna spíme od 19.00 zobudíme ho napapať o 22:30 a potom spí až do rána. Problém mame ale ten že začal vstávať okolo 6:oo - 6.3o ráno a cela rutina je popletená. On už do siedmej nezaspí,síce neplače ale už nespi a tým pádom ide spať už okolo 8.00. Aké sú vaše skúsenosti s touto rutinou?

lenka1smejka
28. jan 2010

sice to nepoznam tu rutinu ale necuduj sa,ze je o 6tej hore kedze chodi spat o 19:00

lovula
28. jan 2010

môj malý tiež dlho chcel ísť spinkať okolo siedmej a spal do šiestej. Potom sa mu to samé upravilo a teraz spí od ôsmej do ôsmej rána a ja sladko s ním.
Neviem čo to za metódu, ale ja som si denný režim s malým vytvorila sama okolo 2 mes., tak aby vyhovoval mne a hlavne malému. Trvalo nám to 4 dni a boli sme zohraní. Od v tedy som presne vedela, kedy bude spať, papať a kedy sa budeme hrať 🙂
Každé bábätko je iné a nie každému vyhovuje to isté. Ja osobne by som nešla v tomto podľa príručky, ale urobila by som si po svojom.

majuskagb
autor
28. jan 2010

lovula a aký je váš režim?

majuskagb
autor
28. jan 2010

Ak malý vstáva ccao 7.rano tak potom chodi spať tak okolo 9 na 45minút potom ide okolo 12 na dva hodky a potom si este podriemka tak 15minut medzi 16:30-17:00

perla200
28. jan 2010

majuska a nemas tú knihu teda nevies mi ju poslat mailom?

annalena
28. jan 2010

aj mna by ta kniha zaujimala 🙂 aspon presny nazov nech mozem kuknut na nete....

inak my mame tiez celkom pekny nocny rezim...od 19ej do rana 7:30..hoci sa budi niekolkokrat na kojenie, ale potom hned zaspi. cez den ide spat potom tiez okolo pol 10 a poobede okolo 14ej, to vacsinou vonku v kociku.

carodejnica
29. jan 2010

Podľa mňa je príliš zavčasu chcieť u 3-mesačného dieťaťa nejaký režim, to je môj názor.
Moja malá mala obdobie keď spala od osmej do rána do siedmej, potom sa zasa budila večer o desiatej a nechcela spať a všeliajko sa to striedalo. Teraz má 7 mesiacov a od pol roka sa to ustálilo tak, že spí od pol deviatej do osmej s niekoľkými nočným prestávkami na dojčenie. Ale ja som to nechala na ňu, ako jej to vyhovuje a hodiny nesledujem, príde mi to také drezúrovanie. Ale aj to je len môj osobný názor. 😉
Dieťa až v roku a roku a pol pochopí príkazy - teraz sa spinká a podobne...

babulina
29. jan 2010

ja si myslim ze kazde dieta potrebuje rezim od mala, ja som skusala postupne od 3mes jej ho spravit, islo to postupne asi 2-3mesiace sme sa hladali ale nakoniec sme nasli kompromis kedy sa jej ziadalo spat alebo robit nieco a mnou ako som si potrebovala postavit denny system fungovat, teraz uz je skoro velka slecna a vsetko ide hladko, vie co za cim nasleduje a vie co sa od nej ocakava
ja mam skusenost od kamaratiek kt to nechali tak ze ved to je jedno kedy spi a kedy sa hra ze maju zvacsa problemy s obednajsimi spankami, obed maju decka posunute resp maju problem si cokolvek naplanovat lebo nevedia kedy budu im spat drobizgovia

carodejnica
29. jan 2010

Babulinka, jasnéééééé - zle som sa vyjadrila 🙂 - to áno - rutiny treba zaviesť do života od narodenia, to je pravda, na prechádzky ideme po obede okolo jednej , kúpeme vždy okolo pol ôsmej večer, po ôsmej zaľahneme do pelechu - ale trvať nástojčivo na presných hodinách a podľa knižiek je stresujúce najmä pre maminu... 🙂

mirka907
29. jan 2010

Mne sa ten rezim od Giny Ford pozdava...nedodrzujem ho na minutu presne, lebo to sa neda ale u nas to vyzera podobne ako u teba Majuska. Rano vstavame tak 6:45...samozrejme mala ma sem tam ulety a niekedy vstane medzi 5tou a 6tou. To sa ju vtedy snazim drzat hore co najdlhsie, ale nie az tak aby bola nervozna a nevedela zaspat. Tak okolo 9tej si dava prvych 30-40 minut...dlhsie spat nechce,,,Ked vstane rano velmi skoro tak uz o 8mej chce spinkat, tak jej v tom nebranim, ale potom ten dalsi spanok ma aj tak o 12tej(sama sa tak nastavila) ...to spime 2 hodinky (davam ju spinkat na balkon lebo v postielke by nevydrzala tak dlho) a potom medzi 4tou a 5tou spi dalsich 30 az 40 minut. Ak nahodou ma obednajsi spanok viac ako 2 hodiny, tak mi uz poobede nechce spat.(neverila som ale presne ako to Gina Forda pise🙂) Vecer ukladam do postielky medzi pol 8mou az 8mou a ona tak do pol hodinky zvykne zaspat.
Majuska, naplanovat to na minutu presne sa neda. Kludne ho daj spinkat uz rano o 8mej ked je unaveny..Ked velmi chces dodrziavat presne casy tak mu to posuvaj tak po 10tich minutach ale dlho ho hore nedrz lebo nebude chciet zaspinkat vobec. A nam sa spanok po 3tom mesiaci dost zmenil...mala si to upravuje sama...treba ho proste prisposobovat podla potrieb dietata.

jaaty
29. jan 2010

Režim dodáva deťom pocit istoty, pretože vedia čo bde nasledovať. Hanka bude mať čochvíľa 3 roky ale režim máme zavedený asi od 3 mesiacov. Len vďaka tomu sme mohli ísť v 4 mesiacoch na dovolenku a pozreli sme si všetko, čo sme chceli, bez akéhokoľvek obmedzenia vďaka presnému režimu.
Spávať chodí od narodenia o ôsmej, v rovnakom čase na obed, v rovnakom čase papá. Tiež sú dôležité rituály pri zaspávaní - vždy rovnaký postup -kúpanie.....
Vďaka tomu som ju niekdy nemusela uspávať - klop, klop, od 6 mesiacov spala clú noc, od 6,5 vo svojej izbičke....
Držím palce, majte režim -budete ma spokojné detičky, ktoré sa nebudú báť 😉

zuzanakarolinka
29. jan 2010

baby odkiaľ máte ten režim, dá sa to niekde stiahnuť? nemáme najhorší režim, ale vždy sa dá čo zlepšovať

mirka907
29. jan 2010

Tu je linka, kde je ten rezim popisany: http://www.koliska.sk/Spanok_Gina/rezim.htm

perla200
29. jan 2010

no babulina ale v podstate má čarodejnica pravdu....ty si ho režim hladala do pol roka teda vlastne a aj podla mna sa do polroka bábo velmi mení a maloktoré ma pravidelnýrežim, ktorý sa nevymyká z radu....aj my sme mali krásny režím a potom prisla jedna viroza a vsetko je v hajzli a začíname odznova.....

pia22
29. jan 2010

Kocky a co robite s rezimom, ak napr. musite ist cez cas spanku k lekarovi, alebo vam v case kupania babätko zaspi, alebo ine?

saza007
29. jan 2010

ahoj Majuska - my tiez robime GF routine - aj ked nie presne do bodky, ako to pise v knihe (kazde baby je ine, takze sme si to prisposobili na naseho maleho.
Aj nas sa dlhy cas budil okolo 6-6.30, potom sa to postupne pretiahlo. aj teraz sa niekedy zobudi skor, ale ak si len nieco 'rozprava' tak ho necham, kym nezacne pytat mliecko 😀 Ak je o 8.00 unavena, tak ju skus trosku zabavit, prebalit, atd, ale ak sa neda, tak ju daj normalne spinkat.
Skus jej dat to posledne krmenie trosku neskor - trebars o 22.45 alebo 23.00. Mozno vydrzi trosku dlhsie.

Podla mna vobec nie je zavcasu mat rezim u 3mesacneho babatka. Rezim sa meni sumerne s tym, ako babo rastie.

Pia - ak treba ist pocas spanku k lekarovi, tak normalne ideme, Potom ho necham spinkat v inom case, aby nebol unaveny.

saza007
29. jan 2010

majuska sorry, ty mas chlapceka, ja som ti pisala, ako kedy si mala dievcatko, prepac, som popletena! 😅

mir09
29. jan 2010

caute, ja som sa tiez docitala, ale u nas sa to este moc neda, kedze nas budia prdiky, grgy a tak.... ale tiez som nazoru ze rutina je super, pomaly sa na to snazime nabehnut tak sa nam dufam brusko po 3. mesiaci upravi

laydy
29. jan 2010

Ahojky, pridam sa. My sme sa nastavovali podla malickej. Postupne sama uvidis, kedy Vam je unavena, zaklad je dat malu spat este predtym ako uz pomaly spi, teda v case, ked uz nie je take hrave, cucha si ocka a ...., pretoze neskor uz moze byt problem pri zaspavani a dieta je nervozne, vzdoruje a nevie zaspat, treba vystihnut cas a priblizne ten cas dodrziavat, ale nie striktne na tom trvat.My chodime spat od 19. samozrejme ritual pred spanim musi nejaky byt, Ja Malickej pustim hudbu, prebalim ju, prezleciem ju do pyzamka, dam napapat, zoberiem na ruky, trosku pochodim po izbe, kym si odgrgne a dam ju lulat a tisko jej rozpravam, plienocku ma pri sebe, trochu sa pohra a zaspinka. V noci sa mi budi o 24, dam jej napapt, hned spi a potom o pol piatej, piatej rano. V noci prebalujem pp co najrychlejsie. Aj ked sa rano zobudi, neberiem ju z postielky, bud sa hra. Z postielky ju beriem vzdy o 8 00. prebalim, prezleciem z pyzamka do dennych veci, napapame a ideme sa hrat. Potom ideme spinkat o 9 3O- 10 00 podla toho aka je unavena a pred spanim vzdy ten isty ritual ale samozrejme, ze uz ju do pyzama neprezliekam, ale ritual ten isty, vtedy vie, ze sa ide spat, nerozptylovat uz sa nehrat, pripravujeme sa na spanok a tak uz je naucena, vie co sa od nej ocakava a zaspinka. No a poobede chodime spat o 14. 30- 15.00 aj v kociku na prechadzke. A potom ked vstane uz je hore do tej 19 a toto iste dookola. Dolezity je ten ritual pred spanim, lebo babatko zo zaciatku nevie ci je den, noc, ale uz to zacina registrovat a podla tych cinnosti co robite pred spanim vie co od nej chcete.
Napr. v noci s nou nerozpravam vobec, len prebalim dam do postielky a pokracuje v spanku. Tak dufam, ze nejakej mamicke to pomoze, treba sa riadit podla mna podla babatka ono Vam urci hodiny, kedy co chce a potom uz to len treba v rovnakom case opakovat a nastavit ju nato.

A este kupem kazdy druhy den pred tym nocnym spankom, tak trochu pred siedmou a potom to vsetko co som pisala
Soory za tak dlhy prispevok.

majuskagb
autor
29. jan 2010

ja viem ze to znie hrozne davat spat dieta podla hodin ale kto neskusil neuveri... ono to fakt funguje a musim povedat ze od 10 tyzdna spime celu noc no vlastne od 22.30 a to vobec v noci nevstavam az rano. Musim podakovat tete GINE - ma tiez dobre rady ohladom dojcenia , a ako naucit babtko zaspavat same .Ked bol maly tak mal hrozne koliky a v noci sa budil akurat ked ho bolelo brusko to sme si poprdkali a spali dalej. - myslim tym ze som s nim pocvicila. on chudacik plackal v polospanku cize niekedy sa ani nezobudil iba sme poprdkali.
musim povedat ze zaciatok rezimu je tazky pre mamicku ale potom sa to vyplati... ja som v anglicku a som na maleho sama a ked po zavedeni rezimu maly zacal spinkat od 23.00 do rana aj ja som si vydychla ze som sa konecne vyspala. knihu mam po anglicky a vola sa "The new contended little baby book." ale ako uviedla MIRKA097 na tom linku je to v skratke popisane. v knihe je to ovela podrobnejsie.
hlavny princip rutiny je v tom aby babako popapalo co ma od 7 rana do 23 vecera a to vlasntne napomaha tomu aby uz od malicka prespavalo celu noc. a tie casy ako hovori mirka o97 a saza007 sa daju prisposobit babatku. no skusime posunut to vecerne papanie na 23 namiesto 22.30 a uvidime co to spravi. tak drzte palce.

majuskagb
autor
29. jan 2010

mir 09 ak ti mozem odporucit kup malemu probioticke kvapky. Nasmu Lukynkovi to pomohlo. po dvoch tyzdnoch akoby kolika zmizla.
a tiez mam taky nazor ze skore zavedenie rutine je pre babatko dobre. ja by som povedal ze ked bol Luky malicky vtedy tikal ako hodinky on ked nie koliky tak neplakal skoro vobec. od tretieho mesiaca sa trocha zmenil a mame to trocha rozhadzane ale zevraj sa mu meni rezim spanku.

majuskagb
autor
29. jan 2010

Saza007 ty si predpokladam tiez v UK... posudila som to podla tej fialovej plienocky do ktorej je maly zabaleny - v tvojom albume. aj nas tak pobalili. a kde si rodila?

saza007
29. jan 2010

majuska vyskusaj, ak to nepomoze mozes to zase posunut na 10.30pm. Nas maly mal donedavna posledne krmenie tesne pred 11pm, a potom sme mu ho zacali pomaly posuvat, teraz ho krmim okolo stvrt na jedenast.
Ja som huge GF fan, jasne, ze to clovek nesmie brat vsetko doslova. Kde si v UK?

babulina
29. jan 2010

s tym prespatim celej noci mate skorej baby stastie, to nie je otazka rezimu, my sme nepapaci takze v noci hlavne dobiehala co zameskala cez den, tak sme boli kazdu hodku hore, az pokym sa rozhodla sama papat, a pritom cez den sme mali krasny rezim 😒

saza007
29. jan 2010

majuska ano ta zavinovacia plienka v albume bola erarna! 😀 Rodila som v King's College Hosp v Londyne.

majuskagb
autor
29. jan 2010

saza ja som v Lake District a rodila som v dvoch nemocniciach kedze sa nam to skomlikovalo....
ja som sa o Gine dopocula od kolegyne a ked som to citala porvykrat tak som to skoro hodila do kosa ale potom som si povedala ved to skusim a som rada.
Babulina myslim ze to nie je statim, my sme boli tiez tragicky papkaci. a ked sme zacali s Ginou ta poradila ako na to... su tam dobre rady aj ohladom krmenia... no do bodky sa jej rutinou neriadim... ona tam hovori aj kedy ma mamina jest a tak... ale ako vzdy treba sa riadit aj babom....

mir09
29. jan 2010

majuskagb dakujem, vyskusame,

ja som ho zatial nechavala spavat ten prvy spanok pokial potiahol, bolo to max 5 hodin, ale asi od dnes skusim zobudit o 22-23 na papanie, lebo po tych 5 hodinach mi uz moc dobre nespaval, tak max 2-3 hodinky, tak dufam ze na to nabehneme celkom rychlo, nemate nahodou niekto celu knizku aj v doc formate ? zamyslam sa aj ci dobre kojime, lebo ked je hore tak aj 4x si vypyta za 2 hodinky a to pije efektivne, ked cucka tak mu to beriem 🙂

gabika_83
29. jan 2010

Ahojte, nas maly ma 9 tyzdnov a rezim nula bodov ☹ Tiez by som ho chcela zacat postupne privykat na nejaku rutinu, ale ako na to? Fakt sa to da? Som v zahranici a kedze tatinko vela robi, na vsetko som viac menej sama. Nas vstava tak okolo deviatej rano, potom zaspi okolo 11tej (po tazkom boji a noseni na rukach), spi zo 2 hodky, potom zase zaspi okolo tretej a spi az do siestej no a co nasleduje potom, to je peklo - az do polnoci uz nechce zaspat, je to strasny boj, musim ho nosit na rukach, spievat mu, vkuse sa mu nonstop venovat, lebo len co ho pustim z ruk, strasny rev :( No a v noci (od polnoci do deviatej) sa budi na papanie aj 4 krat, takze masaker. Poradte, da sa ten rezim nejako presunut? Lebo ja uz o deviatej vecer ledva zijem a on ma vtedy najviac chuti vystrajat 🙂 Dakujem

babulina
29. jan 2010

baby nechcem vam brat iluzie ale pridu prve prikrmy a potom sa toho hodne hodne zmeni, ale drzim palce nech vam ta vasa super metoda funguje co najdlhsie, lebo vyspata matka je zaklad stastnej rodiny 😀

jaaty
29. jan 2010

babulina, ja somsíce nešla podľa knihy, ale podľa vlastného uváženia a môžem Ti povedať, že nás nerozhádzali ani prvé príkrmy, ani separačná úzkosť, zúbky či obdobie vzdoru 😀 .
Teraz tu sedím vďaka tomu, že Hanka chodí spávať o 20,00 odmalička a teraz už krásne spinká 😉